banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 13:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Apr 2010, 23:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Istina?
Jel se moze ista korisno radit sa diplomom ovog faksa, a da nije lelemudanje u Srpskim shumama:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2010, 00:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Last December je napisao:
Istina?
Jel se moze ista korisno radit sa diplomom ovog faksa, a da nije lelemudanje u Srpskim shumama:)

Š'a fali radu u Šumama Srpske?
Osim što se ne radi u BL? Zar je problem ić' u šumu na pos'o?
I još ljeti bude debela 'ladovina...

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2010, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Moze se naci lepih poslova sa SF. :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2010, 23:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Ne bih bas rekao
Prvo, faks uopste nije lagan. Po prirodi biotehnicki faks, saltas se sa teoretskih ekoloskih predmeta do strucnih tehnicko-matematickih. Ima zajebanih predmeta. Naravno, ako imas stelu, to je nesto drugo...
Po starom sistemu ( a pretpostavljam i po bolonji sada) bas si obavezan biti na vjezbama prve tri godine. Najpozitivnija stvar je terenska nastava, koja je nekad bile besplatna i bude ludilo pravo.
A to da ces lako naci posao sa diplomom - ZABORAVI! Javno Preduzece nikad nije bilo u losijem stanju, plate kasne i jako su niske za inzenjere.Sada je svima cilj da se uguraju u opstinu ili tako neku administraciju. Milion ih je na birou.
Ovo ti govorim iz iskustva. Imam diplomu sumarstva i tecno govorim njemacki i engleski, i samo zahvaljujuci tome uspijevam naci honorarne poslove u struci.
Sretno!

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2010, 23:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Nije mi bio cilj reci da je faks lagan, ovo se vise odnosilo na drzavnu sluzbu.
Nego, nisam nigdje mogao naci nekakav konkretan opis poslova sumarskog inzenjera.
Znam da neki rade u drvnoj industriji, planiranju prostora, neki u rasadnicima, neki opet u salonima namjestaja. Da li postoji nekakva uska specijalizacija ili je to tako uopsteno vezano za sve poslove gdje je prisutno drvo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 00:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
U starom sistemu bio je samo jedan smjer - opsti...Stvarno ne znam kakvo je stanje sada...Opis poslova sumarskog inzenjera mozes naci na sajtu BG Sumarskog fakulteta.Mislim da sad ima nekih smjerova kod nas kao sto je pejzazna arhitektura, mehanicka prerada drveta...Ako ne volis ekologiju, ne upisuj ovaj fakultet! To ti je moja topla preporuka, jer i ako se uvalis negdje na dobro radno mjesto a ne podnosis biti pokisao, prljav, blatnjav, u gumenim cizmama i ne podnosis mentalitet ljudi sa istinski zabacenih podrucja - bices nezadovoljan...I naravno, ako ne pijes rakiju ko kreten i ne pojedes jedno krme na dan, nigdje nisi pristao,opet:)

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 10:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Ako smijem pitati, Klauss, gdje si ti zavrsio fakultet i da li radis u struci i koliko dugo?
Da li si zadovoljan?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 15:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
klauss je napisao:
I naravno, ako ne pijes rakiju ko kreten i ne pojedes jedno krme na dan, nigdje nisi pristao,opet:)

:o
Au, promašiJo s0m profesiju... :(

Pod stare dane upisaću to shumarstvo 8)
Ima nade. A, volEm i brandy i krmetinu :D

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 17:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Prvu godinu sam odslusao u Banja Luci, a onda se prebacio u BG gdje sam i diplomirao, sto u sustini nije promijenilo stvari, ionako vise od pola profesora sa BG faksa predaje u Banja Luci. Radim vec dvije godine honorarno u struci, za stranu kompaniju, i nisam zadovoljan, s obzirom kakve kvalifikacije imam. Inzenjer u banjaluckom sumskom gazdinstvu ima prosjecnu platu oko 700 km koja kasni po nekoliko mjeseci.I kako stoje stvari, u narednih 5 godina nece biti bolje. Ne zelim te na nesto nagovarati ili odgovarati, ali ako ti je cilj da upises Sumarski fakultet da bi zivio lagodno...zaboravi

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 12:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Pa ja volim ekologiju, i planirao sam da idem na master studij iz ekologije, ali me malo kopka da li je to dobra odluka? Da li ti poznajes i da li se sreces u struci sa diplomiranim ekolozima i da li za njih ima posla uopste?
Inace, vec sam rekao gore da zavrsavam zastitu bilja na Agronomiji, ali bih volio da prosirim malo dijapazon mogucih poslova pa bih upisao ekologiju.
Sumarstvo mi je takodje kao srodna grana bilo privlacno kad sam upisivao, ali sam se ipak odlucio na ovo samo zbog toga sto je mnogo vise trazeno, mada je i to diskutabilno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 18:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
U tom slucaju, mislim da je sumarstvo dobar odabir, jer je usko specijalizovani studij. Zanimanje "ekolog" je besmsleno - nijedna ozbiljna kompanija nece ih zaposliti, jer jednostavno nista ne znaju. Studijski program ekologije na PMFu je povrsan, i zadire u svaku oblast, tako da uce sve pomalo a kad se sve sabere - jedno veliko nista. Moj savjet ti je da onda upises ovdje sumarstvo ili poljoprivredu. Ako ides van RS mozda vodoprivreda, donekle hajmo reci i rudarstvo ( mada je to vise industrija, al nije los faks, mislim da imas u Prijedoru), geologija,itd...

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 19:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2010, 15:58
Postovi: 51
Last December je napisao:
Istina?
Jel se moze ista korisno radit sa diplomom ovog faksa, a da nije lelemudanje u Srpskim shumama:)



Какво бесмислено питање! Наравно да може свашта да се ради, само многи не разумију како! Ево примијера sa http://adu.vladars.net/cyrl/?page=10&kat=2&vijest=1186:
Citiraj:
Јавни конкурси
Јавни конкурс: 1.Агенција за пружање стручних услуга у пољопривреди, 2. Дирекција за робне резерве, 3. Агенција за шуме
....
3.2. Начелник Одјељења за развој и информатику - 1 извршилац
...
3.2. Руководи радом Одјељења за развој и информатику и одговара за рад ове организационе јединице. Начелник Одјељења одговара за благовремено, законито и правилно обављање послова из дјелокруга организационе јединице којом руководи.
...
За радно мјесто означено под бројем 3.1., 3.2., 3.3., 3.4., 3.5., 3.6., 3.7.

VII степен стручне спреме - шумарски факултет, најмање 3 (три) године радног искуства у траженом степену образовања и положен стручни испит за рад у републичким органима управе.


Видиш, можеш да будеш информатичар, примијера ради, и то да почнеш као начелник, јер свуда је пер аспера ад астра, само је у Српским шумама пер верзија ад пензија.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 20:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Pa zar ti ne znas da postoji GIS i programiranje u shumarstvu u okviru programa, tako da je logicno da postoji i tim za sofversku podrsku. A ko ce bolje da pruzi podrsku nego neko iz struke, pa nece valjda uzet nekog sa tamo nekog ETFa, koji nema blage o struci, a jos uz to nije politicki i familijarno podoban xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 20:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2010, 15:58
Postovi: 51
Ма ово с подобностима мора да је пресудно, сумњам да то има везе с елитним информатичким припремама у шумарству. Да има, не би они инсистирали да то буде неко са шумарског, већ би самоувјерени, пустили да се на конкурс јаве и с ЕТФ-а, и с ПМФ-а, и из свих других области који мисле да знају и могу, па нек сами виде и увјере се да не могу ни да полију информатичарима са шумарског.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 20:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Mogli su odmah stavit da kandidat mora da bude kum, ili rodjak direktoru, i rijesili bi nas muke i glavolomke sada xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 22:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2010, 15:58
Postovi: 51
Нема главоломке, овако иде: ако си завршио електро најподобнији си за политику, пошто ниси имао ни два предмета из друштвених наука и хуманистике, па си управљив к'о на механизам на навијање јер немаш појма о посљедицама свега што радиш, ако си завршио ПМФ можеш да петљаш око струје или рачунара, јер колико-толико знаш како да не изгинеш и не сахраниш све са собом радећи послове ових са електро што су отишли у политику, сем ако ниси са географија и историја - онда можеш богме повисоко јер ови с тих репова ПМФ-а традиционално никад и нигдје не таласају, па их свуда тушну к'о умиљато јагње што сваки буџет сиса, ако си медицинар - не треба ти посао, треба ти колега доктор, и то неуро-психијатар, да ти помогне кад си већ учио за доктора међу говедима која би да те плате колико и чистачицу у болници, ако си са пољопривреде, од говеда идеш директ у иностранство о државном трошку, јер без доктората нећеш ништа направити, а поготово не каријеру економији, ако си са економије вјероватно си крив за бар пола зла на овом свијету, и онда ти још само треба правник у кући, па се брже-боље жени/удај за некога с права, јер ако си с права, требају те свуда па и на киоску (руку на срце ако си с бањалучког права, за више од киоска си и опасан), ако си с каквог приватног, теби онда посао вјероватно и не треба, али и да га хоћеш, не треба ти га дати, јер ви не занте ништа пошто сте сте сви плаћали за дипломе, а није било правника да вас спријечи (сви се највише до киоска баве правом, послије, по судовима, се баве искључиво економијом, односно елементарном трговином) ако си још с неког приватног менаџмента онда си и ти за постдипломске јер ти фали "инжињер" да те неко једном схвати иоле озбиљно, ако си из друштвеног миљеа или из хуманистике, онда те као и ове с Академије умјетности треба послати у шуму назад на гране, кад си већ услијед властите глупости, непродуктивности, љености и тупости пустио да у твојој одабраној области електро и други инжињери и правници праве мајмуна, и од тебе и свих других око себе, а ако си при том с језика каквих или књижевности онда ти је већ сад јасно да ти ништа није јасно и да те нико не разумије али да то изгледа ником није ни битно, па тако ниси ни за секретарицу, али зато ако си дипломирани шумар, можеш све да истјераш из чудне шуме, и сједнеш гдје год хоћеш... укључујући и фотељу Начелника за информатику


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2010, 23:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2009, 01:51
Postovi: 318
Lokacija: Banja Luka
Znam da postoji GIS, ali uopste nisam zainteresovan za informatiku. Upisao sam sumarski fakultet zbog ekologije i ne pada mi na pamet nakon toliko ulozenog truda u podrucje koje me zanima, saltam se na informatiku. Moje misljenje je da GIS u sumarstvu i treba da rade informaticari uz konsultaciju sa sumarima. Problem je sto na sumarskom ne mozes steci znanje iz GISa koje bi ti eventualno obezbjedilo posao.

_________________
Klauss

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 00:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
DELETED


Poslednji put menjao Tupko dana 29 Sep 2010, 14:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 08:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Tupko je napisao:
klauss je napisao:
Zanimanje "ekolog" je besmsleno - nijedna ozbiljna kompanija nece ih zaposliti, jer jednostavno nista ne znaju. Studijski program ekologije na PMFu je povrsan, i zadire u svaku oblast, tako da uce sve pomalo a kad se sve sabere - jedno veliko nista.

Потпис овога што је Клаус написао.


Tupko, govoris iz licnog iskustva?
Odnedavno postoji usmjerenje ekoloski inzenjering u zastiti okoline na Tehnoloskom fakultetu, sto je mislim mnogo bolja opcija od PMFa. Mislim, jasno je da se na PMFu produkuje nastavnicki kadar koji je prakticno neupotrebljiv, to je uvijek bilo jasno, to i nije inzenjerski fakultet.
Sta vi mislite onda, da se ja drzim Zastite bilja i dalje, ili da eventualno ganjam kasnije taj ekoloski inzenjering?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2010, 19:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Apr 2010, 14:13
Postovi: 8
Da li posoji ikakva sansa da se na Sumarskom fakultetu pojavi smjer -obrada drveta?
Znam da ima na Masinskom,ali ako vec ima Sumarski bilo bi logicnije da je na Sumarskom??
:D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs