banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 20:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
БAЊA ЛУКA, 12. МАЈА - Контролом у Студентском центру "Никола Тесла" у Бањој Луци утврђено је да је око 400 студената илегално продало кревете које су на почетку академске године добили на конкурсу за смјештај.

Ово је "Гласу Српске" рекао директор Студентског центра "Никола Тесла" Милан Комљеновић и нагласио да ће овим студентима бити додијељени негативни бодови, тако да идуће године неће моћи добити смјештај у дому.

http://www.sobl.rs.sr/index.php?option=com_novosti&id=1330

:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
БAЊA ЛУКA, 12. МАЈА - Контролом у Студентском центру "Никола Тесла" у Бањој Луци утврђено је да је око 400 студената илегално продало кревете које су на почетку академске године добили на конкурсу за смјештај.

Ово је "Гласу Српске" рекао директор Студентског центра "Никола Тесла" Милан Комљеновић и нагласио да ће овим студентима бити додијељени негативни бодови, тако да идуће године неће моћи добити смјештај у дому.


400 studenata. :o
OMG!

To je pojava koja traje duuugo, al' da ih ima tol'ko...

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zadnjih par godina uzelo je maha, možda su i tolerisali u nekim granicama, a krevet se sada ne može naći ispod 60KM mjesečno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Citiraj:
У Студентском центру "Никола Тесла" има 400 соба, од којих је 80 двокреветних и 320 трокреветних, а укупно располажу са 1.120 кревета.

Znači, statistički, u svakoj sobi je bio jedan preprodan krevet, a ukupno ih je više od trećine.
:confused2:

filozof sa vrbasa je napisao:
Zadnjih par godina uzelo je maha, možda su i tolerisali u nekim granicama, a krevet se sada ne može naći ispod 60KM mjesečno.

Nisam znao da je tol'ko uzelo maha...
Kažu u tom teksu da još uvijek niJEsu gotovi sa provjerom i da će vjerovatno nać' još.

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da tako je, a ja sam se nasmijao na sve to, jer oni misle da se tome može stati u kraj, pa prodaće krevet neko i sljedeće generacije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 01:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
filozof sa vrbasa je napisao:
Da tako je, a ja sam se nasmijao na sve to, jer oni misle da se tome može stati u kraj, pa prodaće krevet neko i sljedeće generacije.

Stat' ne mogu u kraj, ali da tol'ko ljudi prodaje...

I sad se pred kraj školske godine našli provjeravat': :roll: Đe su bili ranije, bar pred kraj prvog semestra? Mogli su već oduzet krevete i dat' ih drugima na početku drugog semestra

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2010, 12:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
DELETED


Poslednji put menjao Tupko dana 29 Sep 2010, 14:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2010, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Напоменуо је да они студенти који су се бавили илегалном продајом кревета у студентским домовима, то више неће моћи да чине.

- Препродаја кревета од сада је прошлост, јер ћемо увести строже мјере и контроле. Иако не можемо ниједном студенту забранити да конкурише за смјештај у дому, додијелићемо му негативне бодове, који ће утицати на то да се смањи шанса да поново добије кревет - додао је Комљеновић.



http://www.glassrpske.com/vijest/3/drustvo/40476/cir/Krevete-prodalo-450-studenata.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2011, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Iako su zvanični konkursi za smeštaj u gradskim studentskim domovima raspisani još u septembru i oktobru, a rezultati objavljeni krajem novembra, ilegalno tržište kreveta je življe nego ikada, pa je ležaj u pojedinim slučajevima dostigao astronomsku cenu od čak 800 KM, što se nije desilo u istoriji studiranja u Banjaluci!

Student Ekonomskog fakulteta, koji nije želio da mu se pominje ime, naglašava da su mnogi prodavci kreveta digli cijenu, jer su shvatili da je u Banjaluci iz godine u godinu sve više studenata, a broj kreveta je isti, prenosi MONDO pisanje "Pressa RS".

"Prije ste mogli ležaj kupiti i za 450, 500 KM, a sada je ta cifra 600 do 800 KM. Prosto, neki studenti žele da zarade, a dok je studentskih domova i studenata niko neće iskorijeniti kupoprodaju kreveta, pa ni policija", kaže ovaj student za "Press RS".

On, s druge strane, negoduje što su se u kupoprodaju uključili i neki vječiti studenti, koji za uslugu prodaje kreveta uzimaju procenat.

"Znam djevojku koja je tražila 600 KM, a preprodavcu šta ostane, pa je čovjek zaradio 200 maraka, prodavši sobu momku iz Hercegovine. Ipak, to se kupcima

isplati. Da plaćaju sobu u gradu po 200 KM, a ne kao u domu 10,15 KM za mjesec, godišnje bi ih izašlo čak 2,400 KM. Inače, pobornik sam akcije u kojoj će nadležni u domovima konačno istjerati vječite studente i „veziste" da ne zauzimaju mjesto onima kojima je krevet preko potreban", nada se budući ekonomista.

Radomir Pavlović, koji živi u jednom od studentskih paviljona je ogorčen činjenicom da se malo radi na sprečavanju ilegalnog boravka u domu.

"Ilegalaca ima i cijena od 800 KM za krevet je realna, mada se toliko nije uzimalo otkada znam za fakultet. Ne daj bože da se desi da ilegalac napravi incident u domu. Ko će onda odgovarati", upozorava Pavlović.

S druge strane, Milica P., studentkinja treće godine jednog od banjalučkih fakulteta prodaje krevet u domu da naplati što je proteklih godina vrijedno učila.

"Živim u gradu s cimerkom. Više plaćam, ali se bar lijepo provedem i obučem kada prodam krevet", kaže ova studentkinja.

Sudentkinja Maja S. iz Teslića kupuje dom jer ga nije mogla dobiti zakonskim putem.

"Popustila sam u učenju a krevet kupujem jer nemam novca za stan i neću da me „deru" stanodavci. Roditelji su bez posla, pa mi je dom jedini izlaz i spremna sam da ga platim do 700 KM. Da su ljudi iz ministarstva prosvjete izgradili nove paviljone, sigurna sam da bih upala, jer sam dobar student", ističe Maja.

Aleksandar Jakovljević, predsjednik SOBL-a ne podržava ilegalno stanovanje u domu, ali kaže da će toga uvijek biti.

"Do sada se uvijek išlo na „legalizaciju" da svako ima legitimaciju ako bi se desio neki problem. Tako|e, rukovodstvo studentskog doma je kažnjavalo one koji su prodavali krevete oduzimanjem 20 bodova na sljedećim konkursima što ih je praktično diskvalifikovalo. U tom smislu, napravljen je kompromis, jer kada bi se strogo provodio Zakon o studentskom standardu vjerovatno bi nastupio haos. Naime, propisi predvi|aju visoke novčane kazne za kupce i prodavce kreveta, ali i za nadležne koji to dozvoljavaju", objašnjava Jakovljević.

On ističe da je uvijek duplo više studenata koji konkurišu za krevet od broja raspoloživih mjesta.

"Ova negativna pojava bi se najbolje suzbila povećanjem smještajnih kapaciteta za studente o čemu smo razgovarali sa predstavnicima Ministarstva prosvjete i kulture RS. Oni su obećali da bi gradnja četvrtog paviljona SC „Nikola Tesla", kapaciteta 850 ležajeva na površini od 20.000 kvadratnih metara trebala biti završena do početka školske 2012/2013. godine", najavljuje Jakovljević.

"Press RS" podsjeća da je rukovodstvo SC „Nikola Tesla" ranijih godina utvrdilo da je nelegalno prodato oko 700 kreveta. SC „Nikola Tesla ima 400 soba, 80 dvokrevetnih i 320 trokrevetnih, a ukupno raspolaže sa 1.120 kreveta.

Zakon o studentskom standardu propisuje da student, uz ostalo, ima pravo na smještaj u ustanovi studentskog standarda i da se ta prava, obaveze i odgovornosti ne mogu prenositi. Student tako može privremeno ili trajno izgubiti pravo na smještaj u studentskom domu ako narušava pravila ustanove, ustupi, odnosno neovlašćeno koristi pravo drugog lica ili ako pravo na smještaj stekne krivotvorenom ispravom. Po članu 23. ovog zakona novčano od 30 do 300 KM kazniće se student koji ustupi, ili neovlašćeno koristi pravo drugog lica koje mu ne pripada. Tako|e, novčano od 1.000 do 15.000 KM kazniće se ustanova studenstkog standarda ako u ustanovu primi studenta suprotno odredbama zakona, a odgovorno lice u ustanovi od 300 do 1.500 KM.

(BLLIVE)


A jebote, hajde što je prodaja uzela maha, nego što je pohlepa porasla do nevjerovatnih razmjera.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2014, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Studentima kartice umjesto bonova

Studentima kartice umjesto bonova
SLAĐA TEPIĆ - 27.02.2014 19:52
BANJALUKA - Studenti koji se hrane u banjalučkim studentskim restoranima zamijenili su tradicionalne bonove za obrok modernizovanim elektronskim studentskim karticama.
Zoran Babić, direktor Studentskog centra "Nikola Tesla", kaže kako je upotreba elektronskih kartica krenula početkom februara, ali da još traje prelazni period u kome se izrađuju kartice. Studenti koji posjeduju bonove za menzu mogu da ih iskoriste, te da preuzmu nove kartice.
"Već polovinom marta bonovi bi u potpunosti trebalo da budu isključeni iz upotrebe", rekao je Babić.
Prema njegovim riječima, postojaće i mogućnost prebacivanja novca s jedne karice na drugu. U praksi, to će funkcionisati tako što će na osnovu zahtjeva i saglasnosti dio novca koji se nalazi na kartici jednog studenta moći biti prebačen nekom njegovom kolegi.
"Na istom nalogu, odnosno kartici postojaće svi podaci o studentu, na osnovu čega ćemo moći da kontrolišemo uplatu smještaja", kazao je on.
Osim za ishranu i smještaj, studenti će uz pomoć kartica moći koristiti i usluge vešeraja.
"U skorijoj budućnosti nastojaćemo da broj usluga proširimo, kao što je plaćanja karticom u našim ugostiteljskim objektima", objašnjava Babić.
On ističe kako će uvođenje ovih kartica smanjiti broj onih "nestudenata" koji su se sve ovo vrijeme dok su korišteni bonovi hranili u studentskim restoranima, a na to nemaju pravo.
"Nije nikakva tajna da su se čak i neki profesori kao zaposleni hranili u našim studentskim menzama", rekao je direktor Studentskog centra.
Kako navodi, u planu je da se oformi komercijalni dio restorana, gdje će moći da jedu i ljudi koji dolaze "izvana", ali oni će te obroke plaćati u skaldu s njihovom komercijalnom vrijednošću.
Pravo rješenje
Jedan od studenata Filozofskog fakulteta rekao nam je kako su kartice najbolje rješenje jer će se na taj način znati ko ima pravo na korištenje menze.
"Dobro je i to što postoji mogućnost prebacivanja novca s kartice na karticu", dodaje ovaj student.


http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... 33148.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 10:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Пишај по сиротињи.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2014, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Pa ovo je dobro rješenje. Imaš karticu, kasa ti odmah sa kartice čita u koju kategoriju spadaš i u skladu s tim skida s kartice.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjaluka - Studenti koji budu uhvaćeni u prodaji kreveta i mjesta u domovima pored toga što će biti kažnjeni oduzimanjem 30 bodova ako odluče ponovo da konkurišu za smještaj od iduće godine biće i tuženi zbog te podvale.

Direktor Studentskog centra "Nikola Tesla" Banjaluka Zoran Babić kaže da je preprodaja kreveta problem koji je prisutan godinama zbog čega pripremaju oštrije sankcije za sve koji ne poštuju pravila.

- Već na idućoj sjednici našeg Upravnog odbora razmatraćemo kako napokon riješiti problem ilegalne prodaje kreveta u domu. Predložićemo da svi koji prodaju krevete budu tuženi - istakao je Babić.

Prema njegovim riječima osim prodavaca biće kažnjeni i oni koji kupe krevet u domu.

- Ako se utvrdi da je neki student kupio krevet, on neće plaćati samo deset maraka za boravak u domu, kolika je standardna mjesečna cijena, već će imati cijenu receptivnog smještaja, koja je i do šest-sedam puta veća. I to će biti jedan od prijedloga koji će razmatrati Upravni odbor na sjednici koja treba da bude održana krajem novembra - kazao je Babić.

On je dodao da su odlučni da konačno stanu u kraj trgovini mjestima i krevetima u domovima.

- Možda bi bilo opravdano da studenti odluče da besplatno ustupe svoje mjesto bratu ili sestri, ali za preprodaju nema opravdanja - rekao je Babić.

Da ilegalno tržište među studentima cvjeta pokazuje i podatak da se trenutno u evidenciji Studentskog centra "Nikola Tesla" nalazi 1.660 studenata za koje je utvrđeno da su u posljednje četiri prodavali krevete. Svi su automatski prema odluci Upravnog odbora kažnjeni tako što im je oduzeto 30 bodova na konkursu ako požele još jednom da apliciraju za dom.

- Njihova šansa da ponovo dobiju mjesto u domu skoro je nikakva, jer bi morali da imaju sve desetke ili ostvare maksimalan broj bodova na osnovu svih ostalih kriterijuma koji su predviđeni konkursom - kazao je Babić.
Konkurs

Studentski centar "Nikola Tesla" u Banjaluci objavio je prošlog mjeseca konkurs za smještaj u okviru kojeg zainteresovani mogu da apliciraju za 1.116 slobodnih kreveta. Pravo konkurisanja imaju svi redovni studenti Univerziteta u Banjaluci čije je stalno mjesto boravka udaljeno više od 30 kilometara od Banjaluke. Rezultati za brucoše već su objavljeni, dok će za ostale studente biti poznati do 10. novembra.


Podržavam u ovoj državi se mora od nečega početi čistiti, eto iskorjeniti preprodaju kreveta, malim koracima do velikih riba.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne seri filozofe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
filozofe stvarno serendas :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2014, 16:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka
Kad cujem da se sprovode sankcije nad necim cim se isto tako bave i oni koji ih i sprovode...
Nije zgoreg raspitati se malo pa onda zakljuciti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2014, 04:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Naravno uprava je to patentirala, u moje vrijeme kreveti su ušli za 250-300 maraka na godinu, koliko su sada?

Znate li da na Palama i u Srbinju krevet država naplaćuje 100 maraka mjesečno i da studenta dođu skuplje studije tamo nego ovdje.

Citiraj:
Društvene mreže zatrpane su porukama ponude i potražnje, a iako su iz uprave pomenutog centra najavljene strože sankcije, studente to ni najmanje ne ometa u njihovom biznisu.

Spiskovi sa imenima studenata koji su dobili krevete postavljeni su na ulazu prvog i trećeg paviljona, a nesnosne gužve, nervoza, potraga za imenom onoga ko bi mogao da bude potencijalni prodavac, nisu izostale ni ove godine.
Potražnja veća nego ikad

"Ona studira pravo i prošle godine je prodala krevet", "On ima apsolventski krevet, sto odsto će ga prodati, a taj bi mogao dobiti i jeftinije", "Evo njih dve sestre, svake godine obe dobijaju krevet, a budu na jednom, dok drugi prodaju", "Sanja sa ekonomije, ona je Banjalučanka, piši prezime, naći ćemo je na Fejsu" sve to juče se moglo čuti ispred vrata sva tri paviljona. Studenti koje smo zatekli ispred trećeg paviljona kažu da nikad nije bila veća potražnja, ali i potraga za prodavcem.

- Prethodnih godina mogli su se naći oglasi na oglasnim tablama, na drveću, ispred fakulteta, sada je sve teže. Sankcije i negativni bodovi čekaju svakog ko se upusti u ovaj biznis, pa se sve radi tiše i opreznije. Ja imam svog "dilera", druga koji studira poljoprivredu, od njega sam kupio zadnje tri godine. Cena je 600 maraka i plaćam mu u ratama. Inače sam iz Bijeljine i moji roditelji nisu u finansijskoj situaciji da mi plaćaju stan - kaže jedan od studenata koji je želeo da ostane anoniman.

Naš sagovornik nam je dao broj telefona studenta iz Banjaluke koji poslednje tri godine prodaje krevet. Kada smo ga pozvali i pitali da li je istina da prodaje krevet, odgovorio je potvrdno, rekavši da smo zakasnili i da je krevet već prodat. Kada smo mu objasnili da smo novinari, rekao nam je da za krevet konkuriše zbog druga iz Bijeljine.

- Meni krevet ne treba, ne mogu reći da mi 600 maraka ne dođe dobro kao neka satisfakcija za dobre ocene, ali nije nužno. Kada moj drug završi fakultet, sigurno neću konkurisati za dom, nema potrebe da se izlažem bespotrebnom nerviranju - kaže Slavko T. iz Banjaluke.

Student ombudsman u Uniji studenata RS, Vojislav Savić, kaže da je ove godine raspodela kreveta mnogo pravednija nego što je bilo pre, ali da to nije dovoljno i da se na tome ne treba zaustaviti.
Pojačati kazne

- Pozitivne posledice dosadašnjih mera koje su uvedene pre nekoliko godina se već vide. Ipak, kazne se moraju pojačati, ali na način da to zaista bude promišljeno i da pomoću njih bude izgrađen sistem koji će u budućnosti zaista funkcionisati. Studenti koji kupuju krevete primorani su da ih kupuju zato što za krevet u domu konkurišu oni kojima to nije neophodno i upravo oni su glavni krivci za celu tu situaciju. Zbog njih, studenti koji zaista nemaju novca da žive privatno, prinuđeni su da kupuju krevet, a samim tim krše zakon - kaže Savić.

Predsednik Unije studenata RS Borivoj Obradović smatra da bi se ilegalnom trgovanju krevetima trebalo što pre stati u kraj.

- Sankcije za ilegalno trgovanje krevetima u studentskom domu iste su i za one koji prodaju, kao i za one koji kupuju, mada mislim da prema studentima koji su prinuđeni da kupe krevet treba biti blaži. Smatram da bi osim negativnih bodova onima koji prodaju krevete trebalo uvesti još neke vidove sankcija poput nemogućnosti konkurisanja na stipendije ili zabrana ishrane u studentskom restoranu itd. Ova pojava se mora definitivno iskoreniti, a najbolji način je sprovođenjem konkretnih mera kažnjavanja - kaže Obradović.

Dajana Slavnić



Citiraj:
BANJALUKA - Studenti koji drugi put obnavljaju godinu najvjerovatnije neće moći da se hrane u studentskoj menzi, a o tome će uskoro odlučiti i Upravni odbor Studentskog centra "Nikola Tesla" u Banjaluci.

"Svakako ćemo izaći u susret studentima koji iz objektivnih razloga obnavljaju godinu zbog vanrednih situacija. Međutim, u Zakonu o studentskom standardu pojam 'iz određenih razloga' je širok i treba ga jasnije definisati na sjednici Upravnog odbora", rekao je Zoran Babić, direktor Studentskog centra "Nikola Tesla" u Banjaluci.

Prema njegovim riječima, zakon definitivno ne prepoznaje studente koji više od dva puta obnavljaju godinu ili više puta obnavljaju apsolventski staž.

"Oni koji više od dva puta obnavlju godinu ili produžuju apsolventski staž nisu na listi onih kojima se obezbjeđuje ishrana po studentskim cijenama te nemaju pravo da se hrane u menzi", dodao je Babić.

Pojasnio je da ako se broj studenata koji obnavalju godinu jednom ili drugi put, samo iz objektivnih razloga, svede na mjeru koja se može finansirati iz budžeta, na zahtjev studenata može se odobriti korišenje prava na ishranu u studentskoj menzi, ali o tome tek treba da se donese odluka.

Kako ističe, cilj Uprave Studentskog centra "Nikola Tesla" je da maksimalno izađe u susret studentima koji spadaju u socijalne kategorije.

"Do sada smo dosta studenata smjestili na osnovu dokaza da spadaju u neku socijalnu kategoriju i oni su nam prioriteti i što se tiče ishrane i smještaja. Neki su oslobođeni svih troškova u studentskom domu i težićemo i ubuduće da im pomažemo koliko budemo u mogućnosti", dodaje Babić.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2014, 15:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Cijene za krevet ove godine su u prosjeku 600KM. Ako ''znaš'' tog koji prodaje onda 400-500.
Ima i slučajeva koji prodaju po 750-800KM i uspiju prodati zato što potražnja iz godine u godinu raste, što je po meni čist bezobrazluk!

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2014, 15:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
nesto je do inflacije, a nesto i do lokacije

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2015, 16:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2014, 01:08
Postovi: 19
Interesuje me kako se može dobiti studentski dom.
Da li neko može da mi kaže zašto svi bježe od njega (koji su razlozi)
I da li ima u planu da se napravi novi dom.

Koliko mjesečno troši prosječan student u domu, a koliko student koji plaća stanarinu?
:))


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs