banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Apr 2010, 19:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Jan 2010, 01:04
Postovi: 87
PridjiBlize je napisao:
Da li posoji ikakva sansa da se na Sumarskom fakultetu pojavi smjer -obrada drveta?
Znam da ima na Masinskom,ali ako vec ima Sumarski bilo bi logicnije da je na Sumarskom??
:D


Nemoj se ljutiti, ali to nema veze sa sumarstvom...

Obrada drveta je cisto masinstvo, ako te interesuje, na masinskom ljudi koji upisu proizvodni smjer u trecoj godini se opredjeljuju za obradu metala ili drveta...

_________________
All The World's A Stage...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 20:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2010, 14:13
Postovi: 8
Pa dobro sad,nije bas cisto masinstvo,ima tu,ali u cjelini to je to :D
ALi ipak i u BG i u ZG je na Sumarskom,a sad npr. neko ko hoce obradu drveta, na masinstvu treba 2 godine slusati neke predmete koji ga ne interesuju i ne zanimaju(ne mislim na matematiku,fiziku,mehaniku) da bi tek u trecoj godini dosao do necega sto ga zanima!
Mslm. jos na Sumarskom ima jedan jedini smjer sumarsvo ,mogli su bar pejzaznu arhitekturu ubaciti :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 11:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
I ja se pitam zasto nema Pejzazne arhitekture, ali mislim da je razlog sto ionako nema posla ni za arhitekte, pa ko bi nasao posao jos i za ove parkovske. Mada, na agronomskom postoji smjer Hortikultura, gdje se dijelom obradjuju predmeti kao sto su Nacrtna geometrija i Parkovska dendrologija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2010, 17:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2010, 14:13
Postovi: 8
Last December je napisao:
I ja se pitam zasto nema Pejzazne arhitekture, ali mislim da je razlog sto ionako nema posla ni za arhitekte, pa ko bi nasao posao jos i za ove parkovske. Mada, na agronomskom postoji smjer Hortikultura, gdje se dijelom obradjuju predmeti kao sto su Nacrtna geometrija i Parkovska dendrologija.



Slazem se !
Mada ja mslm. da za obradu drveta ima posla :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 23:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 92
Naravno da ima posla za obradu dvreta. Ali koga to jos interesuje iz Ministarstva pro(bi)svjete i (ne)kulture.
Inace, do sad je obradu drveta na Masinskom faxu za 10 godina zavrsilo 11-12 studenata i taj odsjek je ukinut jer nije bilo
dovoljno zainteresovanih za upis. I dok sumari traze 'ladovinu po biroima, dotle ima manjka kadra u preduzecima za preradu drveta.
Ali sta cemo...ko nas vodi dobro smo jos i zivi. Pamet u glavu!!

_________________
Go ahead. Make my day!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 19:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2010, 14:13
Postovi: 8
[quote="gor"]Naravno da ima posla za obradu dvreta. Ali koga to jos interesuje iz Ministarstva pro(bi)svjete i (ne)kulture.
Inace, do sad je obradu drveta na Masinskom faxu za 10 godina zavrsilo 11-12 studenata i taj odsjek je ukinut jer nije bilo
dovoljno zainteresovanih za upis. I dok sumari traze 'ladovinu po biroima, dotle ima manjka kadra u preduzecima za preradu drveta.
Ali sta cemo...ko nas vodi dobro smo jos i zivi. Pamet u glavu!![/qEh

Eh kad bi se bar pokrenula neka akcija za osnivanje prerade drveta na Sumarskom !!!
Konkretno , ja sam ucenik drvne skole ,i sad nas 5-10 koji bi zeljeli to nastaviti moramo u BG!


Ocajno! :(((


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2010, 22:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 92
Pa za ovu godinu je kasno za pokretanje odsjeka. Ali nikad se od toga nije odustalo. Bar necemo mi odustati koji smo zavrsili taj odsjek na Masinskom faxu.
U svakom slucaju, ako vas ima zainteresovanih, bilo bi dobro da stupite u kontakt sa INTERFOBom.
Evo adresa:
http://www.interfob.rs.ba/start.aspx
http://energowood.com/index.php?c=2&lang=1&p=74

_________________
Go ahead. Make my day!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 13:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2010, 14:13
Postovi: 8
Poslao sam E-mail , pa cemo vidjeti!
Valjda ce pokrenuti nesto!
Bar od iduce godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2010, 19:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
svi koji su zainteresovani, Interfob ima profil na facebooku , ukucajte samo Interfob Mreža

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2010, 18:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2010, 14:13
Postovi: 8
Hvala Vam na interesovanju i mailu koji ste poslali.

Interfob i jeste pokrenuo i ‚‚stvorio‚‚ odsjek prerade drveta na Masinskom fakultetu prije nekoliko godina nakon cega je bila opcija ili da se skoz ukine zbog kako kazu ‚‚slabe zainteresovanosti‚‚ studenata za ovaj odsijek pa smo se usaglasili sa fakultetom da taj odsjek bude izborni na 3 godini po novom Bolonjskom procesu da se ne bi skroz ukinuo.

Trenutno radimo na tome da se ponovo uspostavi taj odsijek ali se bojim da do upisa ove godine ili Vase generacije nece biti moguce osim verijante da upisete Masinstvo te da se odlucite naknadno u 3 godini o odsijeku.

Vjerujte da pored zainteresovanosti samog rukovodstva fakulteta za ovaj odsijek postoje mnoge kadrovske prepreke kao i procedure koje dugo traju na samom Univerzitetu.

Bez Vasih zahtijeva, interesovanja, mi smo nemocni.

Ovaj mail cu proslijediti i samom Dekanu Masinskog fakulteta G-dinu. Rogicu, kao i Prodekanu za Nastavu G-dinu. Gveri, da imaju saznanja da ipak postoji veliko interesovanje potencijalnih studenata za upis na Masinski fakultet i to na odsijek Prerade drveta.

Lijep pozdrav i sretno !

S postovanjem,

Zoran Vukovic, vd predsjednik INTERFOB-a
"INTERFOB"



Ovaj sam e-mail dobio od INTERFOB-a (ovo je samo jedan dio),i molim sve zainteresovane neka napisu neku peticiju ili posalju e-mail INTERFOB-u kako bi pokrenuli ovaj odsjek ili bar nesto uradili po tom pitanju!


Poslednji put menjao PridjiBlize dana 13 Jul 2010, 17:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2010, 15:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Jun 2010, 15:42
Postovi: 1
Planiram sad upisivati sumarski, pa me zanima kakav je prijemni.
Koliko ima pitanja, da li je tezak, kolika je prolaznost?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: 27 Okt 2011, 10:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Okt 2011, 12:58
Postovi: 2
da li mozda neko zna kad je prvi test iz Fiziologije na Sumarskom fakultetu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: 27 Okt 2011, 11:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ako ides na predavanja raspitaj se malo valjda neko zna! :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: 27 Okt 2011, 11:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Okt 2011, 12:58
Postovi: 2
nisam obavezan na tim predavanjima jer sam se prebacio sa drugog fakulteta a imao sam taj predmet i dobio potpis al nisam polozio tako da me zanima kad je taj prvi test,a prof nemogu nikako da uhvatim da pitam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: 27 Okt 2011, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
asistent? ostali studenti??? valjda je iko redovan,,, :fadein: :fadein: googl?? eno cini mi se da imaju svoj fb! pitaj tamo! :fadein: :fadein: :fadein: i ovo http://www.sfbl.org/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: 27 Okt 2011, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
na sumarskom faxu imate predmet Fizijologija (ljudska)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: 28 Okt 2011, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ne nego "fiziologija biljaka"! :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: 28 Okt 2011, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
kakav prvi test? kod njega (prof rodoljub oljaca) je bilo 5 malih testova u toku semestra + 2 iz vjezbi i na kraju jos jedan test... ti care vjerovatno ides drito na ispit... a to ti je u februaru...
btw. ne znam gdje ga hvatas kad ga ne mozes uhvatiti jer je svaki dan na fakultetu, trenutno je prodekan za nastavu...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 00:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
kad ste vec spojili temu, vidim da ovog sefa klausa nema vec godinu i jace dana, ali ako bar viri tu negdje zelio bih da ga priupitam da li je iskusio cari crne gore... s kim ti jarane pricas... sta ti puca s kim pricam...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2012, 20:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Jun 2012, 20:35
Postovi: 6
Da aktiviram ovu temu, pa kada bi neko bio voljan da mi odgovori bio bih veoma zahvalan.

Planiram da upišem šumarstvo, dobio sam određene skripte iz biologije, hemije i matematike.
E sada me interesuje da li postoji trenutno neki student šumarstva ili neko ko bi mi mogao reći kakav je prijemni na ovom fakultetu. Tj. kakav je prijemni uopšteno i koliko je detaljan, pod tim detaljan mislim kakva su pitanja. (Valjda ste me razumijeli)

I da li se može negdje pronaći primjerak prijemnih od prošle ili neke godine prije, to bi mi uveliko pomoglo. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs