banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jan 2011, 13:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Dec 2010, 11:03
Postovi: 9
Na koji nacin se moze studirati u inostranstvu?Ima li neko na na ovom forumu na studira u Austriji ili Njemackoj i na koji nacin su otisli?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2011, 20:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jan 2011, 03:56
Postovi: 7
Ćao!
Moja drugarica želi da se upiše na faks u Velikoj Britaniji-London,Cambridge,Oxford.
Tražila sam po netu neke univerzitete sa njom ali opet ne znamo koliko je to moguće.
Zna da je studiranje tamo jako skupo,ali misli da će uz pomoć roditelja,stipendijama i sezonskim poslovima uspjeti platiti faks,a ne znam baš za to.

Zna li iko neki univerzitet tamo koji nije toliko skup da se doživotno otplaćuje studentski kredit??xD
Tačnije,studiranje za dizajn enterijera tj. arhitekturu enterijera :)

hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2011, 17:19 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 16:42
Postovi: 4
Ок, верујем да је ова тема доста пута већ покренута али и верујем да ћу успети да будем доста конкретнији у свом питању...
Дакле, студирање у Немачкој!
Основне ствари већ знам тј. знам да се већина предавања одвија на немачком језику, знам да је на доста универзитета могуће пратити наставу на енглеском... на државним универзитетима школарина или нема или су јако ниске (исправите ме ако грешим), административни трошкови варирају, трошкови боравка нису мали јер ипак говоримо о Немачкој... итд. итд...
Ја студирам на Саобраћајном факултету у Добоју (Универзитет у Источном Сарајеву), четврти сам семестар.
Програми размене студената, праксе у иностранству и генерално што се тиче иностранства, полазе од предпоставке да странци (ми) немамо обезбеђено место боравка у њиховој земљи.
Што се тиче боравка у Немачкој, имао бих код кога да будем пријављен и код те исте особе да нормално живим и моје питање гласи: колико ми је то олакшавајућа околност за упис на неки од немачких факултета и каква би у том случају била процедура?
Хвала унапред!

_________________
...and welcome to HELL!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 21:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 22:27
Postovi: 20
Buu... :lol:

Ima li iko da studira ili bi htio da studira (pa da ima koju informaciju) medicinu u inostranstvu...???
Jer ja pojma nemam... :confused1:

Hvala unaprijed... :bounce:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
znaci sad kad razmisljam kako sam otisao nemogu da se setim nema sanse, ipak ima 8 god vec ali mogu da kazem najpametniji potez koji sam ikad uradio.
Za medicinu moras prijemni da polazes a pre svega nemacki mora da se polozi da mozes uopste da pristupis univerzitetu. sad kako su ukinute vize daleko je lakse. Jednostavno dodji za austriju i predaj dokumenta, oni ce ti dalje sve objasniti( koliko dug ti je rok za nemacki,kad ti je prijemni i sve ostalo.
Studenske domove sve mozes online rezervisati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 23:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
za Austriju je olaksica zbog ugovora koji datira iz doba Austro-Ugarske, ali i pored toga postojala je caka da se pri upisu pokaze neka suma novca na racunu (sad sam vec zaboravio o kojoj je svoti rijec) koja njima sluzi kao sigurnost da imas od cega da se izdrzavas tokom studija

Electrosphere je napisao:
Што се тиче боравка у Немачкој, имао бих код кога да будем пријављен и код те исте особе да нормално живим и моје питање гласи: колико ми је то олакшавајућа околност за упис на неки од немачких факултета и каква би у том случају била процедура?
Хвала унапред!


ne znam kakve olaksice ocekujes? i ovako i onako moras da imas prijavljenu adresu boravka, a tretiraces se kao inostrani student

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2011, 23:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ta suma nema nikakve sa samim studiranjem, barem sto se tice fakulteta, to je uvedeno zbog dobijanja i produzavanja vize. Btw, samo pravo na studiranje bas i nema neka pretjerane veze sa tim Ugovorom.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2011, 06:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
za studiranje u njemackoj: http://www.internationale-studierende.d ... _studying/

da u De mozes studirati, potrebno ti je 7.716 Euro godisnje na racunu. http://www.internationale-studierende.d ... financing/

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2011, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Taj ugovor je istekao. To je bilo da mozemo gratis studirati, sad vise nema sve se placa i nema nikakvih olaksica. Neznam kako je sad posto vise se nemora u sarajevo vec se ide direkt ovde pa mozes sve da odradis i ovde vadis prvu vizu.- Ne znam koji su uslovi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2011, 10:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
MuskoBre je napisao:
Ta suma nema nikakve sa samim studiranjem, barem sto se tice fakulteta, to je uvedeno zbog dobijanja i produzavanja vize. Btw, samo pravo na studiranje bas i nema neka pretjerane veze sa tim Ugovorom.


meni je bilo prezentovano prije nekih 10, 11 godina da je to vazan faktor, u fazonu da oni imaju sigurnost da se ti mozes finansirati i na osnovu toga ti daju dozvolu za boravak i studije

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2011, 11:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sluzi to za to, ali sam fakultet sa tim nema ama bas nista. To je iskljucivo za dobijanje, i produzenje vize, u ambasadi, odnosno Magistratu.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2011, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
BSE je napisao:
ali i pored toga postojala je caka da se pri upisu pokaze neka suma novca na racunu (sad sam vec zaboravio o kojoj je svoti rijec) koja njima sluzi kao sigurnost da imas od cega da se izdrzavas tokom studija

da to i jeste bilo vazno, cini mi se oko 4000 eura da je kolega jedan morao da prijavi da ima na racunu. Ili je bilo u KM, vise se ne sjecam :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2011, 09:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Avg 2011, 09:13
Postovi: 8
Pratim forum vec dugo i vidim da je ova tema poprilicno zastarila ,a i malo je postova bilo,pa odlucih da je ponovo pokrenem.

Sigurna sam da ovde ima studenata koji studiraju u inostranstvu, planiraju tamo nastaviti studije ili imaju bilo kakve informacije koje su svima jako potrebne.... Ako znate nesto,ili imate pitanja u vezi studija u inostranstvu pisite! :wink:

Pozdrav svima! :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2011, 11:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Avg 2011, 09:13
Postovi: 8
Jos da dodam... Konkretno,ja planiram upisati arhitekturu u Becu.. u februaru bih trebala preseliti tamo i poceti sa njemackim,koji je prva prepreka....
Pa jako bi mi znacilo kad bi se javio neki student arhitekture...

;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2011, 21:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:06
Postovi: 35
..... jasno je da se mora imati odredjeni iznos na racunu, pa pogledajte samo ko tamo studira....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2011, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
miss black je napisao:
..... jasno je da se mora imati odredjeni iznos na racunu, pa pogledajte samo ko tamo studira....


Ne razumijem ovaj drugi dio tvog posta. Ko to tamo studira?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 14:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:06
Postovi: 35
Panzer je napisao:
miss black je napisao:
..... jasno je da se mora imati odredjeni iznos na racunu, pa pogledajte samo ko tamo studira....


Ne razumijem ovaj drugi dio tvog posta. Ko to tamo studira?


Ne znam šta ti nije jasno? Svi za koje znam da studiraju vani su ili djeca privatnika (ne mislim na sitne privatnike već one dobrostojeće koji su vlasnici dosta objekata u BL ili drže pola grada u mjestu iz kog dolaze) ILI djeca tamo nekih dr specijalista (a zna se da oni imaju dosta više plate u odnosu na prosječne).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 14:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
miss black je napisao:
Panzer je napisao:
miss black je napisao:
..... jasno je da se mora imati odredjeni iznos na racunu, pa pogledajte samo ko tamo studira....


Ne razumijem ovaj drugi dio tvog posta. Ko to tamo studira?


Ne znam šta ti nije jasno? Svi za koje znam da studiraju vani su ili djeca privatnika (ne mislim na sitne privatnike već one dobrostojeće koji su vlasnici dosta objekata u BL ili drže pola grada u mjestu iz kog dolaze) ILI djeca tamo nekih dr specijalista (a zna se da oni imaju dosta više plate u odnosu na prosječne).


Lupas gluposti, o cemu ocigledno pojma nemas. Sa mnom su studirali ljudi kojima su roditelji krpili jedva kraj s krajem. Da se razumijemo, bilo je i ovih drugih.

Sto se tice iznosa na racunu, radi se o uslovno receno "fiktivnim" parama. Dakle, ako traze 6.500 evra, nadje se taj iznos sa vise strana, posudi, uplati se na sopstveni racun, odstampas sebi stanje na racunu na kojem pise da imas toliko i toliko para, podignes pare, i vratis pare. Sve za manje od 20 minuta. Naravno, te iste pare sa vise strane posudi sledeci kome treba, tako da je nas 30 imalo te potvrde od jednih te istih 6500 evra.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 15:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:06
Postovi: 35
MuskoBre,
iskreno ne znam ni za jedan takav slučaj koji ti spominješ, ali znam za ljude koji su išli sa mnom u školu i za ljude iz komšiluka...
Posudiš 6.500 evra, koja budala će to da ti posudi????
I šta i kad posudiš i vratiš te pare,poslije sve za džabe?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
miss black je napisao:
Panzer je napisao:
miss black je napisao:
..... jasno je da se mora imati odredjeni iznos na racunu, pa pogledajte samo ko tamo studira....


Ne razumijem ovaj drugi dio tvog posta. Ko to tamo studira?


Ne znam šta ti nije jasno? Svi za koje znam da studiraju vani su ili djeca privatnika (ne mislim na sitne privatnike već one dobrostojeće koji su vlasnici dosta objekata u BL ili drže pola grada u mjestu iz kog dolaze) ILI djeca tamo nekih dr specijalista (a zna se da oni imaju dosta više plate u odnosu na prosječne).


Sad mi nije jasno što lupaš gluposti. Ne znam kakve ti to ljude znaš ali ljudi koje ja znam su i djeca privatnika i dobrostojećih ljudi ali dobrim dijelom i djeca običnog radnog naroda i takvih uglavnom poznajem najviše. Prva stvar ta viša plata u odnosu na prosječnu ne može da isplati studiranje u inostranstvu i da pokrije troškove života roditelja u BiH ako već pričamo o doktorima specijalistima, znam dobro o čemu pričam. Jesi ikada možda čula za stipendiju ili nešto slično ili da neko ima rodbinu u inostranstvu? Ako nisi bila dovoljno dobra da dobiješ stipendiju ili nisi imala sreće da te primi neko od robine koja živi vani ne znači da su svi koji studiraju vani lovatori. Ja prvi nisam. A to stanje na računu je najmanji problem kao što ti već MuskoBre objasni...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs