banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 12 Maj 2024, 10:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 09 Maj 2010, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jan 2010, 10:54
Postovi: 12
Može li neko da mi kaže nešto više o smjeru geodezije na agf-u i o samom fakultetu? Hvala.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 09 Maj 2010, 20:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Evo ja cu ti iz prve ruke reci.

Prijemni je lako poloziti sa prosjecnim znanjem iz gimnazije i nekoliko dana rada pred sam ispit. To i nije toliko vazno, koliko ono sto slijedi. S toga, dobro razmisli vidis li ti sebe jednog dana u tom poslu, jer ako upisujes samo zbog novcanog interesa, a ne volis tu geodeziju, sigurno je neces zavoljeti ni na samom fakultetu, niti ce ti ko tamo u tome pomoci, cak naprotiv. Jeste da se na sva zvona govori da tog kadra treba u Republici Srpskoj, ali trenutno je citava ta grana u ogromnom zaostatku za susjednim zemljama (da ne pominjem zemlje zapadne Evrope), tako da je i fakultet na istom. Ako vec mislis to da studiras, idi u Beograd, ovdje i onako predaje vecina profesora sa njihovog fakulteta, s tim im je ovo sporedni projekt, pa mozes pretpostaviti na kojem nivou se nastava odvija.

Vjerovatno ono sto su najveci problemi na toj geodeziji su nacrtna geometrija i profesor tehnika geodetskih mjerenja. Nacrtna je problem jer je vecini ljudi apstraktna, i vecina je i ne shvati, nego na kraju na pamet nauci sablone zadataka i kako tako polozi.
Ostali predmeti mogu lakse da se poloze uz konstantan rad od pocetka, matematike nisu veliki problem (opet kazem, jednom gimnazijalcu).

Ali da te ja ne obeshrabrujem... Jednog dana kada to zavrsis, mogucnosti su velike i vjerovatno te cekaju kancelarijska fotelja i satelitsko snimanje autoputa istog dana kada se isetas sa diplomom...
Ja sam samo morao malo da se izduvam :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 10 Maj 2010, 10:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jan 2010, 10:54
Postovi: 12
Uf...hvala puno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Maj 2010, 13:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
@giometar, šta vi radite iz nacrtne. Koliko ja znam, na agf je nacrna izmjenjena u odnosu na ono što je zaista nacrtna, i da se više radi perspekitva...ili grješim... Jel to Stavrićka predaje?
...a kako se taj profesor zove, što ti predaje tehniku geodetskih mjerenja?

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Maj 2010, 13:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Iz nacrtne se radi ortogonalna projekcija, kosa projekcija, presjeci tijela i ravni... I zadnjih nekoliko predavanja se radi kotirana projekcija, odnosno projektovanje puta na zadatom terenu. Predaje gostujuci profesor sa Masinskog. Perspektiva se radi kasnije u nekom drugom predmetu, i to valjda samo na arhitekturi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 17 Maj 2010, 21:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jan 2010, 10:54
Postovi: 12
A matematika je samo za prijemni,zar ne? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 17 Maj 2010, 21:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Da, vec je postavljen oglas za pripremnu nastavu.
http://agfbl.org/opcija/btg_novosti/0/1 ... dnjoskolce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
Znam kako je na arhitekturi :) Mislio sam da je i kod vas isto, ali vi imate nacrtnu kakva bi i trebala biti... Ne znam ko je taj profesor, mislio sam da predaje Stavrićka...

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 25 Maj 2010, 23:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2010, 23:02
Postovi: 2
ako bi neko bio ljubazan da mi kaze samo koje oblasti su najzastupljenije na prijemnom??? gde se moze nabaviti zbirka iz koje je najbolje vezbati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 25 Maj 2010, 23:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Zar prof. nacrtne nije Živko Babić?

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 26 Maj 2010, 09:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Senna je napisao:
Zar prof. nacrtne nije Živko Babić?

U pravu si, Zivko.

shave je napisao:
ako bi neko bio ljubazan da mi kaze samo koje oblasti su najzastupljenije na prijemnom??? gde se moze nabaviti zbirka iz koje je najbolje vezbati?

Mozes nabaviti informator u studentskoj sluzbi, tu imas zbirku zadataka sa ranijih prijemnih ispita. Nista vise od toga ti ne treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 06 Jun 2010, 17:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Maj 2010, 23:02
Postovi: 2
Ajd potrazite me na faceu vi koji planirate ove godine da upisete geodeziju a bolje ste upuceni od mene...Minja Maunaga Shave... 8) pa se cujemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 14 Jun 2010, 10:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Maj 2010, 18:33
Postovi: 10
giometar je napisao:
Senna je napisao:
Zar prof. nacrtne nije Živko Babić?

U pravu si, Zivko.

shave je napisao:
ako bi neko bio ljubazan da mi kaze samo koje oblasti su najzastupljenije na prijemnom??? gde se moze nabaviti zbirka iz koje je najbolje vezbati?

Mozes nabaviti informator u studentskoj sluzbi, tu imas zbirku zadataka sa ranijih prijemnih ispita. Nista vise od toga ti ne treba.



Jarane koji si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 14 Avg 2010, 23:11 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 22:47
Postovi: 4
ja studiram geodeziju u BL, ali da imam dovoljno novca otisla bih bilo gdje i zavrsila ovaj fakultet kako Bog zapovjeda. Na ovom fakultetu se ne zna ni ko pije ni ko placa. Stalno neka zbrka,frka...svi se igraju sa nasim zivcima...profesori su uglavnom gostujuci pa nekad dodju a nekad i ne dodju.... Doticni profesor TGM stvarno nema granice, dok neke vrijedja druge opet ni ne primjecuje a neke voli bez ikakvog razloga...cudan covjek...ja srecom nisam jedna od onih koje vrijedja ali bih voljela da se neko od njih pojavi na ovom forumu pa da vam oni kazu kako to izgleda...tako da svi vi koji planirate da upisete ovaj fakultet pokusajte da to ne bude u BL ali ako vec mora da bude BL onda se pripremite dobro psihicki...samo sa konjskim zivcima cete moci da trpite nepravdu, uvrede i da se na to sve samo ljubazno nasmijete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Avg 2010, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ne znam kako niko ne prijavi tog profesora, makar anonimno ako je takav kreten, a svi ga trpe. Letjeli su i doktori nauka sa fakulteta zbog slicnih stvari, a on je obicni asistent.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Avg 2010, 11:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
jellyfish je napisao:
Ne znam kako niko ne prijavi tog profesora, makar anonimno ako je takav kreten, a svi ga trpe. Letjeli su i doktori nauka sa fakulteta zbog slicnih stvari, a on je obicni asistent.

Prije dvije godine je djevojka iz saveza studenata vodila kampanju protiv njega, i sve sto je uspjela jeste da je 14 puta izlazila na njegov ispit. :lol:


Poslednji put menjao giometar dana 25 Avg 2010, 07:04, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 19 Avg 2010, 12:52 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 22:47
Postovi: 4
@giometar je potpuno u pravu jer nikome ne pada na pamet da se sa njim kaci i da mu se suprotstavlja jer sa tim moze samo da sebi uradi gore. Taj profesor je geodezija u BL, zato oni koji hoce da imaju normalan studentski zivot neka idu negdje drugo da studiraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 25 Avg 2010, 00:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
ennaaa je napisao:
ja studiram geodeziju u BL, ali da imam dovoljno novca otisla bih bilo gdje i zavrsila ovaj fakultet kako Bog zapovjeda. Na ovom fakultetu se ne zna ni ko pije ni ko placa. Stalno neka zbrka,frka...svi se igraju sa nasim zivcima...profesori su uglavnom gostujuci pa nekad dodju a nekad i ne dodju.... Doticni profesor TGM stvarno nema granice, dok neke vrijedja druge opet ni ne primjecuje a neke voli bez ikakvog razloga...cudan covjek...ja srecom nisam jedna od onih koje vrijedja ali bih voljela da se neko od njih pojavi na ovom forumu pa da vam oni kazu kako to izgleda...tako da svi vi koji planirate da upisete ovaj fakultet pokusajte da to ne bude u BL ali ako vec mora da bude BL onda se pripremite dobro psihicki...samo sa konjskim zivcima cete moci da trpite nepravdu, uvrede i da se na to sve samo ljubazno nasmijete.



`bro jutro.... a tek kad diplomiras, pa u struku uplovis, pun poleta i elana. Fakultet ce se ciniti san snova. (nazalost)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 30 Avg 2010, 11:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Zna li neko hoće li se proširivati lista za geodeziju i hoće li biti sad prijemni ispit?

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 09 Nov 2010, 17:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Sep 2010, 21:39
Postovi: 8
Zna li neko od vas koliko je ove godine primljeno studenata na geodeziju i koliko ih je otprilike konkurisalo? I koliki prosjek iz srednje treba imati da bi se mogao upisati fakultet uopste?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs