banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 86  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Maj 2006, 14:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2003, 09:23
Postovi: 248
Lokacija: BanjaLuka
Treci sam razred gimnazije i planiram za godinu dana upisati med. fakultet.
Zanima me nekoliko stvari:
1.Iz kojih predmeta iz srednje skole se gledaju ocjene?
2. Iz kojih predmeta budu pitanja na prijemnom?
3.Koliko se ucenika prosjecno prijavi?
4.Koliko ucenika prima fakultet?
5.Koliko ide na budzet?
6.Koji su uslovi za dobijanje smjestaja u domu?
7.Koliko kosta godina?
8.Da li ga je moguce zavrsiti? :D
Hvala unaprijed.

_________________
Loved by few
Hated by many
Feared by all

Lucifer himself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
1) Samo krajnji prosjeci po principu : I + II + III + IV razred * 10 (maximalno 50 bodova na prijemnom ispitu)

2) Fizika, Hemija i Biologija (Cini mi se 10 + 20 + 20 pitanja - takodje 50 bodova na ispitu)

3) Malo vise od 100

4) 80

5) 40

6) Nisam 100% siguran, ali : Dobar 'plasman' na prijemnom ispitu je jedan od bitnijih, ali glavni i osnovni je da nisi iz BL. Cini mi se da i 'sanse' rastu sa kilometrazom izmedju tog trenutnog prebivalista i BL.

7) 300 KM po semestru + 40 KM po semestru za neke takse i clanstvo savezu studenata. Ukupno, znaci, 680 KM.

8) Kako nije :) Koleginica simplicity, ovdje sa foruma, je ako se ne varam VI godina Stomatologije i sve je dala u roku. Cini mi se da je i Najgora apsolvent na Farmaciji, ali ne znam je li sve u roku islo ;) Sorry Najgora :)

Nego, sto se tice ovih 'brojeva' (budzet/broj prijavljenih/broj primljenih), tako je bilo prije 2 godine na Opstem smijeru. Kakva ce situacija biti ove i sledece godine, stvarno ne znam.

Sto se tice budzeta, nemoj se bas totalno demoralisati ako odmah iz prve ne 'upadnes' na budzet. Priliku za budzetsko finansiranje imas svake godine. Preduslov za to je da ocistis tekucu godinu, a da je nisi ponavljao. Da bi zadrzao budzetsko finansiranje, ne moras cistiti godinu, samo moras davati uslov.

Ako te jos sta bude interesovalo, pitaj .. mada ti je moj prijedlog da odmoris jos tih godinu dana u srednjoj skoli. Ako upises MF, bice vremena kada ces razmisljati o njemu .. i previse .. desice se cesto da razmisljas samo o njemu .. prolupao sam ;)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 16:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2003, 09:23
Postovi: 248
Lokacija: BanjaLuka
hvala puno.

_________________
Loved by few
Hated by many
Feared by all

Lucifer himself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 16:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Meni se cini da je bilo fizika 15, hemija 15, a biologija 20 a na budzet su primali 50 od ukupno 80 tako je bilo prije dvije godine a tako je i ostalo koliko sam ja upucen ostalo je sve kako ti je V@nja napisao pa ti vidi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Meni se cini da je bilo fizika 15, hemija 15, a biologija 20 a na budzet su primali 50 od ukupno 80 tako je bilo prije dvije godine a tako je i ostalo koliko sam ja upucen ostalo je sve kako ti je V@nja napisao pa ti vidi...


Moguce .. Kao sto rekoh, ne sjecam se bas najdetaljnije :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 16:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2003, 09:23
Postovi: 248
Lokacija: BanjaLuka
Jos jedno pitanje:
Koliko je upisnina i da li je ista svake godine?
ustvari imam jos jedno:
kada se fakultet seli na Paprikovac? 8)
poz.

_________________
Loved by few
Hated by many
Feared by all

Lucifer himself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Koliko je upisnina i da li je ista svake godine?


Vidi odgovor broj 7 :) To ti je cijena ako si na samofinansiranju. Ako si na budzetu, onda oduzmi onih 300 maraka po semestru.

Jeste. Ista je svake godine.

Citiraj:
kada se fakultet seli na Paprikovac?


Otkud ti ovo? Vjezbe iz klinickih predmeta, na visim godinama, odrzavaju se na Paprikovcu i u ovom 'donjem' dijelu (Hirurgija itd.). Ne vjerujem da ce se pretklinicke studije seliti gore, ustvari ne vjerujem da ce se uospte seliti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 17:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2003, 09:23
Postovi: 248
Lokacija: BanjaLuka
Neki mi je lik pricao da ce se MF preseliti na Paprikovac....

_________________
Loved by few
Hated by many
Feared by all

Lucifer himself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Maj 2006, 18:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Pa bilo je neke price ali to se planira u buducnosti kada se bude pravio Klinicko-univerzitetski centar a dotad ima ihi... Za sada se prve dve godine trci od biroa do ludare a onda ne trecoj i na Paprikovac .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Uglavnom je sve kako je Vanja napisao.Ali...
Naravno da je moguce zavrsiti i da je moguce zavrsiti u roku(mislim da je cak dvoje iz moje generacije to uspjelo),inacee je prosjek studiranja oko 11 godina(manje-vise).Mada cijem sada da su neki predmeti koji su jedno vrijeme stvarali cep(konkretno biohemija) pojednostavljeni,ali neki drugi(Patologija,npr.) otezani(profesor iz BL preuzeo katedru).
Inace, imas o tome vise ovdje

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=18758

Ako vec ides od kuce,probaj otici ,ako ne u Austriju, a ono barem u BG ili NS.
Manje ces se napatiti(ok, skuplje jeste,ali ovdje svako manje ili vise nesto radi), a dobices priznatu diplomu.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
kada se bude pravio Klinicko-univerzitetski centar a dotad ima ihi


S obzirom na trenutno stanje u zdravstvu i skolstvu, ako do ovoga dodje prije 2015e .. ja cu slaviti :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Citiraj:
3.Koliko se ucenika prosjecno prijavi?

Citiraj:
3) Malo vise od 100


ova informacija ne da je fulana.ja sam pre 3 god upisao medicinu,smer stomatologija i na prijemnom nas je bilo oko 350 a primili su sve zajedno oko 200(uracunati i oni sto su platili da budu primljeni) zvanicno po 50 na svaki smer + onda ovi ostali sto su upali.(tako da nas je na kraju na stomatologiji bilo 100).
Da ipadnes na budjet moras biti medju prvih 25 u svom smeru.
Sto se tice doma neznam tacno kako ide ali znam da ti treba fina vezica da bi ga bas dobila,mada uvek imas studenata koji prodavaju svoje sobe(ja znam par) tako da bi se i moglo nesto naci.
Na prijemnom je moguce ukupno 100 bodova ostvariti.Da bi bila primljena na fax moras imati minimum oko 75,to je neka granica da budes 100% primljena a ako zelis na budjet,veruj trebas imati sigurno preko 95 bodova,mada je kod mene na generaciji bilo skoro 20 ljudi s po 100 bodova tako da oni s 95 nisu upali na budjet.
sve u svemu moras dati maximum!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Citiraj:
Ako vec ides od kuce,probaj otici ,ako ne u Austriju, a ono barem u BG ili NS.
Manje ces se napatiti(ok, skuplje jeste,ali ovdje svako manje ili vise nesto radi), a dobices priznatu diplomu.


To zaboravi,ne ide vise kao sto je islo.od ove godine su uveli prijemne na sve fakultete u Austriji i djabe ako si polozio u bosni,moras ga polagat i u Austriji.A takodje su uveli i placanje.Sad ti semestra u Austriji kosta 400Eur ne racunajuci knjige i ostalo.Kad se sve sabere samo fax te godisnje izadjde oko 1300EUR.
Mada to je sve nebitno jel iskreno nemas sanse na prijemnom ovde zbog austrijsko-nemacke konkurencije osim naravno ako ne spika nemacki kao srpski!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2003, 09:23
Postovi: 248
Lokacija: BanjaLuka
Nabroj mi ako nije problem sve smjerove koje ima MF u Banjaluci.
Da li svi traju isto?
Da li neko zna,ima pitanj od prosle,pretprosle godine sa prijemnog?
Kako mislis ''platili da upadnu''?
ma procu ja vec nekako prijemni.....
U mojoj generaciji niko i ne razmislja o medicini(u Derventi) i svi me blijedo gledaju kad kazem da razmisljam o MF.
poz.
a da ja nisam zensko....

_________________
Loved by few
Hated by many
Feared by all

Lucifer himself


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
To zaboravi,ne ide vise kao sto je islo.od ove godine su uveli prijemne na sve fakultete u Austriji i djabe ako si polozio u bosni,moras ga polagat i u Austriji.A takodje su uveli i placanje.Sad ti semestra u Austriji kosta 400Eur ne racunajuci knjige i ostalo.Kad se sve sabere samo fax te godisnje izadjde oko 1300EUR.

Ok , sve to stoji.Ali vjeruj da vrijedi "izgubiti" godinu dana da naucis jezik(svakako bi ga ucio toliko).
Nisam znao ratkop da studiras u Becu.A ako studiras, onda znas da se ovdje knjige ne kupuju, jer imas dovoljan broj u biblioteci.

Inace, sto se tice smjerova, imas opsti , stomatologiju i farmaciju.
A sto se tice prijemnog, prvi put cujem da je bilo toliko studenata sa maximalnim brojem bodova na prijemnom(kod nas niko nije imao 100), a istina je da je trebalo nesto ispod 85 da se primi na budzet(tad se primalo 80). A sto se tice price o tome da se prima preko veze, to je istina, samo ne toliko.Samo ti uradi dobro prijemni, neces imati problema da upadnes na budzet(naravno, uz bar 42,43 boda iz skole).
Ovo vazi za opsti smjer,ali je slicno i za stomatologiju.
A sto se tice farmacije, mislim da oni umjesto biologije imaju matematiku na prijemnom.
Ah, da. Koliko ja znam, stomatologija i medicina su 12 semestara, a farmacija 10(mada sam nesto nacuo da je skraceno), to bolje znaju mladje kolege.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Govorio sam samo o opstem smijeru, a ne sveukupno.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
U Gracu sam,dosao pre god dana.Istina da se knjige mogu pozajmiti u biblioteci ali se neke i moraju kupiti i te su papreno skupe.
Mislim da se nismo razumeli,ona ako zeli ovde da studira mora ovde da polaze prijemni,a da ga ovde üpolozi je nemoguce osim ako prica nemacki kao srpski,a ZA to joj treba najmanje 5-6 godinan aktivnog zivota s svabama.Tako da od ove godine neverujem da ce mo gledati nase ljude da ovde dolaze da studiraju.
Ovi ostali podaci o faxu su tacni,imas 3 smera.
Nemoj se cuditi sto si ti jedina iz dervente.
Iam banja luka gimnaziju i medicinsku,to ti je 300 ljudi najmanje da zele na medicinu.
Sto se tice placanja,ja znam za jednog momka iz bihaca koji nije radio prijemni nego dosao s 10000KM i platio dekanu za upis.Informacija proverena jel sam jako dobar s mommkom pa mi je rekao.
Sto se tice prijemnog,ako zelis na budjet zagarantovano nesmes imati ispod 96 ili 95 bodova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Budzet? U Austriji??? Gdje ja zivim....ili je to samo na medicini...sta ja studiram... :roll:

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
ratkop je napisao:
ona ako zeli ovde da studira mora ovde da polaze prijemni,a da ga ovde üpolozi je nemoguce osim ako prica nemacki kao srpski


joj, ajd ne seri, molim te!!! nista nije nemoguce!!! ako nesto mrzim onda je upravo taj tvoj stav "nemoguce je", zvucis kao neka pickica!!!

znam jako mnooooogo nasih ljudi koji su ove godine polozili prijemni na medicinskom univerzitetu u becu, bez obzira na veliku konkurenciju austrijanaca i nemaca!!! ljudi koji su nemacki ucili samo godinu dana! zato, molim te... :-$

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Maj 2006, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Iam banja luka gimnaziju i medicinsku


Iz moje generacije (isao sam u gimnaziju) je na opstu medicinu doslo slovom i brojem sedam (7) ljudi. Na stomatologiju ne vise od 10, a isto tako i na farmaciju.

Sto se placanja tice, bilo ga je i bice ga jos dugo dugo .. protiv toga mi (studenti) se ne mozemo na najadekvatniji nacin boriti.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs