banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2010, 00:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Mislim da bi u Bl mogli barem poostriti kazne za prepisivanje, mislim ako nekog uhvate da prepisuje, da ga treba suspendovati barem na godinu dana da razmisli o tome sta radi.
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li si ti dobro pročitao šta je Time trek napisao? Usred ispita izaći iz učionice, pitati profesora ili asistenta ako ti nije nešto jasno. Pitao sam u početku i ja svoje, ali sam uvijek kao odgovor dobijao ne znam.

Na poslu da zabrlja može mu desiti u životu, a i ne mora.

Pod pitati sta nije jasno, mislio sam na pitanja koja se mogu protumaciti na 2 nacina, zbunjujuce dijagrame itd. a ne na odgovore naravno. Mada i ovdje ima fakulteta na kojima je stroze nadgledanje, obicno vazi da sto je bolji fakultet to vise vjeruju studentima, ja sam samo kada sam se upisao potpisao "Honor code", da je na moju cast i postenje da necu prepisivati i varati i to je to.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 01:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Iz svog iskustva govorim da ja taj luksuz nikada nisam imao, a što se tiče kazni za prepisivanje tu je najdalje otišao EFBL koji kažnjava, ali to ne umanjuje pojavu.

Naravno da sam protiv nečasnih radnji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 09:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
filozof sa vrbasa je napisao:
Da li si ti dobro pročitao šta je Time trek napisao? Usred ispita izaći iz učionice, pitati profesora ili asistenta ako ti nije nešto jasno. Pitao sam u početku i ja svoje, ali sam uvijek kao odgovor dobijao ne znam.

Na poslu da zabrlja može mu desiti u životu, a i ne mora.

TT ti je vec objasnio sta je pod tim mislio.
A to u vezi pitanja, kad ri nesto nije jasno...tamo je potpuno normalno da tokom predavanja pitas profesora nesto, ako ti nije jasno i da on pauzira predavanje i potrudi se da ti objasni.... A ne kao ovdje, da ti kaze:"Kolega, konsultujte literaturu..."

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Euroth je napisao:
tamo je potpuno normalno da tokom predavanja pitas profesora nesto, ako ti nije jasno i da on pauzira predavanje i potrudi se da ti objasni.... A ne kao ovdje, da ti kaze:"Kolega, konsultujte literaturu..."

to sto prof. tamo moze u svakom momentu biti upitan za objasnjenje i sto ce dati odgovor, a ne dozivjeti pitanje kao nekulturno prekidanje monologa, je nesumnjivo povezano sa razlikama u stavu prema ucenju i polaganju ispita i citavoj ovoj prici:
Euroth je napisao:
Nije sistem debilan nego onaj ko ide na fakultet samo radi papira, a ne da nauci ono sto studira.
Boli ga, zaposlice se kod strike, ili ce ga striko zaposliti u opstini i obezbijedjen je... To je ovdje vecinom stav prema fakultetu.
Baš sam se vratio sa Zapada pa su mi friska sjecanja...bas je kako TT kaze:
Niko ne vara. Ne samo zato sto je svjestan da ce ga sutnuti ako ga uhvate vec zato sto zna da ako ga ne uhvate i sutra se zaposli i desi se da ne zna nesto, a navodno je to cetiri godine studirao...dobija preporuku:"Nesposoban" i da mu je Obama striko nece se vise zaposliti u struci. Zato niko nije glup da vara na ispitu. A kod nas se TO smatra pamecu...

da, kod nas se djeca od malih nogu uce (ima izuzetaka naravno, ali pretezno je ovako) da budu "lukava", da se "znaju snaci", to se cijeni kao vrlina i podstice od strane autoriteta u porodici, pa i u skoli...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2013, 15:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Čak 75 odsto zagrebačkih studenata vara na ispitima

.

Fena - 13.02.2013 19:50

BEOGRAD - Prema rezultatima istraživanja o varanju i koruptivnim pojavama na visokoškolskim ustanovama u Hrvatskoj, Moldaviji, Makedoniji, Bugarskoj i Srbiji, čak 75 odsto studenata zagrebačkog sveučilišta priznalo je da vara na ispitima.

"Međunarodno istraživanje provedeno je tokom 2012. godine u saradnji s Antikorupcijskom studentskom mrežom u jugoistočnoj Evropi i to na pet vodećih univerziteta - u Hrvatskoj, Moldaviji, Makedoniji, Bugarskoj i Srbiji, na uzorku od 3.463 studenta", rekao je u Beogradu Mihailo Gajić, predstavnik Beogradske otvorene škole (BOŠ) koja je provela istraživanje, javila je Hina.

Prema rezultatima istraživanja, varanje na ispitu najviše je zastupljeno u Zagrebu - čak 75 odsto, slijedi Plovdiv s oko 60 odsto, Beograd s približno 50 odsto, nešto manje od polovice u Skoplju, te 45 odsto u Moldaviji.

Istraživanje je pokazalo da su studenti tolerantni prema pojedinim korupcijskim pojavama, pa tako u Beogradu gotovo 45 odsto studenata toleriše ako neko drugi piše zadaću umjesto kolege ili koleginice, što beogradske studente izdvaja među ispitanicima sa svih univerziteta. Slijede univerziteti u Plovdivu (35 odsto), Skoplju (30 odsto), Zagrebu (oko 25 odsto) i Moldaviji s oko 15 odsto.

Većini studenata ne smeta ako student prepisuje ili vara na ispitu, ali bi njih oko 5 odsto to i prijavilo.

U Beogradu, Plovdivu, Skoplju i univerzitetu u Moldaviji studenti su slično ocijenili rasprostanjenost mita na svojim fakultetima - oko 20 odsto ih tvrdi da je mito široko rasprostranjena pojava, ali je takvih tvrdnji u Zagrebu znatno manje, ispod 5 odsto.

U Beogradu približno 20 odsto studenata kupuje knjigu od profesora kako bi dobili bolju ocjenu, u Plovdivu je takvih 30 odsto, Skoplju oko 40 odsto, Zagrebu oko 10 odsto, a u Moldaviji oko 15 odsto.

Kao glavne probleme na svojim univerzitetima studenti su, u prosjeku, na prvo mjesto stavili neodgovoran odnos predavača prema nastavnom procesu, slabu opremljenost fakulteta, lošu komunikaciju između predavača i studenta, ali i isključenost studenata iz procesa odlučivanja na univerzitetima.


Rezultati ove ankete su skroz zbunjujući, najviše se vara na Sveučilištu u ZG, ali zato je tamo i najmanja tolerancija prema onima koji rade zadaću za druge.

Nema ništa loše u tome, ja sam prijateljima radio dosadnu zadaću, BESPLATNO!!!

I ja sam kupovao original knjige, nadajući se većoj ocjeni, ali to nije pilo mnogo vode, jer slabo koji profesor na mom fakultetu ima svoju knjigu.

Citiraj:
Kažnjene desetine studenata sa Harvarda

.

Srna - 02.02.2013 13:09

VAŠINGTON - Univerzitet Harvard izrekao je akademske sankcije za nekoliko desetina studenata zbog varanja na završnim ispitima, saopštio je dekan Majkl Smit u pismu studentima.

Više od polovine od 125 studenata obuhvaćenih istragom moraće privremeno da napuste univerzitet, nekoliko desetina suočeno je sa uslovnom kaznom, a ostali su oslobođeni.

Istraga je pokrenuta kada je uočeno da se na jednom ispitu iz oblasti političkih nauka ponavljaju skoro identični odgovori.

Dekan Smit je u pismu studentima naveo da je problem riješen, prenio je Bi-Bi-Si.

Među studentima umiješanim u skandal ima i onih koji su članovi Harvardovih sportskih timova.

Dekan je dodao da će unutrašnja komisija sastaviti preporuke o promovisanju poštenja na ovoj obrazovnoj instituciji.



Šta je ovo?

Nikom nije uručena ispisnica.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2013, 19:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Sta sve ljudima nece pasti na pamet? Ccc


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs