banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2017, 14:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
filozofe čim se ti baviš generalno, ako nije tajna, pošto znam da si završio tf a nemaš neke riječi ohrabrenja za nove mlade studente


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2017, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Poslije 4 godine i 8 mjeseci aktivnog traženja posla, prihajah u lijepi kraljevski grad Doboj i tu u jednoj maloj firmi proizvodim mikrobiološka đubriva za prihranu biljaka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2017, 16:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Tehnološki fakultet napokon dobio izmjene BTO i HTO smjerova.

BTO (novo ime: Prehrambene tehnologije i industrijske biotehnologije) sada ima tri modula: Proizvodni, Kontrola kvaliteta i higijenske ispravnosti namirnica i Nutritivni kvalitet hrane i ishrane.
HTO (novo ime: Hemijsko inženjerstvo i tehnologije) i dalje ima samo jedan modul: Opšti.

na prvi pogled, sviđa mi se više nego stari jer su dodali strani jezik u prvu godinu, kao i neki uvod u taj smjer koji je narod upisao (npr. HTO: uvod u hemijsko inženjerstvo je sada predmet u prvom semestru prve godine). Analitička hemija 1 i 2 se sada zovu Kvalitativna hemijska analiza/Kvantitativna hemijska analiza; uvedene su neke promjene na trećoj godini (uglavnom su predmeti ili promijenili naziv ili su preraspoređeni između treće i četvrte godine).

Link:
http://tf.unibl.org/download/nastavni_planovi_BTO.pdf

http://tf.unibl.org/download/nastavni_planovi_HTO.pdf


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2017, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Cnd je napisao:
uvedene su neke promjene na trećoj godini (uglavnom su predmeti ili promijenili naziv ili su preraspoređeni između treće i četvrte godine).



To je neki krajnji domet našeg fakulteta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2017, 00:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
filozof sa vrbasa je napisao:

To je neki krajnji domet našeg fakulteta.
:lol: :lol:


ja čekao da uvedu strani jezik - mislim da su ova dva smjera bila jedina na univerzitetu koja nisu imali makar engleski u ponudi predmeta. i dočekao, al' sad mi kasno, kad sam dogegao do treće godine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Dekan Tehnološkog fakulteta u Banjaluci Ljiljana Vukić podnijela je ostavku na to mjesto zbog odluke rektorata da se kontroverzni referent Velimir Balaban vrati na posao u studentsku službu, saznaje Srpskainfo.

Kako nezvanično saznajemo, prilikom podnošenja ostavke Vukićeva je navela da je to uradila iz ličnih i zdravstvenih razloga. Međutim, zaposleni na Tehnološkom fakultetu tvrde da je uzrok napuštanja upravo Balabanov povratak, i to uz minimalnu kaznu.

Podsjećamo, „EuroBlic“ je eksluzivno objavio seriju tekstova o Balabanu kojeg su studentkinje optužile da ih je tjerao da ga ljube, a zatim su uslijedile mnogo ozbiljnije optužbe – da štima ispite, a neki su i javno rekli da im je prijećeno zbog ovog slučaja.

Međutim, donesena je odluka da se on kazni samo sa umanjem plate za 20 odsto.

Jedan od profesora pomenutog fakulteta ispričao nam je da ih je sve iznenadila odluka Vukićeve, ali čim su saznali za novu odluku rektorata, bilo im je jasno zašto odlazi.

– Čim je počelo da odmotava klupko oko Balabana, Vukićeva je među prvima reagovala i potvrdila da su se studentkinje žalile na njegovo ponašanje, te rekla da on više ne može raditi posao koji je u dodiru sa studentima – kaže naš sagovornik.

Prema njegovim riječima, Vukićeva je očekivala da će novi rektor, Radoslav Gajanin, uvažiti njene žalbe i Balabana, ako ne otpustiti, bar prebaciti na drugo radno mjesto.

– Prije nego što će podnijeti ostavku, na njoj se vidjelo da nešto nije u redu. Sad još obavlja tu funkciju u tehničkom mandatu, dok rektor ne postavi novog vršioca dužnosti dekana – pojašnjava profesor ovog fakulteta, koji nas je zamolio da mu ne pominjemo ime.

Sličnog mišljenja su i studenti sa kojima smo razgovarali. Kažu da su sigurni da njen odlazak ima veze sa tim slučajem.

– Svi smo se šokirali kada smo čuli da odlazi. Uvek je dobro radila posao i nije bilo razloga da ga napusti. Međutim, kada smo kasnije saznali da postoji mogućnost da se Velimir Balaban vrati na posao i da je kazna samo 20 odsto od plate, bilo je jasno zašto odlazi. Vjerovatno nije htjela da učestvuje u svemu tome – priča studentkinja ovog fakulteta.

Sve je počelo 18. oktobra prošle godine, kada su se pojavile pritužbe nekoliko studentkinja koje su se žalile na ovog radnika. Balabana su studenti optužili za seksualna uznemiravanja. U prijavi koju su podnijeli rektoru i policiji naveli su i da je sređivao ispiti na fakultetu, kao i da je nudio mito od 60.000 maraka kako bi se sve to zataškalu.

Od početka ove afere, Balaban se nalazio na bolovanju, a unajmio je i tim advokata da ga brane.

Upravo zbog ovog slučaja ubrzo su pokrenuti i veliki studentski protesti zbog kojih je ostavku podnio tadašnji rektor Milan Mataruga.

U banjalučkom tužilaštvu ovaj slučaj su okarakterisali kao zlostavljanje, mučenje i drugo neljudsko i ponižavajuće postupanje, a u cijelu priču se bilo uključilo i Tužilaštvo BiH.

Sve te teške optužbe završene su minimalnom kaznom. Velimiru Balabanu je izrečena disciplinska mjera teže povrede radne obaveze u vidu novčane kazne u visini od 20 odsto neto plate radnika u trajanju od tri mjeseca.

U Rektoratu su naglasili da zvaničnih zahtjeva za promenu Balabanovog radnog mjesta nije bilo.

Dizali bune, pa ćute

Pored brojnih naših poziva rektor Radoslav Gajanin juče nije želio da se javi na telefon i da kaže da li je zadovoljan ovakom odlukom.

Ni predstavnci studenata koji su organizovali pomenute proteste, nisu željeli da se izjasne šta misle o odluci rektorata.

Nažalost, za komentar nije bila dostupna ni Vukićeva, iako su nam na fakultetu potvrdili da je odluka o njenoj ostavci definitivna.

(Goran Obradović, Tanja Vukomanović/srpskainfo.com)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2018, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 17:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2018, 11:42
Postovi: 14
Kakvi su profesori,asistenti,dali neko ko ima pet iz hemije moze imati problema na ovom faksu,i dali su zadaci iz srednje (hemije) dobra podloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Od predmeta imaš nekoliko njih na fazon fizike i matematike. Imaš stručne koji su mix fizike, hemije i matematike. Nije teško ako ćeš biti uporan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 18:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2018, 11:42
Postovi: 14
Ček ti si zavrsio ovo ili,mozes malo sire opisati rad profesora tipa ovih hemije Zora,Rada,Slavica,i dali su matematika i fizika toliko teske na faksu kako se prica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2018, 01:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Stroge su, ne vole galamu na njihovim predavanjima, niti dugačke jezike, ali su pravedne. Meni su bile asistentice.

Ja nisam imao problema sa hemijom, ali fiziku i matematiku nisam volio. Danas čak čitam kako su Njutn i Lajbnic izmislili diferencijalni račun.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2018, 20:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2018, 11:42
Postovi: 14
Hahahh,ja sam imao ok ocjene iz matematike 4 ali samo 2 puta sedmicno,a za fiziku imaju li kakvi primjeri zadataka koji budu na ispitima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2018, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
U tom slučaju ti si materijal za moj fakultet, ja tu više ne bih razmišljao.

Srednjoškolska fizika, lako ko pero.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2018, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Да би се лакше припремили за полагање квалификационог испита, на Технолошком факултету се организује припремна настава за све заинтересоване кандидате. Наставници и сарадници нашег Факултета помажу кандидатима да понове и усвоје програмски садржај који је обухваћен квалификационим испитом из предмета из којих се полаже квалификациони испит.

Посебни услови уписа: Да би кандидат стекао право уписа на Технолошки факултет, на квалификационом испиту мора да освоји минимално 5 бодова из математике (од максимално 15), и минимално 5 бодова из хемије (од максимално 15).

Збирку ријешених задатака са пријемних испита можете преузети https://tf.unibl.org/wp-content/uploads ... ispiti.pdf

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2018, 21:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2018, 11:42
Postovi: 14
Ovi zadatke iz hemije znam sve, a matematiku nekih pola.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2018, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
I ja sam se spremao nekih mjesec dana, ali u moje vrijeme nije bilo matematike na prijemnom već fizika, a za prehrambeni smijer biologija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 18:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2018, 11:42
Postovi: 14
Vidim na sajtu sto se tice fizike imaju kao slajdovi sa predavanja da li je to okvirno sta se uci za ispit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 21:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne znam u moje vrijeme nije bilo slajdova. Diktirali su u svesku izvođenja razna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2018, 10:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2013, 11:56
Postovi: 141
Lokacija: Canis Major
Shemi je napisao:
Ček ti si zavrsio ovo ili,mozes malo sire opisati rad profesora tipa ovih hemije Zora,Rada,Slavica,i dali su matematika i fizika toliko teske na faksu kako se prica


shemi, upisa li ti naš bajni faks na kraju?

ja ti mogu opisati svaku profesoricu ako te zanima, od ove 3 što si nabrojao Zora (opšta, neorganska hemija) ti je duša od prof., izlazi svakome u susret, možda će u penziju ove ili sljedeće godine, Rada (fizička 1, fizička 2) glumi neki autoritet ali nije prestrašna ako naučiš ono što se traži od tebe, a Slavica (pretpostavljam da misliš na prof. analitičke hemije) je autoritativna, voli rad i red, ali nisu joj ispiti teški, već predispitne obaveze - imaš kolokvijume skoro svake sedmice i tu učiš tonu nekih reakcija koje ti trebaju za laboratoriju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2018, 18:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Okt 2018, 17:31
Postovi: 5
Pozdrav ekipo sa TF-a , brucos sam tek sam poceo studirati, pa me zanima da li mi ikog mozete preporuciti za instrukcije iz fizike, posto sam tek poceo a vidim da predavanja zahtijevaju prilican nivo predznanja, pa ako bi mi mogao iko izaci u susret i preporuciti mi nekoga?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs