banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 09:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Feb 2009, 15:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Rakun_Slavko je napisao:
Blackhand, ne bih da te rastuzim, ali sasvim je moguce da u RS ima 600 studenata sa visim prosjekom od tvoga. Samo Apeiron ima sigurno 200-300 studenata, kada se saberu svi sa privatnih, eto ti odgovora kako imati preko 9 prosjek :(


Nema nego njemu nisu dobro bodovali.
Sad pogledoh pravilnik.

Blackhand ti si pri predaji imao 9.25 prosjek a od 9.01 - 9.30 dobijas 14 bodova.
Za trecu godinu dobijas 4 boda.
Za socijalni status 1 bod.

Sto kad se sabere nosi 19 bodova, a ne 17 (ocigledno ti dali 12 umjesto 14 na prosjek, ili 2 a ne 4 za godinu sto je greska u svakom slucaju)
Znaci poslije zalbe letis barem 50 mjesta iznad...i onda castis...:)

Rakun_Slavko je napisao:
Da pojasnim ovako: uclanjen sam u klub A, i placam clanarinu za treniranje necega. Postignem dobre rezultate, i onda trazim da mi klub B, sa kojim nemam veze i kome drugi clanovi placaju clanarinu, ali smo, eto, u istom savezu, dakle, trazim da mi klub B placa troskove puta za takmicenje, stipendira me i slicno? Sick?

Na konkursu za stipendiju Petar Kocic je izricito glasilo "da student pohadja drzavni fakultet ili visokoskolsku ustanovu". Bio sam uvjeren da to pise i na ovom konkursu, a posto vidim da ne pise, heh, cudo je da je iko sa drzavnog sa prosjekom 9.25 dobio ista, obzirom na prosjek studenata sa privatnih...


Apsolutno se slazem.
Sta reci za nekog sa privatnog faksa koji ima da plati 2000 do 3000 KM, pri tom ne uci ali ima prosjek....i on dobije stipendiju a neko sa drzavnog ko uci i ima zasluzen prosjek...a pri tom moze i da nema posebno para ne dobije.

Nisto licno protiv ovih sa privatnih...ali u zalbi treba traziti il da oni budu izbaceni il nek smanje stipendiju na 200 KM pa da svi dobiju.
Znam da u konkursu ne pise da ne daju privatnim ali to je onda samo jos jedna od niza losih stvari konkursa.


Poslednji put menjao borisdj dana 15 Feb 2009, 16:09, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Rakun_Slavko je napisao:
Da pojasnim ovako: uclanjen sam u klub A, i placam clanarinu za treniranje necega. Postignem dobre rezultate, i onda trazim da mi klub B, sa kojim nemam veze i kome drugi clanovi placaju clanarinu, ali smo, eto, u istom savezu, dakle, trazim da mi klub B placa troskove puta za takmicenje, stipendira me i slicno? Sick?

Na konkursu za stipendiju Petar Kocic je izricito glasilo "da student pohadja drzavni fakultet ili visokoskolsku ustanovu". Bio sam uvjeren da to pise i na ovom konkursu, a posto vidim da ne pise, heh, cudo je da je iko sa drzavnog sa prosjekom 9.25 dobio ista, obzirom na prosjek studenata sa privatnih...


Da, ne pise. Po tome nema nikakve osnove traziti da se izbace pomenuti studenti. Ne ulazim u to da li treba da bude tako ili ne.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Evo vam izgled te kolektivne zalbe.. Danas smo nas nekoliko to sastavljali, pa je ovako ispalo. Dajte prijedloge i sugestije, pošto sutra neće biti baš vremena za to.

Citiraj:
Поштовани,
На основу члана 16. Став 3. Правилника о додјели стипендија („Службени гласник Републике Српске“ број: 100/08) изражавамо своје незадовољство начином бодовања у категорији „Успјешни студенти“ због слиједећег:

Студенти награђени у категорији за „Успјешне студенте“ морају бити бодовани на основу критерија ефикасности и ефективности, односно просјеку оцјена, броју положених испита и уписаној години студија. По основу критерија из правилника огромна предност је дата социјалном статусу иако је према конкурсу стипендија намјењена успјешним студентима. Само Министарство је објавило конкурсе за „Остале студенте“ и „Неразвијене општине“, а опет су успјешни студенти унутар сопствене категорије стављени у подређен положај, на тај начин што је преко 80% бодова могуће остварити по основу социјалног статуса, те на основу тога кандидати који имају доста мањи просјек имају дупло већи број бодова од оних са већим просјеком оцјена. Ова чињеница би се јасно видјела да сте транспаретно објавили податке на основу којих сте додјелили бодове (посебно просјек, посебно социјални статус).

Нејасно нам је како Министарство може исто бодовати студенте са просјечном оцјеном 10,00 и 9,81. Разлика између тих кандидата је огромна, самим тиме јер је само неколико студената у историји Универзитета у Бањалуци дипломирало са просјечном оцјеном 10,00. Исто важи и за остале тачке из члана 11. Правилника.

Апсурдно је подијелити студенте у четири групе, а у свим групама социјални статус узети за главни критеријум, јер је у Члану 7. јасно направљена дистинкција између успјешних и социјално угрожених студената. Нереалан је и сам правилник који прави огромну разлику од чак 3 бода између примања по члану породице од 299,99КМ и 300КМ. Министарству је јасно да су родитељи многих кандидата запослени у инострантсву, а пријављени на бироу, као и да их доста ради на црно, те се такође воде као незапослени. Знамо да Министарство нема техничких могућности да провјерава сваког кандидата и истинитост примања наведених у пријави, али је о томе требало повести рачуна приликом писања Правилника, те критериј успјеха узети за примарни у групи „Успјешни студенти“.

Министарство је такође одбацило аутоматски изузетно успјешне кандидате због наводне застарјелости документације (просјек оцјена) те их уопште није разматрало. Неки од кандидата су извадили просјек оцјена на својим факултетима у седмици кад је конкурс објављен у електронским медијима, а званична објава у штампи је услиједила тек наредне седмице, и на тај начин су њихови документи проглашени застарјелим. Несхватљиво је то што тим студентима допунска документација није прихваћена, иако им је у Министарству речено да то могу учинити.

Даље, у члану II, тачка 4 Јавног конкурса (категорија: успјешни студенти) један од општих услова за додјелу стипендија је да студент не прима стипендију из других јавних извора стипендирања. Поштујући изјаву коју смо дали под пуном кривичном и материјалном одговорношћу и сматрајући да имамо више него довољне услове да добијемо стипендију Министарства, нисмо конкурисали на општинске конкурсе за додјелу стипендија. Како је могуће да су се на објављеној прелиминарној ранг-листи нашли кандидати који већ примају стипендију из других јавних извора стипендирања?

Дајући предност студентима дефицитарних занимања/струка студенти са економских и правних факултета на два државна универзитета су стављени у неповољан положај, с обзиром да у држави постоји хиперпродукција економиста и правника, захваљујући чињеници да неке општине имају по 4 или 5 „факултета“ који „нуде“ дипломе са овим звањима. Поред тога, сматрамо да је потребно оформити посебне коефициенте за бодовање успјеха кандидата у зависности од захтјевности студијског програма.

У закључку, на основу горе изложеног тражимо да се у категорији „Успјешни студенти“ предност уступи критеријуму успјеха (просјек оцјена и број положених испита), а сходно томе да се обави поновна обрада захтјева и формира нова ранг-листа, те да се у разматрање узму кандидати чија је документација неправедно проглашена за непотпуну.

Овим путем јавно позивамо предсједника Владе Републике Српске Милорада Додика и министра Просвјете и културе Антона Касиповића да нам изађу у сусрет, стану у крај бирократији и награде најмарљивије студенте. Како да сутра постанемо ослонац привреде, здравства и просвјете, ако нам већ данас ускратите финансијску помоћ која нам по свим заслугама припада, а ми то погнуте главе прихватимо.

С поштовањем,

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 19:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 00:36
Postovi: 69
E ovo sto je napisano je odlicno! Samo nemoj stavljati zalba, bolje prigovor... Zvuci zvanicnije a i tako se formalno pise.

Jedino sto treba promijeniti je ovo:

Дајући предност студентима дефицитарних занимања/струка студенти са економских и правних факултета на два државна универзитета су стављени у неповољан положај, с обзиром да у држави постоји хиперпродукција економиста и правника, захваљујући чињеници да неке општине имају по 4 или 5 „факултета“ који „нуде“ дипломе са овим звањима.

Ironiji i sarkazmu koja je zamaskirana ovim "" stvarno nema mjesta u prigovorima, pa to treba malo doraditi.

U svakom slucaju odlicno, i zelim moj potpis ispod toga svega :) =D>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 20:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Saligia je napisao:
E ovo sto je napisano je odlicno! Samo nemoj stavljati zalba, bolje prigovor... Zvuci zvanicnije a i tako se formalno pise.

Jedino sto treba promijeniti je ovo:

Дајући предност студентима дефицитарних занимања/струка студенти са економских и правних факултета на два државна универзитета су стављени у неповољан положај, с обзиром да у држави постоји хиперпродукција економиста и правника, захваљујући чињеници да неке општине имају по 4 или 5 „факултета“ који „нуде“ дипломе са овим звањима.

Ironiji i sarkazmu koja je zamaskirana ovim "" stvarno nema mjesta u prigovorima, pa to treba malo doraditi.

U svakom slucaju odlicno, i zelim moj potpis ispod toga svega :) =D>


Ja bas htio dati komentar za ovaj dio zalbe, odnosno prigovora...
Samo ja sam htio reci da ovaj dio mozes slobodno izbaciti jer koliko sam ja primjetio studenti deficitarnih zanimanja zapravo i nisu imali nikakvu prednost.
Da jesu imali ovo bi stojalo ali ipak nisu.
Naime u pravilniku stoji da:

(1) Стипендије се додјељују према одвојеним ранг листама за сваку од сљедећих категорија студената високошколских установа
а) успјешни студенти,
б) студенти дефицитарних занимања/струка у Републици,
в) студенти са пребивалиштем у изразито неразвијеним општинама Републике,
г) студентима студија у иностранству и
д) остали студенти:

Medjutim kasnije u samom konkursu ovu kategoriju b deficitarnih zanimanja su izbacili.
Takodje prilikom bodovanja nije bilo nikakvih bodova za deficitarnu struku, poredio sam bodove studenta ETF-a i EF-a.
Zato je ovaj dio prakticno nepotreban.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 21:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2004, 12:56
Postovi: 117
Jest da je samo kozmetički, al neka:
Citiraj:
Поштовани,
На основу члана 16. Став 3. Правилника о додјели стипендија („Службени гласник Републике Српске“ број: 100/08) изражавамо своје незадовољство начином бодовања у категорији „Успјешни студенти“ због сљедећег:

...

Ова чињеница би се јасно видјела да сте транспаретно објавили податке на основу којих сте додијелили бодове (посебно просјек, посебно социјални статус).

...

Поред тога, сматрамо да је потребно оформити посебне коефициjенте за бодовање успјеха кандидата у зависности од захтјевности студијског програма.






Al evo da ne bude samo kozmetika:

Citiraj:
Даље, у члану II, тачка 4 Јавног конкурса (категорија: успјешни студенти) један од општих услова за додјелу стипендија је да студент не прима стипендију из других јавних извора стипендирања. Поштујући изјаву коју смо дали под пуном кривичном и материјалном одговорношћу и сматрајући да имамо више него довољне услове да добијемо стипендију Министарства, нисмо конкурисали на општинске конкурсе за додјелу стипендија. Како је могуће да су се на објављеној прелиминарној ранг-листи нашли кандидати који већ примају стипендију из других јавних извора стипендирања?

Ali čekajte, ako ljetos ili jesenas nisam primao nijednu stipendiju, i takvu sam izjavu i potpisao, u čemu je problem što sam se u međuvremenu prijavio za drugu stipendiju?
Ja sam eliminisan zato što imam 25 a četvrta sam godina, i nemam ništa protiv da mi to stoji kod imena kao obrazloženje (naravno, pod uslovom da se eliminišu i oni likovi što su '81 i sl.), ali neću da mi stoji da primam drugu stipendiju, jer sam gradsku dobio u međuvremenu i odrekao bih je se da je samo to u pitanju, tako da potpisujem i ja taj prigovor, samo treba da se naglasi da su problematične situacije ljudi koji su već primali stipendiju tada kad su se prijavljivali.



Citiraj:
Поред тога, сматрамо да је потребно оформити посебне коефициенте за бодовање успјеха кандидата у зависности од захтјевности студијског програма.

Ovo je opasno, volio bih vidjeti onoga ko će pravedno rasporediti fakultete po težini, i odrediti koliki to uticaj treba da ima na bodovanje...



Ostalo mi je sve OK...

_________________
Have you ever noticed that things left in the air fall at the right angle?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 21:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
dejanm83 je napisao:
Citiraj:
Поред тога, сматрамо да је потребно оформити посебне коефициенте за бодовање успјеха кандидата у зависности од захтјевности студијског програма.

Ovo je opasno, volio bih vidjeti onoga ko će pravedno rasporediti fakultete po težini, i odrediti koliki to uticaj treba da ima na bodovanje...

Ostalo mi je sve OK...

Isti onaj koji je rasporedio fakultete na konkursu za stipendiju Petar Kočić.. Jasno je da sam ja sa 9,25 na ekonomiji dobar student, a da je onaj sa 9,25 na mašinstvu ili ETFu tata..

A napisao si nešto oko "onog" koji je 81. godište. JMB ima 13 cifara, a njegov 12, očigledno je greška.

Evo prerađena verzija.. A inače je i naslovljeno kao prigovor samo nisam kopirao sve, ružno će izgledati u ovom formatu. Evo vam fajl za download, pa komentarišite.

Prigovor

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 22:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Zalba je odlicna!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 22:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2004, 12:56
Postovi: 117
Naravno da postoji razlika i između ETFa i ekonomije i mog engleskog, ali nije ni kod mene lako imati 9,25 ;)
Samo hoću da kažem da je jako teško to izvagati...


A JMBG dotičnog ima 13 cifara kao i svi drugi - 09 05 981 100 045
Btw., sad primijetih da na spisku potpunih ima i dvoje ljudi koji su '83. kao i ja, i to februar i maj, a ja u septembru :)

Definitivno me računajte za potpis... Sutra u 12?


P.S. Još jedna štamparska uočena, fali N u транспаретно...

_________________
Have you ever noticed that things left in the air fall at the right angle?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2009, 22:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Citiraj:
Definitivno me računajte za potpis... Sutra u 12?

Da u 12 pred Ekonomskim fakultetom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 01:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2009, 01:28
Postovi: 40
Saglasna sam da je bilo mnogo propusta prilikom utvrdjivanja rang liste!

Meni je stipendija odobrena kao uspjesnom studentu (inače studiram na državnom Pravnom fakultetu, treća godina, prosjek 9.14, otac mi je penzioner i RVI, majka nezaposlena; ona nije na birou jer kao supruga RVI ima pravo na zdravstveno osiguranje, te mi prilikom bodovanja tu stavku nisu uzeli u obzir, tako da imam 24 boda)

Prošle godine dok mi je prosjek bio 9.50 stipendiju Ministarstva prosvjete i kulture nisam dobila (iskustva sa Fondacijom ne želim iznositi), jer sam istovremeno konkurisala za opštinsku, te mi mogućnost da biram nije ostavljena. Poučena tim, nimalo ugodnim, iskustvom, u novembru 2008. sam raskinula ugovor o stipendiranju, te se odrekla prava da stipendiju koristim i za 2008./2009. godinu. Dakle, postojala je mogućnost da ostanem bez ijedne stipendije! Potvrdu da nisam korisnik stipendije sam dostavila zajedno sa dokumetima za konkurs, no pored mog imena stoji status potpun - uslovno! Danas sam Ministarstvu dostavila dodatno uvjerenje! Da ne napominjem da nisu ni htjeli da me saslušaju, već su rekli, bilo kakva potvrda, uvjerenje, rješenje od opštine je dovoljno, predaj to na protokol!

Dakle, postoje evidentni propusti i po tom pitanju, te ne primamo svi sa statusom potpun uslovno drugu stipendiju!

Što se tiče kolektivne žalbe/prigovora, nadam se da neće proći nezapaženo! Mnogo sreće!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Pa.. Nezapaženo nije prošlo ;)


СУТРА САСТАНАК У ВЕЗИ СТИПЕНДИРАЊА je napisao:
БАЊАЛУКА, 16. ФЕБРУАРА (СРНА) - Министар просвјете и културе Републике Српске (РС) Антон Касиповић договорио је за сутра састанак са представницима студената, који су незадовољни расподјелом стипендија овог министарства организовали потписивање петиције испред Економског факултета у Бањалуци, сматрајући да је у додјели стипендије пресудио социјални фактор, а не успијех на факултету.

Касиповић је појаснио да је Министарство при додјели стипендија ставило прејак нагласак на социјани фактор у односу на успјех на факултету који је требао бити пресудан.

"Министарство је свјесно ове погрешке и спремни смо ју отклонити тако да нико не буде оштећен", истакао је Касиповић на састанку са студентима у Бањалуци.

Он је напоменуо да је избор студената за стипендирање урађен без било какве злоупотребе или фаворизовања од стране Министарства, што није увијек био случај.

Представник студената бањалучког Универзитета који су конкурисали за стипендију Борис Бајић рекао је да је при расподјели стипедија пресудио социјални фактор, а не успјех на факултету.

"Тражимо да се награде успјешни студенти за свој рад и висок просјек. Желимо и да се помогне социјално угроженим колегама, али у некој другој категорији", истакао је Бајић и додао да ће сутра видјети шта се по том питању може урадити.

Он је додао да око 160 студената са високим просјеком на "тешким" факултетима није добило стипендију.

"Незадовљни студенти требају поједичано да упуте приговор Министарству да би се њихова пријава поново размотрила", поручио је Бајић.

Испред Економског факултета у Бањалуци данас се око 12.00 часова окупило четрдесетак студената да би потписали петицију којом су изразили незадовољство начином расподјела стипедија Министарства просвјете и културе РС за успјешне студенте.

Министарство је ове године додијелило 601 стипендију успјешним студентима, 17 стипендија студентима из изразито неразвијених општина и 183 осталим студентима.

Стипендисти ће 10 мјесеци примати по 250 КМ.

За стипендије Министарства просвјете и културе РС у три категорије конкурисало је 1 749 студената, од чега су 674 пријаве биле непотпуне, док је 61 студент испунио услове за стипендију, али прима стипендију из других јавних извора финансирања.

Министарство је раније одобрило 113.500 КМ за стипендирање 54 студента у иностранству. /крај/рр/дад


+ Članak u Glasu Srpske u elektronskom izdanju
+ Članak u Nezavisnim novinama u elektronskom izdanju
+ Članci u štampanom izadnju u Pressu, Blicu, Glasu Srpske i Nezavisnim novinama
+ Dnevnik na ATV, BN i BHT
+ Opširniji prilog u emisiji Infoprofil na RTRS

Znači, ako ništa, nije nezapaženo ;)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 17:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Feb 2009, 16:53
Postovi: 1
Zna li neko sta je bilo danas na sastanku sa Ministrom??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Citiraj:
БАЊАЛУКА, 17. ФЕБРУАРА (СРНА) - Министарство просвјете и културе Републике Српске ове године одобриће око хиљаду стипендија за успјешне студенте у укупном износу од око два милиона КМ, договорено је на састанку ресорног министра Антона Касиповића, Комисије за додјелу стипендија и представника студената.

Касиповић је новинарима након састанка рекао да ће листа стипендиста бити проширена, јер сматра да није уреду да студенти који имају висок просјек остану без стипендије, нити да без њих остану студенти који имају егзистенцијалне проблеме са нешто нижим просјеком.

Он је додао да стипендије неће износити 250 КМ, како је то раније предвиђено, већ око 200 КМ.

Касиповић је позвао све студенте који су на прелиминарном списку за стипендије задовољили услове из конкурса, а стипендије им до сада нису одобрене, да поднесу приговоре како би се оне одобриле.

Министар је рекао да ће ову стипендију добити студенти са приватних факултета, њих 45, јер су Законом о студентском стандарду приватни и државни факултети изједначени.

"Ови студенти су потребном документацијом доказали свој успјех на факултету као и то да је њихов материјални статус такав да могу добити ову стипендију", појаснио је Касиповић.

Представник студената бањалучког Универзитета који су аплицирали за ове стипендије Борис Бајић рекао је да није у потпуности задовољан договором са министром, јер ће стипендије умјесто предвиђених 250 КМ износити 200 КМ и на тај начин ће бити оштећени одлични студенти.

Он замјера што ће и ове стипендије са социјалним предзнаком добити и студенти са приватних факултета.

"На овај начин у истој реченици имамо и социјални статус и приватни факултет", истакао је Бајић.


Испред Економског факултета у Бањалуци јуче се око 12.00 часова окупило четрдесетак студената да би потписали петицију којом су изразили незадовољство начином расподјела стипедија Министарства просвјете и културе РС за успјешне студенте. Они сматрају да је у додјели стипендије пресудио социјални фактор, а не успјех на факултету.

Министарство је ове године додијелило 601 стипендију успјешним студентима, 17 стипендија студентима из изразито неразвијених општина и 183 осталим студентима.

За стипендије Министарства просвјете и културе РС у три категорије конкурисало је 1 749 студената, од чега су 674 пријаве биле непотпуне, док је 61 студент испунио услове за стипендију, али прима стипендију из других јавних извора финансирања.

Министарство је раније одобрило 113.500 КМ за стипендирање 54 студента у иностранству. /крај/рр/мђ


Naravno da je moja izjava preoblikovana i da podsjeća samo na ono što sam rekao, bilo je tu još nekoliko rečenica o dodjeli stipendija studentima sa privatnog fakulteta. Nisam zadovoljan dogovorom, ali je jasno da tu nije bilo nikakvog dogovora, nego "take it, or leave it".. Iz birokratsko-tehničkih razloga ni nakon proširivanja spiska studet treće godine Medicinskog fakulteta u BL, Goran Arlov, sa svim položenim ispitima i prosječnom ocjenom 9,55 nije dobio stipendiju..

Kad bi se svi dobitnici stipendije, 1000 ljudi odreklo po 20 feninga svaki mjesec, i Goran bi dobio zasluženu nagradu. Inače je Goran jedan od pokretača čitave ove priče i bez njega ne bi bilo ništa od ovoga..

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Poslednji put menjao BlackHand dana 17 Feb 2009, 18:49, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 17:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Feb 2009, 09:43
Postovi: 10
Citiraj:
Kad bi se svi dobitnici stipendije, 1000 ljudi odreklo po 20 feninga svaki mjesec, i Goran bi dobio zasluženu nagradu. Inače je Goran jedan od pokretača čitave ove priče i bez njega ne bi bilo ništa od ovoga..


U potpunosti se slazem sa ovim! Moracemo se i oko ovoga organizovati!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 17:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
http://www.facebook.com/group.php?gid=52655184925

Učlanite se i pišite komentare na zidu.. Treba odreagovati pravovremeno..

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 18:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
dejans je napisao:
Citiraj:
Kad bi se svi dobitnici stipendije, 1000 ljudi odreklo po 20 feninga svaki mjesec, i Goran bi dobio zasluženu nagradu. Inače je Goran jedan od pokretača čitave ove priče i bez njega ne bi bilo ništa od ovoga..


U potpunosti se slazem sa ovim! Moracemo se i oko ovoga organizovati!


I ja ovo podrzavam...
Kad izadje konacna lista skupiti sve koji su dobili stipendiju a spremni su da odvoje neznatan dio i naci nacin za to...
Ako samo ministrarstvo nista ne uradi po ovom pitanju mogu studenti individualno prebaciti za svaki mjesec dio na racun kolege.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Jest, inače je čas posla skupiti 1000 ljudi na jedno mjesto i dati im direktive.. Forum ne čitaju svi, facebook ne prate svi.. Štampa neće biti voljna da ovo objavi, mada ću probati sutra, pa da vidim šta mogu napraviti.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 18:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
BlackHand je napisao:
Jest, inače je čas posla skupiti 1000 ljudi na jedno mjesto i dati im direktive.. Forum ne čitaju svi, facebook ne prate svi.. Štampa neće biti voljna da ovo objavi, mada ću probati sutra, pa da vidim šta mogu napraviti.


Nisam je rekao da je lako ali ako ministarstvo ne uradi nista ostaje ovo ili nista uraditi...
Druga stvar ne moraju ucestvovati svih 1000, nit se mogu svi obavjestiti, nit bi bas svi htjeli ucestvovati..
Al dovoljno bi bilo skupiti 200 ljudi koji bi dali 10 km i to odjednom da ne moraju 10 puta prebacivati po 1 km.
A mislim da je i 10 km zanemarljivo nasprat 2000 km.
U svakom slucaju ovo je samo jedan od prijedloga i to plan B.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2009, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
bravo...
nemojte posustati u tom entuzijazmu
ja nisam iz ove price, fakultet sam zavrsila u vrijeme kad nije bilo nikakvih stipendija
pa ipak, pratim ovo i naklonjena sam vam
sto se tice privatnih fakulteta, zaista je apsurdno da njihovi studenti dobijaju stipendije od drzave s obzirom na nezvanicno stanje na terenu, mada-mislim da tu zakonski ne mozete nista jer ista ta drzava i isto to ministarstvo su odobrili osnivanje tih fakulteta, sto znaci da su ZVANICNO po kvalitetu priblizno isti sa drzavnim (samim tim sto drzava dozvoljava da postoje), pa im je u kategoriji "uspjesni studenti" logicno omoguceno da konkurisu
licno se cudim da ih je proslo samo 45, valjda zato sto je uzet u obzir socijalni faktor, tako da je mozda ova Vasa inicijativa, u osnovi jako pozitivna i sasvim ispravna, mac s 2 ostrice s obzirom da se ukidanjem kriterija-socijalni status-otvaraju vrata mnogima s privatnih koje je to omelo
s druge strane, mozda ih se malo prijavilo, jednostavno mnogi su neinformisani i smatraju da je drzavna stipendija po defaultu za studente s drzavnih, ili je mnogima bilo "neprijatno" da konkurisu
kako ce biti sljedecih godina?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs