banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 18:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2013, 08:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Avg 2013, 11:49
Postovi: 4
Postovanje. Da li bi neko mogao da mi pomogne. Interesuje me Tehnoloski fakultet. Name sajtu Sam bio proucio sam ga detaljno Ali Tamo nepise nista vezano za kriterijume, niacin polaganja o profesorima. uslovnom uupisu kako she polaze analiticka fizicka hemija itd. Puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2013, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
kerberm je napisao:
Postovanje. Da li bi neko mogao da mi pomogne. Interesuje me Tehnoloski fakultet. Name sajtu Sam bio proucio sam ga detaljno Ali Tamo nepise nista vezano za kriterijume, niacin polaganja o profesorima. uslovnom uupisu kako she polaze analiticka fizicka hemija itd. Puno pozdrava.


Na kakve kriterijume konkretno mislis? Ja sam samo stekao utisak da nisu darežljivi na ocjenama, kao na nekim drugim fakultetima...
Sta te zanima o profesorima? Ima ih kojekakvih. Imaš "duše" tipa Zora Levi na opštoj i neorganskoj, Šolaja na biologiji, opštoj mb, mb hrane... tip majka/maćeha: Škundrićka na instrumentalnim metodama... kontroverzna Rada na fizičkoj i Sladojevićka na analitičkoj, koja među rajon slovi za najveću vješticu, a u stvari žena je korektna, dobro predaje i samo traži znanje!
Polažu se pismeno pa usmeno. Ako polozis preko testova, ne moras na usmeni. AH, ako padnes usmeni, ponisti ti pismeni pa jovo nanovo...

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2013, 15:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Avg 2013, 11:49
Postovi: 4
Hvala ti sto si se javio. Reci mi kako funkionise upis go dine koliko bodova treba za samofinasiranje a koliko za budzet. Kako mislis kontraverzne u kom smislu? A biohemija? Hteo bi jos nest da the zamolim ako to nije problem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2013, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
kerberm je napisao:
Hvala ti sto si se javio. Reci mi kako funkionise upis go dine koliko bodova treba za samofinasiranje a koliko za budzet. Kako mislis kontraverzne u kom smislu? A biohemija? Hteo bi jos nest da the zamolim ako to nije problem


Pogledaj na sajtu imaš rang liste sa prijemnog, pod karticom novosti. Mozda nije loša opcija da upišeš hemijski smjer jer je manja konkurencija, lakše je upasti na budžet, pa se kasnije prebaciš na BTP, isti su predmeti prve 2 godine.
Ma riješi ti prvu i drugu, ostalo ćeš lako...
Pitaj slobodno!

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2013, 11:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Avg 2013, 11:49
Postovi: 4
Hteo bi da te zamolim ako imas u elektronskom obliku zadatke, pitanja, skripte i kojekava cuda da mi pustis na mail mvekic.vekic3@ gmail.com kako funkcionise upis godine kada si druga a juris uslov za trecu koliko ti bodova treba za budzet a koliko za samofinansiranje odnosno donja granica da upises godinu je koliko bodova gornja je 60 a donja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2013, 16:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Povodom obilježavanja 50 godina postojanja i rada banjalučkog Tehnološkog fakulteta, danas je održana svečana akademija i tradicionalni naučni skup pod nazivom „10. Savjetovanje hemičara, tehnologa i ekologa Republike Srpske“, uz učešće autora iz 12 zemalja.

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić, koji je prisustvovao obilježavanju jubileja ovog fakulteta, rekao je da Tehnološki fakultet na području Banjaluke bilježi i više od pet decenija rada.

Tehnološki fakultet, kao dio nekadašnjeg Tehničkog fakulteta čijom transformacijom su nastali današnji Tehnološki i Elektrotehnički fakultet, dao je ogroman doprinos prijeratnoj industriji razvijajući kadrove za prehrambenu, tehnološku, hemijsku, industriju kože i obuće, te grafičku industriju“, rekao je Radojičić novinarima.

Navodeći da mnogi od nekadašnjih proizvodnih sistema danas ne postoje, Radojičić je ocijenio da i dalje postoji potreba za starim kadrom u hemijskoj industriji, rafineriji nafte i ulja, prehrambenoj i kožarskoj industriji Srpske.

Ministar nauke i tehnologije Republike Srpske Jasmin Komić rekao je da je Tehnološki fakultet u Banjaluci dao značajan doprinos postizanju vizije i izgradnje društva znanja i na njemu zasnovane ekonomije.

„Ovaj fakultet dao je doprinos razvoju naučno-istraživačkog rada, mnogih tehnologija i uspostavljanju sistema kvaliteta u ovoj visokoškolskoj ustanovi“, istakao je Komić, obraćajući se na svečanoj akademiji.

On je rekao da Tehnološki fakultet danas ima moderne studijske programe, zahvaljujući međunarodnim projektima i saradnji sa drugim fakultetima iz okruženja.

Dekan Tehnološkog fakulteta u Banjaluci Miloš Šorak rekao je da je naučno-istraživački rad stub razvoja ovog fakulteta, koji ima nemjerljiv značaj, jer nijedno društvo ne može opstati bez proizvodnje.

Prema njegovim riječima, ovaj fakultet školuje kadrove za proizvodna zanimanja, gdje u procesima rada preduzeća određene ulaze treba da pretvore u proizvode od čijeg kvaliteta se mjeri i sam kvalitet društva.

Šorak je rekao da bi Vlada Republike Srpske trebala dati prioritet saniranju zgrade Tehnološkog fakulteta, da bi se proširili kapaciteti i obezbijedili bolji uslovi za nastavni proces u ovoj visokoškolskoj ustanovi.

Povelje za doprinos u radu i razvoju ove visokoškolske ustanove, Šorak je danas dodijelio predsjedniku Narodne skupštine Republike Srpske Radojičiću i ministru Komiću.

Rektor banjalučkog Univerziteta Stanko Stanić rekao je da je Tehnološki fakultet za 50 godina rada na ovim prostorima bio „motor razvoja hemijske, prehrambene, tekstilne i grafičke industrije“.

Stanić je dodao da će u narednoj školskoj godini postojati potreba za školovanjem inženjera kožarske industrije na ovom fakultetu.

Obilježavanju jubileja Tehnološkog fakulteta prisustvovali su i predsjednik Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske Rajko Kuzmanović, nastavnici Tehnološkog i ostalih fakulteta banjalučkog Univerziteta.

Tehnološki fakultet Banjaluka počeo je sa radom 1963. godine i do danas je na njemu diplomiralo 1.579 studenata, odbranjen je 81 magistarski rad i 39 doktorskih disertacija.

http://kontaktradio.com/2013/11/obiljez ... fakulteta/

50 godina eeeeeeeeej

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2014, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Grubačić i ove godine ide u penziju. :lol:

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2014, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7790
Lokacija: Mejdan
:lol:

Kako je ono izjavio novinarima prije godinu-dvije? Da ide u penziju, ali samo on zna tačan datum penzionisanja :lol:
Jel' još uvijek predaje pola predmeta na mater studijima? Znam da je zbog toga puno diplomaca nastavilo studije u Novom sadu, Zvorniku, Zagrebu... umjesto u BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2014, 00:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
Da! Navodno ostaće da predaje na drugom ciklusu... :grin:

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2014, 23:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wgZRjx4Tvmo[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 17:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Zna li neko od trenutnih/bivših studenata koji je engleski naziv diplome sa tehnološkog?

Na netu vidim da se pravi razlika između Engineers i Engineer technologists. Engineers su inženjeri, ovi koje mi zovemo "diplomirani inženjer", a Engineer technologists su nešto "niži" od inženjera, maksimalno obrazovanje im je Bachelor's (mogu se doškolovati pa da budu Engineer), oni su više praktični dok su Engineers više teoretski nastrojeni.

Mene zanima kako da tražim master vezan za zvanje koje dobijamo na tehnološkom (dipl. inž. tehnologije)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 17:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Joj ja kada pričam sa strancima izbjegavam tu riječ tehnologija na engleskom, to kod njih ima drugi prizvuk na informacione tehnologije i NASA.

Ja se potpisujem kao graduate engineer of chemical engineering, to svi razumiju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 21:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Jesi ti Hemijsko inženjerstvo završio? Ja krenuo na biotehnološko-prehrambeni, al' nešto se sad dvoumim s obzirom da mislim da je hemija perspektivnija vani (master planiram po Evropi ganjat'), iako me biotehnologija više zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 21:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jesam, ali ne znam šta da ti kažem, prehrambenih tehnologa i kontrolora namjernica ima baš puno na birou, jer je lakše završiti, ja sam se na HTO otelio, i nas nema mnogo, ali trenutno nema neke potražnje za nama. Ja znam nekoliko mojih kolega koji su zavšili BTO i eno ih na doktorskim studijama Češkoj, Holandiji, Norveškoj, znači ako ćeš ganjati neko dalje usavršavanje nije bitno koji ćeš smjer završiti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 21:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Hvala na odgovoru. Meni je i plan doktorat uganjati i to u Evropi, ne mrdam sa BTO. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 21:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako si vrijedan student i imaš sredstava master ganjaj u Novom Sadu, a poslije ćeš sigurno izganjati neku doktorsku stipendiju, a ja sam ti uvijek dostupan za pitanja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 22:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Sredstva imam (ono, jel', nije da se hvalim), nešto sam gledao biohemijsko inženjerstvo na njihovom tehnološkom, koliko mi je pametno poslije završene 1. godine ovdje tamo da se uvalim i nastavim do kraja + master? I hvala ti na dostupnosti, baš si uslužan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne znam to oko prebacivanja, sigurno da može, ali niko iz moje okoline to nije pokušao, a svakako da je tehnologija u NS jača i raznovrsnija što se tiče smjerova, sigurno da daju više.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 22:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Ma samo sam pitao da li je bolje, vjerujem da nije problem se prebaciti, razlika je u engleskom i programiranju, što mi ne predstavlja nikakav problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2014, 11:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:35
Postovi: 1846
Lokacija: Бања Лука
Какав је професор Ладислав Василишин? Замјенио је Грубачића на Пољопривредном факултету, па ме занима зна ли ико ишта о њему, како се полаже код њега и да ли даје потпис ако се не долази редовно на предавања? Унапријед захваљујем на одговору. :)

_________________
У животу је важно бити БОРАЦ!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs