banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Maj 2024, 14:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Sep 2010, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
majlili je napisao:
Drizzt je napisao:
Zato što jednostavno nije fer. Ko ne osjeća da to nije fer prema ljudima koji studiraju radi znanja, koji ulože trud i godine u svoje školovanje i kasnije ne mogu naći posao...ko to ne osjeća ne vrijedi mu objašnjavati zašto protestovati.


ja prva smatram da su privatni fakulteti najvece zlo, i da svakako ostecuju najvise studente koji ginu na drzvnom faxu..
ali kazem, ako mislis protestvovati protiv tih sto ne vide fakultet vise od dva puta i to kad se upisuju i podizu diplomu je glupost, treba protestvovati protiv postojanja takvih ustanova, protiv obrazovnog sistema koji dovodi do toga da danas diplome izlaze kao na traci.. da cemo biti zemlja sa najvise diploma na svijetu po glavi stanovnika, i ujedno sa velikim procentom neobrazovanih ljudi...zalosno


Ne bi se nista postiglo jer oni su legalno dobili licence, a vecina nasih politicara predaje na tim fakultetima ili su dobili diplomu na tim privatnim fakultetima.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 17:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 16:25
Postovi: 5
Čitajuci vase komentare video sam da ima dosta onih koji u svom neznanju dižu koplje i gard na nepoznato pa sam odlučio da iz svoga iskustva objektivno kazem par stvari o Apeironu koji mnogi pljuju a neki ga i hvale 8), tačnije reći ću o studiju informatike na Apeironu koji jedino nešto i vredi za razliku od ostalih studija, bar po mome mišljenju.

Kao prvo studiram na Apeironu, razlog zbog kojih sam upisao informatiku na Apeironu je u tome što se na njemu izučavaju informacione tehnologije a što nije slučaj na ETF, sada se neupućeni pitaju šta se to studira na etf, odgovor je Computer Science ili CS, da bi uvidjeli razliku između IT i CS predlažem malo da proguglate ili pogledate odličan doktorski rad na tu temu od Gordane Radić. I zato mi zvuči bizarno kada upoređuju naš faks sa ETF, razlika mora da postoji!

Pre svega da kažem da se slažem sa konstantacijom da se treba bar pola privatnih fakulteta ukinuti, tipa menadzer ovoga - menadzer onoga, svi kobojagi neki menadzeri :confused3: a država kur*u.

Kao i na svakom fakultetu tako i na Fakulteti IT na Apeironu, student može dosta toga naučiti ako želi da to savlada i ako ga to zanima, u protivnom će nabubati ono što mu treba da prođe i nakon par dana sve zaboraviti. Na našem studiju su doveli veoma kvalitetne i ozbiljne profesore, većina njih predaje na ETF u Beogradu, ima nekih i sa FON-a takođe iz BG. Mnogi profesori iz BG koriste istu literaturu koju koriste na svom matičnom fakultetu u BG, tako što se tiče pređenog gradiva u mnogim predmetima smo na istom nivou kao ETF-ovci iz BG, ali ono u čemu se razlikujemo jeste mali broj vežbi, tako da je student ukoliko želi da dobro savlada gradivo (kao ja :o ) primoran da dosta sati provede samostalno vežbajući i proučavajući gradivo. Oni nama prosipiaju neku priču da studiranje znači i samostalno proučavanje i sl. Slažem se da nije dovoljno dovesti samo dobre profesore bitno je motivisati studente za saradnju, što kod nas i nije neki slučaj, većini studenata nije bitno da li su naučili sta ili nisu, bitno je samo da polože ispit. Kada sam spomenuo da su doveli kvalitetne profesore, ne znači da je po tom pitanju sve sjajno, neznam koliko je pametno da prozivam al učiniću to :), svi profesori osim Latinovića su kvalitetni, a taj Latinović je završio ekonomiju i nama neki dekan i uzeo sebi neke predmete da predaje koji su nidje veze, tipa Digitalna ekonomija, Poslovna inteligencija i sl.

Što se tiče prolaznosti na našem smeru, nije ni blizu kako je navikano da se može pasti samo sa stolice, evo baš ove godine jednom profesoru su oduzeli pravo da predaje jedan predmet jer je bila velika prolaznost kod njega. Najmanja prolaznost je kod prof. Avramovica i znam dosta studenata koji su morali obnoviti godinu zbog neprolaznosti na njegovim ispitima. Čovjek je veoma korektan i neće pustiti nijednog studenta na ispitu dok ne pokaže zadovljavajući nivo znanja, znam par slučaja gde studenti nisu mogli da polže kod njega i prebacili na BLC i bez problema položili štaviše dobili visoke ocene.

Da ne dužim više sa pričom, izreći su sledeću konstantaciju:
Ukoliko na Fakultetu IT na Apeironu u narednom vremenu promene dekana i ukinu par predmeta koje on predaje (Digitalna ekonomija i sl) i ako se malo pooštre mere tj poveća kriterijum na nekim predmetima i uvede se veći broj sati za vežbe, studenti koji su završili taj Fakultet bi bili ozbiljna konkurencija na tržištu rada.

I što se tiče samog mene kao studenta, trudim se stvarno da savladam gradivo i ganjam neki prosjek, iskreno koliko sam zadovoljan Apeironom toliko i nisam, sada upisujem 4. godinu i nakon toga planiram se prebaciti na ETF u BL na master studije, a to govori koliko je priznat naš studij da je moguće nakon 4. godine nastaviti master studije na ETF uz razliku samo jednog ispita.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2010, 21:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
kolikije je napisao:
Čitajuci vase komentare video sam da ima dosta onih koji u svom neznanju dižu koplje i gard na nepoznato pa sam odlučio da iz svoga iskustva objektivno kazem par stvari o Apeironu koji mnogi pljuju a neki ga i hvale 8), tačnije reći ću o studiju informatike na Apeironu koji jedino nešto i vredi za razliku od ostalih studija, bar po mome mišljenju.

Kao prvo studiram na Apeironu, razlog zbog kojih sam upisao informatiku na Apeironu je u tome što se na njemu izučavaju informacione tehnologije a što nije slučaj na ETF, sada se neupućeni pitaju šta se to studira na etf, odgovor je Computer Science ili CS, da bi uvidjeli razliku između IT i CS predlažem malo da proguglate ili pogledate odličan doktorski rad na tu temu od Gordane Radić. I zato mi zvuči bizarno kada upoređuju naš faks sa ETF, razlika mora da postoji!

Pre svega da kažem da se slažem sa konstantacijom da se treba bar pola privatnih fakulteta ukinuti, tipa menadzer ovoga - menadzer onoga, svi kobojagi neki menadzeri :confused3: a država kur*u.

Kao i na svakom fakultetu tako i na Fakulteti IT na Apeironu, student može dosta toga naučiti ako želi da to savlada i ako ga to zanima, u protivnom će nabubati ono što mu treba da prođe i nakon par dana sve zaboraviti. Na našem studiju su doveli veoma kvalitetne i ozbiljne profesore, većina njih predaje na ETF u Beogradu, ima nekih i sa FON-a takođe iz BG. Mnogi profesori iz BG koriste istu literaturu koju koriste na svom matičnom fakultetu u BG, tako što se tiče pređenog gradiva u mnogim predmetima smo na istom nivou kao ETF-ovci iz BG, ali ono u čemu se razlikujemo jeste mali broj vežbi, tako da je student ukoliko želi da dobro savlada gradivo (kao ja :o ) primoran da dosta sati provede samostalno vežbajući i proučavajući gradivo. Oni nama prosipiaju neku priču da studiranje znači i samostalno proučavanje i sl. Slažem se da nije dovoljno dovesti samo dobre profesore bitno je motivisati studente za saradnju, što kod nas i nije neki slučaj, većini studenata nije bitno da li su naučili sta ili nisu, bitno je samo da polože ispit. Kada sam spomenuo da su doveli kvalitetne profesore, ne znači da je po tom pitanju sve sjajno, neznam koliko je pametno da prozivam al učiniću to :), svi profesori osim Latinovića su kvalitetni, a taj Latinović je završio ekonomiju i nama neki dekan i uzeo sebi neke predmete da predaje koji su nidje veze, tipa Digitalna ekonomija, Poslovna inteligencija i sl.

Što se tiče prolaznosti na našem smeru, nije ni blizu kako je navikano da se može pasti samo sa stolice, evo baš ove godine jednom profesoru su oduzeli pravo da predaje jedan predmet jer je bila velika prolaznost kod njega. Najmanja prolaznost je kod prof. Avramovica i znam dosta studenata koji su morali obnoviti godinu zbog neprolaznosti na njegovim ispitima. Čovjek je veoma korektan i neće pustiti nijednog studenta na ispitu dok ne pokaže zadovljavajući nivo znanja, znam par slučaja gde studenti nisu mogli da polže kod njega i prebacili na BLC i bez problema položili štaviše dobili visoke ocene.

Da ne dužim više sa pričom, izreći su sledeću konstantaciju:
Ukoliko na Fakultetu IT na Apeironu u narednom vremenu promene dekana i ukinu par predmeta koje on predaje (Digitalna ekonomija i sl) i ako se malo pooštre mere tj poveća kriterijum na nekim predmetima i uvede se veći broj sati za vežbe, studenti koji su završili taj Fakultet bi bili ozbiljna konkurencija na tržištu rada.

I što se tiče samog mene kao studenta, trudim se stvarno da savladam gradivo i ganjam neki prosjek, iskreno koliko sam zadovoljan Apeironom toliko i nisam, sada upisujem 4. godinu i nakon toga planiram se prebaciti na ETF u BL na master studije, a to govori koliko je priznat naš studij da je moguće nakon 4. godine nastaviti master studije na ETF uz razliku samo jednog ispita.


Druze samo na ovo boldovano da ti kazem...to vrijedi za sve studente koji dodju sa bilo kojeg fakulteta, a nisu na njemu imali gradivo koje se zahtjeva za tu razliku.

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
kolikije je napisao:

I što se tiče samog mene kao studenta, trudim se stvarno da savladam gradivo i ganjam neki prosjek, iskreno koliko sam zadovoljan Apeironom toliko i nisam, sada upisujem 4. godinu i nakon toga planiram se prebaciti na ETF u BL na master studije, a to govori koliko je priznat naš studij da je moguće nakon 4. godine nastaviti master studije na ETF uz razliku samo jednog ispita.


Re: Privatnicima dozvoljeno upis na IV godinu kod nas?
« Reply #15 on: September 17, 2010, 10:04:17 »
Quote

Obavjestenje za sve studente vezano za ovu pricu.

Iz proverenih izvora informacija mogu da kazem sledece i to je sto posto tacno
Studenti PRIVATNIH FAKULTETA nakon 3 godine zavrsene privatnog fakulteta NE MOGU upisati 4 godinu kod nas. MOGU ali ce studirati ponovo od PRVE GODINE. tako da sev te price rekla kazala slobodno bacite u vodu. NECE MOCI UPISATI 4 GODINU nakon svojih 3 godine zavrsene.

STo se tice MASTER STUDIJA:
studenti privatnih fakulteta MOGU da upisu master studije ukoliko POLOZE prijemni ispit , koji ce sadrzati najteze ispite u toku naseg skolovanja, tipa Finansijske matematike,osnova ekonomije,finansijskog racunovodstva i slicno.

TAKO DA budite uvjereni da nikad bar ste se tice naseg fakulteta nece u istom polozaju biti studenti nasih fakulteta i privatnih.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 22:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Re: UNIVERZITET APEIRON TRAVNIK

Postao/la studentina1 dana 12/05/2010 11:29
Komentar:
Hajde sada lijepo da nam netko kaže ko su studenti Aperiona?
Franšizni centar (kod Fis-Vitez) je imao goste na poslednjem spratu,gdje su bili studenti Aperiona na pauzi.
Izlaze stariji likovi (studenti) s rokovnicima i komentarišu predavanje prof.Grabovca (usput svi su prošli pored moga stola,tako da vjerujem svojim očima).

Ovo će biti buduća intelektualna elita (u državnim organima Federacije),jer tako i izgledaju.
Ljudi imaju pare i hoće znanje.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 22:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Re: UNIVERZITET APEIRON TRAVNIK

Postao/la reLoaded dana 12/05/2010 13:05

Jesi li ti svjestan da je u prvoj generaciji studenata ovog Univerziteta samo jedan student (od njih otprilike 200-300) obnovio godinu. Halo ba... Gdje to ima. Sa mnom su likovu isli u razred, i padali na popravne, losi ucenici skroz, a na ovom Univerziteerzitetu redovno daju ispite. Ko je onda lud tu? Naravno, nije niko, jer im placas oko 3000 KM godišnje, pa da te još i obore? Nisu ludi brate. Čak i da te hoće oborit, samo odeš kod dekana i zaprijetiš mu da ćeš se ispisati sa faxa- odmah si prošao. Dok ja, na farmaciji u Sarajevu, plaćam 3000 KM godišnje kao redovan samofinasirajući student i opet razbijam glavu o tome da li ću uspjet upisati treću godinu ili ću obnoviti drugu. Razlika je i u tome što Apeiron priznaje samo SBK... Studentima su tamo obećali posao odmah po završetku faxa, a ja postavljam pitanje: Kakav posao? Kakav jadan posao kad će to biti toliko needucirani kadrovi da je to za ne povjerovati. Bukvalno ništa ne moraš učiti, samo budi prisutan na predavanjima, i tebi je zagarantovano da ćeš završiti fax... I, naravno, poslije toga traži posao u SBK, ako ga možeš naći.

Još jedan pokazatelj ozbiljnosti ovog Univerziteta jeste to što studenti ne mogu u autobusima uzeti studentske karte... Indexi im kao radne knjižice.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Re: Fakultet poslovne informatike

Postao/la draganbl dana 24/02/2010 10:51

Jeste ispostava banjalučkog Apeirona. Taj univerzitet je trenutno u jakoj sprezi sa Dodikovom vlašću, tako da je on u RS-u u posljednjih nekoliko godina doživio pravu ekspanziju, i po broju fakulteta, smjerova i po broju studenata. Međutim, ono što karakteriše taj, ali i sve druge privatne fakultete jeste katastrofalan nivo znanja koji se traži i postiže na fakultetu. Neću reći da je situacija na javnim fakultetima puno bolja, ali je činjenica, da kada pričamo o privatnim, da je to sve jedno veliko pranje para i prodaja diploma. S obzirom na to da isti ljudi rade i u Banjaluci i u Travniku, situacija ti je potpuno ista, gdje god da upišeš nešto iz Apeironove ponude. Znači, ako ti treba diploma bez znanja, tada ti je nešto iz Apeirona idealno. Međutim, ako ti treba znanje, sigurno ga nećeš steći. Ja sam imao priliku da razgovaram sa svršenim studentima Apeirona i mogu ti reći da to na papiru sve lijepo zvuči, ali njihovo je znanje približno jednako nuli.
Što se tiče konkretno tog fakulteta, sticajem okolnosti sam imao mogućnost da zaposlim (preporučim za zaposlenje) nekoliko tih studenata kao nekakve informatičare i sve sam glatko odbio, jer nisam mogao da ubijedim ljude da se internet programiranje ne završava na html-u već tu počinje, dok pored Access-a postoje i druge baze podataka. I slične stvari.
Dalje, što se tiče kadra, koliko sam uspio vidjeti, zaključujem da se uglavnom dijele u dvije grupe:
1. Zaposleni su penzioneri ili ljudi pred penziju koji su pod stare dane odlučili da namaknu sebi malo para.
2. Kvazi naučnici, koji su doktorirali na tom ili sličnom fakultetu i nemaju nikakva naučna dostignuća.

Konkretno, sticajem okolnosti znam dekana tog fakulteta, Lazu Roljića, koji je u principu dobar čova, boravio je jedno vrijeme i u Americi, radio (i još uvijek radi) ovdje u Banjaluci na Ekonomskom fakultetu, a posljednjih godina tako tezgari po raznim privatnim fakultetima. Mislim da je on doktorirao na FON (Fakultet organizacionih nauka) u Beogradu koji je zapravo izvrstan fakultet, zaposleni imaju visoka dostignuća iz oblasti informatike i ekonomije. Međutim, pitanje je koga je Lazo dovukao u Banjaluku odnosno Travnik. Pretpostavljam samo penzionere i blesane, jer pravi naučnik se neće brukati i prodati nekom apeironu. (Daj bože da griješim).

Znači, da rezimiram, ako ti treba diploma, upiši, plati i uzmi je. Ako ti treba znanje, upiši nešto drugo.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 22:21 
imam pitanje za ovog gospodina sto studira IT na pomenutom fakultetu, nick kolikije> zato mijesas ekavski i ijekavski?


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
majlili je napisao:
imam pitanje za ovog gospodina sto studira IT na pomenutom fakultetu, nick kolikije> zato mijesas ekavski i ijekavski?


Mora da je profesor na Aperionu, ali ne zna da se 'ne znam ' pise odvojeno :)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
amriiich
April 7th, 2010, 10:40 PM
Mirza na kojem si to privatnom??

Aa, ja znam momka koji studira u Travniku- Aperion, preko vikenda samo putuje tamo na ta predavanja, prisustvuje predavanju nekih sat vremena poslije toga uradi neki kao test sa predavanja koje je odslusao i to je to... Polaze ispit za ispitom...

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
bijesnivrabac
April 7th, 2010, 10:23 PM
Jesam, upoznat sam sa radom nekolicine banjalučkih privatnih fakulteta preko društva koje tu studira, a ni vlasnici mi nisu strani, i znam o kakvoj muljaži se tu radi. Rezultate tog besramnog bogaćenja na račun budućnosti RS ćemo vidjeti tek kada ta generacija dođe do pozicija i nastavi da radi ono što je naučila na fakultetu - ništa! Ti si jedan od rijetkih koji se buni i brani privatne fakultete, ovi moji kažu kako je. Pa većina njih i nema knjige.

6 je da kažeš A.
7 je da sklopiš prostu rečenicu.
8 je da sklopiš prostopriširenu rečenucu.
9 je kad nešto pričaš.
10 je kad znaš.

Ne znam što bi se uvrijedio i da se nisam ogradio, ne pričamo o tebi nego o privatnim fakultetima u BiH.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2010, 23:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
mirza-sm
April 7th, 2010, 10:46 PM


A znam za Apeiron, bivša cura mi pohađa trenutno Apeiron u Banja Luci, tako da znam koliko (ne)uči i koliko polaže. ;)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 00:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
evo korisnika inkvizitora :lol:
jos da nauci da cita.....eh gdje ce mu kraj biti :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 11:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
Hahaha kakav je kralj ovaj korisnik. Njemu je bas dosadno u zivotu a komplekse lijeci na forumu :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
BSE je napisao:
evo korisnika inkvizitora :lol:
jos da nauci da cita.....eh gdje ce mu kraj biti :lol:


Da si imalo pismen, vidio bi da na sajtu Apeirona, malo pise Apeiron a malo Aperion.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
U Hrvatskoj, Apeiron d.o.o je naziv farme za uzgoj i dresuru konja.

http://www.jankakrasovec.org/konji.php

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
korisnik je napisao:
U Hrvatskoj, Apeiron d.o.o je naziv farme za uzgoj i dresuru konja.

http://www.jankakrasovec.org/konji.php


Moguce da je u pitanju ista firma :lol:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 15:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 16:25
Postovi: 5
majlili je napisao:
imam pitanje za ovog gospodina sto studira IT na pomenutom fakultetu, nick kolikije> zato mijesas ekavski i ijekavski?


Živeo sam pre u Srbiji, i dolaskom u BL sam pokupio neke ijekavske reči u svom govoru pa tako da ponekad mešam :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 16:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 16:25
Postovi: 5
korisnik je napisao:
Re: Fakultet poslovne informatike

Dalje, što se tiče kadra, koliko sam uspio vidjeti, zaključujem da se uglavnom dijele u dvije grupe:
1. Zaposleni su penzioneri ili ljudi pred penziju koji su pod stare dane odlučili da namaknu sebi malo para.
2. Kvazi naučnici, koji su doktorirali na tom ili sličnom fakultetu i nemaju nikakva naučna dostignuća.


Što se tiče IT na Apeironu ovo nije potpuna istina.
Akademik Zoran Ž. Avramovic - redovni profesor ETF BG i Saobraćajnog fakulteta BG
Akademik Dušan Starčević - redovni profesor na FON-u
Boško Nikolić - redovni profesor ETF BG
Milan Marković - neznam tačno gde još predaje al znam da je vrlo cenjen na području EX YU na polju zaštite RSM.

Ovo su neki od profesora koji predaju na studiju IT na Apeironu!
Smatram da su svi profesori, osim Branka Latinovića, veoma kvalitetan i zavidan nastavni kadar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 16:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 16:25
Postovi: 5
Koliko vidim da je ovo presipanje iz šupljeg u prazno i jedna beskonačna petlja.
Slažem se da je katastrofalna situacija kod nas po pitanju obrazovanja, takođe se slažem da su pojedini ljudi uvidjeli i iskoristili situaciju i osnovali kojekakve privatne fakultete sa ciljem da zarade. Istina je da su svi polagali redovno ispite i da niko nije obnavljao godinu među prvim generacijama!

Takođe mislim da bi državni fakulteti/univerziteti trebali da imaju ravnopravnu konkurenciju (što još nije slučaj kod nas kao u moderno uređenim državama). Da je kod nas država bar malo pravno uređena, a nažalost ili na sreću pojedinaca nije, skoro 80 % privatnih fakulteta bi trebalo zatvoriti.

Istina je da ima dosta svršenih studenata IT sa Apeirona koji neznaju ni šta je PHP, DHCP, stack i milion ostalih stvari koji se smatraju elementarnim za našu struku, i zbog toga sam veoma razočaran. Nije stvar u profesorima, doveli su ekstra profesore koji hoće pokazati i naučiti, stvar je u upravi, stvar je u tome što prolaznost kod profesora mora biti veća od 50 posto inače isti dobija otkaz. Stvar je u tome što asistenti dopuštaju da se prepisuje, stvar je u tome što profesore iznerviraju pojedini majmuni koji neznaju sabrati dva sa dva i onda taj profesor pusti sve prisutne da prođu samo što pre da ode sa ispita.

Sumirano, profesori što se tiče predavanja odrade odlično svoj posao ali ih je upravo primorala da na ispitima moraju spustiti kriterijume. Ovde moram spomenuti profesora Avramovića, koji je npr imao najviše problema sa upravom zbog male prolaznosti jer se dešavalo da imenovani na ispitu obori sve i jednog studenta i onda naravno studenti se žale upravi. Istina profesor je morao malo popustiti na pritiske uprave, smanjio je kriterijume za 6. ali tek na trećem a ponekad i oktobarskom ispitnom roku, tj na prva dva roka sigurno neće niko položiti ko nije zadovoljio, ali dođi na treći rok i ako imalo znaš dobićeš 6 bar što se tiče teorijskih predmeta kao što je ARSIM. Iskreno ne razumem ljude i izbegavam ih u širokom luku koji se zadovoljavaju 6-icama i 7-icama, njima je najbitnije da dobiju diplomu. Zgrožavam se takvih ljudi jer će oni pre dobiti posao od mene, a ja svet za njega izmislio po pitanju znanja.

Realno i objektivno govoreći istina je da privatni fakulteti u 95 posto proizvode nekvalitetan i nestručan kadar, i ja ne branim tih 95 posto, branim ovih 5 posto u koje i ja spadam, nas 5 posto koji smo uložili svoj novac i želimo da ga iskoristimo koliko je moguće tj da što više naučimo. Ali problem je što tih 95 posto ljudi baca nas 5 posto u senku, tako da kad neko od nas spomene da smo na privatnom faksu odmah se stvara dojam da ne znamo elementarne stvari, zato sam ja za to da se na konkursima za posao uradi prijemni test, kao u Americi npr, lepo je to što tebi piše al ajd ti pokaži da ti to stvarno znaš, kada bi se uvela takva praksa ni malo se ne bi bojao za pronalazak posla. Ali pošto to kod nas neće još dugo zaživeti.... Ja lično nakon 4. godine na Apeironu, upisat ću master studije na ETF u BL, pokušat ću pronaći neki posao ovde, ako ne uspem odoh u Švicu.

Situacija nije nigde idealna pa ni na privatnim faksovima, ali onaj ko želi da nauči naučit će i na privatnom faksu, što se tiče Apeirona nije stvar u profesorima nego u upravi i najviše u samim studentima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs