banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 09:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Sep 2009, 20:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
Molim vas,
da li neko sigurno zna da li diploma doktora medicine stecena u Banja Luci / BiH a nostrifikovana u Sloveniji vazi i za ostale zemlje clanice EU? ili samo vazi za Sloveniju a za druge zemlje onda mora jos nesto da se polaze?

Hvala unaprijed!

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2009, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Znaci ti si zavrsila medicinu u BL i onda si prevela tj. nostrifikovala diplomu u SLO? De mi reci jesul ti sve priznali ili si morala nesto polagati? Ja mislim da ako si prevela u SLO a obzirom da je SLO u EU nema frke mozes raditi gdje hoces unutar EU!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2009, 23:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
crni_bl je napisao:
Znaci ti si zavrsila medicinu u BL i onda si prevela tj. nostrifikovala diplomu u SLO? De mi reci jesul ti sve priznali ili si morala nesto polagati? Ja mislim da ako si prevela u SLO a obzirom da je SLO u EU nema frke mozes raditi gdje hoces unutar EU!!


nisam ja nostrifikovala diplomu vec trazim informacije oko toga i da li zna neko sigurno da li ta diploma vazi u EU? a ne samo pretpostavke...

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 02:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
Nevazi 100%
Kad si nostroficirala/ao! najbitnije je bilo to da polozis slo jezik jel tako,osim ako ti nije upisan Eng. u diplomu onda da za cijelu EU.
Sretno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Kakve veze ima jezik sa nostrifikacijom? Ja mogu raditi u Eu a nema Eng.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Prijatelj mi je nedavno pricao o tome i po njegovim recima diploma ti onda vazi za celu EU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 11:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
ilche je napisao:
Nevazi 100%
Kad si nostroficirala/ao! najbitnije je bilo to da polozis slo jezik jel tako,osim ako ti nije upisan Eng. u diplomu onda da za cijelu EU.
Sretno!


Jezik uopste nema veze sa nostifikacijom diplome. Jezik se polaze naknadno a i bitan je za strucni ispit. A cak se taj 1 ispit koji je potreban za nostrifikaciju moze polagati na srpskom jeziku s obzirom da je vecina profesora sa beogradskog Med.fakulteta.

Kljucno pitanje je da li to vazi onda i za ostale zemlje EU!

Molim ako zaista neko to pouzdano zna da se javi !

Hvala!

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa jednostavno posaljes mail Med fakultetu u Ljubljani i pitas ih, pa ce ti ljudi sve lepo reci, a ne da ovde slusas ove rekla/kazala informacije 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Da kao sto Hertzog kaze posalji mail i vidi sta ce ti ljudi reci!! Sto je sigurno sigurno je!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
ajkula je napisao:
Kakve veze ima jezik sa nostrifikacijom? Ja mogu raditi u Eu a nema Eng.

Da bi nostroficirao diplomu moras polagati jezik drzave u kojoj to radis! 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 16:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
Polaganje jezika i placanje nostrofikacije je obavezno,neznam zasto tupiti kontra covjeku koji je to vec sve prosao! 8)
Osim ako se nije sta promjenilo u zadnjih par godina,zakon se non stop mijenja u tom slucaju nebih znao!
Da neko je vec napisao raspitaj se u ambasadi doticne drzave! 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
A ja nisam polagala jezik nit' sam placala nostrifikaciju. Lazem... platila sam ju prolivenim znojem u bolnici 6 mjeseci :cry:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ajkula je napisao:
A ja nisam polagala jezik nit' sam placala nostrifikaciju. Lazem... platila sam ju prolivenim znojem u bolnici 6 mjeseci :cry:

Ti bi 'leba bez motike :lol: :lol: :lol:









Znam da ces me ubiti zbog ovog gore, ali morao sam :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 20:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
ajkula je napisao:
A ja nisam polagala jezik nit' sam placala nostrifikaciju. Lazem... platila sam ju prolivenim znojem u bolnici 6 mjeseci :cry:


Izvini , znaci ti si sve zavrsila oko te nostirfikacije?
i koliko ima dugo da si ti to odradila?
i koliko te je kostalo?
imas li kakvu adresu na koju se mogu saznati sve informacije?

Hvala unaprijed!

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
U pitanju nije diploma doktora i nije u Slo. Za sve detalje nostrifikacije sam saznala od "vlade" tog podrucja ( kako drugacije prevesti Regierung? :o ). Jezik... na osnovu razgovora sa njima oni vide da li znas ili ne znas jezik i samim tim dobijes ili ne dobijes praktikum u bolnici. Sve ukupno 3 ispita u toku 6 mj i puuuuuuno strpljenja jer si u tom periodu zadnja rupa na svirali :-? Sve to se izdesavalo prije 4 god. Od troskova.. parking garaza ispod bolnice :)

Doktorske diplome iz Poljske, Bugarske.. nisu priznate. Da li ce se sta mijenjati, po tom pitanju, ne znam. Najbolje ti je da nazoves njihovu birokratiju i da pitas.

Zelim ti puno srece da uspijes u svom cilju.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2009, 21:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
ajkula je napisao:
U pitanju nije diploma doktora i nije u Slo. Za sve detalje nostrifikacije sam saznala od "vlade" tog podrucja ( kako drugacije prevesti Regierung? :o ). Jezik... na osnovu razgovora sa njima oni vide da li znas ili ne znas jezik i samim tim dobijes ili ne dobijes praktikum u bolnici. Sve ukupno 3 ispita u toku 6 mj i puuuuuuno strpljenja jer si u tom periodu zadnja rupa na svirali :-? Sve to se izdesavalo prije 4 god. Od troskova.. parking garaza ispod bolnice :)

Doktorske diplome iz Poljske, Bugarske.. nisu priznate. Da li ce se sta mijenjati, po tom pitanju, ne znam. Najbolje ti je da nazoves njihovu birokratiju i da pitas.

Zelim ti puno srece da uspijes u svom cilju.


da Regierung jeste njihova vlada...svake savezne drzave...ok, hvala na info...ma zvacu ja njih i raspitati se.
u svakom slucaju hvala na info

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2011, 18:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2010, 15:22
Postovi: 82
Да ли се дипломе факултета из РС требају нострификовати да бисмо са њима тражили посао у Србији?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2011, 19:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
indian rose je napisao:
Да ли се дипломе факултета из РС требају нострификовати да бисмо са њима тражили посао у Србији?

ma gdje ces u maticu kad je tamo jos gore ?!

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2011, 22:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2010, 15:22
Postovi: 82
Ма, пусти то, одговори ми на питање ако знаш...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 07:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
u principu bi trebalo da se "nostrifikuje" jer isto tako oni sa njihovim diplomama kad dodju kod nas moraju isto da naprave, ili samo da polazu drzavni ispit, uglavnom malo ti uzmu para i vremena, otprilike to ti je i onda cekanje u red za neki posao.. ali naravno da je laksa za nas ta nostrifikacija, u odnosu na druge nacije.
samo konkretno sta te interesuje, nije to tesko saznati, nazvati i provjeriti u kojoj oblasti zapravo imas namjeru da radis. svaka oblast ima neke svoje specificnosti i sta su predvidjeli ti "strucnjaci" sta se mora..
a sta se mora nije tesko :)
puno srece svakako

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs