banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 75  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2008, 15:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2008, 10:10
Postovi: 21
Svi ce biti obavjesteni kada tekst bude trebao izaci. Ostavicu obavjestenje na forumu dan ranije. Vjerovatno cu ici sa pricom koliko studenata obnovi godinu na privatnim fakultetima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2008, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
le_papillon je napisao:
[Enterprise] je napisao:
sheena je napisao:
ali valjda znam koliko se gdje uci! Sad ces mi reci da su na drzavnom sve sami genijalci


NE ZNAS!! I nije u redu to sto tvrdis jer nisi studirala nista drugo. Mene npr kad pitaju da li je tesko masinstvo, samo kazem da ne znam. Jer nisam studirao pravo, biologiju, ... Jednostavno nemam cime da uporedim.
Sto se tice tvoje titule, imao sam petoricu kolega na prvoj godini koji su bili ucenici generacije, sto iz elektro sto iz masinske skole. Od njih pet sa jednim sam sada na cetvtoj godini.
Moj profesor matematike (predavao ili jos predaje na nekom privatnom fakul.) nama otvoreno kaze: Oni nemaju blage veze.
Treca stvar, jos nisam cuo da neko nije zavrsio takav fakultet. Cak ni da je pao ispit, al ajd, to mozda nisam toliko ni slusao.

Očigledno da nisi slušao. :roll:

znaci da sam ovo ostalo dobro cuo :D
drug mi upravo rece da je polozio neki kolokvij, kaze spremao 2 sata :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 00:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ipanema_ je napisao:
Znam djevojku koja je zavrsila prvatni fakultet u Banjaluci i sad radi za UniCredit Group u Italiji kao i za momka i djevojku koji su asistenti na fakuletu u UK. Ta generalizovanja mi nikako nisu jasna.
U svakom slucaju, znacaj diplome danas je za neku drugu pricu.

Pa zato što se gleda samo diploma, nije bitno da li je s privatnog ili državnog. Bar u It, za Englesku ne znam.
Neću da zalazim da li je neko upisao privatni jer je željan znanja ili pak samo želi da se domogne diplome (to samo on zna), al eto, tajna je samo da je istu posjedujete i vrata su vam otvorena. Svako si sam bira šta će i gdje studirati. Na kraju krajeva sve se svodi na to kako ćete se snaći i koliko ste spremni da žrtvujete (volje, vremena, novca).
Što se tiče djevojke što je bila đak generacije, nigdje to nije lako. Za peticu se uvijek moralo učiti, pa valjda i u metalskoj (nadam se).

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Malo da pomognem ovom što piše priču o privatnim fakultetima.

- obratiti pažnju na profesore, koji su radili na privatnom i na državnom i uvijek tražili više , bili strožiji prema onim studentima na državnom fakultetu

-profesori željni lake pare i toliko očajni na državnom zauvijek napuštaju državni (treba i tu utvrditi šta nije valjalo)

-studenti koji su se patili na državnom iz raznoraznih razloga pa su karijeru odlučili nastaviti na privatnom i onda su im "procvjetale ruže" (maltretiranje od strane profesora ili asistenta ili je gradivo bilo preteško)

- studenti koji idu od faxa do faxa i na kraju završe na privatnom

- ali nikakve veze sa ovim nemaju studenti koji su odamh poslije srednje upisali privatni, njihovo pravo , njihov izbor.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 11:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Da li postoji ijedan privatni faks u Bl a da je neprofitna organizacija?

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 11:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Time trek je napisao:
Da li postoji ijedan privatni faks u Bl a da je neprofitna organizacija?


Kolega, pdf Humor je malo iznad :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
@ Ipanema, pa sasvim moguce je da ta prijateljica vise uci na privatnom, naravno, postoji niz kombinacija - mozda uopste ne ide na drzavni, zaledila ili obnavlja godinu na nista ne uci, dok na privatnom polaze ispite i uci? Da li je jednako uspjesna, polaze uporedo ispite na oba, i koji je to drzavni (nemoj mi reci zurnalistika pls :) )


novinar86 je napisao:
Svi ce biti obavjesteni kada tekst bude trebao izaci. Ostavicu obavjestenje na forumu dan ranije. Vjerovatno cu ici sa pricom koliko studenata obnovi godinu na privatnim fakultetima...


Evo, ja vec licno poznajem 2 osobe koje obnavljaju godinu na privatnom (BLC). Jedna nije otisla godinu-godinu i po na fax (osim kada je otisla upisati obnovu), a druga jedno 7-8 mjeseci nije privirila u prostorije BLC-a. Vidis da se moze obnoviti.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 12:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
MuskoBre je napisao:
Time trek je napisao:
Da li postoji ijedan privatni faks u Bl a da je neprofitna organizacija?


Kolega, pdf Humor je malo iznad :D

Point taken.
Inace ni i u inostranstvu privatni fakulteti koji rade za profit nisu ozbiljno shvaceni a ne u Bl.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 12:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Nov 2008, 12:19
Postovi: 2
muka mi je više od ove teme .....
jebali Vas privatni fakulteti...
Čuj ovaj piše knjigu o tome .. ma smiješno....
toliko je jadno da ne znam više šta da komentrišem...
ima li smisla o tome pričat...
ljudi ko želi na privatni fax to je stvar izbora...
niko od nas u ovoj zemlji nema priznatu diplomu Vani..ni ovi s privatnih ni ovi s državnih fakulteta...tako da je stvarno smiješno čitati ove vaše komentare o privatnim fakultetima...
ko voli nek izvoli...za sve u životu je potrebna sreća i snalažljivost....
moja sestra studira privatni fax na PIM u, Banjaluka, jako je pametna dijevojka i ambiciozna, dobila je posao bez iakakve štele u jakoj firmi u Banjaluci...i zato stvarno me niko ne može ubijediti da se s privatnim faxom ne može naći dobar posao i da je potrebna štela....
stoga...ovu temu treba zatvoriti....
njih je bilo i biće....a ne znači da je svaki privatni fax sranje kako vi opisujete...
ja dajem čistu desetku PIM-u...neki državni bi se mogli postidjeti ovog fakulteta.....

Ja inače sam apsolvent na pravnom fakultetu u Beogradu, ali sam rođena banjalučanka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 13:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
evita je napisao:
moja sestra studira privatni fax na PIM u, Banjaluka, jako je pametna dijevojka i ambiciozna, dobila je posao bez iakakve štele u jakoj firmi u Banjaluci...i zato stvarno me niko ne može ubijediti da se s privatnim faxom ne može naći dobar posao i da je potrebna štela....
stoga...ovu temu treba zatvoriti....

Anegdotalni dokazi nigdje ne vode. Postoje izuzeci, ali ako govorimo o statistckoj vjerovatnoci koja se odnosi na vecinu ljudi, slika postaje jasnija...

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
prvo, sva problematika ovog pitanja pokrenuta je sa premisom nedodirljivosti i cistote drzavnih fakulteta spram privatnih.
izgleda da na drzavnom nikad niko nije primio novac, dao ocjenu za novac ili preko veze itd.....da, bash..... :lol:
stvar je svakog ponaosob hoce li uciti i podici nivo svog obrazovanja na neki visi nivo ili ce mu npr.fakultet koristiti da u sistematizaciji radnih mjesta pri administrativnim drzavnim poslovima sacuva posao ili popravi platu.naravno da je mnogo vise onih koji na privatnom fakultetu znanje manje zanima od diplome ali bas ovako generalizovati kao da na drzavnim tece med i mlijeko je smijesno.
najglasniji su u pljuvanju upravo oni koji pizde sto (uslovno) moraju mnogo vise uciti na drzavnom faxu a u stvari su zainteresovani da imaju, po njima, isti tretman kao na privatnim f., odnosno, da ne uce. totalno je glupo tvrditi da na privatne fakultete idu samo oni koje znanje uopste ne interesuje. treba se svako posvetiti sebi, i svom znanju, biti zadovoljan sa sobom, a druge pustiti na miru.(pogotovo neko ko za sebe tvrdi da je intelektualac,svjestan, obrazovan, bez bolesti malogradjanshtine i snobizma i slic. inachica) na kraju krajeva,izgleda da imati para sa jedne ili biti glup sa druge strane, i obrnuto, proizvodi jednaku dozu zavisti, a to je tako jadno....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 13:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Citiraj:
@ Ipanema, pa sasvim moguce je da ta prijateljica vise uci na privatnom, naravno, postoji niz kombinacija - mozda uopste ne ide na drzavni, zaledila ili obnavlja godinu na nista ne uci, dok na privatnom polaze ispite i uci? Da li je jednako uspjesna, polaze uporedo ispite na oba, i koji je to drzavni (nemoj mi reci zurnalistika pls :) )


Ide sa mnom na godinu, tako da sam upucena. Ide i na jedan i na drugi fakultet i polaze sve u rokovima. Jedine je prednost sto mi obicno krecemo sa predavanjima mjesec dana prije drzavnih, pa nam ispitni rokovi nisu u isto vrijeme. Engleski jezik je u pitanju (drzavni).

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 14:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
novinar86 je napisao:
Svi ce biti obavjesteni kada tekst bude trebao izaci. Ostavicu obavjestenje na forumu dan ranije. Vjerovatno cu ici sa pricom koliko studenata obnovi godinu na privatnim fakultetima...

Idi ti sa kojom god hoces pricom, ali mjerilo fakulteta nije prolaznost na ispitima, ili ti godinama...Naravno da ce manja prolaznost biti na drzavnim fakultetima, samim tim sto studenti zavisi od volje i raspolozenja profesora...(Tako bar mnogi studenti drzavnih faxova kazu) A toga na privatnom NEMA! Da li ces poloziti zavisi iskljucivo od tebe! E, dragi moj, upravo zbog toga prolaznost je veca...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 15:46 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Nov 2008, 12:19
Postovi: 2
o bože...
smješni ste...ali stvarno...
i zavidni...
ali srbi su takvi...
imali bi puno više u životu kad ne bi bili zavidni....
to je toliko jadnoooo.....

fuj...gadi mi se sve ovo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
evita je napisao:
o bože...
smješni ste...ali stvarno...
i zavidni...
ali srbi su takvi...
imali bi puno više u životu kad ne bi bili zavidni....
to je toliko jadnoooo.....

fuj...gadi mi se sve ovo

Душо, ти си се регистровала да би у два поста псовала и згражавала се над људима и околином?
Мислим, ипак си ти рођена Бањалучанка... Плус еманципација у БГ... Читај неку књигу, отићи у позориште, што губиш вријеме и живце на форуму са ситним душама?

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Evita, budi realna, ko bi IKADA priznao da je primljen na posao preko stele?
Logicno je da studenti privatnih fakulteta brane svoje fakultete, to je normalno, jer niko razborit ne bi dozvolio da se blati njegova invensticija vremena i novca.

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
evita je napisao:
muka mi je više od ove teme .....
jebali Vas privatni fakulteti...
Čuj ovaj piše knjigu o tome .. ma smiješno....
toliko je jadno da ne znam više šta da komentrišem...
ima li smisla o tome pričat...
ljudi ko želi na privatni fax to je stvar izbora...
niko od nas u ovoj zemlji nema priznatu diplomu Vani..ni ovi s privatnih ni ovi s državnih fakulteta...tako da je stvarno smiješno čitati ove vaše komentare o privatnim fakultetima...
ko voli nek izvoli...za sve u životu je potrebna sreća i snalažljivost....
moja sestra studira privatni fax na PIM u, Banjaluka, jako je pametna dijevojka i ambiciozna, dobila je posao bez iakakve štele u jakoj firmi u Banjaluci...i zato stvarno me niko ne može ubijediti da se s privatnim faxom ne može naći dobar posao i da je potrebna štela....
stoga...ovu temu treba zatvoriti....
njih je bilo i biće....a ne znači da je svaki privatni fax sranje kako vi opisujete...
ja dajem čistu desetku PIM-u...neki državni bi se mogli postidjeti ovog fakulteta.....

Ja inače sam apsolvent na pravnom fakultetu u Beogradu, ali sam rođena banjalučanka

Pa to što si rođena Banjalučanka (da, veliko slovo, ne lezi, vraže) i apsolvent na pravu ne opravdava tvoju nepismenost... :lol: :lol: Trebala si se malo tome posvetiti jer ćeš ipak biti akademski građanin jednog dana... :lol:

P.S. Što se tiče Filozofskog, pa njega stvarno svaka budala može završit. Al stvarno. Goreg faksa nisam vidjela. Tako da nisu ni svi državni dobri, treba i to uzeti u obzir. Na ff se stvarno treba poraditi, izlaze debili, a ne budući profesori...
A faks, kao što rekoh, bilo privatni bilo državni, u inostranstvu je priznat ako se ide na master... Za tražit posao je već malo teže..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
shoole je napisao:
evita je napisao:
o bože...
smješni ste...ali stvarno...
i zavidni...
ali srbi su takvi...
imali bi puno više u životu kad ne bi bili zavidni....
to je toliko jadnoooo.....

fuj...gadi mi se sve ovo

Душо, ти си се регистровала да би у два поста псовала и згражавала се над људима и околином?
Мислим, ипак си ти рођена Бањалучанка... Плус еманципација у БГ... Читај неку књигу, отићи у позориште, што губиш вријеме и живце на форуму са ситним душама?



:laughing3:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eh koliko sam samo kritikovao režimskog rektora Stanića, pojedine državne fakultete i slično.

O privatnim fakultetima nisam ništa loše pisao ne zato što tamo nema problema, već je sama njihova pojava za mene bila grozna. U ova vremena neko je odlučio da unovči situaciju, svaka mu čast na tome. Vidio je koliko ima ljudi koji napuste fakultet i došao do veoma velike cifre.

Trebalo je otklanjati probleme na državnim fakultetima, a ne privatnim fakultetima umanjivati probleme.

Problemi se na privatnim fakultetima rješavaju vrlo suptilno , moraju zato što se podmazuju sa parama.

Zato generalno kao društvo postajemo jadni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2008, 18:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Nov 2008, 17:50
Postovi: 55
Ćao svima,
nisam mogla biti a da ne prokomentarišem ovo što se ovdje piše.
Kao prvo, ja sam student privatnog fakulteta u Banjaluci ( PIM ),apsolvent sam i mogu Vam reći da će me samo lijepe uspomene vezati za ovaj fakultet. Nevjerovatna ljubaznost, energija i želja za uspjehom od strane studenata i profesora motivisala je sve nas međusobno da težimo ka nečem višem, prihvatamo izazove i sa njima se stoički nosimo. Ja sam mnogo toga naučila kroz ovo putovanje na kojem je bilo i uspona i padova, i zato me boli kad vidim šta pišete o fakultetu poput mog, a znam da je stvarnost sasvim drugačija. Tamo ima pregršt mladih ljudi željnih znanja i uspjeha, ambicioznih i snalažljivih, većina njih negdje radi i nemojte misliti da omladina sa ovog fakulteta nema probleme i finansijske i emotivne prirode.
Istina je da ima bogate dijece, ali takvih ima i na državnim fakultetima, i debila ima i na jednoj i drugoj strani.
I smiješna mi je rečenica gore navedena koja kaže da će taj neko objaviti koliko se puta obnavlja godina na privatnim fakultetima. ne podcjenjujem nikoga , ali kako god da se godina obnavlja na privatnom faxu, tako se isto radi i na državnom.
A znate i sami da i na državnom fakultetu ima mnogo imbecila kojima mjesto nije na obrazovnim institucijama.

Mrzite privatne fakultete, to Vam niko ne brani, pljujte po njima, smijte se, ali znajte da su to sve mlade duše željne znanja isto kao i svi ostali.

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 75  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs