banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2008, 17:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.glassrpske.com/vijest/7/plus/12220/cir/Moderna-tehnika-u-sluzbi-polaganja-ispita.html

Intersantnog li teksta! Ja predlažem da fakulteti na krovove postave uređaje za ometanje te vrste radio talasa i rješiće jedan golem problem! :)

Ja sam jednom u svom životu bio šaptač, ali bez bubica. Bila je zima i polagali su ispit pismeno u velikoj sali. Kolegica me s mobilnim nazvala kući na telefon i ja joj diktirao odgovore. Položila je pismeni, ali je pala na usmenom. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Od kad se kolokviji i Bolonja pojavi na Pravu....od tad se pojedini predmeti mogu poloziti i da knjige nemas....sramota priznati, ali tako je...profesori kao da ih ne interesuje....

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Bleh, neko ti pomoću bubice uradi zadatak na pismenom, a onda te na usmenom dočeka profesor i pita isti taj zadatak, a ti samo bleneš. Kad bi se usmeni ispiti sprovodili kako treba, bilo bi potpuno obesmišljeno svako prepisivanje na pismenom. E sad, druga je stvar što fakulteti primaju previše studenata, pa jednostavno nema vremena da se svakom od njih posveti kako treba.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 19:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Anakin je napisao:
Od kad se kolokviji i Bolonja pojavi na Pravu....od tad se pojedini predmeti mogu poloziti i da knjige nemas....sramota priznati, ali tako je...profesori kao da ih ne interesuje....



Harvester , ipak je Anakin u pravu. Sad sa ovom Bolonjom mnogi se predmeti polažu samo pismeno i sljedeći dan sa prijavom kod profe da ti upiše ocjenu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
filozof sa vrbasa je napisao:
Anakin je napisao:
Od kad se kolokviji i Bolonja pojavi na Pravu....od tad se pojedini predmeti mogu poloziti i da knjige nemas....sramota priznati, ali tako je...profesori kao da ih ne interesuje....



Harvester , ipak je Anakin u pravu. Sad sa ovom Bolonjom mnogi se predmeti polažu samo pismeno i sljedeći dan sa prijavom kod profe da ti upiše ocjenu.


Upravo tako.
Dosta predmeta se sada samo pismeno polazu, na Pravu se nikad pismeno nije polagalo, bar ne u ovim razmjerama. Ma na Pravu je trenutno rasulo,sto se tice toga....

Sad da ne pocinjem raspravu nanovo evo mozete vidjeti i misljenje ostalih studenata....

http://strika.palija.net/forum/upload/viewtopic.php?id=146

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 23:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kao što novinski članak u Glasu kaže. Znanje se obezvrjedilo do te mjere, da svako ko može da plati, platiće iz više razloga: materija iz tog predmeta je bezvrjedna, materija lagana međutim profesori traže dlaku u jajetu, zadaci preteški, sve je lagano osim asistenta koji zakera...

Da je država imala više smisla da stimuliše znanje, i do ovih događaja ne bi ni dolazilo.

Da Anakin , na onoj stranici je mnogo toga rečeno i slažem se sa većinom. Ekonomija je svima za primjer što se tiče prepisivanja, koga uhvate zna mu se. Propušta rokove i vjerovatno obnavlja godinu.

Fakultet nije srednja niti osnovna škola da bi se na to prepisivanje gledalo tako bezazleno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 07:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Ja mislim da je to preblaga kazna. Svakog koga se uhvati da prepisuje bi trebalo odmah izbaciti sa fakulteta.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 14:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
I to se može urediti pravilnikom fakulteta, ali to je predrastična kazna takoreći drakonska. Ako to nije praksa u EU ne bi trebala biti ni kod nas.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 15:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Ne znam za EU, ali na mom univerzitetu u USA su svi ispiti bez nadzora bilo koga, a prepisivanje je u domeni SFa. Svaki student kada se upise potpise da ce postovati akademski kod casti, i ako bi se slucajno desilo da je neko prepisivao na ispitu taj bi odavde letio takvom brzinom da bi se jedva stigli i pozdraviti.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bespredmetno je upoređivati propise iz tog domena USA i EU. U Americi je normalna smrtna kazna za neke stvari, za koje u EU dobiješ 20 godina zatvora. BiH nastoji da bude dio EU, a ne USA! Ili sam ja propustio nešto bitno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 16:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
filozof sa vrbasa je napisao:
Bespredmetno je upoređivati propise iz tog domena USA i EU. U Americi je normalna smrtna kazna za neke stvari, za koje u EU dobiješ 20 godina zatvora. BiH nastoji da bude dio EU, a ne USA! Ili sam ja propustio nešto bitno.

BiH valjda nastoji da ima sto bolje visoko obrazovanje, a ovdje se bi se valjda trebalo raspravljati prijedlozima i argumentima, a ne politiziranjem i demagogijom tipa "zato sto je njihovo ne valja a zato sto je nase valja...." (Uostalom pravilnik sa LSEja, http://www.lse.ac.uk/resources/schoolRe ... iarism.htm, 41.5
(undergraduate and taught graduate students- that the student be awarded a zero mark for all courses taken that year, or for all courses taken that year and in one, two or all previous years, and also be expelled from the School, or)

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne kažem ja da kod vas ne valja, ali visoko obrazovanje BiH treba da se ugleda na iskustva iz evropskih zemalja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
To što Time trek govori ima smisla. Bar koliko sam ja uspio da pohvatam, kod njih se prepisivanje smatra vrlo teškim prekršajem (i nadasve nečasnim postupkom). Kod nas - snalažljivošću.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
hehe da BiH nastoji imati bolje obrazovanje...a medju zadnjim smo, cak sta vise, mislim da je Albanija ispred nas, drzava koja je uspostavila demokratiju 98` i jedna od najsiromasnijih u Evropi... ma daj mi smo propali uveliko u svemu.

A sto se tice prepisivanja...jebiga, i meni dodje cura kaze prepisala 5 predmeta, dala uslov boli je uvo ima prolaz, ah oke, sta sad, realno gledajuci i kad takva osoba i zavrsi fakultet, iako ima manje znanja od recimo nekog ko u zivotu nije prepisivao, ne mora znaciti da ce dobiti losiji posao od ove osobe sto je ucila, jer realno skolovanje nam je u banani, prakse ni u ljeljama(ekonomija) a privatni se hvale praksama po svim mogucim bankama...ma daj. Isto i medicina, najtezi fakultet i kad zavrsis ukoliko ti roditelji nemaju neku jaku firmu gde ces moci raditi za prave pare ili otici na usavrsavanje radi istog ne isplati se zajebavati 6 godina radi mizerne plate doktora u ovoj nasoj lepoj zemlji...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
***

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 22 Dec 2008, 04:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Koliko sam upoznat, Trek vam moze pricati i o Kini i o Americi, u jednoj ides u zatvor u drugoj letis sa faxa, jebiga, razvijene zemlje, nemogu svi upisivati vise obrazovanje, i oni koji upisu uce radi znanja a ne ocjene, takodje njihova ORGANIZACIJA, program, gradivo je svjetlosnim godinama ispred naseg...profesori su adekvatno placeni pa im dodatna novcana sredstva nisu potrebna kao hrvatskim ili nasim koji predaju na 3+ fakulteta pa ispastaju ovi sa drzavnog jer privatni ima vise para....

inace mala nervoza, upravo sam shvatio da nisam polozio ispit jer su nam objavili rokove 4 dana pred ispit iako vec mjesec dana govore da nece ili vjerovatno nece biti oktobarskog roka a cura levo od mene sa podignutom haljinom sve zivo prepisala i prosla hehe....ehehehe

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
***

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Poslednji put menjao emeritus dana 22 Dec 2008, 04:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
ne krivim uošte ljude koji prepisuju, krivim profesore, koji nisu u stanju motivisati studente da sami se bave istraživačkim radom gdje se zapravo i vidi koliko ko zna


Ma naravno, slazem se....

Prepisivanja je uvjek bilo (istina ne u ovim razmjerama) i bice ga, studenti ce uvjek pokusati da sebi olaksaju put do diplome na ovaj ili onaj nacin, ali tu je profesor koji ce to spreciti. Tu je fakultet koji to nece dozvoliti. Tu je zakon koji ce to kaznjavati. Kod nas toga nema....

npr.Na Pravu profesorica, uhvati studenta sa slusalicama (na moje oci) i to uhvati ga tako sto mu se slusalice iskljuce iz telefona i onaj sto sa druge strane veze diktira od jednom cuje se u cjelom amfiteatru (iskljucenjem slusalica ukljucuje se zvucnik)....svi se smiju, profesorica pogleda, mahnu glavom u znaku negodovanja i to je to. Ni sa ispita ga nije udaljila....

Kakav je to podsticaj za onoga koji uci, bukvalno te tjera da sebi olaksas....ljudi kazu, samo ti uci isplatice se tebi kasnije...haha pricam ti pricu...

Problem je sto danas studenti kad idu prepisivati kazu: "idem pokusati nemam sta izgubiti". E to je ono sto predstavlja problem, kazne neme,profesora ne zanima....

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 19:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Anakin je napisao:
Citiraj:
ne krivim uošte ljude koji prepisuju, krivim profesore, koji nisu u stanju motivisati studente da sami se bave istraživačkim radom gdje se zapravo i vidi koliko ko zna



Prepisivanja je uvjek bilo (istina ne u ovim razmjerama) i bice ga, studenti ce uvjek pokusati da sebi olaksaju put do diplome na ovaj ili onaj nacin, ali tu je profesor koji ce to spreciti. Tu je fakultet koji to nece dozvoliti. Tu je zakon koji ce to kaznjavati. Kod nas toga nema....

Apsolutno se ne slazem sa ovim. Cinjenica da prepisivanje postoji je samo odraz veoma loseg stanja u obrazovanju,trzistu rada a i komunisticka istorija isto igra veliku ulogu. Cim uloga fakulteta prestane da bude da izdaje diplome a postane da obrazuje ljude, a to shvate i studenti i poslodavci, prepisivanje ce nestati samo od sebe.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Time trek je napisao:
Anakin je napisao:
Citiraj:
ne krivim uošte ljude koji prepisuju, krivim profesore, koji nisu u stanju motivisati studente da sami se bave istraživačkim radom gdje se zapravo i vidi koliko ko zna



Prepisivanja je uvjek bilo (istina ne u ovim razmjerama) i bice ga, studenti ce uvjek pokusati da sebi olaksaju put do diplome na ovaj ili onaj nacin, ali tu je profesor koji ce to spreciti. Tu je fakultet koji to nece dozvoliti. Tu je zakon koji ce to kaznjavati. Kod nas toga nema....

Apsolutno se ne slazem sa ovim. Cinjenica da prepisivanje postoji je samo odraz veoma loseg stanja u obrazovanju,trzistu rada a i komunisticka istorija isto igra veliku ulogu. Cim uloga fakulteta prestane da bude da izdaje diplome a postane da obrazuje ljude, a to shvate i studenti i poslodavci, prepisivanje ce nestati samo od sebe.


Do tada, vredi ovo sto sam rekao....

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs