banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 13 Dec 2010, 15:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Dec 2010, 15:14
Postovi: 1
Pa sta radi taj iz TGM-a? Msm, kako izgleda to njegovo vrijedjanje da se znamo mi koji cemo mozda studirati geodeziju pripremiti na to? Ja planiram ici na geodeziju, ali posto nisam "tatin i mamin sincic" koji ima sve sto pozeli, msm da cu biti prinudjen studirati u BL. Kako uopste izgleda fax? Koji najnizi prodjek je potreban za upis?...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 10 Dec 2011, 12:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Dec 2011, 12:05
Postovi: 1
Planiram da upisem geodeziju... Pa me interesuje gdje mogu naci prijemne ispite od prosle godine... Ima gore link, ali nema nista na njemu... Ako moze pomoc.. :) Tnx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 12 Dec 2011, 18:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Dec 2011, 23:00
Postovi: 62
Generalno, profesori u nas (srednji nivo) ne vole kad je neko talentovan i pametan. Oni vole samo kako oni kažu i nikako drugo.
Što se tiče jačih profesora i asistenata, oni vole kad student sam razmišlja i hvata se u koštac sa problemom. Dakle, valjda ste
dovoljno pametni šta i kako dalje. Što se tiče bilo kojeg profesora ili predmeta, nije on valjda uslov šta ćeš cijeli život raditi.
Samo hrabro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 14 Feb 2012, 15:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2012, 14:53
Postovi: 21
Završavam sr. ekonomsku - ekonomija, pravo, trgovina. Jos uvijek ne znam sta cu upisati, jedno vrijeme sam zeljela sr. jezik, potom gradjevinu, da bi na kraju to bila geodezija. Interesuje me gdje mogu nabaviti informator, ima li ko da mi posalje na e-mail proslogodisnji, podaleko sam od Banja Luke, inace, zivim u Bijeljini. Sto se tice matematike, imala sam 5, ali smo je isto tako imali samo tri godine uz fond od dva casa sedmicno, sto znaci da nismo ni presli mnogo gradiva,te se zaista pribojavam toga da je moja osnova ''labava''. Interesuje me koje su oblasti uglavnom preovladavale na prijemnom, i da, jeste li samo koristili informator pri spremanju ili je tu bila jos kakva litereatura, tipa zbirke Venea Bogoslava?? Inace, prenosim maksimum bodova iz srednje - 50, na sajtu nema nikakve rang liste na osnovu koje bih mogla vidjet' kol'ko primaju na budzet, a koliko na samofinansiranje, je l' ima neko mozda tu listu da mi posalje na e-mail: millanchyug@hotmail.com
Hvala unaprijed! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 18 Feb 2012, 02:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Pa pošalji mail na studentsku službu... ako imaju informator, poslaće ti. Žarko je faca!

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 28 Dec 2012, 18:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Dec 2012, 17:54
Postovi: 1
Ucenik sam cetvrtog razreda Gradjevinsko-geodetske skole,s obzirom da sam vrlo dobar ucenik potrebno mi je da znam koji su uslovi upisa na Geodetski fakultet,odnosno iz kojih predmeta se vrsi bodovanje i testiranje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Jan 2013, 22:34
Postovi: 4
Planiram upisati arhitekturu ove godine pa me interesuje prijemni ispit. Koliko je tezak, prvenstveno matematika. Takodjer gdje mogu nabaviti "skripte", tj pitanja za prijemni.

Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Matematika nije teska ni na prijemnom za Gradjevini, a kamo li za Arhitekturu. Tamo je smijurija.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Jan 2013, 22:34
Postovi: 4
Eh super onda posto sam slab sa matematikom :D

Mozes mi li molim te malo jos reci o prijemnom inace, koliko je tesko proci ga, trebao bih biti primljen ako uradim 50% ? e sad ne razumijem na sajtu pise da je 50bodova max da li znaci 25bodova je dovoljno ?
pitam zbog cinjenice da je uspjeh iz srednje skole 50bodova pa me malo buni to. da li se zajedno racuna 50% ili kako ? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
50 bodova prijemni, 50 bodova na osnovo prosjeka iz srednje.
Moras poloziti prijemni, tj. uzeti 25 bodova na istom.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 15 Jan 2013, 22:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Jan 2013, 22:34
Postovi: 4
Super hvala ti mnogo :)

Zna li neko email od studentske sluzbe, treba mi informator tj. skripte za ovu godinu?
Ne zivim u BL te bih morao putovati samo na informacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 18 Jan 2013, 22:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Jan 2013, 22:34
Postovi: 4
BUMP

ako neko ima email il kontakt molim posalje . Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 29 Jun 2013, 12:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jun 2013, 21:40
Postovi: 1
kakav oblik zadataka inace bude na prijemnom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 04 Jul 2013, 11:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Jul 2013, 11:18
Postovi: 2
Na godinu planiram da upisem geodeziju,dobra sam sa matematikom idem opstu gimnaziju.Ja ne znam iskreno o cemu je rijec u geodeziji osim da je radi o razmjeravanju zemljista.Mnogi govore ako to ne volis nemoj da upisujes ali kako da znam kada nisam nikada dosla u dodir sa razmjeravanjem.Matematiku volim,znam da je puno ima u geodeziji i nadam se da mi to nece stvarati problem ali dosta sam nesigurna i bojim se da upisem geodeziju i da mi se ne svidi,zato moze li mi neko napisati ukratko o samom fakultetu i osim matematike sta je tu jos zastupljeno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 04 Jul 2013, 12:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Samo cu reci da ove godine 70% ljudi zavrsava u roku. Skoro ko na privatnom fakultetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 04 Jul 2013, 13:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Jul 2013, 11:18
Postovi: 2
Koliko se pripremati za prijemni? Nekidan sam pricala sa jednom curom pripremala se 10 mjeseci,pokidala je na prijemnom ali zar je stvarno toliko potrebno? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 19 Jul 2013, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
lgkica je napisao:
Na godinu planiram da upisem geodeziju,dobra sam sa matematikom idem opstu gimnaziju.Ja ne znam iskreno o cemu je rijec u geodeziji osim da je radi o razmjeravanju zemljista.Mnogi govore ako to ne volis nemoj da upisujes ali kako da znam kada nisam nikada dosla u dodir sa razmjeravanjem.Matematiku volim,znam da je puno ima u geodeziji i nadam se da mi to nece stvarati problem ali dosta sam nesigurna i bojim se da upisem geodeziju i da mi se ne svidi,zato moze li mi neko napisati ukratko o samom fakultetu i osim matematike sta je tu jos zastupljeno :)


Ako upisuješ faks "onako" jer je dobra struka, nemoj. Idi ono što te zanima - gdje si dobar/dobra biće i posla. To je moj savjet.
Što se tiče same struke, geodezija je usko vezana za svaku granu građevinarstva. Dobro, oko instalacija nisam baš siguran. Premjer zemljišta sa jedne strane znači rad na polju katastra, sa druge strane direktno vezano za fazu izvođenja projekata ili, u novije vrijeme, izradu digitalnih modela zemljišta (ja sam se susreo sa ovim u trasiranju prvi put, a sve više ga ovdje na sjeveru koristimo i za izradu hidroloških situacija i projektovanje hidro-objekata). U suštini, geodezija je osnova izođenja. U koliko kontaš raditi na terenu, pored toga da si žensko, imaćeš jako lijepe noge u "zrelim godinama."

Pozdrav i puno sreće!

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 14 Jul 2014, 09:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jul 2014, 11:13
Postovi: 1
Kakva je trenutno situacija što se tiče posla u RS-u? Ja sam iz Istočnog Sarajeva i završio sam master studij geodezije u Sarajevu.

Znam da su u federaciji katastri u sklopu opština, a koliko sam čuo u RS-u je katastar podjeljen po nekim regionalnim jedinicama...
Takođe sam čuo da posla za geodete ima u odjeljenju za prostorno uređenje koje se nalazi u sklopu opština. Priča se i da Republička uprava pretežno poslove radi sama, tj., ne unajmljuje privatne firme, pa navodno zapošljavaju veći broj geodeta.
Sve ove informacije sam dobio od ljudi koji inače nisu iz naše struke, pa bih volio ako bi mi neko mogao detaljnije da objasni kako to sve funkcioniše kod nas i da li je tačno da se konkurs ne otvara dok stranka ne interveniše?

Ja trenutno radim u privatnoj firmi i nisam baš zadovoljan. Baš sam prije par dana pričao sa par kolega koji su takođe iz I. Sarajeva i niko nema pojma za koje institucije bi mogli pratiti konkurse. Znam da je u BL geodetski fakultet i Republička uprava, pa se nadam da ima neko stručan da mi pomogne oko ovoga.

Mislio sam otvoriti zasebnu temu za ovo ali izgleda mi nije dozvoljeno jer sam se tek registrovao. Ako imate neki čisto geodetski forum gdje bi mogao se bolje informisati, bio bih zahvalan na linku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 11 Jan 2015, 15:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Jan 2015, 17:58
Postovi: 1
zanim me kako sad ide taj prijemni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: AGF - GEODEZIJA
PostPoslato: 04 Maj 2015, 19:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2012, 16:15
Postovi: 94
Lokacija: Banja Luka
Moze li neko da napise kako je trenutno na geodeziji ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs