banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Okt 2010, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Uzmi Njemacki, ako vec nisi.I to sto Tasko kaze, nije tako - ima nekih rijeci koje su slicne ili iste, neke rijeci mozes skontati , jer imaju slicno gradjenje rijeci kao kod nas (e sad kako se to strucno kaze :confused2: ) , ali te stvari skontas tek kad naucis jezik.
S druge strane Ruski nam je jako razumljiv, mislio sam da nije, ali sam se silom prilika vise puta nasao u blizini ljudi koji pricaju Ruski i razumio sam sigurno 80% , a nikad ga nisam ucio , niti gledao ruske filmove, ni pjevao ruske pjesme. :D

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2010, 09:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
laoce je napisao:
Uzmi Njemacki, ako vec nisi.I to sto Tasko kaze, nije tako - ima nekih rijeci koje su slicne ili iste, neke rijeci mozes skontati , jer imaju slicno gradjenje rijeci kao kod nas (e sad kako se to strucno kaze :confused2: ) , ali te stvari skontas tek kad naucis jezik.
S druge strane Ruski nam je jako razumljiv, mislio sam da nije, ali sam se silom prilika vise puta nasao u blizini ljudi koji pricaju Ruski i razumio sam sigurno 80% , a nikad ga nisam ucio , niti gledao ruske filmove, ni pjevao ruske pjesme. :D


Kod mene je situacija bila obrnuta, casna pionirska.

Trenutno ucim ruski, patnja je zesca. Njemacki mi je dosta lakse isao. Gramatika nije neka zahtjevna, rijeci ulaze u glavu same od sebe....

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 14:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Okt 2010, 13:53
Postovi: 3
Brate, ja govorim ruski ali mi je namera nauciti i nemacki.Zasto? Rusija jaca i za razliku od jednog nemca koji hoce da govori engleski, rus nece.Imala sam ruskinje drugarice za njih je Rusija sveta zemlja i njihova deca ko god da im je otac govore ruski kao drugi jezik.A, posto si ekonomista tamo gde ce Rusi drugima zatvoriti vrata tebi nece.Proveri ako ne verujes ali i Angela Merkel dovori ruski i sa Medvedevim govore na ruskom. I ne moras da ides na kurs imas asimil metodu i ruskog i nemackog. Savladaj 2 kursa pa idi da te evaluiraju i kazu ti u koji nivo ides. Jos nesto nemacki imas besplatno na internetu,a ako im se obratis za pomoc oko ucenja salju besplatno knjige i disk. To su dva totalno suprotna jezika jedan iz germanske grupe i reci su slicne engleskom, a drugi iz slovenske grupe i imaju jedan padez manje od naseg i 3-4 slova koja se pisu drugacije. Mozes da pomesas francuski sa italijansim, ali ruski i nemaci nemaju veze jedan sa drugim i slobodno uci oba dva i ne daj pare bar za prva dva kursa uzmi asimil metodu iz biblioteke, a nemacki ti je na inernetu svi kursevi.Srecno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Angela je u skoli morala uciti Ruski. :D
A istina je to za Ruse, manje - vise, od dvoje koje poznajem , ni jedno ne zna beknuti na Engleskom . :lol:

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Njemački... I ja hoću sad da upišem, nemam pojma, kao da ga nisam nikad učila, a kamoli 4 god..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Za sve one koji bi htjeli uciti ruski "na svoju ruku", jedan jako koristan link:

http://rt.com/learn-russian/online-cour ... beginners/

RT je drzavna televizija (ako ima neko da ne zna :D ) i sve pohvale za odradjene lekcije.
25 lekcija je ponudjeno i jako su dobro. Ja sam prezadovoljan.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2011, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ташко je napisao:
Za sve one koji bi htjeli uciti ruski "na svoju ruku", jedan jako koristan link:

http://rt.com/learn-russian/online-cour ... beginners/

RT je drzavna televizija (ako ima neko da ne zna :D ) i sve pohvale za odradjene lekcije.
25 lekcija je ponudjeno i jako su dobro. Ja sam prezadovoljan.


Taško, dobar si momak! Poslužiće ovo preko ljeta da se počne učiti ruski...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2011, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Ташко je napisao:
Za sve one koji bi htjeli uciti ruski "na svoju ruku", jedan jako koristan link:

http://rt.com/learn-russian/online-cour ... beginners/

RT je drzavna televizija (ako ima neko da ne zna :D ) i sve pohvale za odradjene lekcije.
25 lekcija je ponudjeno i jako su dobro. Ja sam prezadovoljan.

sasvim solidno djeluje,mogla bih se ja aktivirati i poceti uciti,ionako ne spavam...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs