banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Avg 2009, 19:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
Od bilo kojeg fakulteta u RS koliko vidim ne moze se ocekivati neko posebno znanje. Inace bi valjda svi do sada trebali znati da je diploma nekog od nasih fakulteta nista vise nego karta za bolji posao. A sto se mene tice po racunarima ceprkam odprilike od svoje 8 godine. Tako da sam sam naucio neke stvari o servisiranju, web dizajnu, audio-video montazi i animacijama i jos nekim sitnicama. Malo sam radio i u nekom servisu onako radi prakse. I sve u svemu meni je glavni cilj da dobijem tu diplomu, a jos ako bi tu nesto i naucio to mi je samo kao dodatni bonus.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 23:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Pa, da, danas i kada igraju igrice ZNAJU RAD NA RACUNARU i odmah su HAKERI!
To sto ti caprkas od svoje osme godine nisi jedini, ima ih jos koji caprkau od svoje prve godine ali nisu nista iscaprkali.
Eto, blago tebi kada mislis da se racunar svodi na to sto ti znas da radis, (sto, vjeruj mi, zna, 60% djece uzrasta 13 godina kada ih obuzme zelja za racunarima pa to uce, jer je osnovno) i da zato smatras da je ETF ZA TEBE gubljenje vremena. :confused4:

Kazes "SAMO STO JE DOLAZIO NA PREDAVANJA", a ja cu da istaknem to "SAMO"! :D

Pozzzzz :D

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2009, 23:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008, 22:00
Postovi: 91
@ Iron Man

'Ajde leba ti nemoj da 'ebes musice u letu!
Zar zaista mislis da ce neko "progutati" tvoju pricu kako vi ucite i kako vam je tesko na AperiJonu?
Ma idi begaj,znam, morate da se "vadite" koliko toliko, jer sramota je, shvatam, ali znas sta vas ukopava,veliki broj onih
koji tvoju pricu uopste ne pricaju i javno objavljuju kako se lako prolazi,znas ono "ja faca, polozio 3 ispita
a ne znam sta je knjiga".

Niko nije ni rekao da na drzavnim fakultetima nema muljaze,samo znas sta je poenta?
Ne znas?
E, evo, da ti kazem,od 200 studenata na drzavnom faksu na muljazu prodje 15,a na privatluku
od 200 prodje 200.Da li treba da kazem i napomenem da nisu videli knjige nego je dovoljna priznanica da je
uplaceno i da je kes legao na racun?

Velis studiras informatiku? 'Ajde.
Samo mi nemoj reci da si web dizajner i da je sve sto znas PHP,tacnije napisati "hello world" u istom.
Znas, najvise volim "informaticare" sa privatluka.Prosto im se divim do imbecilnosti. Neverovatno,
kojeg god upitas bilo sta vezano za IT,odmah "skace" kako je on samo za web dizajn, a ostalo ga ne zanima.
Izgleda nisu culi da ima jos nesto u tim informatikama o kojima svet prica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2009, 12:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
Ja samo ne znam kako nekoga nije sramota da pise ovakve gluposti kao sto vi pisete. Vecina vas upise ono pravo i ekonomiju i misle da su najpametniji ljudi na zemlji. Da istina je da vecina ceprka po racunarima i takvu vecinu sam upoznao. I to ceprkanje se uglavnom svodi na igranje igrica. A pored ceprkanja zar nisi vido da sam napisao i da sam radio kao serviser racunara. A inace sam sa strane odradjivao neke flash prezentacije i malo se bavio webom. Sto nije isto kao sto je slucaj sa tom vecinom sto vi pricate. Ali zasto se ja uopste takvim ljudima kao sto ste vi objasnjavam. Ne mogu da vjerujem da vi i dalje mislite da cete vi po zavrsetku tog fakulteta nebitno bio to drzavni ili privatni mislite da cete sve znati i da cete znati raditi neki posao. Tek kad se zaposlite slijedi pravo ucenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2009, 23:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008, 22:00
Postovi: 91
IronMan je napisao:
Ne mogu da vjerujem da vi i dalje mislite da cete vi po zavrsetku tog fakulteta nebitno bio to drzavni ili privatni mislite da cete sve znati i da cete znati raditi neki posao. Tek kad se zaposlite slijedi pravo ucenje.


Niko ne kaze da ce znati sve, (to nikad nije ni moguce u citavom zivotu) ali imamo bolje osnove za to nadogradjivanje kroz praksu,
jer da bi prosli ispit moramo imati znanje koje vama za prolaz uopste nije potrebno,jer vam ga ne traze.
Ne mozes zidati kucu bez temelja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 13:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
Dobro, sto se ovoga tice tu si upravu. Potrebno je imati neko predznanje. Ali mi jedino nije jasno odakle vam ta ideja da se ovde ne mora uciti i da niko ne gubi godinu. Evo sad trenutno znam za 20-ak studenata koji ce morati da obnavljaju godinu, a u koje bi i ja lako mogao da se ubrojim ako se ne pripremim za septembar. A ovo je samo na smjeru informatika gdje nas ima ukupno oko 80-90 (ukljucujuci redovne, vanredne i ove na daljinu). A da neko ponavlja godinu na njemu to nece biti ni prvi ni poslednji put, zato sto sam vec vidjao studente koji su se raspitivali oko obnove godine kad sam upisivao fakultet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 15:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
IronMan je napisao:
Dobro, sto se ovoga tice tu si upravu. Potrebno je imati neko predznanje. Ali mi jedino nije jasno odakle vam ta ideja da se ovde ne mora uciti i da niko ne gubi godinu. Evo sad trenutno znam za 20-ak studenata koji ce morati da obnavljaju godinu, a u koje bi i ja lako mogao da se ubrojim ako se ne pripremim za septembar. A ovo je samo na smjeru informatika gdje nas ima ukupno oko 80-90 (ukljucujuci redovne, vanredne i ove na daljinu). A da neko ponavlja godinu na njemu to nece biti ni prvi ni poslednji put, zato sto sam vec vidjao studente koji su se raspitivali oko obnove godine kad sam upisivao fakultet.



Radio si u servisu, pa sta? Vecina koja zavrsi elektrotehicku skolu ima iskustva sa radom u servisu, a to je jako puno ucenika, tako da pored tebe makar hiljadu iz tvoje generacije zna vise...
To je prvo, a drugo jednostavno nikad necete moci da ubijedite druge kako uopste zasluzujete ime studenta, to nije do mene i do nase tvrdoglavosti, jednostavno- to je istina.
Obnoviti godinu na privatnom? Taj ako se rodio treba mu cestitati. I to ce biti nasi informaticari i to je jos kao moguce da steknu zvanje nekih INZENJERA kako cuh, kao idu ovo-ono, sta ja znam, bum tras i INZENJER. Tako meni rekao drug sa BLC-a :D!
Ideja da tu niko ne mora da uci je dosla od toga sto znam ljude koji upisuju privatne fakultete. Ako je momak koji je padao iz osam predmeta i iz matematike imao dvojku nakon sto plati ili prof se smiluje, upisao privatni i ima DEVETKU iz matematike onda se zapitas, a na mom fakultetu devetku iz matematike dobijes ako propiskis krv. Blah! To je odgovor na pitanje. Plus, ne ulazim ja *niko* KOLIKO vi vremenski ucite vec STA ucite! E, to je smijesno i na osnovu toga znas koliko taj fakultet vrijedi, recimo licno tvoj smijer. I da, ja te licno ne napadam nego ti samo pokusavam dati do znanja zasto SVI tako misle i zasto to jeste tako. Pozzz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 17:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
I evo sad ces mi ti opet voditi pricu o tome kakvi su ucenici Elektro-tehnicke skole koju sam zavrsio. Da su mi poklanjali 2 nisu, prolazio sam sa 4 i u svom razredu bio jedan od 5 najboljih ucenika. Opet da sad hiljade likova u toj skoli ima pojma nesto o racunaru, nema, jer pored mene iz mog razreda su to radila jos 2 ucenika. I vecina tog mog bivseg razreda nema nikakve veze sa elektronikom vec sad rade kao trgovci u fast foodu i sl. ili studiraju DIF. Od toga 4 studiraju na elektro od kojih ce vjerovatno 1 ili 2 ispisati. I ja nisam rekao da je to neki veoma tezak posao, ali ja ga bar znam raditi i ne znam na osnovu cega ti pljujes po tome. Sta si ti tako pametno i tesko radio u svom zivotu? A kada je rijec o tome da bi svi htjeli da su web dizajneri to je iz razloga sto je samo to razvijeno od tih bolji IT poslova na nasim prostorima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2009, 20:05 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
A sine brate Iron primas se ko samar na budalu :D

mada ni ostali nisu daleko ...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 04:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
IronMan je napisao:
I evo sad ces mi ti opet voditi pricu o tome kakvi su ucenici Elektro-tehnicke skole koju sam zavrsio. Da su mi poklanjali 2 nisu, prolazio sam sa 4 i u svom razredu bio jedan od 5 najboljih ucenika.


Slabo predvidjas :D!
Necu ti drzati predavanja a ne moras ni ti meni jer sam isla u ETS u BL.
Ok, dobro je biti i jedan od deset najboljih hehe, ako ne i dvadeset. Tako i onaj sa tri je jedan od najboljih. Ok!

Citiraj:
I vecina tog mog bivseg razreda nema nikakve veze sa elektronikom vec sad rade kao trgovci u fast foodu i sl. ili studiraju DIF. Od toga 4 studiraju na elektro od kojih ce vjerovatno 1 ili 2 ispisati.


To sto neko radi u fast fudu ne mora znaciti DA NEMA POJMA mozda samo nije imao para da upise fakultet sto ne mora znaciti da nece jednog dana. Iz moje generacije je ETF upisalo oko 20 ucenika. Neka se ispisu...i nemas pravo da pljujes po njima jer racunaj da si u gorem polozaju cim si spomenuo!

Citiraj:
Opet da sad hiljade likova u toj skoli ima pojma nesto o racunaru, nema, jer pored mene iz mog razreda su to radila jos 2 ucenika.


I da, nisam rekla hiljadu iz Elektrotehnicke Nikola Tesla iz Banjaluke *koja nije jedina, inace* tako da ih hiljadu zna!

Citiraj:
I ja nisam rekao da je to neki veoma tezak posao, ali ja ga bar znam raditi i ne znam na osnovu cega ti pljujes po tome. Sta si ti tako pametno i tesko radio u svom zivotu? A kada je rijec o tome da bi svi htjeli da su web dizajneri to je iz razloga sto je samo to razvijeno od tih bolji IT poslova na nasim prostorima.



Ne znam kako si zakljucio da ja pljujem po "tome". I sta mislis pod tim pitanjem i kako si izvukao, zbog cega :D! Ali...Pametnog sam, za sebe, mnogo radila u zivotu, tesko- ne postoji.
Ja nisam rekla da svi hoce da budu WEB DIZAJNERI i to nije jedino razvijeno kod nas. Et'! Baj! A ti sad ovo opet shvati kao uvredu, a ja opet odgovorih na pitanja. Eto mi hvala :P!

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 12:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Avg 2009, 12:59
Postovi: 7
Ne shvatam ja tu nista kao uvredu, samo mi nije jasno od kud vam to da mi ne moramo uciti. I ako si radila nest svaka ti cast, posto vise cijenim kada neko zna nesto da radi nego da mi prica neku teoriju. Kada sam spominjao ove da rade u fast food ili slicno nisam po tome zakljucio da nemaju pojma vec zato sto ih poznajem. I sto se tice da takvih koji znaju nesto oko racunara i njegovog servisiranja da ih ima mimo ETS to je istina, ali hiljadu nije opet neka brojka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 13:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Apr 2008, 10:54
Postovi: 9
[Enterprise] je napisao:
IronMan je napisao:
Ako vas na drzavnom muce profesori ja vam nisam kriv za to.

ne muce nas profesori koliko nas mucite VI koji studirate aperion a onda jos dodjete da kukate kako je tesko, prodajete meni pricu kako padate ispite i kako PUCATE od znanja.
Jedino sam ljut na sebe sto dozvolim da me takvi likovi iznerviraju. A trebao bih samo to sve da pustim kraju.
Evo pustam kraju.
Studiras najtezi fakultet u citavoj RS (i sire vjerovatno), imaces vazecu diplomu kad zavrisis (ako zavrisis naravno), bices poznati strucnjak iz te oblasti koju si zavrsio (vjerovatno i ostalih), itd. Nadam se da ovo zadovoljava tvoje apetite...
Ali ja znam jednu stvar: Ja cu uskoro imati diplomu drzavnog fakulteta i kad\ako mi nekada dodje takav strucnjak sa takvom diplomom da trazi posao ili nesto slicno.... Pa bojim se da ga necu gledati istim ocima!
over & out

Ti prvo treba da nadjes taj posao. A tek kad budes studirao drugi fakultet (o kojem dajes kritike) onda ces moci da diskutuješ o njemu.
Inače karakteristika ljudi sa ovih prostora je da su najpametniji, najbolji, da studiraju najbolje fakultete i da nema težih od njihovih itd, a ti si reprezentativni primjerak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2009, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Posto je taj "apeiron" na losem glasu, a poznato je da se skoro nigdje ne priznaju diplome sa njega, a i uvijek neka frka bude tamo, te ponistavanje diploma, te ovo te ono, nije mi jasno ko hoce da studira tamo i placa debelu lovu za svaki papiric?
Zna li neko koliko studenata ima tamo i kako im se da ici ako nije sigurno da ce biti priznato? Ima li neko odatle da odgovori koja mu je motivacija da ide tamo, osim naravno onih kojima je samo cilj da imaju diplomu da visi na zidu bez mnogo truda i ne misle je koristiti?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Kolegica koja studira pravo na Apeironu, mi je rekla da ih je na prvoj godini bilo oko 400.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 15:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
Tommy Vercetti je napisao:
Kolegica koja studira pravo na Apeironu, mi je rekla da ih je na prvoj godini bilo oko 400.


Pa? Sta si htio da kazes s tim? Prije dvije godine na ekonomskom drzavnom faxu ih je bilo 700, morali su dolaziti sat vremena prije predavanja da zauzmu mjesto jer jednostavno nisu mogli svi stati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
@automotive

Ajde prije napadanj procitaj? Vim je u postu iznad pitao koliko studenata imaju. Ja mu odgovorio. Drugo, student sam Ekonomskog fakulteta, pa znam kad se trebalo dolaziti na predavanja, i kakve su guzve znale biti.
Trece, protiv sam privatnih fakulteta.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 16:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
Tommy Vercetti je napisao:
Ajde prije napadanj procitaj? Vim je u postu iznad pitao koliko studenata imaju. Ja mu odgovorio. Drugo, student sam Ekonomskog fakulteta, pa znam kad se trebalo dolaziti na predavanja, i kakve su guzve znale biti.


Nemoj odma da se ljutis, nisam napadao uopste :wink: samo sam te pitao sta si htio da kazes s tim sto apeiron ima 400 studenata jer, istina, nisam vidio sta je vim pitao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2009, 21:20
Postovi: 1324
i jedni i drugi kad završe dobiju posao, vuk siti ovce na broju. svi ti vlasnici privatnih fakulteta su ''blisko'' povezani sa vladajućim strukturam tako da se ne vrijedi sikirati oko toga koliko se nauči na aperionu, blc-u, nubl-u i ostalim privatlucima. bar vam je jasno da se danas 90% ljudi zapošljava preko ''veze''.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Tommy Vercetti je napisao:
Kolegica koja studira pravo na Apeironu, mi je rekla da ih je na prvoj godini bilo oko 400.


Gdje ih nakupise tolike. I kazu ljudi nemaju para za bacanje. Posto je rijec o pravu, vjerovatno su to oni koji se nisu uspjeli upisati na drzavni pa posto se u apeironu ne polaze prijemni nego samo se upisuje za pare, upisali tamo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2009, 18:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
contador je napisao:
i jedni i drugi kad završe dobiju posao, vuk siti ovce na broju. svi ti vlasnici privatnih fakulteta su ''blisko'' povezani sa vladajućim strukturam tako da se ne vrijedi sikirati oko toga koliko se nauči na aperionu, blc-u, nubl-u i ostalim privatlucima. bar vam je jasno da se danas 90% ljudi zapošljava preko ''veze''.



a vidis da se nadaju suprotnom ... ko da zive ko zna gdje, a ne u BiH :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs