banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jun 2009, 22:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Feb 2007, 23:02
Postovi: 8
Omerta je napisao:
Josh "samo" da uspijem upisati... bilo bi extra! :-?
A to sa privatnim fakultetima je chisto pretjerivanje. Nabijaju cijene tek tako, a jedva da im se diplome priznaju :roll:
Svaka chast i ovim i onim profesorima, ali jbg. Shto je previshe, previshe je.


Sta mislite da su studije na drzavnom fakultetu besplatne? I pored maltretiranja i ostalih "...nja" koje studenti tamo svaki dan dozivljavaju, cula sam da studije itekako kostaju. Naravno, pored malteretiranja i skolarine, placa se i iz budzeta pa taj studij nikako nije besplatan! http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/t26490.sr.html) Sve kosta drage moje, a vi vidite sta vam je skuplje, a sta korisnije. Da zaradite diplomu maltretiranjem i povremenim ponizavanjem tokom najboljih godina svog zivota uz 'nisku' skolarinu ili, da je samo kupite jeftino, bez nekog veceg ponizavanja (kolika god da je skolarina na pojedinim takvim privatnim fakulteitma), dodjete jednom mesecno na faks cisto da vidite sta ima, ili da (ako mozete) pohadjate ozbiljan i fin fax koji nesto i kosta. A, opet, ako vam se ni to ne svidja, slazem se, alternativa je inostranstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2009, 21:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 23:10
Postovi: 21
Lokacija: Mon propre enfer
Studiranje na drzhavnom i privatnom fakultetu maltene da dodje isto. Mala je razlika kad sve sve sabere. Mislim na placanje. Samo shto je sigurno da je diploma drzhavnog fakulteta priznatija nego diploma privatnog. Meni bitna razlika.

_________________
Do kraja života upoznavaću ljude, a nikad ih upoznati neću, uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupka.

If I tell u that I'm not growing older but younger,what would u say? Because it looks like my life is all backwards.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2009, 00:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
Omerta je napisao:
Studiranje na drzhavnom i privatnom fakultetu maltene da dodje isto. Mala je razlika kad sve sve sabere. Mislim na placanje. .

mala razlika??? :-?

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2009, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
pamella_morrison je napisao:
Omerta je napisao:
Studiranje na drzhavnom i privatnom fakultetu maltene da dodje isto. Mala je razlika kad sve sve sabere. Mislim na placanje. .

mala razlika??? :-?


Jbg, 4-5 hiljada je nekome malo a nekome puno, to je subjektivna stvar :lol:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2009, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa koliko je godina na akademiji? Ja sam čula da je skuplje od ostalih faksova....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2009, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
EiLeen je napisao:
Pa koliko je godina na akademiji? Ja sam čula da je skuplje od ostalih faksova....


Nije skuplja, kao i ostali faksovi...mislim 660KM
Mada je 70% studenata bilo na budzetu.
Od prosle god. su ukinuli budzet za nove generacije (samo za likovnjake) :angry4:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2009, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Block out je napisao:

Jbg, 4-5 hiljada je nekome malo a nekome puno, to je subjektivna stvar :lol:

Onda ovo stoji.... Slika Slika Slika Slika

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2009, 23:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 23:10
Postovi: 21
Lokacija: Mon propre enfer
Hmm... mislila sam da nije vishe od 1000 KM razlika :oops:
Sunce ti... O.o
Nishta, ako me ne prime na akademiju, upisacu prirodno matematichki, kao shto vidite matematika mi je jacha strana, a i ima slobodnih mjesta i dosta ih je na budzhetu. :lol:
Btw... za studente akademije pitanje: jel istina da je velika guzhva na prijemnom? :-?
I da veze uzhasno rade...? :(
:cry:

_________________
Do kraja života upoznavaću ljude, a nikad ih upoznati neću, uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupka.

If I tell u that I'm not growing older but younger,what would u say? Because it looks like my life is all backwards.


Poslednji put menjao Omerta dana 17 Jun 2009, 14:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 11:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Maj 2007, 14:52
Postovi: 12
Evo cijene skolarine za dizajn u Srbiji za domace studente (na drzavnom fakultetu) - 200000 Din - http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Najskuplji-indeks-u-Beogradu.sr.html. Mislim da nas ne tretiraju kao strance jer za strance su cijene skolarine za godinu dana dvostruko skuplje (oko 4000 Eura).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Mirella, ja plaćam 1000€ isto kao i svi studenti ovdje. Znači porediti Beograd i Italiju se ne isplati stvarno.... A tek porediti Bl i Italiju još manje. E pa za te pare se može stvarno svašta uraditi. Ako si htjela studirati dizajn, trebala si se bolje raspitati i vidjeti da li ti se više isplati ići u inostranstvo ili davati te pare u Bl.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2009, 16:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 23:10
Postovi: 21
Lokacija: Mon propre enfer
Heh, Italija i BL... ma nema shanse da se poredi.
Danas je izashao konkurs i ne mogu da vjerujem koliko brucosha primaju na muzichki i dramski odsjek! Bitno da je na likovnom samo 20! :x
Bice gusto... :-?

_________________
Do kraja života upoznavaću ljude, a nikad ih upoznati neću, uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupka.

If I tell u that I'm not growing older but younger,what would u say? Because it looks like my life is all backwards.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2009, 16:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2008, 23:01
Postovi: 383
Samo 20! Pa to je strasno! Zamisljam samo ovaj grad sa npr. 60-80 novih likovnjaka... ali samo 20... kuku nama, sta cemo sada 8) 8) 8)

_________________
You see, I'm not "Like A Boss". I am The Boss!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2009, 17:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 23:10
Postovi: 21
Lokacija: Mon propre enfer
kidem je napisao:
Samo 20! Pa to je strasno! Zamisljam samo ovaj grad sa npr. 60-80 novih likovnjaka... ali samo 20... kuku nama, sta cemo sada 8) 8) 8)

Nisu svi iz BL.
I jeste samo kad uporedish sa muzicharima kojih ce biti 65 za ovu generaciju.

_________________
Do kraja života upoznavaću ljude, a nikad ih upoznati neću, uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupka.

If I tell u that I'm not growing older but younger,what would u say? Because it looks like my life is all backwards.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2009, 00:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Omerta je napisao:
Heh, Italija i BL... ma nema shanse da se poredi.
Danas je izashao konkurs i ne mogu da vjerujem koliko brucosha primaju na muzichki i dramski odsjek! Bitno da je na likovnom samo 20! :x
Bice gusto... :-?


Ja kada sam upisivao primalo je 14. Tako da je ovih 20 odlican br. za likovni odsjek.
Inace iz kojeg si grada, da li si se negdje spremala?
Jel' ti neko gledao radove?

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2009, 11:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 23:10
Postovi: 21
Lokacija: Mon propre enfer
Heh, da, ali koliko ce ih se pojaviti da su iz grafichke ili da imaju shtelu :roll:
Iz Prnjavora sam, a radove mi je gledao jedan slikar, pa se kod njega spremam. Vec jedno mjesec dana, zhao mi shto i ranije nisam mogla da krenem sa pripremama.
Block out, shta je tebi bilo za prijemni, kakav model za portret, akt? Chula sam da najcheshce za mrtvu prirodu uzimaju neke tikvice :lol:

_________________
Do kraja života upoznavaću ljude, a nikad ih upoznati neću, uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupka.

If I tell u that I'm not growing older but younger,what would u say? Because it looks like my life is all backwards.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2009, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Omerta je napisao:
Heh, da, ali koliko ce ih se pojaviti da su iz grafichke ili da imaju shtelu :roll:
Iz Prnjavora sam, a radove mi je gledao jedan slikar, pa se kod njega spremam. Vec jedno mjesec dana, zhao mi shto i ranije nisam mogla da krenem sa pripremama.
Block out, shta je tebi bilo za prijemni, kakav model za portret, akt? Chula sam da najcheshce za mrtvu prirodu uzimaju neke tikvice :lol:


Kakve graficke?
To za stele je moguce ali nemoj da razmisljas o tome, razmisljaj o radu!

Moja kolegica sa klase je iz Prnjavora, i ako zelis mogu da vas spojim cisto da ti pogleda radove, da savjete za prijemni i to!?
Moguce da je i znas...zove se Darija! Siguran sam da ce ti izaci u susret.

Sada je mnogo lakse upisati nego prije, tako da se ne tripas.
Sa prijavom prilazes i mapu radova.
Sam prijemni traje 5 dana.
1. dan - crtanje portreta (sjedeci portet sa rakama) po zivom modelu. Format papira je uglavnom B0, 100x70cm. Ugljena!
2. i 3. dan - crtanje akta (stojeci) po zivom modelu. Format papira je uglavnom B0, 100x70cm. Ugljena!
4. dan - mrtva priroda (napomena* ako si aplicirala za grafiku radis sa tusem - crno-bijela varijanta, ako si aplicirala slikanje onda boja...sve je dozvoljeno sem ulja-dugo se susi. Suhi, masni pasteli, akvarel, tempera, akril...sve je dozvoljeno).
5. dan - Test opste kulture.
To je to...

Predlazem da sto vise radis do prijemnog, da se vidis sa Dariom, da spremite sto bolju mapu.
Takodje predlazem da konkurises na grafici, jer se uvijek manje ljudi tu prijava pa je nesto manja konkurencija.
(prima se 10 slikara i 10 graficara-to su i mene savjetovali i da to nisam uradio ne bih ni upisao)

Ali opet sve zavisi, ako si bolja sa bojom ili nisi uopste radila sa tusem ona naravno konkurisi na slikarstvu.
Bez obzira na smjerove, na trecoj godini mozes da promjenis smjer ako zelis, posto je do trece godine sve isto.

Eto', pozz i srecno :wink:

Eeee da, u srijedu 24-tog, u 20h, zgrada Rektorata u kampusu (plava) je otvaranje izlozbe studentskih radova svih godina pa bi to bilo odlicno da pogledas.
Bice ti veoma korisno!

pozz

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2009, 18:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
@Block out

Pa to bi trebalo da staviš i u podforum Najave i recenzije. Svakako neću propustiti :wink:

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2009, 18:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Laughing Man je napisao:
@Block out

Pa to bi trebalo da staviš i u podforum Najave i recenzije. Svakako neću propustiti :wink:


Pa nemam nikakav dig. materijal da prikacim pa sve cekam, mozda naletim negdje :D
stavicu obavezno, kako i svake god. :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2009, 02:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Maj 2009, 23:10
Postovi: 21
Lokacija: Mon propre enfer
Block out je napisao:

Kakve graficke?
To za stele je moguce ali nemoj da razmisljas o tome, razmisljaj o radu!

Moja kolegica sa klase je iz Prnjavora, i ako zelis mogu da vas spojim cisto da ti pogleda radove, da savjete za prijemni i to!?
Moguce da je i znas...zove se Darija! Siguran sam da ce ti izaci u susret.

Sada je mnogo lakse upisati nego prije, tako da se ne tripas.
Sa prijavom prilazes i mapu radova.
Sam prijemni traje 5 dana.
1. dan - crtanje portreta (sjedeci portet sa rakama) po zivom modelu. Format papira je uglavnom B0, 100x70cm. Ugljena!
2. i 3. dan - crtanje akta (stojeci) po zivom modelu. Format papira je uglavnom B0, 100x70cm. Ugljena!
4. dan - mrtva priroda (napomena* ako si aplicirala za grafiku radis sa tusem - crno-bijela varijanta, ako si aplicirala slikanje onda boja...sve je dozvoljeno sem ulja-dugo se susi. Suhi, masni pasteli, akvarel, tempera, akril...sve je dozvoljeno).
5. dan - Test opste kulture.
To je to...

Predlazem da sto vise radis do prijemnog, da se vidis sa Dariom, da spremite sto bolju mapu.
Takodje predlazem da konkurises na grafici, jer se uvijek manje ljudi tu prijava pa je nesto manja konkurencija.
(prima se 10 slikara i 10 graficara-to su i mene savjetovali i da to nisam uradio ne bih ni upisao)

Ali opet sve zavisi, ako si bolja sa bojom ili nisi uopste radila sa tusem ona naravno konkurisi na slikarstvu.
Bez obzira na smjerove, na trecoj godini mozes da promjenis smjer ako zelis, posto je do trece godine sve isto.

Eto', pozz i srecno :wink:

Eeee da, u srijedu 24-tog, u 20h, zgrada Rektorata u kampusu (plava) je otvaranje izlozbe studentskih radova svih godina pa bi to bilo odlicno da pogledas.
Bice ti veoma korisno!

pozz


Grafichka, mislim da je to neki odsjek u tehnoloshkoj shkoli tu u BL, nisam sigurna.
A to za Dariju ne bi bilo loshe, da znash :wink:
Ovo za mrtvu prirodu shto se radi tushem i da je peti dan test opshte kulture jel to za ovu godinu ili je bilo tako kad si se ti upisivao? Poshto u informatoru pishe da prijemni traje 4 dana, bez testa opshte kulture.
I da je chetvrti dan slikanje mrtve prirode (tempera, gvash, akril...). Nisu spomenuli tush. Sad me ovo zbuni :dontknow:
A i planiram za grafichara, tako da mi je to bitno :confused3:

E taman sam u srijedu mislila ici predati papire na akademiju, pa mi ta izlozhba dodje super! :D

Hvala mLooogo Block out :)

_________________
Do kraja života upoznavaću ljude, a nikad ih upoznati neću, uvijek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupka.

If I tell u that I'm not growing older but younger,what would u say? Because it looks like my life is all backwards.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2009, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Nisam siguran da ima taj smjer, mislim samo likovni tehnicari. Nemoj da ti to stvara teret, razmisljaj o svom radu.
Saljem ti na privatnu poruku Darijin br. :wink:
Moguce je da su malo korigovali prijemni i da su test izbacili, ionako je glupost ziva.
A sto se tice slikarstva i grafike na prijemnom 99% da ce ti biti kao sto sam napisao.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs