banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 22 Maj 2024, 00:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Nov 2008, 14:47 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
[Enterprise] je napisao:
sheena je napisao:
A sto se samog ucenja tice. E ni tu nije nista lakse.


hmm znaci, ti si studirala neki drugi fakultet, kada kazes da tu nije nista lakse?
E ovako, od 3 kolega za koje znam da studiraju privatni, jedan je prvo upisao pravo. Dobio debelo po usima, trenutno je na apeironu, same osmice i devetke ...
drugi je zavrsio trogodisnju, sredio nesto za 4 godine polozio prijemni iz matematike, a ne zna koliko je -1x-1 ne kazem da su svi takvi, ali ima mnogo vise ovih primjera. Mnooogo


Vidi, ovako! Nisam uopste studirala ni na jednom drugom fakultetu, ali valjda znam koliko se gdje uci! Sad ces mi reci da su na drzavnom sve sami genijalci...Ma daj, molim te! :lol: Znam i ja mnostvo primjera, studenata koji studiraju neke od drzavnih fakulteta, pa ne znaju cak ni nabrojati nazive ispita koje imaju.
Jos jednom cu reci...Na nama je da odlucimo da li cemo ici linojom manjeg otpora, tj.proci kroz fakultet, ili cemo izabrati da stvarno nesto naucimo...tj.da fakultet prodje kroz nas! Uostalom, kvalitet uvijek izadje na vidjelo, pa dolazio ti sa drzavnog ili privatnog...ako vrijedis, i uspjeces!
Btw, ja sam inace bila djak generacije u srednjoj, pa sam upisala privatni faks...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Moze li se znati u kojoj skoli si bila djak generacije?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 15:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Naravno...U pitanju je ekonomska skola!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 16:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Tebi cestitam na tituli. :P Ipak se mora napomenuti da ta skola nije poznata kao narocito teska. :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
sheena je napisao:
ali valjda znam koliko se gdje uci! Sad ces mi reci da su na drzavnom sve sami genijalci


NE ZNAS!! I nije u redu to sto tvrdis jer nisi studirala nista drugo. Mene npr kad pitaju da li je tesko masinstvo, samo kazem da ne znam. Jer nisam studirao pravo, biologiju, ... Jednostavno nemam cime da uporedim.
Sto se tice tvoje titule, imao sam petoricu kolega na prvoj godini koji su bili ucenici generacije, sto iz elektro sto iz masinske skole. Od njih pet sa jednim sam sada na cetvtoj godini.
Moj profesor matematike (predavao ili jos predaje na nekom privatnom fakul.) nama otvoreno kaze: Oni nemaju blage veze.
Treca stvar, jos nisam cuo da neko nije zavrsio takav fakultet. Cak ni da je pao ispit, al ajd, to mozda nisam toliko ni slusao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
[Enterprise] je napisao:
Moj profesor matematike (predavao ili jos predaje na nekom privatnom fakul.) nama otvoreno kaze: Oni nemaju blage veze.


Dobro im predaje taj tvoj profesor :lol: :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 20:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
[quote="vb87"]Tebi cestitam na tituli. :P Ipak se mora napomenuti da ta skola nije poznata kao narocito teska. :wink:[/quote

Izvini, ali koje ti skole svrstavas u "teske". Svaka je "teska" na svoj nacin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 20:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
[Enterprise] je napisao:
sheena je napisao:
ali valjda znam koliko se gdje uci! Sad ces mi reci da su na drzavnom sve sami genijalci


NE ZNAS!! I nije u redu to sto tvrdis jer nisi studirala nista drugo. Mene npr kad pitaju da li je tesko masinstvo, samo kazem da ne znam. Jer nisam studirao pravo, biologiju, ... Jednostavno nemam cime da uporedim.
Sto se tice tvoje titule, imao sam petoricu kolega na prvoj godini koji su bili ucenici generacije, sto iz elektro sto iz masinske skole. Od njih pet sa jednim sam sada na cetvtoj godini.
Moj profesor matematike (predavao ili jos predaje na nekom privatnom fakul.) nama otvoreno kaze: Oni nemaju blage veze.
Treca stvar, jos nisam cuo da neko nije zavrsio takav fakultet. Cak ni da je pao ispit, al ajd, to mozda nisam toliko ni slusao.


Hej, ja nisam rekla da to sto sam bila djak generacije odmah obecava da cu i 100% zavrsiti faks. Samo sam htjela da demantujem te price da samo nazovi "luzeri" upisuju te fakultete.
Ne znam samo zasto vise toliko pljujete po studentima privatnih fakulteta...Oni vas i ne pominju!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 20:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Ipanema_ je napisao:
[Enterprise] je napisao:
Moj profesor matematike (predavao ili jos predaje na nekom privatnom fakul.) nama otvoreno kaze: Oni nemaju blage veze.


Dobro im predaje taj tvoj profesor :lol: :lol:


Da, apsolutno si u pravu. Vidim da jedino ti ovdje branis privatne faxove. Odnosno,samo si objektivna, za razliku od mnogih ovdje...Inace, sta studiras ti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 20:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Cek..Zasto bi osoba koja zeli da uci i da nauci, upisala privatni fakultet ovde? Samo jedan razlog da cujem.

Ono, doci ces sutra u daleki bijeli svijet kapitalizma.I kad te pitaju za obrazovanje, prvo kad cuju za fakultet u tamo nekoj Bosni, i tamo nekoj Republici Srpskoj, prasnuce u smijeh..Jos da im kazes da je fakultet privatni...Prava komedija..Sa prostora bivse YU, jedino su Beograd i Zagreb koliko toliko znacili u evropskom kontekstu..Jednim dijelom Sarajevo, ali i to je bilo shepavo..

Imamo svrsenih, i u procesu skolovanju menadzera, ekonomista, drz ne daj, kao nijedna drzava, u odnosu na broj stanovnika. A imamo privredu i ekonomiju, da te Bog sacuva...Gdje vi ljudi mislite raditi sutra?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 21:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Znam djevojku koja je zavrsila prvatni fakultet u Banjaluci i sad radi za UniCredit Group u Italiji kao i za momka i djevojku koji su asistenti na fakuletu u UK. Ta generalizovanja mi nikako nisu jasna.
U svakom slucaju, znacaj diplome danas je za neku drugu pricu.

Ja sam sa svojim privatnim fakultetom (Komunikoloski) sasvim zadovoljna i upisala sam ga zato sto me to interesuje, a ne zato sto sam imala para na bacanje i sto mislim da sam ga zavrsila kad sam uplatila skolarinu. Naravno da fakultet nije savrsen, smetaju i meni neke stvari, ali obrazovanje u BiH se nece poboljsati tako sto pljujete u tudje dvoriste.

Ta prica moj profesor taj i taj predaje na tom i tom privatnom fakultetu i govori kako su studenti tamo glupi je suplja. To samo govori o doticnom profesoru i njegovom odnosu prema radu, a nista o studentima.

Poznate su i meni price gdje studenti sa drzavnog fakulteta pitaju profesore da li treba da citaju knjigu ili da je uce, pa ne idem okolo i lajem.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 21:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne mogu da znam sve i jedan primjer, ali bojim se da su ti slucajevi sa zaposljavanjem u inostranstvu definitivno statisticka greska, a ne pravilo.

Ajmo sad realno, ko je u svijetu cuo za bilo koji privatni fakultet u BiH? Ok, skoro su poceli sa radom, pa i nije za ocekivati, ali ko od profesora sa nekim evropskim autoritetom predaje na nekom od tih fakulteta?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
novinar86 je napisao:
I novinar ima pravo na svoje misljenje a to hoce li to misljenje staviti u tekst je sasvim druga prica. Ja ovde ne pisem tekst vec gledam sta posjetioci foruma misle o temi pa prema tome ove ustanove ostaju kvazi-obrazovne dok se ne dokaze suprotno.
Naravno ako ti imas neke podatke koji dokazuju suprotno slobodno ih iznesi, ja cu ti biti zahvalan.


"Lični stav novinara nema šta da traži u vesti. Umesto toga, on treba da se trudi da dosegne objektivnost izveštavanja. Odvajanje vesti od mišljenja jedna je od najvažnijih zapovesti informativnog novinarstva." (Rus-Mol, 2005:60)

Ono čemu ti pričas je kolumna. Mada je argumentacija važna i kada je u pitanju iznošenje ličnog stava.

Sjedi 1 :)

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
MuskoBre je napisao:
Ne mogu da znam sve i jedan primjer, ali bojim se da su ti slucajevi sa zaposljavanjem u inostranstvu definitivno statisticka greska, a ne pravilo.

Ajmo sad realno, ko je u svijetu cuo za bilo koji privatni fakultet u BiH? Ok, skoro su poceli sa radom, pa i nije za ocekivati, ali ko od profesora sa nekim evropskim autoritetom predaje na nekom od tih fakulteta?


Stalni saradnik mog fakulteta je profesor Hanno Hardt sa Univeriteta u Ajovi, a gostovala je i profesorica Lauren Hertel, sa Fakulteta za novinarstvo i komunikologiju Univerziteta u Floridi.

Sta ces sad? :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 21:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Gostovao je par puta i Branko Horvat, jedan od najuticajnijih ekonomista tadasnje Evrope, par puta na fakultetu u Bl, pa je fakultet uvijek bio srednja zalost. To nema ama bas nikakve veze.

Hmm..Saradnik? Jel profesor il nije? Jel se polaze kod njega nesto sa njegovim potpisom, ili ne?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2008, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Ne znam kako mozes ocekivati od nekoga iz USA da bude profesor na fakultetu u Banjaluci. Ja smatram da su strani profesori korisni za gostujuca predavanja, a da su profesori iz BiH osnova fakultetskog obrazovanja.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2008, 10:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2008, 10:10
Postovi: 21
Ipanema_ je napisao:
Ja znam curu koja ide i na drzavni i na privatni, pa ne uci vise na drzavnom. Tako da ne moras svoj primjer da uzimas za jedini mjerodavan.

Novinar, sta tacno ocekujes sa ovom temom? Da vidis ljudi sta misle, pa da to napises bez citiranja? Ne znam kako se drukcije ovi postovi mogu upotrijebiti.

Ti ne treba da se brines da cu upotrobeti tvoje rijeci bez citata. A vec sam napisao sta mislim postici ovom temom a to je vidjeti sta ljudi misle o temi i da li je dobra za istrazivanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2008, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
[Enterprise] je napisao:
sheena je napisao:
ali valjda znam koliko se gdje uci! Sad ces mi reci da su na drzavnom sve sami genijalci


NE ZNAS!! I nije u redu to sto tvrdis jer nisi studirala nista drugo. Mene npr kad pitaju da li je tesko masinstvo, samo kazem da ne znam. Jer nisam studirao pravo, biologiju, ... Jednostavno nemam cime da uporedim.
Sto se tice tvoje titule, imao sam petoricu kolega na prvoj godini koji su bili ucenici generacije, sto iz elektro sto iz masinske skole. Od njih pet sa jednim sam sada na cetvtoj godini.
Moj profesor matematike (predavao ili jos predaje na nekom privatnom fakul.) nama otvoreno kaze: Oni nemaju blage veze.
Treca stvar, jos nisam cuo da neko nije zavrsio takav fakultet. Cak ni da je pao ispit, al ajd, to mozda nisam toliko ni slusao.

Očigledno da nisi slušao. :roll:

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2008, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
novinar86 je napisao:
Ti ne treba da se brines da cu upotrobeti tvoje rijeci bez citata. A vec sam napisao sta mislim postici ovom temom a to je vidjeti sta ljudi misle o temi i da li je dobra za istrazivanje.


Ne brinem, ali to je jedini nacin na koji ih mozes upotrijebiti. A forum ti ni ne treba da vidis da je tema dobra, jer se o tome prica vec dugo.
Bas me interesuje kako ces to napraviti. Molim te, javi mi gdje mogu da procitam tekst.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs