banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 11:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2011, 22:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
stormbringer je napisao:
Slazem se da ce onaj ko zeli da uci, nauciti nesto i na privatnom i na drzavnom, dok ko uci za prolaz, bice isti na oba fakulteta. Nema tu neke velike razlike.
Ali ne vidim zasto bi nekog bilo briga gde neko drugi studira. To je kao da se ja ljutim na komsiju sto kupuje u jednoj prodavnici a ja u drugoj. Banalan primer, ali svako ide na fakultet zbog svog licnog znanja, ili zbog svog posla. Ko je dobar student i ko zna da radi posao moze da nadje posao u iole normalnim uslovima, tu fakultet nije presudan.
Ali pitanje je koliko su kod nas normalni uslovi. S obzirom na dobijanje posla preko veze, ili sa placanjem za radno mesto, kao sto je praksa kod nas, nema nikakve razlike izmedju onog ko je studirao na privatnom i onog ko je studirao na drzavnom.


Da li ti je palo na pamet da je jedan od glavnih nosilaca razvoja bilo kojeg iole modernog drustva visoko skolstvo, i obrazovanje na istom?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 00:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
MuskoBre je napisao:
stormbringer je napisao:
Slazem se da ce onaj ko zeli da uci, nauciti nesto i na privatnom i na drzavnom, dok ko uci za prolaz, bice isti na oba fakulteta. Nema tu neke velike razlike.
Ali ne vidim zasto bi nekog bilo briga gde neko drugi studira. To je kao da se ja ljutim na komsiju sto kupuje u jednoj prodavnici a ja u drugoj. Banalan primer, ali svako ide na fakultet zbog svog licnog znanja, ili zbog svog posla. Ko je dobar student i ko zna da radi posao moze da nadje posao u iole normalnim uslovima, tu fakultet nije presudan.
Ali pitanje je koliko su kod nas normalni uslovi. S obzirom na dobijanje posla preko veze, ili sa placanjem za radno mesto, kao sto je praksa kod nas, nema nikakve razlike izmedju onog ko je studirao na privatnom i onog ko je studirao na drzavnom.


Da li ti je palo na pamet da je jedan od glavnih nosilaca razvoja bilo kojeg iole modernog drustva visoko skolstvo, i obrazovanje na istom?

Tvoj post donosi pitanje da li smo mi iole moderno društvo. :D
"Ako želite nešto da promjenite u društvu, počnite mjenjati sebe u tom nekom smjeru."
Malo je nas koji se vodimo time, ogromna većina je pasivna i upija ono što im se servira.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 01:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Palo mi je na pamet, ali posto mislim da obrazovanje na drzavnom univerzitetu nije nesto puno bolje od onog na privatnom, ne vidim zasto se pravi tolika razlika. Ljudi koji su dosli nesto da nauce to ce i uraditi, a i drzavni univerziteti su puni studentata koji samo gledaju kako da manje nauce i lakse prodju. Tako da to, u sustini, nije problem univerziteta, vec je problem ljudi i drzave koja ne daje dovoljan podsticaj onima koji uce ili na neki drugi nacin doprinose razvoju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 06:41 
pa kako neko ko je dosao stvarno nauciti moze uistinu to i uciniti na privatnom fakultetu kad je literatura skripta od 15 strana??


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 08:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Pa za svaki predmet postoji literatura, koja nije skripta od 15 strana. To sto se ta literatura ne koristi za ispit je druga stvar, ali ona postoji, i iz nje se moze nauciti. Na drzavnom univerzitetu se ne uci iz skripte? Svi studenti jedva cekaju da citaju knjige od 500 strana? Ma daj...ko uci samo da polozi ispit, taj ce imati isti nivo znanja i na drzavnom i na privatnom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 08:25 
ja sam na citavom faxu polozila 1 ispit na skriptu. generalno, moguce da ih je bilo za ostale ispite, ali ja nikad nisam mogla nista nauciti ni skontati iz skripte... za svaki ispit sam ucila iz knjige, jer je bilo nemoguce na 1 pitanje odgovoriti u 5 recenica, u kratkim crtama i proci dalje..
nisam jedva cekala da citam knjizurine od 500 strana ali sam ih htjela i morala citati, i nije mi zao.. :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jul 2011, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Jednom je profesor na kraju prve godine rekao: "Da li vi ucite smao iz jednog izvora? To sto sam ja rekao samo tu (neku) knjigu ne znaci da u njoj ima sve, nego slobodno citajte sve sto vam padne pod ruku o toj temi. Tako cete biti dobri studenti (tj nauciti dosta)."
Tako da niko tebi ne brani na privatnom faxu da ucis iz jos 10 knjiga pored te skripte. Pusti ti salabajzere koji su tu iz svih ostalih razloga, samo ne znanja.
Ja sam drzavni fax i mislim da je malo onih (dosad samo lilipopka) koji bi prije upisali privatni nego drzavni fax za sticanje znanja. Meni se tu samo ne uklapa momenat zvani pare. U 5-6 godina je razlika 10-15 hiljedarki. A toveje je da zagrijes stolicu 10-tak sati dnevno i tamo i ovamo. Samo sto mozda negdje sjedis na koznoj a negdje na drvenoj stolici, i umjesto osvjezivaca imas miris kontejnera.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2011, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Whotanoob je napisao:
A toveje je da zagrijes stolicu 10-tak sati dnevno i tamo i ovamo.

da da, samo mi nije jasno kako onda stignu da obidju 10tak kafana dneveno. I jedni i drugi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2011, 17:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Whotanoob je napisao:
Tako da niko tebi ne brani na privatnom faxu da ucis iz jos 10 knjiga pored te skripte. Pusti ti salabajzere koji su tu iz svih ostalih razloga, samo ne znanja.


Koji ces moj onda uopste na fakultetu? Sjedis kod kuce, i citas tih ostalih 10 knjiga. Ne upisujes fakultet, sacuvas te pare, vise slobodnog vremena, milion prednosti.

To sta je ova drzava ucinila drustvu sa tim privatnim fakultetima, ravno je nekom genocidu. A svi ti po tim mejtefima, su saucesnici.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2011, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
MuskoBre je napisao:
Whotanoob je napisao:
Tako da niko tebi ne brani na privatnom faxu da ucis iz jos 10 knjiga pored te skripte. Pusti ti salabajzere koji su tu iz svih ostalih razloga, samo ne znanja.


Koji ces moj onda uopste na fakultetu? Sjedis kod kuce, i citas tih ostalih 10 knjiga. Ne upisujes fakultet, sacuvas te pare, vise slobodnog vremena, milion prednosti.

To sta je ova drzava ucinila drustvu sa tim privatnim fakultetima, ravno je nekom genocidu. A svi ti po tim mejtefima, su saucesnici.

1.Slusam predavanja
2.Ovo je figurativno 10 (mislio sam vise nego skripta)
3.Slazem se

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2011, 17:24 
MuskoBre je napisao:
Whotanoob je napisao:
Tako da niko tebi ne brani na privatnom faxu da ucis iz jos 10 knjiga pored te skripte. Pusti ti salabajzere koji su tu iz svih ostalih razloga, samo ne znanja.


Koji ces moj onda uopste na fakultetu? Sjedis kod kuce, i citas tih ostalih 10 knjiga. Ne upisujes fakultet, sacuvas te pare, vise slobodnog vremena, milion prednosti.

To sta je ova drzava ucinila drustvu sa tim privatnim fakultetima, ravno je nekom genocidu. A svi ti po tim mejtefima, su saucesnici.


na ovoj temi me naprosto odusevljavas, potpisujem svaki muskov post tokom ove rasprave...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jul 2011, 00:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
[Enterprise] je napisao:
Whotanoob je napisao:
A toveje je da zagrijes stolicu 10-tak sati dnevno i tamo i ovamo.

da da, samo mi nije jasno kako onda stignu da obidju 10tak kafana dneveno. I jedni i drugi


pa nemaju potrebu niti za ucenjem, a jos manje studiranjem
vazno je samo docepati se pitanja sa proslih rokova i/ili, eventualno, neke skripte
uostalom stormbringer je odlicno objasnio

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Citiraj:
Ja po Zakonu o autorskim i srodnim pravima, imam pravo da budem anoniman autor tog djela ili autor pod pseudonimom, i u tom slučaju, autorska prava nad tim djelima ima ono lice koje izda ta djela, u mom slučaju "nazovimo ga moj klijent".


Dakle, po tvom, bilo ko ima pravo da bilo kome piše bilo koji diplomski ili seminarski rad?
Dođe vrijeme za odbranu rada, a tvoj "klijent" kaže komisiji: "Sva pitanja uputite mom kolegi autoru pod pseudonimom, ja sam samo nosilac autorskih prava"?
U suštini, pored očigledne krivice korumpiranog minist(a)r(stv)a, za propast našeg obrazovnog sistema debelo su odgovorni i ljudi kao ti. Treba da ste sretni što živite u državi gdje se kriminal ne kažnjava već nagrađuje.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
A što se tiče privatnih fakulteta, pa to je očigledno jedno ZLO. Osnivaju ih političari i bizMismeni da bi "školovali" nove generacije tatinih sinova i uzimali hljeb iz usta poštenim ljudima. Evo na primjer taj Apeiron - praktično SVA literatura koju koriste je izdata na njihovom "univerzitetu". Baš bih volio da vidim ko su recenzenti tih knjiga. A najveća provala je vezana za matematiku - udžbenik iz matematike napisala je, pazite, ne zezam se, GRUPA AUTORA (?!?!?!) Ili je to neko vrlo bizarno albansko ime ili je stvarno u pitanju grupa nekih anonimusa. Opet, ko je recenzirao taj udžbenik i ko su ti "autori"?
Pa danas svaka kanta od privatnog fakulteta ima časopis PRVE KATEGORIJE. I onda kad Vlada kao dijeli stipendije npr. za izradu doktorske disertacije, ljudima sa državnog fakulteta koji su npr. objavljivali radove u Srbiji za te radove daju NULA poena jer to nisu radovi objavljeni u časopisima PRVE KATEGORIJE. A kako da pokrenete časopis PRVE KATEGORIJE? Pa jednostavno - samo platite i osnujete ga, ne morate da ispunjavate nikakve uslove. I onda "profesori" i "asistenti" sa privatnih fakulteta satraše se objavljujući GENIJALNE radove po ovim časopisima PRVE KATEGORIJE i na osnovu toga kupe stipendije. Ovo nažalost nije nikakvo karikiranje, već živa istina.
A što se tiče polaganja ispita... pa ja sam jedno vrijeme radio na privatnom fakultetu. Na ispitima iz tog predmeta studenti su imali pravo da koriste sveske i sve živo i mrtvo što im padne na pamet (što naravno nije bila moja ideja već profesorova). I pored toga bilo je buzdovana koji ni za petsto godina ne bi mogli da polože taj ispit. Ja recimo zadam zadatak potpuno isti kao u svesci, promijenim samo brojeve, a neki od njih prepišu iz sveske zadatak s drugim brojevima. Ili recimo neki duduk koji vjerovatno jedva da zna da napiše svoje ime i prezime - on sjedne negdje pozadi i pokušava da prepiše od nekog. Ja ga premjestim u prvu klupu, on se pokupi i ode. Sljedeći put dođe na ispit, ja mu odmah kažem da sjedne u prvu klupu, on se odmah pokupi i ode. A gomila tih paćenika koji nisu mogli da polože pismeni kod mene fino ode kod profesora i on im upiše šesticu. I PORED TOGA, iako je prolaznost bila sasvim solidna, pred kraj mog radnog vijeka pozove mene direktor da "porazgovaramo, jer obaram previše studenata". Pa onda kaže "moramo nešto da uradimo, a djecu ne možemo da mijenjamo". A ovo sasvim sigurno nije nikakav izolovan slučaj - i moj drug koji je radio na PIM-u kaže da i tamo ima pritisaka na profesore i asistente da puštaju što više studenata. Da je na Apeironu išta bolje - čisto sumnjam.
Ovim naravno ne želim nikako da omalovažim studente privatnih fakulteta. Među onima kojima sam ja držao vježbe bilo je sjajnih ljudi i mnogi bi sigurno bez problema mogli da studiraju i na državnom fakultetu. Ali, da se ne zezamo, uz sve probleme na državnim fakultetima (a toga ima gomila), težina privatnih i državnih jednostavno ne može da se poredi. Ako neko skrka 15 ili kolko već hiljada maraka za školovanje, praktično se smatra da je on već kupio diplomu i gazde sa privatnog će sigurno dobro da paze na to. Zamislite da se pročuje da neko plati 3-4 hiljade maraka godinu, a onda ne može da završi. Pa ko bi se tamo upisivao poslije toga?
Nego, ako je neko od ovih branilaca Apeirona raspoložen za argumentovanu raspravu, nek donese statistike, pa da vidimo - koliko ljudi je odustalo od studiranja na Apeironu, kolika je prolaznost po godinama (za bilo koji fakultet) itd. Pa da uporedimo s nekim državnim, npr. sa ovim na kome trenutno radim. I nemojte da se pozivate na profesore koji dolaze sa državnih fakulteta - pare koje oni dobijaju od rada na privatnom fakultetu znatno su veće nego na državnom i to im je glavna (jedina) motivacija za rad tamo.
Eh, da - još jedna stvar. Glasno sam se iscerekao kad sam vidio da je osnovni udžbenik za predmet Baze podataka knjiga za VISUAL BASIC (!!!!). Tek kao dodatna literatura navedeni su neki autori koji imaju neke veze s tematikom (Ramakrišnan, Stounbrejker...), a uopšte se ne spominje npr. AN INTRODUCTION TO DATABASE SYSTEMS Krisa Dejta, koja je praktično Biblija za ovu oblast. Ko predaje taj predmet i šta je on od škole završio?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 13:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jul 2011, 13:21
Postovi: 5
kriterijumi na privatnim fakultetima jesu nizi u odnosu na drzavne, to stoji, ali sistem obrazovanja i primjena bolonje je na solidnom nivou i svako ko hoce da nauci ima priliku i uslove za to, a to sto pricate za skripte.... konkretno, predmeti vezani za pravo, mozda 2-3 predmeta da se predaju po knjigama profesora sa Apeiron-a,ostala literatura je ista kao i na drzavnom fakultetu, a druga je stvar sto profesori daju izmedju 120-200 esejskih pitanja (sto je u skladu sa bolonjom), pa studenti prave skripte, skripta nije zvanicna literatura, a za svaki predmet na svakom fakultetu postoje skripte.

profesori dosta vise paznje posvecuju studentu nego na drzavnom (ne odnosi se na ocjenjivanje), sama komunikacija i zelja da se studentu koji je zainteresovan objasni je prisutna.

neko se smijao tome da se jedan predmet slusa mjesec dana, mislim da nisu bas najbolje shvatili: predmet se slusa 8 skolskih casova sedmicno, 5 sedmica, sto iznosi 40 skolskih casova za tih 35 dana, ako ih uporedite sa brojem nastavnih casova na drzavnim fakultetima kroz semestar, vidjet cete da i nije neka razlika, pozdrav.

neka licna zamjerka je na sistem ects bodovanja, cime je omoguceno studentima koji ne poloze kapitalne predmete, da ih prenesu u narednu godinu.

odredjen broj studenata (10-15%) jesu lijeni nesposobni mamini i tatini sinovi, ali zar ne znate bar isti postotak tih koji i na drzavnim redovno polazu ispite u 4 oka sa profesorima, a svaki dan ih vidjate u gradu kako setaju, piju kafu itd.... samo je jedna mala razlika izmedju tih istih maminih i tatinih sinova sa drzavnih i sa privatnih, ovi sa privatnih otvoreno govore da su prosli na neznanje i tako sto su prepisali, a posto su sveprisutni u gradu, zbog njih je bolje studente "sramota" reci gdje studiraju i preovladava misljenje da su svi privatni fakulteti losi.


pre par dana Apeiron je dobio evropsku nagradu za kvalitet od Oxforda, sto mislim da dovoljno govori o kvalitetu studija.

http://www.apeiron-uni.info/index.html

to su neka moja licna razmisljanja, a svako ima pravo na svoja

pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 13:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Milanko Djeric je napisao:
Citiraj:
Aj dobro. Harvard, Jejl, pa Apeiron, onda Kembridz, Oxford, i onda odma Janjos. Nadam se da je sad bolje.


apeiron, harvard, isto ti je to. zar nisi pogledao stranicu apeirona, na kojoj se oni dice da rade po "americkim" planovima i programima (sta god to znacilo, jer u americi svaki univerzitet ima svoj plan i program)? a onda pogledas program nekog kursa, i vidis da je pola na srpskom, a druga polovina na engleskom, jerbo se doticnom "profesoru" nije bas dalo da prevodi citav plan i program koji je pokupio boga pitaj odakle.
evo, da neko ne pomisli da lazem http://www.apeiron-uni.eu/predmeti/Arhi ... 0mreza.htm

Hahaha, genijalno! :D
http://www.cs.panam.edu/~pbrazier/ftp/C ... Syl061.doc

A cisto da dam mali komentar vezano za ovu tematiku.
Nevezano za to koju faksovi bolji, ako nista, barem stvaraju neke radne navike.
To sto je kod nas studentsko tijelo generalno slabo i sto se jedni opredjeljuju za drzavne/privatne, a ne misle na uce, ne daje za pravo osudjivati jedne i druge u cjelini.

Evo, cisto za primjer, na Ekonomiji u BL ima toliko nepotrebnih predmeta. Ja sam za svoj jedan semestar naucio sta se tamo radi po godinu i nesto. Neki dan uzeo knjigu iz Elektronskog poslovanja i ne mogu da vjerujem sta se pise tamo. Uzmem drugu iz predmeta sa ne znam koje godine i grafovi su toliko lose odradjeni i "slabopamtljivi".
Opet, uzeo sam ranije knjigu i za Uvod u programiranje sa Apeirona. Uzas. Uci se istorija racunarstva, godine, masine i sample-ovi koda.
Kontra smjer - ETF i mlacenje toliko prazne slame.

Naravno, ja vjerujem da ima i puno pozitivnijih primjera od ovoga za ucenje.
Moja poenta: fakulteti su takvi kakvi su, na svakom se moze nauciti nesto, ali je to generalno samo priprema za posao, ne i poducavanje. Kao sto Greg Mankiw (Harvard) rece, postoje dvije teorije o obrazovanju - singaling theory (odnosno, ko je dovoljno "snalazljiv" da zavrsi faks, "signalise" poslodavcu da je dovoljno dobar i za posao), i human capital (obrazovaniji radnici su produktivniji) -- tako da, ne moze se bas previse generalizovati "ko je bolji i zasto".

Eto, samo jedno malo kratko javljanje, jer mi iskoci negdje ova tema.

P.S. Bio sam i imam konekcije sa svim gorepomenutim fakultetima, pa nije bas da pricam u prazno...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Poslednji put menjao FLASH dana 13 Jul 2011, 14:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 13:59 
JoeJoeJoe je napisao:
- sistem obrazovanja i primjena bolonje je na solidnom nivou i svako ko hoce da nauci ima priliku i uslove za to,
- a druga je stvar sto profesori daju izmedju 120-200 esejskih pitanja (sto je u skladu sa bolonjom), pa studenti prave skripte, skripta nije zvanicna literatura, a za svaki predmet na svakom fakultetu postoje skripte.

- odredjen broj studenata (10-15%) jesu lijeni nesposobni mamini i tatini sinovi, ali zar ne znate bar isti postotak tih koji i na drzavnim redovno polazu ispite u 4 oka sa profesorima, a svaki dan ih vidjate u gradu kako setaju, piju kafu itd....

- pre par dana Apeiron je dobio evropsku nagradu za kvalitet od Oxforda, sto mislim da dovoljno govori o kvalitetu studija.

http://www.apeiron-uni.info/index.html

to su neka moja licna razmisljanja, a svako ima pravo na svoja

pozdrav svima


losa su ti licna razmisljanja, bojim se da si u teskoj zabludi.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
cim neko spusti odredjeni fakultet(u ovom slucaju harvester apeiron),odmah se javi neko(joejoejoe)ko ga hvali.
izgleda da administacija pojedinih fakulteta cuci po forumima i ima spremljene postove sa hvalospevima :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 14:21 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jul 2011, 13:21
Postovi: 5
lolipop: ja isto mislim o tvojim komentarima.


anonimni, da, nemaju oni pametnijeg posla :)

studiram pravo na gore navedenom fakultetu i duze vremena gledam temu ali bas iz ovih razloga nisam ranije komentarisao jer znam da vecina ima formirano misljenje o ovoj temi po kriterijumu cuo sam od druga/drugarice da je tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2011, 14:42 
JoeJoeJoe je napisao:
lolipop: ja isto mislim o tvojim komentarima.




pa kazem ti fino, u zabludi si..

a da studiras pravo na privatnom faxu nikako mi nisi smio reci, pa jos doci ovde da se sa mnom nadmudrujes.. prosto sam odusevljena tzv. pavnicima s privatnog fakulteta


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs