banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 12:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2010, 14:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
vjerovala ili ne ali je istina i naravno da nije ni butik ni kafana u pitanju i nije jedina znam ih jos


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2010, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
malka je napisao:
ponistavaju al malo sutra,a mozda i prekosutra (dobro priznajem za neke)
Tupko je napisao:
Цркни!

nadam se da ipak necu crknuti do kraja :lol:
moja drugarica zavrsila apeiron ,dobila posao odmah bez veze i NIJE se namucila ni upola koliko se ja mucim a kad ja zavrsim svejedno ce mi sigurno trebati veza da se zaposlim,papir tamo -papir vamo

a ja imam 3 prijateljice i 1 prijatelja koji vec oko 2 godine traze posao sa diplomom privatnog fakulteta.
Ne kazem da nije moguce odmah poslije apeirona dobiti posao, ali kazem da se to desava u rijetkim slucajevima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2010, 19:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Sep 2010, 19:22
Postovi: 1
[Enterprise] je napisao:
malka je napisao:
ponistavaju al malo sutra,a mozda i prekosutra (dobro priznajem za neke)
Tupko je napisao:
Цркни!

nadam se da ipak necu crknuti do kraja :lol:
moja drugarica zavrsila apeiron ,dobila posao odmah bez veze i NIJE se namucila ni upola koliko se ja mucim a kad ja zavrsim svejedno ce mi sigurno trebati veza da se zaposlim,papir tamo -papir vamo

a ja imam 3 prijateljice i 1 prijatelja koji vec oko 2 godine traze posao sa diplomom privatnog fakulteta.
Ne kazem da nije moguce odmah poslije apeirona dobiti posao, ali kazem da se to desava u rijetkim slucajevima.


A kakve to veze ima sa diplomom privatnog fakulteta? :-?
Koliko ja vidim ne bitno koju diplomu imas ako nemas stelu onda nemas ni posla. Ljudi koji pokusavaju doci do posla postenim putem (bez veza i kojekakvih stela) obicno cekaju na birou duzi period koji se najcesce razvuce na nekoliko godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Bitno je koliko znanja imas. Ali je podjednako vazno koja (cija) diploma je u pitanju. Jer kada dodjes na razgovor za posao tvoj potencijalni poslodavac ne moze da zna da li ti znas da radis neki posao ili ne (u vecini slucajeva ne znas, ali brzina ucenja posla vezanog za tvoj fakultet cini razliku izmedju razlicitih fakulteta). On samo moze da vidi da li ti imas diplomu ili ne.
A tvoje (ne)znanje ce kad-tad da ispliva na povrsinu.

replika vezana za biro:
To se desava kada upisujes fakultet koji godisnje zavrsava 1000+ ljudi. Ne kazem da je tu kriv student, ali takva je situacija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Lludovi koji završe privatni faks najčešće se mogu zaposliti pri državnim institucijama, naravno sa štelom, kod privatnika to ide malo teže ili nikako.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 12:35 
LemiGO je napisao:
Lludovi koji završe privatni faks najčešće se mogu zaposliti pri državnim institucijama, naravno sa štelom, kod privatnika to ide malo teže ili nikako.


ne bih bas rekla da je tako.. jer sam skoro imala priliku vidjeti statistike iz organa drzavne uprave o tome koliko je ljudi zaposleno sa privatnim a koliko sa drzavnim faxom..


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 12:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
@majlili
Mozes li da objasnis kakva je situacija, posto imas uvid u podatke.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 13:10 
gledala sam podatke po svakom organu, ali ne ukupno... po slobodnoj procjeni 80% po prijemu u korist drzavnih.. znaci kao primljeni od pocetka prednost je na strani drzavnih u vecem omjeru.. e sad ima drugi problem koji narusava ravnotezu, a to su ljudi koji rade 100 godina tu i po stare dane zavrse ove privatne fakultete
znaci, to su oni sluzbenici koji su bili zaposleni sa srednjom skolom pa su sad u najezdi privatnih fakulteta pozavrsavali ove silne menadzmente... i sada dolazi do problema jer oni traze da im se skola logicno prizna, a s druge strane nemoguce je to ne uciniti jer po zakonu oni imaju pravo na doskolovavanje i napredovanje...
e sad, zavisi od svakog organa da li ima potrebu za takvim kadrom ili oni ostaju na mjestima sa srednjom strucnom spremom, zatim moraju poloziti drzavni po novim pravilima ali da imaju minimum 1 godinu stecenog iskustva u tom stecenom zvanju... tako da fakticki postaju pod stare dane pripravnici, pa kad nakupe godinu dana mogu polagati drzavni sa fakultetom.. sve u svemu lakrdija i smijurija, sve zbog tih ljudi koji pred penzijom zavrsavaju ove razne menadzmente.. na taj nacin se i taj omjer privatnih i drzavnih znatno remeti zbog tih ljudi


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Izmedju Apeirona, BLC-a...i ostalih privatnih fakulteta nema nikakve razlike. Skoro da je nemoguce pasti na ispitu. Pametni su oni koji upisuju te fakultete, pametni su oni koji su osnovali te fakultete ali su glupi oni koji zaposljavaju studente sa tih fakulteta.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
majlili je napisao:
gledala sam podatke po svakom organu, ali ne ukupno... po slobodnoj procjeni 80% po prijemu u korist drzavnih.. znaci kao primljeni od pocetka prednost je na strani drzavnih u vecem omjeru.. e sad ima drugi problem koji narusava ravnotezu, a to su ljudi koji rade 100 godina tu i po stare dane zavrse ove privatne fakultete
znaci, to su oni sluzbenici koji su bili zaposleni sa srednjom skolom pa su sad u najezdi privatnih fakulteta pozavrsavali ove silne menadzmente... i sada dolazi do problema jer oni traze da im se skola logicno prizna, a s druge strane nemoguce je to ne uciniti jer po zakonu oni imaju pravo na doskolovavanje i napredovanje...
e sad, zavisi od svakog organa da li ima potrebu za takvim kadrom ili oni ostaju na mjestima sa srednjom strucnom spremom, zatim moraju poloziti drzavni po novim pravilima ali da imaju minimum 1 godinu stecenog iskustva u tom stecenom zvanju... tako da fakticki postaju pod stare dane pripravnici, pa kad nakupe godinu dana mogu polagati drzavni sa fakultetom.. sve u svemu lakrdija i smijurija, sve zbog tih ljudi koji pred penzijom zavrsavaju ove razne menadzmente.. na taj nacin se i taj omjer privatnih i drzavnih znatno remeti zbog tih ljudi



Kod mene u firmi je jedan covjek 30 godina radio fizicke poslove jer mu je radno mjesto bilo izmisljeno, pa je nekad vukao drva, nekad bio portir... ono pomocnik pomocnika, a sad je zavrsio privatni fakultet. I sta sad raditi sa njim? Znamo svi da nije knjige otvorio a opet taj njegov privatni fakultet je priznala drzava pa mu se mora priznati diploma.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 06:52 
pa to. isto tako u zgradi vlade, ja mislim da nema sekretarice koja nije zavrsila privatni fakultet u zadnjih 3/4 godine. studiraju ama bas svi od kurira, portira, cistacice, konobara itd... nije samo vlada u pitanju, tu su i ostale institucije, ali i druge firme, privatne u kojim ljudi sa srednjom sada zavrsavaju fakultete da izvuku veci koeficjent za platu... zalosno, ne zato sto neko odluci da se skoluje u poodmakloj dobi, vec sto je to cista lakrdija.... to skolovanje i ti fakulteti....


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 10:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jebiga, dopustili su im. Zašto priznaju ta sranja... A najgore je što judi koji stvarno znaju nešto da rade neće ni ostati u ovoj državi nego ići negdje gdje će biti adekvatno plaćeni.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 14:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
majlili je napisao:
pa to. isto tako u zgradi vlade, ja mislim da nema sekretarice koja nije zavrsila privatni fakultet u zadnjih 3/4 godine. studiraju ama bas svi od kurira, portira, cistacice, konobara itd... nije samo vlada u pitanju, tu su i ostale institucije, ali i druge firme, privatne u kojim ljudi sa srednjom sada zavrsavaju fakultete da izvuku veci koeficjent za platu... zalosno, ne zato sto neko odluci da se skoluje u poodmakloj dobi, vec sto je to cista lakrdija.... to skolovanje i ti fakulteti....


Ne bih da omalovažavam ili vrijeđam ljude s privatnim fakultetima, ali kako ostati na to sve ravnodušan...radi takvih stvarih bih izašao na ulicu i protestovao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 14:55 
zasto protestvovati? ti ljudi se bore kako znaju i umiju, a privatni fakulteti ostaju lakrdija ko god da im je to dozvolio


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Zato što jednostavno nije fer. Ko ne osjeća da to nije fer prema ljudima koji studiraju radi znanja, koji ulože trud i godine u svoje školovanje i kasnije ne mogu naći posao...ko to ne osjeća ne vrijedi mu objašnjavati zašto protestovati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
korisnik je napisao:
Kod mene u firmi je jedan covjek 30 godina radio fizicke poslove jer mu je radno mjesto bilo izmisljeno, pa je nekad vukao drva, nekad bio portir... ono pomocnik pomocnika, a sad je zavrsio privatni fakultet. I sta sad raditi sa njim? Znamo svi da nije knjige otvorio a opet taj njegov privatni fakultet je priznala drzava pa mu se mora priznati diploma.


Dajte mu otkaz jer nemate potrebu za "njegovim kvalifikacijama" i zaposlite čovjeka sa SSS koji čeka posao na birou... Tako bi ja uradio da se nešto pitam jer držanjem njega i dalje na platnom spisku stvaraš gubitak firmi jer moraš uplaćivati veće doprinose i obezbijediti mu veću platu a nemate potrebu za tim... Ne bih razmišljao niti jedne sekunde da ovako uradim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 16:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Ja mislim da mnogi poslodavci ovo i rade, jer ako nema zakonske potrebe za drzanje nekog sa diplomom, nema smisla ni placati lezilebovicu negov "tariguz sa Apeirona", kad taj posao moze jednako dobro, a vjerovatno i mnogo bolje obaviti i tehnicar sa SSS.
Mada, ovakav pristup je postao i veliki problem danasnjeg trzista jer, s obzirom na stepen razvijenosti nase industrije, jako su male potrebe za visokim znanjima iz pojedinih nauka, jer ne postoje istrazivanja, a nema ni bilo kakve kompleknije proizvodnje.
Zbog toga, vecina diploma danas propada ili na birou ili tako sto vlasnici jako kvalitetnih sertifikata rade poslove koje su nekad obavljali tehnicari, a i placeni su u skladu s tim.

mangia je napisao:
korisnik je napisao:
Kod mene u firmi je jedan covjek 30 godina radio fizicke poslove jer mu je radno mjesto bilo izmisljeno, pa je nekad vukao drva, nekad bio portir... ono pomocnik pomocnika, a sad je zavrsio privatni fakultet. I sta sad raditi sa njim? Znamo svi da nije knjige otvorio a opet taj njegov privatni fakultet je priznala drzava pa mu se mora priznati diploma.


Dajte mu otkaz jer nemate potrebu za "njegovim kvalifikacijama" i zaposlite čovjeka sa SSS koji čeka posao na birou... Tako bi ja uradio da se nešto pitam jer držanjem njega i dalje na platnom spisku stvaraš gubitak firmi jer moraš uplaćivati veće doprinose i obezbijediti mu veću platu a nemate potrebu za tim... Ne bih razmišljao niti jedne sekunde da ovako uradim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 16:53 
Drizzt je napisao:
Zato što jednostavno nije fer. Ko ne osjeća da to nije fer prema ljudima koji studiraju radi znanja, koji ulože trud i godine u svoje školovanje i kasnije ne mogu naći posao...ko to ne osjeća ne vrijedi mu objašnjavati zašto protestovati.


ja prva smatram da su privatni fakulteti najvece zlo, i da svakako ostecuju najvise studente koji ginu na drzvnom faxu..
ali kazem, ako mislis protestvovati protiv tih sto ne vide fakultet vise od dva puta i to kad se upisuju i podizu diplomu je glupost, treba protestvovati protiv postojanja takvih ustanova, protiv obrazovnog sistema koji dovodi do toga da danas diplome izlaze kao na traci.. da cemo biti zemlja sa najvise diploma na svijetu po glavi stanovnika, i ujedno sa velikim procentom neobrazovanih ljudi...zalosno


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 19:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...kapitalizam je nemilosrdan...ko namerava studirato vise od roka najebo je...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2010, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
@majlili
Kad sam napisao da bih radi takvih stvari protestovao, htio sam reći da su mi te stvari povod, uzrok za protest protiv privatnih fakulteta ovakvih kakvi su danas i svega ostalog što si navela.
Nemojmo više širiti priču s obzirom da imamo ista mišljenja. Ne bih više imao šta za dodati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs