banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 07:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2009, 11:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
Da ti nije malo predugacka ova zalba?

Moracu i napisati .... Mada cisto sumnjam da ce procitati, ali ajde... Ko zna?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 11:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Laughing Man je napisao:
borisdj je napisao:
Тако неки нису конкурисали за општинске стипендије да их овдје не одбију а сад су ово промјенили па онима који су конкурисали на оба мјеста нуде могућност бирања...а проблем је што су на почетку рекли другачије...
Па неки зато сад нису добили ни једну а могли су ...


Potvrđujem i ovo. Da stvar bude još gora, mnogo prijava je odbijeno zbog toga što student prima drugu stipendiju, a opet imamo ove koji su POPTUNI - USLOVNO, što znači da i oni primaju drugu sripendiju, ali im se ipak ostavlja mogućnost.
Djevojka koju lično poznajem je na listi onih koji su dobili, prima stipendiju "Petar Kočić" a pored nje nema ni ono "USLOVNO". (???)

[/quote]

Mislim da sam skontao sta je ovdje u pitanju.
Naime oni koji su dobili predsjednicku su odbijeni a oni koji su dobili opstinsku imaju izbor da biraju(uslovno).
Ali problem je i dalje sto je u konkursu pisalo da oni koji budu dobili opstinsku bice ovdje odbijeni pa zato mnogi nisu konkurisali za opstinske, a sad su to promjenili pa neki mogu biraju a drugi nemaju ni jednu.

BlackHand je napisao:
Male su šanse da će neko obratiti pažnju. Ja sam sastio žalbu u kojoj apelujem na mnoge nepravde, evo vam isječak iz žalbe:
...
Mislim da bi se svi trebali bazirati na iste stvari, možda sam nešto i preskočio, možda nisam.. Vidjećemo šta će biti.


Saligia zalba mu je OK i nema sta da bude predugacka.
Valjda u ministrastvu bar znaju citati...

Cak su neke stvari izostavljene
Kao prvo da rezultati nisu transparenti (nema prosjeka, godina, godiste, fakultet)
Drugo koliko studenata sa privatnih fakulteta je dobilo.
Trece kako sad postoji to uslovno, odnosno mogucnost da biraju, a nije tako receno u konkursu.
Takodje mogli im u zalbi napomenuti da je bolje da su zadrzali pravilo da svi iznad 8.5 dobijaju...tad bi mozda stipendija bila 200 KM kao prosle godine a ne 250 km al barem niko ne bi otpao...

Mogli bi napraviti jednu zajednicku zalbu ovdje, onako opstu sa svim ovim primjedbama, pa da je svi posalju...

Nisam ni ja siguran koliko ce ovo imati efekta ali kad je vec nepravda barem se mozemo zaliti...valjda ce skontati da sledece godine bude bolje...
tako je bilo i za predsjednicku...prosle godine bila frka...a sad sve transparetno


Poslednji put menjao borisdj dana 14 Feb 2009, 12:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 12:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Svi koji su zainteresovani za kolektivnu zalbu neka dodju u ponedeljak u 12 pred Ekonomski fakultet BL.
Nas 20-ak se vec organizovalo.
Sto vise to bolje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 12:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Saligia je napisao:
Da ti nije malo predugacka ova zalba?

Moracu i napisati .... Mada cisto sumnjam da ce procitati, ali ajde... Ko zna?


Naravno da ce gledati. Ako se veci broj ljudi pobuni ne moze proci nezapazeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
@Blackhand
To je stvarno sramota. Student demonstrator ne dobije stipendiju.... To samo u našoj državi ima...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 15:13 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2009, 15:11
Postovi: 4
Jel' mi moze neko poslat kako treba izgledat ta prva stranica za zalbu?

hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 15:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2009, 15:11
Postovi: 4
Jel mi se cino il je 401. na spisku 81 godishte???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 16:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
[bix] je napisao:
Jel mi se cino il je 401. na spisku 81 godishte???

Ne cini ti se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 16:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Taj 401 prema JMBG broju stvarno izgleda kao da je 1981 godiste...
Znaci ima 28 godina a prema pravilniku ne moze se biti stariji od 24/26 godina...
Ako ovo nije greska onda 602 definitivno moze upasti nakon zalbe...a nadam se da ce se nekako prosiriti i za ostale...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 18:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
Treba ovo malo pregledati... Vec je neko uocio da ima neki lik cije se ime 2 puta ponavlja... I ja sam to uocio ali samo zato jer je napisano jedno ispod drugog... Ko zna koliko ih ima jos takvih?

A znate sta mene jos nervira... Znaci rok za zalbe je 8 dana, sto znaci do cetvrtka. To je 19.02. a pise da ce tek u martu (6. cini mi se) biti konacni rezultati... Znaci u tih petnaestak dana ce TAKVE MULJAZE biti, i samo ce 06.03. osvanuti nekih 100 novih imena, kao odobrene zalbe i sl.

Ma ne mogu se vise nervirati oko ovoga... Ako neko sa prosjekom iznad 9 ne moze dobiti stipendiju, onda stvarno nemam rijeci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 19:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Citiraj:
Ma ne mogu se vise nervirati oko ovoga... Ako neko sa prosjekom iznad 9 ne moze dobiti stipendiju, onda stvarno nemam rijeci...

Slazem se u potpunosti.
Mislim da bi isto tako bilo u redu da se stipendije snize na 200 KM, pa nek dobiju i ovi socijalni slucajevi, a ne na teret nas uspjesnih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Jebu nas sa svih strana!
Nemam pojma vise sta da kazem. Ja sam zivce izgubio na presjednickoj stipendiji i skontao da se ne mozes tuci sa jacim.
Vecinu ce sjebati tako sta ce dati neki banalan odgovor na zalbu (kao sto se meni desilo), jel' idu na tu kartu da ce ih malo studenata tuziti zbog visine troskova. Plus sto proces traje jako dugo......... :roll:
Jedino sto mozes jeste da se naguzis....nazalost :angry4:

Prvo su se hvalili kao ce stipendija biti uvecana sa 200 na 250KM i vidite sta uradise!
Prije su svi dobijali stipendije koji imaju prosjek a sada su skresali po godinama, pa apsolvente, pa studente iz Srbije...i sada taj nebulozni pravilnik.

Mislim da nam salju jasnu poruku, sta da radimo poslije zavrsenih studija! :angry1:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Blackhand, ne bih da te rastuzim, ali sasvim je moguce da u RS ima 600 studenata sa visim prosjekom od tvoga. Samo Apeiron ima sigurno 200-300 studenata, kada se saberu svi sa privatnih, eto ti odgovora kako imati preko 9 prosjek :(

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 03:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Jest, al' ja imam 9.35 :)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 09:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2009, 23:08
Postovi: 1
Lokacija: Šamac
Pozdrav svima!
Kako bi mogao dobiti Pravilnik o dodjeli stipendija, Sl. glasnik 100/08?!
Vidjeo sam da je okacen na forum ali se vise ne moze skinuti!
Interesuje me na koji je to nacin Ministarstvo bodovalo studente! :mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 12:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Pravilnik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 12:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Dakle...
Kao što je već neko rekao, sutra (ponedjeljak 15.2) ispred Ekonomskog fakulteta u 12 da se dogovorimo za kolektivnu žalbu i sve ostalo. Koliko sam shvatio biće nas nešto više od 20.
U redu je to 'socijalno bodovanje' ali kako ispade da je bitnije od prosjeka to mi nikako ne ide u glavu.
Znači, da se nađemo i napravimo neki novi prijedlog bodovanja ili tako nešto, npr. da se izbace studenti sa privatnih hehehe. Ili da se jednostavno ta lista 'preformuliše' da se studentima sa visokim prosjekom izbaci kategorija socijalnog stanja, a onima 'ostali studenti' to bude presudno. Tako bi i vuk bio sit i ovce na broju. Naravno, za to bi trebalo ili da stipendija bude 200 ili da se izbaci studenti privatnih fakulteta. Što se mene tiče, može oboje. Nisam pametan, predlažite...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Nema tu sta da se pitaju sa privatnih, brate, neka se privatnici dogovore, naprave svoj fond za stipendije, i nagradjuju svoje studente. Drzava ima svoje studente, koji joj placaju, ha 100 ha 800 KM godisnje, pa im daje stipendije ako dobro uce, ne vidim zasto bi placala studentima koji nisu njeni, iz svojih sredstava, a ti isti studenti nekom trecem placaju minimalno 2000 godisnje :/ Zamisli da ja sa drzavnog trazim stipendiju od Apeirona, kako bih dobio uputnicu za psihijatriju...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Izbacivanje studenata sa privatnih fakulteta nema nikakve osnove.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Da pojasnim ovako: uclanjen sam u klub A, i placam clanarinu za treniranje necega. Postignem dobre rezultate, i onda trazim da mi klub B, sa kojim nemam veze i kome drugi clanovi placaju clanarinu, ali smo, eto, u istom savezu, dakle, trazim da mi klub B placa troskove puta za takmicenje, stipendira me i slicno? Sick?

Na konkursu za stipendiju Petar Kocic je izricito glasilo "da student pohadja drzavni fakultet ili visokoskolsku ustanovu". Bio sam uvjeren da to pise i na ovom konkursu, a posto vidim da ne pise, heh, cudo je da je iko sa drzavnog sa prosjekom 9.25 dobio ista, obzirom na prosjek studenata sa privatnih...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs