banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 19:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 352 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Pravni fakultet u BL
PostPoslato: 03 Mar 2010, 14:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Mar 2010, 14:45
Postovi: 1
Pozdrav svima :D planiram upisati pravni fakultet u Banja Luci bila sam odlican sam djak sve cetri godine srednje skole,pa me zanima kako je na prijemnom ispitu i sta mislito opste o fakultetu.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
previše je pravnika, upiši nešto s čim ćeš moći lako da nađeš posao.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 17:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Ne slusaj ovoga gore, nego upisi to sto volis i zelis, a posla ce biti, jer ako upises nesto sto ne volis, kuku lele :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 19:21 
upisi pravo.. ima pravnika, ali ih uvijek i treba.. sretno....


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Postoje samo dvije teške stvari:
1. rimsko pravo, otprilike kao anatomija na medicini, osnova svega, kada to prođeš ostalo ide lako
2. ustavni poredak BiH. To Bog ne razumije.
Srećno!

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 19:59 
rimsko nije strasno, interesantno je..
a ustav je prelak, profesor super, a uredjenje bih nije tesko nauciti...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ko sad predaje rimsko?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2010, 21:44 
ja ne znam, meni je predavao mojovic, a ustav predsjedin kuzmanovic, a onda ga je valjda nasijedio dmicic koji je diva cova kao i ovaj predhodni..


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Mar 2010, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
majlili je napisao:
ja ne znam, meni je predavao mojovic, a ustav predsjedin kuzmanovic


Meni takođe!
Dva fina gospodina, zaista.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2010, 20:50 
sad vidim gresku, naravno htjela sam napisati predsjednik.. :D
da naravno, po meni stvarno divni ljudi i oba gospodina bas..


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Mar 2010, 22:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2010, 22:13
Postovi: 76
Istina da nas ima puno:( , ali malo nas ima strucnih 8) Ako to zaista volis, onda samo naprjed. Novi dekan je puno toga izmjenio na bolje, doslo je dosta novih ass. , uvedeni su i novi predmeti, organizacija je mnogo bolja nego prije dve- tri godine. Ako budes redovno ucila nece biti problema... Rim je kao najtezi na prvoj, ali je najzanimljiviji, meni su bili teski Opsta istorija i Političke teorije...
Ak te jos sta interesuje, slobodno pitaj...

P.S. Mojović je i dalje na Rimu :D

_________________
IURIS PRAECEPTA SUNT HAEC: HONESTE VIVERE, ALTERUM NON LAEDERE, SUUM CUIQUE TRIBUERE.

DOMITIUS ULPIAN


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 08:07 
meni je najteze bilo krivicno jer me je profesor bas dugo maltretirao.. iako je ispit bio interesantan za nauciti, profesor i ja nikako nismo uspjeli naci zajednicku rijec zbog cega je to jedini ispit koji sam izlazila par puta i patila se, dok umjesto njega nije dosla njegova asistentica da ispituje a on otisao u sarajevo..
za nauciti mene je najvise smarala uprava


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 12:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2010, 22:13
Postovi: 76
He he, znaci polagala si kod prof.Babića ako se ne varam... Pa njemu il se svidis il ne, al je odlican predavac i vrstan pravnik... Neg ko mu je bio ass. ? Da nije Ivanka? Ak je ona, mogu ti reci da je kod nje teze poloziti nego magistrirati kasnije :)
E bi li mogla malo da mi kazes iskustva sa uprave, bio bih ti zahvalan :) Da je predmet smor, to potpisujem :)
Ma sve je relativno, meni je najgluplja bila sociologija, a na nasljednom je bio uzasan prof., iako je predmet bas strucan i zanimljiv, ne daje vise od sest, sva sreca pa je novi profa 100 puta bolji...

_________________
IURIS PRAECEPTA SUNT HAEC: HONESTE VIVERE, ALTERUM NON LAEDERE, SUUM CUIQUE TRIBUERE.

DOMITIUS ULPIAN


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2010, 13:09 
ko je novi profesor na nasljednom?
jeste sociologija je bila preglupa, ko je sad predaje? ali posto nju ne racunam uopste kao predmet relevantan za pravo onda kao da ne postoji.. hehe
ivanka je tad preuzela ispitivanje.. kad je ona dosla iz prve sam polozila, meni je bila jako korektna, a i ja sam vise predmet od tolikog ucenja apsolvirala pa i nije imala nekog osnova da me obori.
nemam neka iskustva s uprave posebna, pola predmeta tada uopste nisam shvatila, pa sam nabubala... sva kompletna uprava u to virjeme me smorila a kasnije kad sam shvatila kako funkcionise onda su mi se kockice poslozile, na fakultetu nisam najbolje provalila taj sistem uprave. a i kunic je bio tezak, ispitivao je bas detaljno. upravno procesno mi je bilo prelako, dobila sam 10ku.. to mi je npr. bas sjelo..
na kojoj si godini, sta sad spremas?


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 09:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Mar 2010, 22:13
Postovi: 76
Na naljednom je Ilija Babić, kao i na gradjanskom. Dobar profa, zanimljivo predaje, nije cjepidlaka na ispitu, al opet trazi da znas... Sigurno bolji nego njegov prethodnik. Sociologiju jos uvijek predaje Braco, mene je smorio. Dva kolokvijuma polozis, gdje su sve same podjele, pa onda na usmeni integral... I tu te obori, pa nekako iz drugog puta polozih. Ivanka jeste korektna, al nekad zna da zavuce u detalje... Kriminologiju sam polozio kod nje, mada je dosta trazila. Kunic je i dalje tezak :( , bas trazi, a osim toga imas pravo, upravu bas nije lako skontat... Pa ja sad bas upravu spremam, mada tesko ide, al polozicu je nekako. Na trecoj sam godini, i mogu ti reci da je u odnosu na prve dve godine bas teska, KPP me bas umorio, radno je puno lakse, mada ima puuuuno zakona za nastrebat. O obligacijama, finansijama da i ne pricam, mada su Medjunarodno javno, parlamentarno i kriminologija ok :) valjda do oktobra upisem cetvrtu :)
Jel ti radis u struci? Ako da, da li si zadovoljna sa poslom ? Da li je bas tesko naci posao sa pravom, kao sto pricaju? Posto vise nista ne vjerujem, meni su govorili da ne mozes pola ispita poloziti na pravu bez stele, pa onda da je pravo prelagano... Ispostavilo se da nista od toga nije istina.... pozzz

_________________
IURIS PRAECEPTA SUNT HAEC: HONESTE VIVERE, ALTERUM NON LAEDERE, SUUM CUIQUE TRIBUERE.

DOMITIUS ULPIAN


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:24 
radim u struci.. jesam zadovoljna jako... pa ne znam da liz elis raditi u sudu ili kod advokata, ili ti to nije bitno..
ja nisam imala tu zelju, tako da sam se prijavila ispocetka na volintiranje, pa nakon tog volontiranja, u drugu upravu na volontiranje, jer mi predhodni volonterski staz nisu htjeli priznati.. pa sam onda nakon 9 mj. presla u pripravnike, pa polozila drzavni, pa sve tako... nije mi bilo lako biti strpljiva da sve te stepenice prodjem ali eto proslo je i to...
ne znam sta bih ti rekla kako je sada, prije par godine dok sam volontirala bila sam naravno na birou i zvali su me iz pravobranilastva da dodjem na razgovor, cak su me i prihvatili da radim kao pripravnik, ali meni to sve nesto nije zvucalo kako sam zamislila pa odustanem, a kasnije mi je malo bilo i krivo zbog te odluke, pa su zvali iz pia, pa su zvali neki advokati na razgovor... nije bas da nije niko zvao dok sam bila na birou, ali eto ja sam imala neku viziju da ostanem tu gdje sam i da ustrajem u tome, i sad kad pogledam unazad ne kajem se..
mislim da ko hoce da radi, moze naci sebi posao u nasoj struci..


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Rim predavao Mojovic, nije tesko, samo ga treba nauciti.
Ustavno Dmicic, jako zanimljiv predmet.
Mene je iz BL "otjerala" Rakovicka :angry4:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:34 
ona je lik kakvog nema.. njen sin dodje na ispit iz sudske medicine i kaze profesoru kad ga prozove, a jel mogu ja odgovarati sutra na samo u kancelariji kako smo se dogovorili...
ona bas i nije u redu sa sobom, i znam 100 ljudi koji su zbog nje gubili zivce.. ja licno nism bas prelako polozila, ali nisam se nesto napatila.... onako osrednje sto bi se reklo..


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
majlili je napisao:
ona je lik kakvog nema.. njen sin dodje na ispit iz sudske medicine i kaze profesoru kad ga prozove, a jel mogu ja odgovarati sutra na samo u kancelariji kako smo se dogovorili...
ona bas i nije u redu sa sobom, i znam 100 ljudi koji su zbog nje gubili zivce.. ja licno nism bas prelako polozila, ali nisam se nesto napatila.... onako osrednje sto bi se reklo..

Ma ja sam bila 15 dana pred porod i u stanju hormonalnog disbalansa, bilo je ili da odem iz BL ili na Tunjice :lol: Ipak je NS ljepsi od Tunjica :D

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2010, 11:40 
naravno


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 352 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs