banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 12:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 152 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2007, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
БАЊАЛУКА, 18. ДЕЦЕМБРА (СРНА) - Измјенама Статута Студентске организације у Бањалуци /СОБЛ/ предвиђено је да су чланови ове организације студенти Универзитета у Бањалуци, а не факултетске студентске организације - саопштено је данас из ове организације.

"С тим у вези одлуке факултетских студентских организација о иступању из СОБЛ-а немају више никакав значај", наводи се у саопштењу.

У саопштењу се наводи да је Основни суд у Бањалуци одобрио упис новог Статута СОБЛ-а у регистар, те да је нови статут усклађен са одредбама Закона о високом образовању.

"Новим Статутом СОБЛ-а предвиђено је непосредно учешће студената за изборе органа СОБЛ-а, док је старим Статутом било предвиђено да представнике студената са факултета именују факултетске студентске организуације", наводи СОБЛ и позива све студенте Универзитета у Бањалуци да учествују на изборима за органе СОБЛ-а.


Evo maksimalne demokratije iz SOBL, pa ko hoće može biti član , a ko neće ne mora, ali Savezi Fakulteta neće imati uticaj na rad SOBL barem ne onaj direktni!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SOBL pokazao zube
PostPoslato: 24 Jan 2008, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na jučerašnjim izborima za predstavnike u Skupštini Studentske organizacije Univerziteta u Banjaluci /SOBL/ glasao je 2291 student, a konačni nepotvrđeni rezultati izbora biće objavljeni danas do 12.00 časova, saopšteno je iz SOBL-a.



U saopštenju se navodi da, nakon saopštavanja nepotvrđenih rezultata izbora, kandidati mogu uložiti žalbu u roku od tri dana, a Izborna komisija je dužna da odluči po žalbi u roku od dva dana.

Nakon toga trebalo bi da bude sazvana konstitutivna sjednica Skupštine SOBL-a, koja će predložiti predstavnike studenata u organe Univerziteta u Banjaluci.

SOBL ocjenjuje da je izlazak studenata na izbore iznad očekivanja, s obzirom na ukupan broj studenata Univerziteta i na činjenicu da vanredni studenti i studenti koji obnavljaju godinu nisu na fakultetima.

"S obzirom na svu negativnu kampanju, koja je u proteklom periodu vođena protiv SOBL-a i uticaj na predstavnike studenata, studenti su ovim izborima podržali SOBL kao predstavničko tijelo svih studenata Univerziteta u Banjaluci", navodi se u saopštenju.

Studenti su na izborima birali po tri predstavnika koji će zastupati njihove interese, a njihov mandat traje godinu dana.



Pitanje za ove što su istupili iz SOBL, gdje je tih 11 000 studenata što se neki hvale?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 16:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Okt 2007, 14:21
Postovi: 74
Nije 11 000 nego 16 500 studenata! A SOBL 2 000 :lol: Oni su izgubili svaki legitimitet i kredibilitet da predstavljaju studente Univerziteta u Banjoj Luci. To je vec svakom jasno. Mogu da sjednu i da placu :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Iznad ocekivanja
PostPoslato: 24 Jan 2008, 20:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Okt 2007, 23:57
Postovi: 118
Ovo jeiznenadjujuca podrska SOBL-u .
2291 student je velika masa.
Ljudi se neznaju, pa da mozes ocekivati da svi glasaju.
Ako je onoliki broj studenata Filozofskog glasova, oko 600. Cula sam da samo 200 studenata Filozofskog placa clanarinu SOF-u, odnosno toliko imaju clanova, onda je SOBL ekstra prosao.
Jedan od kandidata na Filozofskom ima na ovim izborima 337 glasova, tamo pise. Nacelnik neke male opstine ima manje glasova.
Nece nikad niko uspjeti postici da ce student iz Laktsa, Celinca, koji studira u Banajluci, ako je kuci doci da glasa, a kamoli iz Trebinja i Novog Grada.
Ja bih se na rektorovom mjestu zapitala, sta izjavljujem
Vrijedjati studente koji su glasali je sjeci sam sebi glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2008, 00:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
lovac milivoje je napisao:
Nije 11 000 nego 16 500 studenata! A SOBL 2 000 :lol: Oni su izgubili svaki legitimitet i kredibilitet da predstavljaju studente Univerziteta u Banjoj Luci. To je vec svakom jasno. Mogu da sjednu i da placu :drinking:


Hajde da stavimo na test te vrle saveze pa da vidimo da li je zaprave 16500 ili je malo manje? Pa da zapušimo nečija brbljiva usta ovde na forumu! S obzirom da sam vidio probleme oko glasanja, na medicinskom pojedinci su zastrašivali i galamili na ljude koji su glasali, odzvi je bio dobar, a predpostavljam da je slično bilo i na poljoprivredi!

Znači ako smo demokratsko društvo i akdemski građani zašto se ponašamo kao da smo u predistorijskom dobu ili za neke ono još traje!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2008, 08:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Okt 2007, 14:21
Postovi: 74
Filozofe ti si jedan od onih vjecitih studenata supljaka, istinsko olicenje SOBL-a. Meni je zaista zao ali cini mi se da je SOBL proslost..... Cuo sam da jos 2 fakulteta izlaze ovih dana tako da u SOBL-u ostaju fakulteti tipa masinstva i tehnologije koji skupa nemaju ni 1000 studenata :lol: A prica se da ce biti i krivicnih prijava protiv "lidera" SOBL-a zbog pronevjere studentskih para.... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 29 Jan 2008, 09:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Okt 2007, 23:57
Postovi: 118
Ne izlaze fakulteti vec pojedinci, jer ja sam student fakulteta koji "istupio".
Cula sam kako se to lobira.
Ide se asa pricom ko istupi ima "blagoslov od Kasipovica i dobice grant od Ministarstva" , a student prodekan na medicini obecava da ce se jesti zlatnom kasikom "jer mu je rektor Stanic Kum"
Tako izgleda famnozni KOST.
Sve se to radi da bi se digla skolarina za narednu godinu, kad vec nije mogla za ovu.
Zahvalna sam SOBL-u sto je uradio za studente.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 30 Jan 2008, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
lovac milivoje je napisao:
Filozofe ti si jedan od onih vjecitih studenata supljaka, istinsko olicenje SOBL-a. Meni je zaista zao ali cini mi se da je SOBL proslost..... Cuo sam da jos 2 fakulteta izlaze ovih dana tako da u SOBL-u ostaju fakulteti tipa masinstva i tehnologije koji skupa nemaju ni 1000 studenata :lol: A prica se da ce biti i krivicnih prijava protiv "lidera" SOBL-a zbog pronevjere studentskih para.... :oops:


Žao mi vas je

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 30 Jan 2008, 12:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Okt 2007, 14:21
Postovi: 74
Imate vi propali studenti koga preceg da zalite....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 30 Jan 2008, 21:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Okt 2007, 23:57
Postovi: 118
Ovaj lovac milivoje , neki sto nosa pecat i kad mu dekan nesto da da potpise to i uradi. Mislim da nema nikakve veze sa studentima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 31 Jan 2008, 08:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Okt 2007, 14:21
Postovi: 74
Sa propalim studentima nemam nista, to si dobro otkrio. Dekana cak i ne znam licno, ali podrzavam kad vidim da neko cini pozitivne stvari. A sto se skolarine tice, dobri studenti ne placaju skolarinu 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 31 Jan 2008, 09:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Okt 2007, 23:57
Postovi: 118
Neznam o kakvim ti propalim studentima pricas. Ja nisam obnovila ni jednu godinu. Zalosno je stvarno tvoj pogled na svjet.
Ti vidis pozitivne stvari sto Nikola Micic za nepunih 10 godina zivljenja u Banjoj Luci ima kucu od pola miliona evra, uzima od drzave pare na vasoj praksi.
Privatni rasadnig drzava finansira i otkupljuje daje njemu novac. Slucajno imam u tom komsiluku rodjake. Da ne govorim kako su dosli on i njegova supruga do titula.
Jos gore, Novak drzi kafanu na fakultetu.
Nazalost ima puno losih studenata koji ne placaju skolarinu na ekonomskom fakultetu, a dobrih koji placaju.
Stavarno je zalosno , sto svoje kolege vrijedjas za radi necijih licnih intetresa, a steteci narod i drustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 31 Jan 2008, 10:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 26 Okt 2007, 14:21
Postovi: 74
Ti si, sto rece Premijer ko Milanko Mihaljica, sve o svemu znas! Ti znas ko drzi koju kafanu, ti znas ko koga izrabljuje, ti sve znas a vjerovatno svoje ispite ne znas.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 02 Feb 2008, 03:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vas treba skupiti na Trg Krajine i sve takve poltone, ulizice , vi koji virite iz gutia svojih dekana na čelu sa Dodom zapaliti i napraviti potom narodni zbor! Republika Srpska bi osjetila da se kukolja rješila!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 02 Feb 2008, 22:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Okt 2007, 13:12
Postovi: 69
jako konstruktivno, nema sta...

_________________
sicbl.info


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 03 Feb 2008, 10:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Feb 2008, 10:22
Postovi: 3
Ovo nema nigdje na planeti, da o tome go ce predstavljati studente odlucuje Rektor. Ni u Kini nije tako.
Mislim da su gori oni koji uz pomoc Rektora zele da ostvare neki svoj sitan interes.
Student sam Pravnog fakulteta i vjerujem da ce SOBL-ova borba uspijeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 03 Feb 2008, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo mi je drago čuti! Vama sa prava ne treba i nema pravo iko išta sugerisati i tjerati vas na nešto što nećete!
Vrijeme partija je iza nas, zar ne?
Komunjare su iza nas, zar ne?
Ovo je demokratsko društvo, zar ne?
Sami smo kovači svoje sudbine, zar ne?

Ali protiva svakog sam silovanja i podjebavanja studentskih mozogva od strane stranačkih plaćenika i prodanih duša!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 03 Feb 2008, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
[quote=filozof sa vrbasa]Vrijeme partija je iza nas, zar ne?
Komunjare su iza nas, zar ne?
Ovo je demokratsko društvo, zar ne?
Sami smo kovači svoje sudbine, zar ne?[/quote]

meni se cini obrnuto, sobl igra fudbal sa vladom, kragulj ministra zove u po dana u po noci...
dustvo je otjelotvoreno u liku milorada dodika (50% parlamenta je njegovo)
subina, pored ovakvih saznanja sumnjam da smo kovaci...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 04 Feb 2008, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Okt 2007, 23:57
Postovi: 118
Mislim da je ministar ipak blizi ovim sto su protiv SOBL-a, nego SOBL-u.
Vise vlastima odgovaraju likovi koji su ne odrzavaju izbore vec se dodvoravaju,nego ovi sto organizuju proteste.
Koji su bolji za studente!
Ipak je trebalo odustati od povecanja skolarine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SOBL
PostPoslato: 09 Feb 2008, 02:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
БАЊАЛУКА, 8. ФЕБРУАРА - Министарство просвјете и културе Републике Српске (РС) поштује самосталност и независност универзитета и право студената и студентских организација на самоорганизовање, али сматра да се ситуација у вези са успостављањем органа на Универзитету у Бањалуци мора превазићи, рекао је данас помоћник министра просвјете Мирослав Бобрек.

"Сугерисали смо студентима да поново разговарају са ректором како би постигли договор и вјерујемо да ће студенти и Универзитет пронаћи заједничко рјешење", рекао је Бобрек новинарима након састанка са представницима Студентске организације Универзитета у Бањалуци (СОБЛ).

Представници СОБЛ-а упознали су представнике ресорног министарства о одржаним изборима за Скупштину ове студентске организације и именовању представника студената у органе Универзитета у Бањалуци.

Састанку Бобрека и начелника Одјељења за високо образовање Југослава Тепића са представницима СОБЛ-а и Студентске уније РС о формирању органа Универзитета у које би требало да буду укључени и представници студената, иако је било предвиђено, нису присуствовали представници Универзитета у Бањалуци.

Према Статуту Универзитета у Бањалуци, студенти имају право на четири представника у Сенату и на једног у Управном одбору Универзитета.


Након проведених непосредних избора, СОБЛ је на свим факултетима Универзитета у Бањалуци изабрао представнике студената у органе Универзитета.


Sva drskost režimskog rektora Stanka Stanića mogla se vidjeti danas na TV. Otkud mu pravo da naređuje studentima kako će se organizovati. Svi su mogli vidjeti demokratiju na djelu prilikom izbora za skupštinu SOBL, ali ne oni nisu to vidjeli, oni su vidjeli da sa njima u šugavom sentau neće sjediti njima podobni. Nego će sjediti ljudi za koje su studenti glasali na otovorenim listama. Sve je bilo transparentno. Ja sam saznao da imamo jednog dikatatora, koji prima platu od 4000 KM i koji bi volio da svi igramo kako njegov raštimovani orkestar svira. Nećemo tako maestro!
Sljedeći pametan potez SOBL bi bio protesti ne pred vladom nego pred rektoratom, pa nek kaže studentima onako uživo šta misli!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 152 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs