banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Apeiron - iskustva?
PostPoslato: 04 Maj 2008, 20:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 28 Sep 2003, 20:33
Postovi: 923
Da li neko ima nekih iskustava sa Apeironom? Ja planiram prvu godinu studirati u BL pa onda negdje u inostranstvo... Za sada najvjerovatnije Prag ali jos uvjek nista sa sigurnoscu ne znam. Zanima me koliko bi to bilo priznato vani?


Poslednji put menjao LaMpiR dana 07 Maj 2008, 08:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2008, 21:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
pa najbolje bi ti bilo da kontaktiras ustanovu (fakultet, univerzitet) vani, na kojoj mislis nastaljati studij, i da ih pitas sta bi ti bilo priznato nakon jedne godine na apeironu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2008, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
lol, sine ostavi se ćorava posla... ako misliš studirati vani idi odmah... kakva bolonja kakav apeiron (valjda imaju neke specijalne laserske štamapače, kažu da mogu i do 20stranica/diploma u minuti printati), to ti je samo za naše SNSD službenike/činovničiće i sl.
off. najjači mi je bio njihov dekan na poslednjoj promociji kad izvali u tom fazonu, pa možda se i vi zaslužni za koje slovo sa ove diplome :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2008, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
LaMpiR je napisao:
Da li neko ima nekih iskustava sa Apeironom? Ja planiram prvu godinu studirati u BL pa onda negdje u inostranstvo... Za sada najvjerovatnije Prag ali jos uvjek nista sa sigurnoscu ne znam. Zanima me koliko bi to bilo priznato vani?

Vani ti je priznato sve što je diploma... Nastavljanje je malo drukčije, neke stvari se parcijalno polažu itd. Bolje idi odmah nego da neke predmete bezveze polažeš, pa da ti ne priznaju....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2008, 23:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
pa nije bas da sve priznaju sto je diploma,zavisi sta i gdje si studirao i sta i gdje planiras studirati,meni su trazili opis svih predmeta koje sam polagala da bi ih pretvarali u tzv kredite i priznali su mi sav dodiplomski studij ali sam imala semestar vise na postdiplomskom u americi
dobar fazon za taj printer i diplome :lol:
moj savjet je da ako planiras Prag ili Cesku uopste,da prvo krenes s casovima ceskog,bez obzira upisujes li neki medjunarodni koledz na engleskom,imas besplatan kurs na filozofskom,a predavac ti moze dati i dosta informacija o stipendijama,ne znam jesi li upoznat u legalnoj imigraciji i stipendijama ceske vlade,ako te interesuje kurs jezika ili neka info javi se na pp
mislim da ti je pametnije da odmah ganjas papire i ides vani ili da upises drzavni faks narocito ako je tehnicki u pitanju,pretpostavljam da je nesto informatika ili sl,znam da je to popularno na aperionu,imam druga koji ide na taj fax ali samo zato sto firma placa i znam da je opsa havarija i rasulo,kakva je to skola kad ima isturena odjeljenja u doboju,bihacu itd...

u svakom slucaju sretno!!!

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2008, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
emeritus je napisao:
lol, sine ostavi se ćorava posla... ako misliš studirati vani idi odmah... kakva bolonja kakav apeiron (valjda imaju neke specijalne laserske štamapače, kažu da mogu i do 20stranica/diploma u minuti printati), to ti je samo za naše SNSD službenike/činovničiće i sl.
off. najjači mi je bio njihov dekan na poslednjoj promociji kad izvali u tom fazonu, pa možda se i vi zaslužni za koje slovo sa ove diplome :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sve fino srocio+ da dodam, ako ces vec vani studirati, moraces se napatiti, zato bolje pocni sa drzavnim jer ako se naviknes na privatne tipa apeiron, vratices se u bl vec iduce godine...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2008, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
U principu se više napatiš jer učiš na stranom jeziku nego što su profesori nekorektni... Zato veliki plus studiranju vani jer imaš mogućnost izbora - od materije do profesora.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2008, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
moje jedino iskustvo:
kucala sam nije bitno nekoj tamo zeni koja tu studira nekakav seminarski rad
pa je na prvoj strani trebalo ukucati i naziv te skole
trazila je da ukucam APERION iako je meni bolje zvucalo APEIRON
nisam je mogla ubijediti pa je i otislo kao APERION
imam li razloga da se smijem ili...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2008, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
skitnica je napisao:
imam li razloga da se smijem ili...

da placem?

:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Има свакаквих пропуста доле, али чуо сам да ови са информатике доста добро крљју.
Имају доста јаке професоре, предаваче.

Њихови студенти имају форум однедавно чини ми се.

www.studentskiforum.co.nr


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Jao ja sam radio sa jednim momkom koji je druga ili treca godina na tom faxu... Isto mi tako govori: Eno reklame za moj fakultet, ona velika tamo, pise ApeRIon... Tada je reklama bila na onoj kuci preko puta Narodnog pozorista, knjizara, sta li vec, zuta kuca...
Znaci, studenti ne znaju ni procitati ime fakulteta, hmm, dobar indikator...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 21:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2006, 16:02
Postovi: 116
i brucosijada im je bila bezveze. :D

_________________
In an ocean of noise I first heard your voice...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2009, 13:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
Rakun_Slavko je napisao:
Jao ja sam radio sa jednim momkom koji je druga ili treca godina na tom faxu... Isto mi tako govori: Eno reklame za moj fakultet, ona velika tamo, pise ApeRIon... Tada je reklama bila na onoj kuci preko puta Narodnog pozorista, knjizara, sta li vec, zuta kuca...
Znaci, studenti ne znaju ni procitati ime fakulteta, hmm, dobar indikator...


A dobro da je tema jos otvorena. Ti ako mislis da takvih nepismenjaka nema na drzavnim fakultetima ti si onda u grdnoj zabludi. I to da se fakultet zavrsava lezeci... Ja idem na Apeiron i eto zbog ovakvih komentara od strane studenata koji nisu dana proveli na Apeironu, ja sam taj fakultet olako shvatio. Medjutim sad vidim da to nije tako kako se prica. Istina je sve u svemu da te profesori nece za*ebavati zbog gluposti. Bar mi se tako cini, evo na ovaj jedan ispit sam skoro izlazio drugi put i opet pao sto mi nije bas najjasnije (jer predmet koji sam izasao inace mi je u slobodno vrijeme dolazio kao hobi na neki nacin, a i pripremio sam ga), ali dobro ipak je on profesor, pa valjda zna sta radi. Zatim na zivce znaju ici predmeti koji bi trebali biti laksi, a oni od njih naprave nuklernu fiziku. Recimo moj prijatelj na drzavnom je imao isti jedan predmet iz kojeg je dobio 8 bez ikakve pripreme vec samo redovnog dolaska na predavanja. Dok ja moram da se oko toga pozabavim ko da cu ne znam kakvu potrebu za tim predmetom imati u buducnosti (predmet nema nikakve veze sa mojim studijskim predmetom, ali to mi nije ni prvi, a vjerovatno ni poslednji takav predmet).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2009, 14:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2008, 21:05
Postovi: 221
Lokacija: Univerzitet "Posejdon"- friske diplome na kilu i po pola kile
IronMan je napisao:
Ja idem na Apeiron i eto zbog ovakvih komentara od strane studenata koji nisu dana proveli na Apeironu, ja sam taj fakultet olako shvatio. Medjutim sad vidim da to nije tako kako se prica.

Recimo moj prijatelj na drzavnom je imao isti jedan predmet iz kojeg je dobio 8 bez ikakve pripreme vec samo redovnog dolaska na predavanja.


Posto Rakun Slavko nije aktivan na forumu preuzecu na sebe zadatak da pomognem koliko mogu :confused1:
Rjesenje problema:
Upisi drzavni pa ces polagati ispite bez ucenja redovnim dolaskom na predavanja, a jos ces dodatno ustedjeti 10 somova :wink:

a taj cuveni fakultet na kojem sad studiras - koji su do sada mnogi umni ljudi upisali, a nikome nije poslo za rukom da ga zavrsi i na kojem do sada nije odrzana ni jedna od 150 promocija i nije podjeljena ni jedna od 15.000 diploma i na kojem od pojedinih predmeta prave:
IronMan je napisao:
oni od njih naprave nuklernu fiziku.

ostavi za nekog novog Teslu pa mozda za nekih 50 godina konacno neko diplomira na njemu :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5:

_________________
(NE)ZAVISNI PROAFRICKI UNIVERZITET/KOLEDŽ "POSEJDON":diplome na kilu i po pola kile.Lokacija na pijaci i u najblizoj napustenoj fabrici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2009, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
IronMan je napisao:
Rakun_Slavko je napisao:
Jao ja sam radio sa jednim momkom koji je druga ili treca godina na tom faxu... Isto mi tako govori: Eno reklame za moj fakultet, ona velika tamo, pise ApeRIon... Tada je reklama bila na onoj kuci preko puta Narodnog pozorista, knjizara, sta li vec, zuta kuca...
Znaci, studenti ne znaju ni procitati ime fakulteta, hmm, dobar indikator...


A dobro da je tema jos otvorena. Ti ako mislis da takvih nepismenjaka nema na drzavnim fakultetima ti si onda u grdnoj zabludi. I to da se fakultet zavrsava lezeci... Ja idem na Apeiron i eto zbog ovakvih komentara od strane studenata koji nisu dana proveli na Apeironu, ja sam taj fakultet olako shvatio. Medjutim sad vidim da to nije tako kako se prica. Istina je sve u svemu da te profesori nece za*ebavati zbog gluposti. Bar mi se tako cini, evo na ovaj jedan ispit sam skoro izlazio drugi put i opet pao sto mi nije bas najjasnije (jer predmet koji sam izasao inace mi je u slobodno vrijeme dolazio kao hobi na neki nacin, a i pripremio sam ga), ali dobro ipak je on profesor, pa valjda zna sta radi. Zatim na zivce znaju ici predmeti koji bi trebali biti laksi, a oni od njih naprave nuklernu fiziku. Recimo moj prijatelj na drzavnom je imao isti jedan predmet iz kojeg je dobio 8 bez ikakve pripreme vec samo redovnog dolaska na predavanja. Dok ja moram da se oko toga pozabavim ko da cu ne znam kakvu potrebu za tim predmetom imati u buducnosti (predmet nema nikakve veze sa mojim studijskim predmetom, ali to mi nije ni prvi, a vjerovatno ni poslednji takav predmet).



ajde odvadi malo ta govna sto pises, utusi se sam u njima... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 07:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
[Enterprise] je napisao:
IronMan je napisao:
Rakun_Slavko je napisao:
Jao ja sam radio sa jednim momkom koji je druga ili treca godina na tom faxu... Isto mi tako govori: Eno reklame za moj fakultet, ona velika tamo, pise ApeRIon... Tada je reklama bila na onoj kuci preko puta Narodnog pozorista, knjizara, sta li vec, zuta kuca...
Znaci, studenti ne znaju ni procitati ime fakulteta, hmm, dobar indikator...


A dobro da je tema jos otvorena. Ti ako mislis da takvih nepismenjaka nema na drzavnim fakultetima ti si onda u grdnoj zabludi. I to da se fakultet zavrsava lezeci... Ja idem na Apeiron i eto zbog ovakvih komentara od strane studenata koji nisu dana proveli na Apeironu, ja sam taj fakultet olako shvatio. Medjutim sad vidim da to nije tako kako se prica. Istina je sve u svemu da te profesori nece za*ebavati zbog gluposti. Bar mi se tako cini, evo na ovaj jedan ispit sam skoro izlazio drugi put i opet pao sto mi nije bas najjasnije (jer predmet koji sam izasao inace mi je u slobodno vrijeme dolazio kao hobi na neki nacin, a i pripremio sam ga), ali dobro ipak je on profesor, pa valjda zna sta radi. Zatim na zivce znaju ici predmeti koji bi trebali biti laksi, a oni od njih naprave nuklernu fiziku. Recimo moj prijatelj na drzavnom je imao isti jedan predmet iz kojeg je dobio 8 bez ikakve pripreme vec samo redovnog dolaska na predavanja. Dok ja moram da se oko toga pozabavim ko da cu ne znam kakvu potrebu za tim predmetom imati u buducnosti (predmet nema nikakve veze sa mojim studijskim predmetom, ali to mi nije ni prvi, a vjerovatno ni poslednji takav predmet).



ajde odvadi malo ta govna sto pises, utusi se sam u njima... :lol:


vidim kultura je bas na nivou kod gospode sa drzavnog fakulteta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 10:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
pa kad mi ovako digne zivac! Studira aperion i kuka kako je tesko!

Idi zuri u sunce ili nesto!

Prethodni post je bio blaza verzija posta koji sam prvo zelio da napisem!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 12:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
Eto vi pricate kakvi smo mi na privatnim, a vi koliko vidim ne znate konflikt nikako drugacije rijesiti nego na neki prostacki nacin. Ja nisam rekao da se fakultet ne moze zavrsiti i zamolio bih vas da ne iskrivljujete ono sto sam rekao, ali isto tako ne izmisljajte da se drzavni fakultet ne zavrsava i kako tu nema kupovine diploma i ko zna cega. Sto se tice nekog znanja i to kako se po zavrsetku privatnog fakulteta ne zna nista, a kako ste vi sa drzavnih pobralii sva moguca znajna to je nista vise od jedne velike lazi. Za razliku od vas koji pricate o tome po nekom principu ja to pretpostavljam, mislim ili imam neki osjecaj da je to tako, ja o tome pricam iz svojih i porodicnih iskustava. Ne znam kako kod vas, ali moji su uglavnom svi pozavrsavali te fakultete (svi su bili drzavni) i stariji brat mi isto studira drzavni sad je na 4. godini. Zbog njihovih iskustava, a ta iskustva su obicno bila da ih profesori nece pustiti da poloze neki ispit iz svog nekog hira, a ne zbog njihovog ne znanja. Opet jedna napomena u slucaju da se nadje neki pametnjakovic koji ce reci kako moj brat nije ucio ili nesto tako, lik je za mene lud ganja nekakav prosjek valjda ako sam shvatio oko 9, obicno ako dobije 6 ili 7 nije zadovoljan dok je meni bitno da se samo prodje. I jos posto Apeiron nije samo jedan fakultet nego je univerzitet mogu isto reci da ne mogu bas da pricam kako je na drugim studijskim programima, ali za ovo sto ja studiram, a konkretno radi se o informatici, sto se tice razlike drzavni i privatni to je 100% da je lakse nego da sam na elektro (koji se u prosjeku studira nekih 10, sto je za mene gubljenje vremena), ali isto tako da ce se fakultet sam zavrsiti u roku nece i kako to svi prolaze. Eto trenutno to bi bilo to, ni sam vise ne znam sta da dodam, ali vjerujem da ce me opet neko svojim kompleksaskim komentarom podstaci da jos nesto napisem. Ako vas na drzavnom muce profesori ja vam nisam kriv za to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 15:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
IronMan je napisao:
Ako vas na drzavnom muce profesori ja vam nisam kriv za to.

ne muce nas profesori koliko nas mucite VI koji studirate aperion a onda jos dodjete da kukate kako je tesko, prodajete meni pricu kako padate ispite i kako PUCATE od znanja.
Jedino sam ljut na sebe sto dozvolim da me takvi likovi iznerviraju. A trebao bih samo to sve da pustim kraju.
Evo pustam kraju.
Studiras najtezi fakultet u citavoj RS (i sire vjerovatno), imaces vazecu diplomu kad zavrisis (ako zavrisis naravno), bices poznati strucnjak iz te oblasti koju si zavrsio (vjerovatno i ostalih), itd. Nadam se da ovo zadovoljava tvoje apetite...
Ali ja znam jednu stvar: Ja cu uskoro imati diplomu drzavnog fakulteta i kad\ako mi nekada dodje takav strucnjak sa takvom diplomom da trazi posao ili nesto slicno.... Pa bojim se da ga necu gledati istim ocima!
over & out


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
@IronMan:

Извињавам се ако упадам у расправу, али чиме ти мислиш у животу да се бавиш са том дипломом "информатичара"? И какво формално звање се уопште стиче на Апеирону након завршења тог студијског програма? Само покушавам да се информишем, јер у свијету рачунарства одавно постоје оквирне препоруке о студијским програмима, о ономе што се према њима изучава и звањима која се стичу након завршетка тих студија.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs