banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 02:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 75  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Nov 2008, 19:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Tako je Pirueta! Drago mi je da vidim da se povecava broj nas koji branimo privatne fakultete...jer stvarno od ovih sto nas blate ne moze da se zivi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 19:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pirueta, sheena, kad ćemo u razbijanje obruča? :D :) Salim se :)

Htio sam da pitam koja je svrha razbijanja mita o privatnim fakultetima? Da li se neko osjeca ugrozenim zbog postojanja tih privatnih fakulteta?
Na jednoj temi se vodi svadja o tome kako je gimnazija najteza od svih skola, pa se vodi svadja o tome koji je drzavni fakultet najtezi, pa se onda svadjaju oko toga kako privatni fakulteti nisu nikakve obrazovne ustanove, cura kaze da je bila ucenik generacije i odmah jedan skace i obezvredjuje to, na trecem mjestu imamo 50 lektora koji ispravljaju gramaticke greske, i to samo onih forumasa koje, gle cuda, ne simpatisu. U cemu je problem? :S

Pozdrav!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 19:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Ja samo mogu reći da jedva čekam da pročitam knjigu ovog diječaka koji će da je objavi o privatnim fakultetima
Pored ovoliko drugh problema u državi on se okomio na privatne fakultete, a ne zna da počisti djubre ispred svog praga.
Da, jedva čekam....

pozdrav svima!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 20:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
pirueta je napisao:
Ja samo mogu reći da jedva čekam da pročitam knjigu ovog diječaka koji će da je objavi o privatnim fakultetima
Pored ovoliko drugh problema u državi on se okomio na privatne fakultete, a ne zna da počisti djubre ispred svog praga.
Da, jedva čekam....

pozdrav svima!!


I ja takodje...jedva cekam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9304
Knjigu??? Ko pise knjigu??? Znaci toliko svadje a niste ni temu procitale, hm.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 22:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Iz koje rečenice molim te si ti uvidio da se ja svađam???
Molim te samo to mi pojasni??

A tom što piše " priču" poručujem da slobodno ode na fakultet za poslovni inženjering i menadžment i sva ptanja koja ga interesiraju pita tamo, jer će ih sgurno dobiti.
Opet ponavljam, ja govorim o fakultetu koji ja završavam a to je PIM, za ostale ne znam, a iskreno da Vam kažem i neinteresuje me!

Zašto su svi na ovom forumu skloni svađama i prepucavanjima..???
Na kraju krajeva svi jedemo istu čorbu........


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 22:13 
OnLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31212
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danas sam na dnevniku čuo da je predsjednik NS RS Igor Radojčić održao predavanje na PIM.

Kako plemenito. Koliko li je naplatio to izlaganje? :D

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
I ja sam to gledao, i jedam student rece tipa kako mu je cast i da mu je uzor i da ce i on jednog dana (kada naraste) da postane predsjednik skupstine, ko zna! :D
...tako je nesto bilo...neka me Filozof ispravi ako grijesim.
A komentar na ATV-u je bio totalno sarkastican poslije pitanja studenata upucenih doticnom predsjedniku a glasila su:
-Kako da studenti dobiju dom?
-Kako da dobiju stipendiju...?
-Koja su njihova prava....?
i tome slicno..............
:roll:
Toliko o fakultetu............ :roll:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 23:33 
OnLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31212
Lokacija: Je Suis Ahmed
Block out , da tako je ! Prenio si od riječi do riječi. Jadna nam je majka sa budućim političarima, kojima su ovdašnje face uzor za neka buduća vremena. Znam sigurno , da se nemamo čemu nadati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 23:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Pa ne mogu da vjerujem do kojih granica ide ljudska zloba...Samo trazite razloge za pljuvanje po privatnim fakultetima, i koristite svaku priliku za to. Pa cak i ako je to i gostujuce predavanje Igora R. na fakultetu! Strasno...Jadno je to, stvarno...Ne razumijem zasto tolika prasina o tome? Sta vi hocete reci? Da ste vi kao neki mozgovi a ti studenti tamo da su na nivou djecice iz vrtica? Ma, dajte molim vas! Pogledajte sebe, pa onda komentarisite druge...

Jako mi je krivo sto gubim svoje dragocjeno vrijeme na ovakvu temu, ali pored ovakvih komentara ne mogu stvarno da ostanem ravnodusna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
"Strasno...Jadno je to"...kada od jednog takvog predavanja studenti izvuku nebiloznu pouku i postavljaju bas glupa pitanja.
E to je jadno draga moja djevojko i strasno je sto ce takvi ljudi da budu buduci politicari i da nam kroje sudbinu.
Takodje je strasno kada jedan medij (ATV) sarkasticno ismijava te ljude, govoreci kako ce mozda nesto i da nauce do kraja studija!
Ja mislim da je super sto je Igor R. dosao da odrzi predavanje, on je veoma bistar covjek al' takodje mislim da se SJEBO poslije predavanja!

Do sadan nisam nista pisao na ovu temu ali morao sam da prokomentarisem "vijesti ATV-a" koje sam gledao prije par sati.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 00:55 
OnLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31212
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ni ja nisam napadao privatne fakultete, ja sam samo ovde da dam podršku ovom novinaru u jednoj plemenitoj i humanoj ideji.

To je sve.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 01:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Block out je napisao:
"Strasno...Jadno je to"...kada od jednog takvog predavanja studenti izvuku nebiloznu pouku i postavljaju bas glupa pitanja.


Mislis da bi na nekom drugom fakultetu bilo drukcije?

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 01:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Block out je napisao:
I ja sam to gledao, i jedam student rece tipa kako mu je cast i da mu je uzor i da ce i on jednog dana (kada naraste) da postane predsjednik skupstine, ko zna! :D
...tako je nesto bilo...neka me Filozof ispravi ako grijesim.
A komentar na ATV-u je bio totalno sarkastican poslije pitanja studenata upucenih doticnom predsjedniku a glasila su:
-Kako da studenti dobiju dom?
-Kako da dobiju stipendiju...?
-Koja su njihova prava....?
i tome slicno..............
:roll:
Toliko o fakultetu............ :roll:

Jest vala, i meni je bilo smiješno kad sam ono slušala. Ali i sumnjam da su sva pitanja bila takva. I što Ipanema_ reče, mislite da bi se situacija na nekim drugim fakultetima puno razlikovala? Pa ne znam baš...

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Block out je napisao:
I ja sam to gledao, i jedam student rece tipa kako mu je cast i da mu je uzor i da ce i on jednog dana (kada naraste) da postane predsjednik skupstine, ko zna! :D
...tako je nesto bilo...neka me Filozof ispravi ako grijesim.
A komentar na ATV-u je bio totalno sarkastican poslije pitanja studenata upucenih doticnom predsjedniku a glasila su:
-Kako da studenti dobiju dom?
-Kako da dobiju stipendiju...?
-Koja su njihova prava....?
i tome slicno..............
:roll:
Toliko o fakultetu............ :roll:

И да се Екрем ногира из кухиње!!!

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Block out je napisao:
I ja sam to gledao, i jedam student rece tipa kako mu je cast i da mu je uzor i da ce i on jednog dana (kada naraste) da postane predsjednik skupstine, ko zna! :D
...tako je nesto bilo...neka me Filozof ispravi ako grijesim.
A komentar na ATV-u je bio totalno sarkastican poslije pitanja studenata upucenih doticnom predsjedniku a glasila su:
-Kako da studenti dobiju dom?
-Kako da dobiju stipendiju...?
-Koja su njihova prava....?
i tome slicno..............
:roll:
Toliko o fakultetu............ :roll:


Zaboravio si napomenuti one face u prvim redovima. Onakav skup tupavih njuski odavno ne vidjeh! Mora da su se sheena i evita prepoznale pa krenule u kontranapad. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 09:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2008, 10:10
Postovi: 21
"Mrzite privatne fakultete, to Vam niko ne brani, pljujte po njima, smijte se, ali znajte da su to sve mlade duše željne znanja isto kao i svi ostali."
Nisam nikad mrzio privatne fakultete, cak stavise imam dobar odnos sa nekim od njih, posebno PIM-om, ali nije poenta u mrznji i ljubavi prema necemu vec u cinjenicama. A cinjenice koje niko ne moze osporiti su sledece
-studenti na privatnim fakultetima lakse dolaze do diploma (niko ne spori da i oni uce ali to se ne moze mjeriti sa drzavnim fakultetima)
-sami profesori u ugovorima na pojedinim privatnim fakultetima su imali klauzulu da minimum 60 odsto studenata mora proci njihov predmet
-privatni fakulteti su osnivani da bi pokrili onu populaciju studenata koja je naglo prekinula skolovanje pocetkom rata i obecali im instant diplome bez mnogo cekanja, naravno to su masno naplatili, a toj populaciji diplome su bile neophodne zato sto su uglavnom vec bili zaposleni u administraciji i bojali su se nove sistematizacije radnih mjesta u kojoj bi diploma bila obavezna
I evo jedan moj primjer: profesorica NN na pravu od studenata trazi da polazu ispit iz njene knjige koja ima oko 300 strana (kopije ne dolaze u obzir) dok na BLC za isti ispit trebate skriptu od 20 strana. To dovoljno govori.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 10:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Meni je zanimljivo da su ti privatni fakulteti kod nas, uvijek iz branse u kojoj koliko toliko mozes maglu prodavati. Nije da podcjenjujem, ali mislim da je mnogo lakse prodavati maglu ako si komunikolog, nego recimo zubar.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 10:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2008, 10:10
Postovi: 21
MuskoBre je napisao:
Meni je zanimljivo da su ti privatni fakulteti kod nas, uvijek iz branse u kojoj koliko toliko mozes maglu prodavati. Nije da podcjenjujem, ali mislim da je mnogo lakse prodavati maglu ako si komunikolog, nego recimo zubar.

Slazem se. Kako nema privatnog masinskog fakulteta? Vlada je jos davno izbacila listu deficitarnih zanimanja a diplome za ta zanimanja se dobijaju uglavnom na masinkom fakultetu. Problem je sto se na masinstvu i slicnim tehnickim fakultetima magla ne moze prodavati vec znanja je potrebno upotrebiti u praksi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2008, 11:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Dao Bog da mi svi jednog dana budemo zaposleni, srećni i zadovoljni...a to ko gdje studira, na kom faxu, koliko para ima i šta sa tim parama radi je skroz nebitno... mi smo samo sitne ribe u ovom moru plavom...
Meni ova država svejedno kao djetetu poginulog borca ništa nikada nije dala, za sve sam se morala izboriti sama, tako da mi je prosto svejedno kome dajem pare, državi ili privatniku.

I da, moram samo da kolezi kažem da knjiga iz prava na PIM-U ima 400 strana, ako već znanje mjerimo u stranama knjige.... ( smiješno)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 75  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs