banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Feb 2009, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Mah.. Kakav entuzijazam.. Za ideale ginu budale ;)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 20:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
skitnica je napisao:
bravo...
nemojte posustati u tom entuzijazmu
ja nisam iz ove price, fakultet sam zavrsila u vrijeme kad nije bilo nikakvih stipendija
pa ipak, pratim ovo i naklonjena sam vam
sto se tice privatnih fakulteta, zaista je apsurdno da njihovi studenti dobijaju stipendije od drzave s obzirom na nezvanicno stanje na terenu, mada-mislim da tu zakonski ne mozete nista jer ista ta drzava i isto to ministarstvo su odobrili osnivanje tih fakulteta, sto znaci da su ZVANICNO po kvalitetu priblizno isti sa drzavnim (samim tim sto drzava dozvoljava da postoje), pa im je u kategoriji "uspjesni studenti" logicno omoguceno da konkurisu
licno se cudim da ih je proslo samo 45, valjda zato sto je uzet u obzir socijalni faktor, tako da je mozda ova Vasa inicijativa, u osnovi jako pozitivna i sasvim ispravna, mac s 2 ostrice s obzirom da se ukidanjem kriterija-socijalni status-otvaraju vrata mnogima s privatnih koje je to omelo
s druge strane, mozda ih se malo prijavilo, jednostavno mnogi su neinformisani i smatraju da je drzavna stipendija po defaultu za studente s drzavnih, ili je mnogima bilo "neprijatno" da konkurisu
kako ce biti sljedecih godina?


Sledece godine bi u startu trebali ispraviti sve nepravilnosti i primjedbe koje su studenti naveli.
Tako za privatne fakultete bi sledece godine trebala biti odvojena rang lista sa odredjenim brojem stipendija pa nek se oni sa privatnih fakulteta medjusobno bore za te stipendije.
Tad to ne bi bio mac sa 2 ostrice...
Sad da li ce ovo biti stvarno ovako necemo znati do sledece godine ali ministar je rekao da ce dogodine probati da ispravi sve sto moze da ne bi bilo opet ovoliko zalbi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 20:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2009, 01:28
Postovi: 40
Pa, naravno, oni smanje iznos , prosire spisak i kao svi bi trebali biti zadovoljni! A jesu i nesposobni, svaka im cast! Ovakvim ishodom ne mozemo biti zadovoljni, kako mi, kojima je stipendija vec odobrena, tako i oni kojima ce biti, nakon upucivanja zalbe! Svi smo mi nadprosjecni studenti, bilo da je rijec o studentu sa prosjekom 8.50 ili 9.50! Ophode se prema nama kao da dodjeljuju stipendije iskljucivo zbog socijalnog statusa! Pa, svi smo mi njih zasluzili i zaradili svojim trudom, kako prvi tako i posljednji student na rang listi!
Ne znam zasto nije Vlada odobrila dodatna sredstva pa da iznos ostane 250KM, kao što je 2007. finansijski podržala Fondaciju?! Da danas nije priredjena onakva scena u Narodnoj skupstini, mozda bi se i premijer osvrnuo na cijelu ovu pricu...
Cudi me da ih je samo 45 sa privatnih fakulteta dobilo stipendije! (mada i to je previse) Vjerovatno neki nisu konkurisali s obzirom da je u konkursu stajalo "za fakultete koji se finansiraju iz budzeta RS"! Sreca!

P.S. Da li sam dobro shvatila, pa ce prosiriti spisak samo za uspjesne studente?!


Poslednji put menjao Katarina Velika dana 17 Feb 2009, 20:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 20:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2009, 01:28
Postovi: 40
A propuste oni nece nikad ispraviti, s obzirom da jos od 2007. i one frke sa Fondacijom oni obecavaju kako ce preciznije utvrditi kriterijume za dodjelu stipendija! Pa je onda ista situacija bila sa stipendijom Ministarstva, pa Fondacijom 2008. i evo, prica se opet ponavlja!
Jednostavno su nesposobni da bilo sta urade!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 22:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Citiraj:
P.S. Da li sam dobro shvatila, pa ce prosiriti spisak samo za uspjesne studente?!


Da samo za uspjesne


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 23:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Katarina Velika je napisao:
Ne znam zasto nije Vlada odobrila dodatna sredstva pa da iznos ostane 250KM


Paaaa... zato što resorni ministar ovog i onog upravo dobija novog Audija, a direktor banke za razvoj novog BMWa... Pa zar ne pratiš ti najbitnije stvari u ovoj zemlji??? Oni se svake godine ponavljaju s novim autima (zbog straha da im se ona krntija iz 2007. ne pokvari) a teško je izdvojiti pare koliko samo jedan od tih automobila košta :angry4:

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2009, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
jedna moja drugarica od petka pokusava da dobije u Ministarstvu RJESENJE kojim su joj "odbili dati stipendiju" ali oni joj ga NE DAJU ???? ne razumijem o cemu se radi!

inace djevojka je iz Drvara prosjek 9.3 pa nije imala prijavu prebivalista u RS
(KOGA BRIGA STO SMO ISTA DRZAVA to u ovim slucajevima vidim nije bitno a kad mi maknu grb s pasosa onda se to gleda... no nebitno sad!),

ali zbog potrebe ispunjenja tog uslova prepisala se u banjaluku i prijavu prebivalista predala 16.12. pa me interesuje da li neko zna DA LI JE ROK ZA PODNOSENJE PRIJAVA IKAD BIO PRODUZEN?

bila sam kod advokata u vezi ovog slucaja i znam kako postupak treba teci ali sve je onemoguceno time sto joj NE DAJU RJESENJE i sto nije sigurna DO KOG DATUMA JE TACNO I SIGURNO trajao rok za podnosenje prijava???

hvala puno svima na bilo kakvoj informaciji!

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2009, 22:21 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:48
Postovi: 2
Pozdrav svima!
Cijenim aktivnost i pokušaj da se uradi nešto pozitivno u vezi sve ove zbrke! Međutim, činjenica je da je sada 600 ljudi oštećeno zbog nekih 150, od kojih je pola sigurno sa privatnih fakulteta! Smatram da je svima njima u Ministarstvu sve ovo bilo predvidivo, tako da je sva silna priča o podizanju visine stipendija bila šarada i mazanje očiju. Nisam mogla da uputim komentar prije negoli je juče žalba upućena, pa bih sada da napomenem: samo jednim, brzinskim pregledanjem i upoređivanjem rang-liste Ministarstva i KONAČNE rang-liste Fondacije uočila sam čak 4 osobe na oba spiska,i to sa potpunom dokumentacijom (nema čak ni uslovno), iako je naglašeno da su stipendisti Fondacije automatski "ispali iz utrke". Mozete provjeriti, to su, konkretno, redni brojevi 35, 79, 262, 267.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 00:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2008, 20:09
Postovi: 86
Katarina Velika je napisao:
Pa, svi smo mi njih zasluzili i zaradili svojim trudom


Gledajuci ove postove ponegdje sticem utisak da neki rade na tome (tj. uce,... ili ipak 'rade'?) iskljucivo da bi dobili stipendije.
Razumijem da neko ko je socijalno ugrozena kategorija (a dobar je student) treba biti podrzan od institucija, ali neko kome pare nisu uopste potrebne nema sta da se buni. 200ak KM za socijalno ugrozene bi bilo ok, ovi ostali kojima bi to bio dzeparac bih dao 100-150KM, a sav ostali novac bi se trebao preusmjeriti u potrebnije stvari ovoj drzavi. Minstarstvo obrazovanja bi moglo pomoci nekoj djeci na selu koja nemaju sapuna da kupe, a da ne govorim knjige da kupuju ili tako nesto...
Nego, mislim da drzava (i grad) treba zescu reorganizaciju sto se tice dodijela raznih sredstava jer je ocito da mnoga zavrse tamo gdje bas i ne trebaju ili da ne kazem gdje uopste nisu potrebna...

PS
Studenti sa privatnih fakulteta bi trebali dobijati stipendije iskljucivo sa istih :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 00:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Feb 2009, 20:38
Postovi: 2
springseason je napisao:
Pozdrav svima!
Međutim, činjenica je da je sada 600 ljudi oštećeno zbog nekih 150, od kojih je pola sigurno sa privatnih fakulteta!


Toliko o solidarnosti... ako ti smatras da je 150 studenata malo, pa da je samo jedan u pitanju a da nije dobio zasluzenu stipendiju trebalo bi da je dobije, a ne bi trebalo da ti bude toliko krivo zbog tih 50km. Sigurno je da bi bilo bolje da je ostao stari iznos, ali za to ne trebas da krivis TIH 150 STUDENATA jer ako je to bio jedini mogući način ne vidim u čemu je problem...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 13:33 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:48
Postovi: 2
Možda ti zvuči nevjerovatno, ali i tih "tričavih" 50 maraka je nekima potrebno da opstanu do sl. mjeseca. Stoga, ako ćemo o solidarnosti, ta priča može ići i u drugom smjeru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 13:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
springseason je napisao:
Možda ti zvuči nevjerovatno, ali i tih "tričavih" 50 maraka je nekima potrebno da opstanu do sl. mjeseca. Stoga, ako ćemo o solidarnosti, ta priča može ići i u drugom smjeru.


sta god nam dali, malo je! naravno da bi iznosi stipendija trebali biti veci, ali kriviti tih 150 studenata za to je besmisleno.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Kasipovic je napisao:
Lista će biti proširena jer smatramo da ne bi bilo u redu da studenti koji imaju visoke prosjeke ostanu bez stipendije, ali isto tako ne bi bilo u redu da studenti koji imaju egzistencijalne probleme ostanu bez stipendije", pojasnio je Kasipović.


Mislim da je ovo korektno.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 17:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
springseason je napisao:
Pozdrav svima!
Cijenim aktivnost i pokušaj da se uradi nešto pozitivno u vezi sve ove zbrke! Međutim, činjenica je da je sada 600 ljudi oštećeno zbog nekih 150, od kojih je pola sigurno sa privatnih fakulteta! Smatram da je svima njima u Ministarstvu sve ovo bilo predvidivo, tako da je sva silna priča o podizanju visine stipendija bila šarada i mazanje očiju. Nisam mogla da uputim komentar prije negoli je juče žalba upućena, pa bih sada da napomenem: samo jednim, brzinskim pregledanjem i upoređivanjem rang-liste Ministarstva i KONAČNE rang-liste Fondacije uočila sam čak 4 osobe na oba spiska,i to sa potpunom dokumentacijom (nema čak ni uslovno), iako je naglašeno da su stipendisti Fondacije automatski "ispali iz utrke". Mozete provjeriti, to su, konkretno, redni brojevi 35, 79, 262, 267.


Naravno da bi najbolje bilo da su svi dobli 250 KM.
Ali ako je alternatva bila da ovih 600 (od kojih neki imaju 8.5 prosjek) ima 250 KM, a onih 150 gdje ima studenata sa 9.0 prosjekom ne dobije nista, ili da svi dobiju 200 KM, naravno da je druga opcija bolja, na sta bi svi trebali pristati zbog neke solidarnosti.
Drugo u ovih 150 je bio zanemarjliv broj sa privatnih fakulteta jer ukupno sa privatnih ih ima 45...
A kad vec nisu htjeli privatne da odvoje to nije razlog da ne dobiju ovi sto imaju 9.0 sa drzavnih.

A sto se tice tvog uocavanja, moram reci da nisi dobro uocila, jer studenti pod ovim brojevima i nisu dobili predsjednicku stipendije(nalaze se ispod crte).
I ne znam zasto onda nadje bas ovo cetvoro, kad preko 300 studenta sa one liste koji nisu dobili predsjednicku se nalaze i na listi ministrastva.

springseason je napisao:
Možda ti zvuči nevjerovatno, ali i tih "tričavih" 50 maraka je nekima potrebno da opstanu do sl. mjeseca. Stoga, ako ćemo o solidarnosti, ta priča može ići i u drugom smjeru.


Bez obzira to opet nije krivica ovih 150, vec ministrarstva...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
da li bi iko na ovoj temi bio toliko ljubazan da mi kaze da je DOBIO RJESENJE kojim mu se odbija stipendija da bi mogao uloziti ZALBU na isto??? ili ste svi slali samo PRIGOVORE MINISTRU (za sta je rok do sutra tj i sutra) ?

i da li iko zna DA LI JE ROK BIO PRODUZAVAN?

hvala puno! :cat:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 18:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
pamella_morrison je napisao:
da li bi iko na ovoj temi bio toliko ljubazan da mi kaze da je DOBIO RJESENJE kojim mu se odbija stipendija da bi mogao uloziti ZALBU na isto??? ili ste svi slali samo PRIGOVORE MINISTRU (za sta je rok do sutra tj i sutra) ?

i da li iko zna DA LI JE ROK BIO PRODUZAVAN?

hvala puno! :cat:



koliko ja znam niko nije dobio nikakvo rjesenje, a ja sam poslao prigovor, znaci ne zalbu.
sto se tice roka, mislim da je 7 dana od dana objavljivanja rezultata, sto bi bilo sutra valjda, znaci nije produzavan.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
skypostman je napisao:
pamella_morrison je napisao:
da li bi iko na ovoj temi bio toliko ljubazan da mi kaze da je DOBIO RJESENJE kojim mu se odbija stipendija da bi mogao uloziti ZALBU na isto??? ili ste svi slali samo PRIGOVORE MINISTRU (za sta je rok do sutra tj i sutra) ?

i da li iko zna DA LI JE ROK BIO PRODUZAVAN?

hvala puno! :cat:



koliko ja znam niko nije dobio nikakvo rjesenje, a ja sam poslao prigovor, znaci ne zalbu.
sto se tice roka, mislim da je 7 dana od dana objavljivanja rezultata, sto bi bilo sutra valjda, znaci nije produzavan.


hvala :) ovo sto nisu dali rjesenja je inace jako bezobrazno al se zapravo oni time stite da se ne pokrecu upr.sporovi zalbama jer se ionako izgubiti ministarstvo pa bi jos i te troskove morali snositi... banda

ali nisam pitala za taj rok za podnosenje prigovora nego za ROK ZA PREDAJU DOKUMENATA? da li je bio samo onaj prvi 21 dan tj 30 za iz inostranstva ili je taj rok produzavan ikad i koliko?

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 18:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2009, 01:28
Postovi: 40
Citiraj:
da li je bio samo onaj prvi 21 dan tj 30 za iz inostranstva ili je taj rok produzavan ikad i koliko?


da, bio je samo taj 21. odnosno 30. dan te nakon toga rok nije produzavan!
btw, rjesenje ne salju na preliminarnu, koliko ja znam, vec ce rjesenje dobiti nakon objavljivanja konacne rang liste! tako je bilo prosle godine!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Tumačenje jedne te iste izjave od strane Nezavisnih novina i Glasa Srpske:

http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vije ... araka.html

http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... -sebe.html

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2009, 21:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Feb 2009, 20:38
Postovi: 2
springseason je napisao:
Možda ti zvuči nevjerovatno, ali i tih "tričavih" 50 maraka je nekima potrebno da opstanu do sl. mjeseca


Možda si pogresno razumjela moj komentar koji je prvenstveno bio usmjeren na tvoj da je faktički 150 studenata krivo što je smanjen iznos, a 50 km ne smatram uopste „tričavim“ i nije mi NEVJEROVATNO da je nekome potrebno za preživljavanje , ali i za ostalih 150 među kojima sam i ja 200 mnogo znači i ako je to bio jedini mogući način onda u tom kontestu tih 50 km ne bi trebalo da je toliki problem jer možda je rješena egzistencija nekog drugog koji na preliminarnoj rang listi NIJE DOBIO NIŠTA! To ti je čista matematika....
P. S apsolutno se slažem sa komentarom borisdj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs