banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2016, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
korisnik je napisao:
Sama koncepcija postojanja privatnih fakulteta u RS se protivi tome da imaju bilo kakve kriterije jer ko ce dati 2500 km na godinu, a da mora uciti za prolaz?
Pa da im je cilj znanje, onda bi za te pare mogli otici u Bec, Grac...i polagati na tamosnjim fakultetima.
A kriterijumi ce biti jos blazi, jer su se ljudi od 40, 50 godina vec iskolovali, sve manje je djece, a fakulteta sve vise i ko ce ici studirati na privatni fakultet ako bi morao dobro platiti i jos uciti.

Знаш како, то је до факса, ево ја их овде лично знам најмање 5 који су обнављали годину, а платили су је 2000 евра. А од осамдесетак колико нас је уписано у првој, мислим да смо сад у трећој на цифри од око 40.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 10:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2015, 08:35
Postovi: 618
Lokacija: Modriča, Republika Srpska
Brabus je napisao:
Па раде и приватни фармацеути код приватника.. Али за 850 км. Док стварни магистри фармације имају 1600 км. У тим случајевима наравно да запошљавају. Зашто би платио 5 радника по пуној цијени кад може узети једног школованог који ће да шаблонизује оне са куповним школама а пола плате остаје газди у џепу. И сви задовољни.


Šta bi ti sada, određivao i plate kod privatnih preduzetnika i onih drugih? A što se tiče primanja tog tvog magistra mogu samo da se :lol: može samo da sanja primanja koja imamo mi bankari.... Da ne pominjem druge beneficije.

Meni se čini da kompleksi pucaju pojedince. Samo zbog njihovog generalizovanja, jer zaboravljaju da je obrazovanje individualna stvar. Možeš ti da hvališ i kudiš koga i koliko hoćeš, ali znam preko nekoliko likova koji su taj tvoj famozni "kvalitetni" državni fakultet završili polažući ispite na bubice. Pljuni pod prozor sa takvom diplomom i "stručnošću znalca".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Prijatelj mi predaje pravo na jednom našem poznatom privatnom, a završio je državni. Više puta smo pričali o tome, ne diže on državni u nebesa al' se čudu ne može načuditi sa čim i sa kakvim ljudima se sve susreće na privatnom. Na početku se čak i nervirao al' je sve postalo jasno kad je dobio instrukcije odozgo da bi bilo u redu da ti ljudi što prije završe jer ipak plaćaju velike iznose...

Za druge fakultete ne mogu ništa da tvrdim, al' sumnjam da je iole bolje situacija pošto je ovaj kao među boljim.


Sa druge strane, državni fakulteti su takođe na putu za dno (čast pojedinim) tako da i tu ima gomila ljudi koji su dobili diplome a ostali polupismeni i ne baš obrazovani generalno. Uz sve to, opet su još uvijek klasu iznad privatnih, onda nam je jasno u kakvom kurcu je obrazovanje u Srba.

O hiperprodukciji ne vrijedi ni pričati, to rade i jedni i drugi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Најјача појава на бањалучкој академској сцени коју сам имао прилике упознати:
Slika
Доцент на једном приватном.
Е сад, неко може рећи да имам предрасуде према изблајханим половњачама са вишком силикона и мањком ребара, и то би била истина. Имам предрасуде према изблајханим половњачама са вишком силикона и мањком ребара. Али, вјерујте, ова их је само зацементирала.
Напомене ради, дипломирала је на јавној економији. Са добрим просјеком.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 12:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Poznajem jednog momka koji je zavrsio pravo na privatnom i sad je dosao u Austriju i upisao master.
Dobio je tri semestra da nauci jezik i sad mu je istekao upravo treci. Kako nije uspio poloziti ispit, kupio je diplomu negdje u BiH. Za vrijeme provedeno u Austriji, bio je takodje redovan student na privatnoj ekonomiji u BL i sve daje u roku... :D

Inace nikakav student, a i sam prica da je to nula od faksa i da nista ne radi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 14:58 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Lijepo kaze C.Barkley "fakutet ne zavrsava pametan, nego uporan", sto se moze dalje povezati sa lijepim i ruznim momcima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2016, 09:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Klajv_Biksbi je napisao:
Најјача појава на бањалучкој академској сцени коју сам имао прилике упознати:
Slika
Доцент на једном приватном.
Е сад, неко може рећи да имам предрасуде према изблајханим половњачама са вишком силикона и мањком ребара, и то би била истина. Имам предрасуде према изблајханим половњачама са вишком силикона и мањком ребара. Али, вјерујте, ова их је само зацементирала.
Напомене ради, дипломирала је на јавној економији. Са добрим просјеком.

Znam za ovu osobu, a znam za dosta gori primjer sa medicine a sličnog izgleda. Ne znam za ovu ženu da li je na državnoj ekonomiji išta kupovala, ali znam da je ona druga na medicini kupila šta se moglo, i kompenzacije odradila. Potom nije prelome ruke znala dijagnosticirati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2016, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Znam je i ja, odrasla mi je pod prozorom. Ne znam sta bih rekao za nju. Da je glupa - nije, uvijek su bile dobri djaci i ona i njena sestra. Ali da neko sa toliko fomalnog obrazovanja moze na TVu izjaviti (gostovala je u nekoj emisiji sa Nedom Arneric) da joj je zelja da izgleda kao Jelena Kareusa-ne mogu shvatiti.
Tad je valjda reka da je htjela jos vece grudi, kao Karleusine, ali nije doktor dozvolio tolike. Ne znam da li je jos sta radila na faci. Izgleda da je samo iskomopleksirana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2016, 10:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
munja.alex je napisao:
Znam za ovu osobu, a znam za dosta gori primjer sa medicine a sličnog izgleda. Ne znam za ovu ženu da li je na državnoj ekonomiji išta kupovala, ali znam da je ona druga na medicini kupila šta se moglo, i kompenzacije odradila. Potom nije prelome ruke znala dijagnosticirati.

Дај да је видимо. Само завршила или остала и да предаје? Једном су лика, који је благо заостао, а дао скоро све испите на медицини, на медицинијади напили и скочили му онда на душу да призна колико је испита купио. Расплакао се и почео да се куне како је социологију спремио.
blaf77 je napisao:
Znam je i ja, odrasla mi je pod prozorom. Ne znam sta bih rekao za nju. Da je glupa - nije, uvijek su bile dobri djaci i ona i njena sestra. Ali da neko sa toliko fomalnog obrazovanja moze na TVu izjaviti (gostovala je u nekoj emisiji sa Nedom Arneric) da joj je zelja da izgleda kao Jelena Kareusa-ne mogu shvatiti.
Tad je valjda reka da je htjela jos vece grudi, kao Karleusine, ali nije doktor dozvolio tolike. Ne znam da li je jos sta radila na faci. Izgleda da je samo iskomopleksirana.

Није глупа или жели да изгледа као ЈК. Бирај.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2016, 15:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Moze misliti ko sta hoce ali privatni ne mogu biti kao drzavni.
Drzavni po bolonji ne mogu biti kao drzavni prije bolonje.
Drzavni prije bolonje ne mogu biti kao drzavni prije rata.
Ja sam arhitekturu zavrsio prije bolonje. Fakultet je tada bio u povoju ali se radilo. Bolonja ga je unistila.
Opet gledam sta se radilo prije rata i to je bilo skolovanje.

Svaka diploma je bez iskustva 0. Tek radom se usavrsavas i ucis.
Ali opet...privatni nikada ne mogu biti isti kao drzavni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2016, 18:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2013, 12:15
Postovi: 205
Lokacija: Врх Козаре
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2016, 21:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Drasko Stanivukovic propo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2016, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Praona propala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Čini mi se da sam juče čitao da se studenti privatnog fakulteta u Brčkom, njih 300, sprema na štrajk glađu u znak protesta jer im diplome nisu priznate :lol: :lol: a majke vam ga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Гдје им нису признате? То су неки нови моменти.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nemam pojma, nije mi se dalo detaljno čitati, vidio sam izdvojeni dio članka da dolaze i neki iz Hrvatske koji su tu studirali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
За те Хрвате сам чуо недавно. Њихова држава им не призна дипломе. Наводно, релевантан извор им је једино нека БХ државна институција и њен списак акредитованих факултета, а ови нису на том списку.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 18:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ako je u pittanju spisak akreditovanih u BiH, on je ovdje: http://hea.gov.ba/akreditacija_vsu/Default.aspx
Ima i lista onih koji su u postupku akreditacije.

Evropski univerzitet nije ni u postuplku za akreditaciju jer sve do skora nisu ni ispunjavali uslove. Jjedan profesor im je svojevremeno predavao 70-ak predmeta što je vjerovatno svjetski rekord :lol:
http://mondo.rs/a656435/Info/Ex-Yu/Prof ... dmeta.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Zasto se i nasi kreteni ne vode hrvatskom logikom? Nemas diplomu sa akreditovane ustanove, odabi od konkursa. Retoricko je pitanje, naravno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2016, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Kod nas je neophodno da fakulteti i univerziteti imaju licencu za rad, akreditacija nije uslov.
Nažalost.
Dok poslodavci ne počnu zahtjevati od budućih radnika diplome sa akreditovanih fakulteta neće se situacija promijeniti
(čak je i proces akreditacije kasnije počeo u Federaciji jer se čekalo da kantoni usklade pravilnike)

S obzirom da Brčko ima jaaako fleksibilne zakone i pravilnike sada se dešava to što se dešava...
Zato npr. ima masa diplomaca iz Brčkog koji su polagali neke razlike i postali profesori matematike i imaju iste startne pozicije na konkursima kao i studenti drugih univerziteta iz BiH.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs