banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: ceski jezik
PostPoslato: 13 Nov 2007, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
e narode,govori li neko od vas ili uci ceski jezik,ja sam krenula na kurs pa ako jos neko uci bilo bi odlicno za razmjenu literature,konverzacija i sl jer bas i nije popularan jezik za ucenje na ovim prostorima

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 02:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
cula sam da ima besplatan kurs.
koliko sam shvatila na filozofskom fakultetu se odrzavaju casovi i predaje neki cheh koji je studirao srpski ali izgleda da mu nije islo najbolje.... ( :oops: :lol: )

u svakom slucaju ja licno nemam vremena za gubljenje....vecina mojih drugarica da... kazu da se tamo dobro ismiju i da im je skroz cudno uciti jezik koji nikada nisu ni cule kako zvuci.... eto :fadein:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 09:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
taj lik govori gotovo sve istocno evropske jezike,to sto ne izgovara pravilno srpski,ne znaci da ga uopste ne zna,pa da je bas toliko los ne bi bio lektor na univerzitetu,a znam ljude koji su ga upoznali poodavno u brnu i svi kazu da je freak za jezike,
u svakom slucaju,pamella,ja sam pitala ako neko slucajno dijeli ovaj "hobi" sa mnom,da mi se javi...a sad je li ispijanje kava po gradu ili blejanje u getu na probama bendova vece gubljenje vremena od ucenja jezika.... i ali boze moj,svi smo mi razliciti...:lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja bi voleo da znam ceski jezik, valja za ljeta na moru, oda mozes mladim cehinjama pomoci u neprilici :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ceski jezik
PostPoslato: 14 Nov 2007, 12:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2002, 22:53
Postovi: 178
azdajica-ny je napisao:
e narode,govori li neko od vas ili uci ceski jezik,ja sam krenula na kurs pa ako jos neko uci bilo bi odlicno za razmjenu literature,konverzacija i sl jer bas i nije popularan jezik za ucenje na ovim prostorima



e moja bas dobra drugarica je dobila stipendiju u ceskoj i sad tamo uci jezik...dobro joj ide, cujemo se dosta cesto, pa ako hoces spojicu vas da se malo druzite ili pricate preko skype-a na ceskom :D

_________________
:]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 13:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
buki ja sam pocetnik,jedino mi gramatika nije toliki problem jer sam nekad na faksu ucila uporednu gramatiku slovenskih jez,ali u svakom slucaju ,pitaj drugaricu ako je ponekad raspolozena da je malo "terorisem":)hvala ti
imam druga koji je ceh porijeklom,studirao je u ceskoj,ali je jako neozbiljan i stalno me zeza zbog moje sklonosti za ucenje "lijevih" jezika,ali mi je bar dao rijecnik :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 16:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
@azdajica - nisam se tebi obracala...
napisala sam za kurs ceskog za koji sam cula... ipak mislim da to nije toliki offtopic :o

a btw ako si mislila reci da JA ispijam neke kaVe i blejim po nekim probama i sl - jako slabo si se informisala :roll:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ma samo uzivaj i preskoci ovu temu,ne interesuje te ceski,pa da ne idemo u off...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nego da se vratimo na ON, daj mi reci kakva im je gramatika i kakav je za nauciti, deluje kao slican nasem, ali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
azdajica-ny je napisao:
ma samo uzivaj i preskoci ovu temu,ne interesuje te ceski,pa da ne idemo u off...


mah naravno, ali i to sto me ne interesuje nema veze s tim da imam info koji nekome moze samo pomoci... i nisam JA isla u off :wink:

u svakom slucaju neces mi ti ili bilo ko drugi govoriti sta da radim :angel:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
Info je napisao:
Nego da se vratimo na ON, daj mi reci kakva im je gramatika i kakav je za nauciti, deluje kao slican nasem, ali...


pa meni za sad ne djeluje tesko,ako iole znas gramatiku srpskog(bez uvrede,ali ja imam kolege s faxa koji su zavrsili srpski pa ga ne znaju :lol: )malo djeluje konfuzno sa svim onim znakovima,akcentima :lol: ako hoces svrati na jedno predavanje pa da vidis kako to sve izgleda(ako si zainteresovan,javi mi se na pp pa cu ti dati termine),osim toga sad je aktuelan neki program koji radi ceska vlada,naime,svi koji nauce ceski,tj ako ga uspijes poloziti na faksu u ceskoj i ako pristanes da ga ucis jos godinu dana uz predavanja ne placas skolarinu u ceskoj(mozda vecini smijesno zvuci,ali ceska je itekako daleko naprednija od nas,u evropskoj su uniji,u sengenu,stopa nezaposlenosti nula tako da sve ovo rade jer im treba radne snage)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
To je bilo prošle god isto, al meni se nije dalo učit i češki, to bi mi bio otprilike 4. il 5. jezik, rekla sam dosta... :lol: I ovo sam sve pozaboravljala, sramota... Sad portugalski jedini dolazi u obzir... :D :D :D
Jes ti to kontala da se usavršavaš u Češkoj? :iconbiggrin: Pa ko ne bi studirao u Pragu, univerzitet jedan od najstarijih.... A jezik se svaki može naučit, pogotovo uz faks....Slika

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2007, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
jedino da odem tamo zivjeti,a svoje skolice konacno privodim kraju,osim ako ne zalutam na neku akademiju u pragu...:) :lol: a sto se tice ozbiljnijeg skolovanja,jos malo pa se ja vracam opet na pocetak :lol:
ja obozavam jezike tako da mi je ovo vise kao lijep hobi,i vjerovatno cu ih cijelog zivota uciti...ne moram sve usavrsiti ali neke osnovne stari,zasto da ne...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2007, 02:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2002, 22:53
Postovi: 178
azdajica-ny je napisao:
buki ja sam pocetnik


ma i ona nije nista bolja od tebe...pocela je sad u septembru da uci jezik..tako da je u maloj prednosti, ali nista strasno... mislim da cete se naci..cucu se ja sa njom, pa cu ti javiti i dogovoriti vam "dejt" :P

_________________
:]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2007, 15:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Eto i mene je azdajica uspela da nagovori da krenem na ovaj jezik. Idem da okusam srecu. Kako stari ljudi kazu, sto vise jezika znas to vise vredis :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2007, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
superiska :wink:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2007, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Info je napisao:
Eto i mene je azdajica uspela da nagovori da krenem na ovaj jezik. Idem da okusam srecu. Kako stari ljudi kazu, sto vise jezika znas to vise vredis :D

:thumbup:
Sad me nagovoriste, pa ću i ja na portugalski možda :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2007, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
hocu i ja na portugalski :(

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2007, 20:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
bas me odusevila tema, ne ucim ceski, ali, drago mi je vidjeti da jos ima ljudi koji vole uciti jezike, pa makar ih nikada ne koristili. Ja se tjesim da ce ovi sto sam naucila ako nista drugo dobro doci kad idem na odmor u tu zemlju.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2007, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Bio sam i ja danas na prvom casu, smesno zvuci, ali je zanimljivo. Jako slicno nasem jeziku. Profesor je lik :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs