banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 03:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
Meni bi bilo jasno zašto ovoliki ljudi napadaju te privatne fakultete, kad bi naši fakulteti garantovano izbacivali neke stručnjake i ljude koji posjeduju znanja iz oblasti koju su diplomirali.
Pa recite mi samo jednu oblast, naučno polje u kome dominiraju pravi stručnjaci i koje je iole normalno uređeno. Većinom neki hohštapleri koji su završili taj državni fakultet i kad je bio cjenjeniji nego sad. Naravno da je dosta znalaca, ali i ovi drugi koji su većina i uređuju društvo, su proizvod naših fakulteta.

Pustite i te ljude koji idu na privatne fakultete. Ako je tako kako vi kažete, sami su se zeznuli. Dali tolike pare, ništa nisu naučili i neće moći dobiti posao. Pa ne trebaju im još i neke prodike. Ljudi koji završe te prave faksove, imaće super poslove i plate, ako ne dobiju to ovdje otići će u inostranstvo i naplatiti svoje znanje i trud. Biće zadovoljni i ne vidim razlog da na forumima sipaju gorčinu na jadnike koji su lošije prošli.
To je neko moje razmišljanje. Vjerovatno se većini ne sviđa, ali stvarno ne razumijem kako se nekim ljudima da stalno dokazivati svoje viđenje.

I nešto što je blisko temi. Iz prve ruke znam, da većina na farmaciji (regularnoj) "propiša krv" da završi fakultet, ali i da veliki broj "maminih i tatinih" kćeri i sinova prošeta kroz njega.

P.S. al` se ispisa o ničemu. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
Vava je napisao:
P.S. al` se ispisa o ničemu. :-?

Ko prizna pola mu se doda :wink:

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako ti sa farmacije budu u svom indexu imali ocjene iz predmeta sa druge godine, to će biti još jedno kršenje zakona.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
Vava je napisao:
Meni bi bilo jasno zašto ovoliki ljudi napadaju te privatne fakultete, kad bi naši fakulteti garantovano izbacivali neke stručnjake i ljude koji posjeduju znanja iz oblasti koju su diplomirali.
Pa recite mi samo jednu oblast, naučno polje u kome dominiraju pravi stručnjaci i koje je iole normalno uređeno. Većinom neki hohštapleri koji su završili taj državni fakultet i kad je bio cjenjeniji nego sad. Naravno da je dosta znalaca, ali i ovi drugi koji su većina i uređuju društvo, su proizvod naših fakulteta.

Pustite i te ljude koji idu na privatne fakultete. Ako je tako kako vi kažete, sami su se zeznuli. Dali tolike pare, ništa nisu naučili i neće moći dobiti posao. Pa ne trebaju im još i neke prodike. Ljudi koji završe te prave faksove, imaće super poslove i plate, ako ne dobiju to ovdje otići će u inostranstvo i naplatiti svoje znanje i trud. Biće zadovoljni i ne vidim razlog da na forumima sipaju gorčinu na jadnike koji su lošije prošli.
To je neko moje razmišljanje. Vjerovatno se većini ne sviđa, ali stvarno ne razumijem kako se nekim ljudima da stalno dokazivati svoje viđenje.

I nešto što je blisko temi. Iz prve ruke znam, da većina na farmaciji (regularnoj) "propiša krv" da završi fakultet, ali i da veliki broj "maminih i tatinih" kćeri i sinova prošeta kroz njega.

P.S. al` se ispisa o ničemu. :-?


Potpisujem =D>

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:36 
ne znam filozofe al tako su im rekli. sem toga ajd da i poniste im ispite i godinu, nek cekaju iducu, vjerovatno im nece praviti probleme, vec ce im na sv rokpisati ocjene od prije a da ih ne ispituju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ionako im 'ladno upisuju ocjene. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
Citiraj:
Ako ti sa farmacije budu u svom indexu imali ocjene iz predmeta sa druge godine, to će biti još jedno kršenje zakona


Normalno. Meni jedino što smeta što izgleda da ova vlast štiti te fakultete, odnosno vlasnike koji su na razne načine uvezani s istim.
Postoji zakon, postoji inspekcija. Propiši zakonom koja je kazna za koji prekršaj, inspekcije neka ih češlja jednom mjesečno (sve, nastavu ,ispite i finansije) i ko ne poštuje zakon zatvaraj jedan po jedan. Ali da se tog isto zakona drže i univerziteti čiji je osnivač država.


Citiraj:
Ko prizna pola mu se doda :wink:


:wink:


Poslednji put menjao Vava dana 06 Okt 2009, 00:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
majlili je napisao:
ne znam filozofe al tako su im rekli. sem toga ajd da i poniste im ispite i godinu, nek cekaju iducu, vjerovatno im nece praviti probleme, vec ce im na sv rokpisati ocjene od prije a da ih ne ispituju.

A kako nisu skužili da ovi sa faksa nemaju licencu? Pa licencirani programi su objavljivani javno. I još je ta odluka o obustavi nastae i ispita bila u medijima, a oni i dalje išli na rokove... Mislim,...
Ili su znali za odluke inspekcije, ali su mislili da će ministarstvo popustiti i pogurati ih (legalizovati) kada diplomiraju...

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
Citiraj:
Normalno. Meni jedino što smeta što izgleda da ova vlast štiti te fakultete, odnosno vlasnike koji su na razne načine uvezani s istim.
Postoji zakon, postoji inspekcija. Propiši zakonom koja je kazna za koji prekršaj, inspekcije neka ih češlja jednom mjesečno (sve, nastavu ,ispite i finansije) i ko ne poštuje zakon zatvaraj jedan po jedan. Ali da se tog isto zakona drže i univerziteti čiji je osnivač država.


Posto je vlast kod nas jedna velika 0 ona stiti sve sto ima veze sa njom bili to drzavni, privatni ili nesto drugo. Takvo nam je uredjenje. I dok se sve iz korijena ne promjeni mozemo mi nabadati ovdje koliko hocemo.
A za taj PIM sam cuo da do sada nije imao ni jednu packu, sve do ovog sa farmacijom i pravom. Ne znam sta im bi da se tako uniste.

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 00:51 
odakle znam, niko vjerovatno nije razmisljao o tome.. kontali cim se otvorio odsjek logicno da imaju dozvle... jer pim i od prije ima te odsjeke valjda sa svim dozvolama pa su kotali da je i sad tako..


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 01:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
majlili je napisao:
odakle znam, niko vjerovatno nije razmisljao o tome.. kontali cim se otvorio odsjek logicno da imaju dozvle... jer pim i od prije ima te odsjeke valjda sa svim dozvolama pa su kotali da je i sad tako..

Licence su se skoro izdavale, mislim prije dve-tri godine.
Možda zato što je odsjek nov? Šta ja znam šta se vrti u nečijim glavama... Pa nije školarina deset KM... trebali su se dobro raspitati!

Van Helsing je napisao:
A za taj PIM sam cuo da do sada nije imao ni jednu packu, sve do ovog sa farmacijom i pravom. Ne znam sta im bi da se tako uniste.

Pare možda?
Kako ono pjevaju neke Srbijanke (mislim da su to Modelsice): "Pare, pare, pare"...

Uostalo, vidim da ih niko nije zatvorio zbog toga. Koliko sam skontao ostali odsjeci funkcionišu... samo su izgleda sj...li godinu dana grupici studenata...

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 09:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
kaze mi danas kolega iz cista mira :) dabog da ti lijekove propisivali ovi sa privatne farmacije :lol: :lol: :lol:
e da. Predavanja su redovno nastavljena. Kao da se nista nije ni desilo. :angry3:
bio sam kod jedne prijateljice na pim-u na diplomskom (da moja generacija, dok sam ja zavrsavao trecu cura je ladno pocela sa magistarskim) taj dan ih je pet diplomiralo (nisam lupio taj broj vec smo svi morali da cekamo da oni prvi zavrse)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 00:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Avg 2009, 00:28
Postovi: 153
A je li zna ko od vas ko su predavači i asistenti na fakultetu iz naslova teme?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Feb 2009, 20:11
Postovi: 393
Tu je problem malo slozeniji, posto neki guzonja iz vlade hoce da otvori privatnu farmaciju u sklopu medicine pa sad pokusava da se resi konkurenata dok je jos na vlasti a prica se da nece dugo ostati.Znaci politika i pare tako da se Pimu lose pise


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:15 
kako neko moze otvoriti privatnu famaciju u sklopu medicine, kad je medicina drzavna i na njoj postoji farmacija... ??????


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
palpantine je napisao:
Tu je problem malo slozeniji, posto neki guzonja iz vlade hoce da otvori privatnu farmaciju u sklopu medicine pa sad pokusava da se resi konkurenata dok je jos na vlasti a prica se da nece dugo ostati.Znaci politika i pare tako da se Pimu lose pise

Niko nije terao taj PIM da upisuju studente na program koji NEMA licencu.
Pricao sam sa nekim sto studiraju tu privatnu farmaciju i oni su mi rekli da su oni imali ispite cak i u septembru,a taj odsek je zabranjen pre nekoliko meseci!I naredjeno je da im poniste ispite.Niko ne radi protiv tog fakulteta jer taj fakultet radi sam protiv sebe.Zasto su uopste upisivali tu decu na programe koji nisu licencirani?I zasto nisu prestali sa ipitima kada im je naredjeno?


Poslednji put menjao anoniman dana 08 Okt 2009, 12:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:17 
pa oni i dalje idu i na predavanja... receno im je da ce se sve uskoro rijesiti.. kaze mi ova cura sto ide tu..


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
majlili je napisao:
pa oni i dalje idu i na predavanja... receno im je da ce se sve uskoro rijesiti.. kaze mi ova cura sto ide tu..
Pa sta ce resiti?Nemaju licencu i ako je dobiju moraju ti studenti krenuti od samog pocetka jer su im ispiti ponisteni zato sto su ih polagali kada ta farmacija nije imala licencu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:22 
pa nista, al kao sto sam gore napisala, ponovice im kao ispite, a ustvari ce im na tim rokovima prepisati vec postojece ocjene i eto..


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
majlili je napisao:
pa nista, al kao sto sam gore napisala, ponovice im kao ispite, a ustvari ce im na tim rokovima prepisati vec postojece ocjene i eto..
Pa to je smesno!
Ako ne dobiju licencu za nekoliko godina?Kako ce im prepisati ocene?Kada ovi diplomiraju,kako ce im prepisati ocene i legalizovati diplomu?Price za malu decu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs