banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Apr 2024, 21:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2008, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Citiraj:
Cim uloga fakulteta prestane da bude da izdaje diplome a postane da obrazuje ljude


A to se nažalost nikad neće desiti, ili bar ne u skorije vrijeme :(

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 20:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31193
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tempo prije 1991. godine u srednjoj i na fakultetu je bio identičan. Trenutno se radi na visokom obrazovanju dok srednje obrazovanje stoji kako stoji. Mora i srednja da postane nekad što je bila.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2011, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31193
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Sve je veći broj oglasa koji bh. studentima nude da ispite polažu na prevaru, pa je tako takozvane studentske bubice moguće kupiti za 20 maraka.
Riječ je o minijaturnoj spravi koja se stavi u uho, a uz pomoć koje druga osoba studentu diktira odgovore na ispitna pitanja.
Iako je, sudeći po oglasima, velika potražnja za ovom tehnikom, svi bh. fakulteti i dalje nemaju presretače za bubice, a nadleženi tvrde da se studenti ne koriste masovno ovom vrstom prevare.
Istovremeno, u studentskim organizacijama apeluju na svoje kolege da ispite polažu isključivo na pošten način.
"Čemu smisao visokog obrazovanja ako ćemo na taj način ispunjavati svoje ispitne obaveze? To je i prije nekoliko godina bio pravi hit. Fakulteti su se dosjetili da nabavljaju takozvane ometače i presretače, ali, koliko znam, to nema na svim fakultetima", navodi Gordan Balaban, predsjednik Unije studenata RS, koji podržava rigorozno kažnjavanje ovakvih prekršaja.
I za Jasminu Dizdarević, predsjednicu Studentskog parlamenta Univerziteta u Sarajevu, korištenje bubica na ispitima je nedopustivo.
"Sada će neko reći kako ja, koja treba da branim studente, tako govorim. Ali mislim da takvo ponašanje treba sankcionisati. Za mene je pojava plaćanja i iznajmljivanja bubica neprimjerena, jer neko će mjesecima učiti, a drugi će uložiti 20 maraka za te spravice", naglašava Dizdarevićeva.
Takvu pojavu mogu suzbiti isključivo fakulteti, nekim tehničkim rješenjima, ističe Novaković
Mitar Novaković, rektor Univerziteta u Istočnom Sarajevu, tvrdi da na tom univerzitetu korištenje bubica nje uzelo maha.
"U svakom slučaju, to treba suzbiti. Mislim da su tehnički fakulteti našeg univerziteta tu problematiku riješili. Smatram da tu ne mogu nešto uraditi inspektori, kada je riječ o prodaji. Takvu pojavu mogu suzbiti isključivo fakulteti, nekim tehničkim rješenjima", ističe Novaković.
U Ministarstvu prosvjete i kulture RS su kazali da je na visokoškolskim ustanovama da preduzmu mjere na suzbijanju ovakve pojave, te da fakulteti odlučuju o kaznenoj politici.
I prosvjetni inspektori u RS kažu da obrazovne ustanove svojim opštim aktima utvrđuju lakše i teže povrede obaveze učenika, kao i disciplinske organe i disciplinski postupak za utvrđivanje odgovornosti za počinjenu povredu, a u šta je ubrojano i prepisivanje i korišćenje nedozvoljenih sredstava.

"Bitno je istaći da cijela društvena zajednica, a ne samo prosvetni radnici, treba da rade na tome da učenici i studenti spoznaju da je njihovo znanje njihov najveći adut", navela je Dušanka Makivić, portparol Republičke uprave za inspekcijske poslove.

Nude ih i u olovkama
Koliko je napredovala nauka koja ide na ruku studentima koji žele položiti ispit, a da prethodno ne "zagriju stolicu", govori i činjenica da su izumljene i bubice koje se čuvaju u ručnom satu, te one koje se sakriju u hemijskoj olovci, ili u naočarima.
"Prodajemo i iznajmljujemo student bubice u kemijskoj olovci, ručnome satu i dugmetu...", stoji u oglasu na jednom bh. portalu.

http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 09803.html
TEHNIKA NARODU!!!

Je l' se tako kaže?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2011, 23:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Бубице су некада биле чудо, на Правном огласи за изнајмљивање истих су стојали на истим огласним таблама гдје су се постављали и резултати испита.

Међутим и ове бубице су превазиђене, као и ометачи истих и ометачи мобилне мреже. Данас, сваки телефон који има тзв. 3г може да иде на нет, прима смс, ммс, телефонира и сл. :)

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs