banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2010, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.frontal.rs/cyrl/?page=2&kat=1&vijest=48662

SHIT!!! Nikad čuo za Harvard, a kako to da smo iza Univerziteta U IS?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2010, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Smjesno! Ko je bio na njihovom univerzitetu, zna da su oni u tri puta vecim govnima nego mi... Ja sam isao u par navrata, a bio sam i u njihovom studetskom domu. Dovoljno je reci da je u jednoj sobi, bordel. Mislim da je 206 bila soba.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2010, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Dovoljno je reci da je u jednoj sobi, bordel.


Za razliku od nasih studentskih domova gdje se u sobama okupljaju iskljucivo da bi ponavljali gradivo :lol:
Nije bitno dal' smo ispred ili iza I.Sarajeva bitno je da je komplet uni u opstem rasulu :?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2010, 21:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
znam da je uni u IS rasprostranjen negdje do Bijeljine, ali da je bolji od uni u BL....hmmm
je l` to neko nasim ustaljenim metodama uticao na rangiranje? :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2010, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
TaškoBL je napisao:
Smjesno! Ko je bio na njihovom univerzitetu, zna da su oni u tri puta vecim govnima nego mi... Ja sam isao u par navrata, a bio sam i u njihovom studetskom domu. Dovoljno je reci da je u jednoj sobi, bordel. Mislim da je 206 bila soba.


U kom studentskom domu??
Pitam jer dom ima u Trebinju, Foči, I.N.Sarajevu, Palama, Zvorniku??

BSE je napisao:
znam da je uni u IS rasprostranjen negdje do Bijeljine, ali da je bolji od uni u BL....hmmm
je l` to neko nasim ustaljenim metodama uticao na rangiranje? :lol:



Rasprostranjenost:
Doboj, Bijeljina, Brčko, Zvornik, Pale, I.N.Sarajevo, Foča, Trebinje


Metode?

Citiraj:
Састављачи ранг листе, који су узели у обзир величину, транспратентност, наставно-научну базу и број студената сврстали су Универзитет у Источном Сарајеву на 6 733. позицију, а Универзитет у Бањој Луци на 9 141. мјесто, од више од 20 000 анализираних високообразовних институција широм свијета.




V@nja je napisao:
Nije bitno dal' smo ispred ili iza I.Sarajeva bitno je da je komplet uni u opstem rasulu :?


Respect za komentar. Mada lično mislim da su tu negdje po kvalitetu, zavisno o kom fakultetu je riječ.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2010, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
A ovo može da bude orjentir svakome ko planira dalje školovanje, mada ne znači da su pojedini fakulteti loši ako su univerziteti zadnji na listi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2010, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.webometrics.info/rank_by_cou ... country=ba

2250 University of Sarajevo
3811 University of Tuzla
4303 University of Banja Luka Faculty of Electrical Engineering
4721 University of Zenica
4846 University of Mostar
6733 University of East Sarajevo
7616 University of Banja Luka Faculty of Economics
8214 University Dzemal Bijedic Mostar
8353 University of Banja Luka Faculty of Forestry
9043 Sarajevo School of Science and Technology
9141 University of Banja Luka *
9380 International University of Sarajevo
9965 Slobomir P University
10526 University Apeiron Banja Luka
10889 Sarajevo University
11246 University of Bihac
11648 Banja Luka College
11852 Fakultet za Poslovni Menadzment

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2010, 15:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
6. Methodology used to create the rankings. The unit for analysis is the institutional domain, so only universities and research centres with an independent web domain are considered. If an institution has more than one main domain, two or more entries are used with the different addresses. About 5-10% of the institutions have no independent web presence, most of them located in developing countries. Our catalogue of institutions includes not only universities but also other Higher Education institutions following the recommendations of UNESCO. Names and addresses were collected from both national and international sources including among others:

Universities Worldwide univ.cc
All Universities around the World http://www.bulter.nl/universities/
Braintrack University Index http://www.braintrack.com
Canadian Universities http://www.uwaterloo.ca/canu
UK Universities http://www.scit.wlv.ac.uk/ukinfo
US Universities http://www.utexas.edu/world/univ/state

University activity is multi-dimensional and this is reflected in its web presence. So the best way to build the ranking is combining a group of indicators that measures these different aspects. Almind & Ingwersen proposed the first Web indicator, Web Impact Factor (WIF), based on link analysis that combines the number of external inlinks and the number of pages of the website, a ratio of 1:1 between visibility and size. This ratio is used for the ranking but adding two new indicators to the size component: Number of documents, measured from the number of rich files in a web domain, and number of publications being collected by Google Scholar database. As it has been already commented, the four indicators were obtained from the quantitative results provided by the main search engines as follows:

Size (S). Number of pages recovered from four engines: Google, Yahoo, Live Search and Exalead. For each engine, results are log-normalised to 1 for the highest value. Then for each domain, maximum and minimum results are excluded and every institution is assigned a rank according to the combined sum.
Visibility (V). The total number of unique external links received (inlinks) by a site can be only confidently obtained from Yahoo Search. Results are log-normalised to 1 for the highest value and then combined to generate the rank.
Rich Files (R). After evaluation of their relevance to academic and publication activities and considering the volume of the different file formats, the following were selected: Adobe Acrobat (.pdf), Adobe PostScript (.ps), Microsoft Word (.doc) and Microsoft Powerpoint (.ppt). These data were extracted using Google and merging the results for each filetype after log-normalising in the same way as described before.
Scholar (Sc). Google Scholar provides the number of papers and citations for each academic domain. These results from the Scholar database represent papers, reports and other academic items.

The four ranks were combined according to a formula where each one has a different weight:
Slika
...

http://www.webometrics.info/methodology.html

... search engines data... The only source for the data of the Webometrics Ranking is a small set of globally available, free access search engines...

Svodi se na to kako izgledamo gledajući kroz Google i sl. Nekakvu sliku daje, ali ..
ETF BL sredi malo VISIBILITY i eto mnogo bolje pozicije. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2010, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Ниђе везе, радио сам на оба ова Универзитета и не може да се пореди.
Са друге стране ако је истина да је основна методологија увид сајтова, онда је истраживање јако неозбиљно.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Temu sam osvjezio na molbu BSE, jer je nije mogao naci.

Lijepo je vidjeti da na ATP listi Uni u BL napredovao 100 mjesta, a Uni u IS 200 mjesta. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 16:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hvala druze :)
nikako nisam mogao da pronadjem temu preko Pretrage
nazalost link koji vodi na Frontal vise ne vodi na tu temu :(

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2011, 16:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Skoro identičan tekst sa linkom imaš ovde.

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... g-Sarajeva


A forumaši korisnik i danijell su već o tome pisali.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 21:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ko jos uzima webometrics ozbiljno? :)

Za svjetske tu je QS World University Rankings. (39, woohoo! =D)
Mada, nema BiH... :/

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2011, 05:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
FLASH je napisao:
Ko jos uzima webometrics ozbiljno? :)

Za svjetske tu je QS World University Rankings. (39, woohoo! =D)
Mada, nema BiH... :/

Svako koristi onaj koji mu odgovara :)
khm, US News, US News undergraduate, Forbes :)

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2011, 09:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Time trek je napisao:
FLASH je napisao:
Ko jos uzima webometrics ozbiljno? :)

Za svjetske tu je QS World University Rankings. (39, woohoo! =D)
Mada, nema BiH... :/

Svako koristi onaj koji mu odgovara :)
khm, US News, US News undergraduate, Forbes :)

Je li ja ovo treba da trazim jos izvora? :P :D

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2014, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Вебометриксова ранг-листа свјетских универзитета је систем рангирања на основу количине веб-публикација које нека академска установа произведе и на основу утицаја који те публикације имају, односно, у зависности од индекса цитираности који остваре. Рангирање обавља Сајберметрикс лаб, истраживачко тијело које ради при Шпанском националном истраживачком савјету из Мадрида.
Циљ ове врсте рангирања је повећање присуства академских и истраживачких установа на интернету и промовисање слободног приступа резултатима научног истраживања. Намјера је, дакле, мотивисати институције и поједице у академској и научној заједници да њихово присуство на интернету рефлектује њихове активности и значај.
Ако је присуство на интернету далеко испод очекиване позиције, с обзиром на репутацију коју нека научна или академска институција има, универзитетска управа треба, по мишљењу креатора ове листе, да преиспита своју политику која се тиче интернета, транспарентности рада, слободног приступа резултатима, те да ради на повећању обима и квалитета електронских публикација.
Рангирање је први пут спроведено 2004. године и од тада се резултати објављују два пута годишње, у јануару и јулу. Присутност на интернету, на којем се заснива Вебометриксова ранг-листа је само један од критеријума који се узимају у обзир приликом рангирања и зато се унапријед ограђујемо од давања оцјена о квалитету појединих високошколских установа јер би за тако нешто било неопходно узети у обзир и бројне друге критеријуме, прије свега, квалитет наставе.
Вебометрикс врши рангирање на основу четири индикатора: присуство на интернету, утицај, отвореност и изузетност.

Утицај је најзначајнији индикатор који чини 50 одсто оцјене код рангирања универзитета. Квалитет садржаја вреднује се кроз тзв. „виртуални референдум“, односно пребројавање колико је пута универзитетски веб-домен линкован на трећим странама. Линковање указује на прeстиж институције, академско постигнуће, вриједност пласиране информације те њену корисност и прилагођеност критеријумима милиона уредника веб-страница широм свијета.

Присутност је индикатор на основу којег се формира око 20 процената укупне оцјене. Односи се на укупну количину садржаја објављених на универзитетским веб-доменима који су индексирани на Гугловом претраживачу и укључује све веб-странице и све формате које Гугл препознаје, статичке и динамичке странице. Није могуће имати снажну присутност без доприноса свих у организацији.

Отвореност - индикатор који има око 15 одсто утицаја на рејтинг, ослања се на број фајлова у pdf, doc, docx и ppt формату, објављених на сајтовима који складиште овакве фајлове. Број се утврђује уз помоћ Google Scholar алатке, а у обзир су узети фајлови објављени од 2007. до 2011. године.

Изузетност такође чини око 15 процената крајње оцјене а одређује се према броју научних радова објављених у релевантним међународним часописима, индексу цитираности радова унутар научних области на које се односе за период 2003-2010. године.
Имајући у виду ова четири индикатора, универзитети у БиХ рангирани су на сљедећи начин:
1. Универзитет у Сарајеву
2. Универзитет у Тузли
3. Универзитет у Бањој Луци
4. ….
5. Универзитет у Зеници
6. Свеучилиште у Мостару
...........
10. Универзитет „Џемал Биједић“ Мостар
13. Универзитет у Источном Сарајеву
16. Универзитет у Бихаћу.
Кад је ријеч о Универзитету у Бањој Луци, он се налази на 3. мјесту у БиХ (4.977. у свијету) и боље је рангиран од свих својих организационих јединица, али је видљиво да је од њих 16 своје мјесто на ранг-листи нашло 11. Дакле, пет факултета уопште није на Вебометриксовој ранг-листи, што значи да је њихова присутност на интернету незадовољавајућа. Организационе јединице Универзитета у Бањој Луци рангиране су на сљедећи начин:
7. Електротехнички факултет
21. Економски факултет
22. Природно-математички факултет
30. Пољопривредни факултет
35. Академија умјетности
45. Шумарски факултет
51. Факултет политичких наука
54. Филолошки факултет
58. Машински факултет
69. Рударски факултет
74. Медицински факултет
На ранг-листи нема сљедећих факултета: Правни факултет, Архитектонско-грађевински факултет, Факултет физичког васпитања и спорта, Филозофски факултет и Технолошки факултет.
Универзитет у Источном Сарајеву састоји се од 17 организационих јединица, од којих је 15 нашло своје мјесто на ранг-листи. Двије организационе јединице које нису рангиране на најновијој Вебометриксовој ранг-листи су Медицински факултет у Фочи и Богословски факултет. Такође, већ на први поглед је видљиво да је један факултет као организациона јединица боље рангиран од универзитета у чијем је саставу. Ријеч је о Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву који се налази на 11. мјесту у БиХ, док је Универзитет у Источном Сарајеву рангиран на 13. мјесту у БиХ (10.948. у свијету). Организационе јединице Универзитета у Источном Сарајеву рангиране су на сљедећи начин:
11. Филозофски факултет
19. Електротехнички факултет
33. Економски факултет Пале
39. Педагошки факултет Бијељина
41. Факултет пословне економије Бијељина
42. Правни факултет
46. Музичка академија
47. Технолошки факултет
49. Пољопривредни факултет
55. Саобраћајни факултет
57. Машински факултет
60. Факултет за производњу и менаџмент
66. Факултет физичког васпитања и спорта
67. Академија ликовних умјетности
70. Економски факултет Брчко
Према наведена четири индикатора, Универзитет у Бањој Луци најбоље је оцијењен за отвореност, а најслабије за индикатор утицаја. С друге стране, Универзитет у Источном Сарајеву најбоље је оцијењен за изузетност, а најслабије, такође, за индикатор утицаја. Иначе, првих 15 мјеста на Вебометриксовој листи заузимају већином амерички универзитети, међу којима је први Харвард. На најновијој ранг-листи, објављеној у јануару ове године, у првих 15 ушли су и британски универзитети Кембриџ и Оксфорд, који су на 10. односно 11. мјесту.

http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada ... listi.aspx
Univezitet u BL napredovao za fenomenalnih 4000 mjesta. Juhu!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2014, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ni na jednoj pristojnoj i vazecoj svetskoj listi nema univerziteta iz Bih tako da je sva ova prica besmislena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2015, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Stanić: Univerzitet slabo stoji na nekim listama, ali te ocijene nisu realne
Datum objave: Petak, Novembar 6, 2015
Objavljeno u RS/BiH, VIJESTI
20130903 STANKO-STANIC3
– Rektor Univerziteta u Banjaluci Stanko Stanić ocijenio je da je ova visokoškolska ustanova izuzetno značajna za Republiku Srpsku i šire okruženje jer je najveći i najbolji univerzitet u Srpskoj, bez obzira na sve slabosti.“Na njemu studira 50 odsto od ukupnog broja studenata u Srpskoj, što govori kolika je njegova odgovornost za razvoj Republike Srpske i šireg okruženja”, rekao je Stanić, nakon svečane akademije povodom četiri decenije rada banjalučkog Univerziteta.

On je ocijenio zadovoljavajućim nastavni i istraživački proces koji se realizuje na Univerzitetu.

“Nikada ne treba biti zadovoljan jer uvijek može bolje, ali naš univerzitet sigurno spada među najbolje u BiH i na Balkanu, a u Republici Srpskoj je najbolji i najveći”, istakao je Stanić.

On je dodao da je cilj Univerziteta da se bolje pozicionira među balkanskim i evropskim univerzitetima.

“Neke nezvanične liste ne govore baš najbolje o našem univerzitetu, ali te ocijene nisu realne jer nisu sveobuhvatne”, kaže Stanić.

On smatra da će biti potrebno puno vremena da se banjalučki Univerzitet nađe na listama vodećih visokoškolskih ustanova.

Svečanosti u Banjaluci prisustvovali su predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nedeljko Čubrilović i poslanici, ministri Srpske, član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske i profesor na banjalučkom Univerzitetu Mladen Ivanić, predsjednik Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske Rajko Kuzmanović, gradonačelnik Banjaluke Slobodan Gavranović, članovi diplomatskog kora, profesori, rukovodioci javnih ustanova, te ugledne ličnosti iz političkog i kulturnog života Srpske.

Univerzitet u Banjaluci osnovan je 7. novembra 1975. godine. Prilikom osnivanja u sastavu Univerziteta bilo je pet fakulteta: Elektrotehnički, Tehnološki, Mašinski, Pravni i Ekonomski i tri više škole.

U sastavu Univerziteta danas je 16 fakulteta na kojima se izvodi 55 studijskih programa.

Trenutno na Univerzitetu studira 20.000 studenata, kojima nastavu izvodi 1.050 nastavnika i saradnika. Do sada je na Univerzitetu u Banjaluci diplomiralo više od 26.000 studenata, magistarske studije je završilo 1.150 kandidata, dok je doktorske disertacije odbranilo 482 doktora nauka.


Sada se Univerzitet u BL nalati na 4000. mjestu, a Univerzitet u IS je pao na 12000. mjestu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=wufMu90waKg[/video]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
pa nije potrebna nikakva lista da vidis da je to sve se raspalo ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs