banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2007, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
YgapHuk je napisao:
Samo je jedna prava banjalucka Gimnazija.Naravno da je kvalitet u svih 100 i kusur godina Gimnazije oscilirao,ali to je sasvim normalna stvar i vazno je da je kvalitet danas sasvim zadovoljavajuci i na daleko visem nivou nego u drugim skolama.Ova katolicka gimnazija je prema mojim saznanjima (uz duzno postovaje) cisto prese*avanje jer vecina ljudi koje znam da su planirali upisati svoju djecu tamo su kompleksasi koji su se primili kako je to nesto nobl i djeci otvara vrata za studiranje u inostranstvu.Kao prvo,ne vidim sta bi tu bilo nobl(mada sam primjetio da kod nas postoji izvjestan broj ljudi koji se nesto nafurava na katolicizam kao nesto nobl,stvarno ne znam zasto?!),a sto se tice odlaska van na studije,u BL Gimnaziji postoji IBO program koji omogucava upravo to.Ne sporim kvalitete koje katolicka gimnazija ima,ali smatram da nije nista kvalitetnija od "sekularne",tako da ne vidim sta bi bio razlog da se ide tamo.I na kraju,mali broj odjelenja i ucenika svakako daje vecu mogucnost naobrazbe,ali to takodjer znaci manje ljudi u generaciji i manje druzenja,a srednja skola upravo treba da bude praznik druzenja i opustencije,a ne neko tamo suvo bubanje,klecanje na kukuruzima,shiba i 25 po turu i slicno.....

Zašto bi bilo nobl? :lol: :lol: Inače, poslije bilo koje škole se možeš školovat u inostranstvu... :D Bitno je da je četverogodišnja škola...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 01:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
To pitanje treba da uputis onima koji se tamo upisuju.Predznak "katolicki" valjda treba da znaci da je skola "dizajnirana" za pripadnike katolicke vjeroispovjesti.Jasno je da upisivanje pripadnika drugih vjeroispovjesti nije zabranjeno,ali nisu mi najjasniji njihovi motivi.Prica o najkvalitetnijem mogucem obrazovanju jednostavno nije tacna jer katolicka gimnazija ni po cemu nije bolja(ako nije losija) od banjalucke Gimnazije.I na kraju,jedno zapazanje,neki djechak(ili djevojcica)rece da je ,kao ,pola katolika,a pola "ostalih" u odjelenjima,pa me zivo zainteresova od kuda toliki katolici u BL kad ih se ni prije rata ne bi skupilo za dva razreda u srednjoj skoli,a pogotovo danas kad su isti totalna manjina na prostorima RS.
P.S. moderator,stvarno malo oladi sa brisanjima mojih komentara na ovim podforumima.Ako nekog stitis od mojih odgovora,to reci javno!

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 02:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ygaphuk-e, popustam! Naporan si k`o cesa! Ne dash se uvjeriti da je to just regular school ko i sve ostale, osim sto ima "prefiks" katolicka.Skola je sasvim ok! A samo jedna sitnica koju moram dodati: RS je samo entitet BiH,koja je multinacionalna i politeoloska drzava; tako da se tim moze odg na ovo, citiram: "od kuda toliki katolici u BL kad ih se ni prije rata ne bi skupilo za dva razreda u srednjoj skoli,a pogotovo danas kad su isti totalna manjina na prostorima RS". Ja sam pravoslavac i Srbin, ali me to nije sprijecilo da odem u ovu skolu, upisao sam je jer vjerujem da su uslovi bolji. Al`, opet, kazem necu se svadjati - svako ima pravo na svoje misljenje.

cheers! :drinking:

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jul 2007, 02:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ma mozda bi i trebalo zavrsiti s ovom temom! Covjek je samo pitao koja je razlika izmedju dvije skole, a tema se zavrsava prepirkom, pardon, jos traje. Mislim da je saznao sta je htio! Pozzzz svima! :o :o :o :o

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Avg 2007, 19:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2007, 14:38
Postovi: 12
Ja sam sad zavrsila 1. razred katolicke gimnazije, i sve su rijeci hvale.
Ukoliko neko nekoga interesuje, neka pita ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Avg 2007, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
pricaj nam sve :D pls

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Avg 2007, 14:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2007, 14:38
Postovi: 12
Ahmm..
Odakle da pocnem :-?
Mnogi su pricali kako u ovu skolu idu odvojeno djevojcice i djecaci, ili kako idu samo djevojcice koje ce biti casne sestre :lol: i te tako gluposti.
Skola je "normalna " gimnazija kao i ova drzavna banjalucka gimnazija, sa istim predmetima, cistim WCom u kojem se ne osjeti dim cigareta idr.
Posto sam pomenula predmete-> postoji vjeronauka na koju idu katolici i oni koji zele da idu, a oni koji ne idu (kao i ja ) idu na Moral i etiku.
Ostalo od predmeta je sve isto.

Ono sto mi se svidja u ovoj skoli da profesori zaista postuju ono cime se van skole bavis ( ja se bavim web dizajnom, fotografijom i kinologijom) i usmjeravaju te ka tome ( npr. pravim web stranicu sad za skolu).
Ovde sam se vec krenula opredjeljivati za neke stvari za koje ranije nisam mislila da ja to mogu ( konkretno pozoriste i umjetnost).

Cula sam da npr. drzavna gimnazija je puna profesora koji "maltretirau" djecu kroz odgovaranja i kontrolne radove. Ovde toga nema. Onoliko koliko ucim toliku ocjenu i dobijem. Prosla sam odlicnim i na polugodistu i na kraju godine.
Sto se nastave tice, profesori se zaista trude da nas zainteresuju. Ovde bih izdvojila profesoricu Istorije ciji cas svi obozavamo. Cak nam i hoplite glumila dok smo Grcku ucili :lol:

Sorry ako ima pisanskih gresaka, pokusala sam biti brza.
Ako se jos necega zanimljivog sjetim, pisacu, a vi slobodo pitajte.

Pozdrav
Jovana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gimnazija
PostPoslato: 16 Jan 2013, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
http://www.banjaluka.com/vijesti/drustv ... oristicar/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gimnazija
PostPoslato: 16 Jan 2013, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
:cry: Baš mi je žao, bio je divan čovjek i profesor. :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gimnazija
PostPoslato: 16 Jan 2013, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
http://www.gimnazijabanjaluka.org/Novosti.aspx?id=352

Професоре почивајте у миру!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gimnazija
PostPoslato: 31 Maj 2013, 12:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
Nisam sigurna je l' pravo mjesto da pitam ali:

Ima li neko knjigu za drugi razred gimnazije Psihologija autora Stojaković Petra?
Da posudi za prijemni, da proda, posudi za kopiranje bilo šta!
Ili da mi neko kaže mogu li je kupiti negdje, tako pojedinačno mislim da nije uslov uzimanje knjiga u kompletu za cijeli taj razred?

Hvala! :)

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gimnazija
PostPoslato: 02 Okt 2020, 09:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Učenici iz Bosne i Hercegovine osvojili su pet bronzanih medalja na Internacionalnoj matematičkoj olimpijadi (IMO) koja je održana online, a među njima su i učenici banjalučke Gimnazije Marko Vučić i Jovan Vuković.

Bronzane medalje su, pored njih, osvojili i Faik Tahirović (Druga gimnazija Sarajevo), Boris Stanković (Druga gimnazija Sarajevo) i Dejan Stanković (SŠC Foča). Šesti član ekipe Marko Jojić (Gimnazija Banja Luka) osvojio je pohvalu.

Vuković je učenik četvrtog razreda, a za portal mojabanjaluka.info kaže da pripreme za takmičenje traju godinama i to umjerenim tempom. On matematiku voli i sa njom se druži i u slobodno vrijeme.

- Nekoliko sedmica neposredno pred takmičenja su pripreme intenzivnije, a spremamo se tako sto prerađujemo zadatke sa prošlih takmičenja sličnog ili istog ranga. Zadaci su bili poprilično teški. Takmičenje se radi dva dana. Svaki dan imamo tri zadatka i čak 4,5 sati za rješavanje - kazao je Jovan Vuković.

Geometrija je, dodaje on, jedina oblast koju ne voli. Način razmišljanja pri rješavanju geometrijskih zadataka je, kaže Jovan, različit od način raazmišljanja pri rješevanju zadataka iz drugih oblasti. Za uspješno rješavanje geometrijskih zadataka je veoma često neophodna precizna skica, a njemu crtanje „nije u rukama“.

- Pripreme su uglavnom bazirane na samostalnom radu. Profesori su uvijek spremni da pomognu ako nam nešto nije jasno, što je često veoma korisno. Meni su često bili potrebni savjeti vezani za geometrijske zadatke - istakao je Jovan.

Interesovanje za takmičarskom matematikom dolazi upravo iz formata zadataka koji se pojavljuju na takmičenjima. Oni su, dodaje Jovan, bliži kombinatornim zagonetkama nego zadacima iz matematike koje se susreću na nastavi u osnovnim i srednjim školama. U školskim zadacima uglavnom nema mnogo mjesta za kreativnost, niti za veće razmišljanje, a fokus je stavljen na testiranje koliko je učenik savladao određeni metod.

- Sama rješenja školskih zadataka, kao i njihova postavka, uglavnom imaju minimalan broj riječi, a skoro sve je preko dugačkih matematičkih jednačina. Ova karakteristika je glavna stvar koja odvraća učenike od matematike u školi. Takmičarski zadaci nemaju ograničen skup metoda. Zato je i potrebna kreativnost da bi se došlo do rješenja. Skoro sve u tim zadacima je u formatu teksta, prosto zbog toga što su dokazi uglavnom u formi tvrdnji koje je potrebno na razuman i logičan način obrazložiti - rekao je Jovan Vuković.

Marko Vučić ide na matematička takmičenja još od petog razreda osnovne škole. Interesovanje za matematiku su mu, kaže, podigli plasman ja juniorsku Balkanijadu iz matematike u devetom razredu, kao i zimski i ljetni kampovi matematika u Sarajevu.

- Pripremam se za takmičenja tokom čitave godine, ali najozbiljnije sam se spremao od trenutka kada sam se na izbornom takmičenju plasirao u ekipu za Olimpijadu. Pred Internacionalnu olimpijadu bivši olimpijci organizuju pripreme u Sarajevu, ali ove godine to nije bilo moguće, tako da smo se većinom spremali sami - kazao je Marko.

Na Olimpijadi se rade dva dana po tri zadatka koji su poredani po težini. Prvi zadatak je najlakši i najčešće ga riješi veći dio učesnika. Drugi je srednje težine, a treći je najteži.

- Za sva tri zadatka imamo 4,5 sata vremena za izradu, što već dosta govori o kakvoj se težini zapravo radi. Mislim da težinu ovogodišnjeg najtežeg zadatka najbolje opisuje to da ga je riješilo samo četiri od preko 600 takmičara - ističe Marko.

Njemu je, za razliku od Jovana, geometrija omiljena oblast matematike. Najvažnija podrška je onu koju mu je pružao profesor matematike Bojan Pažin koji se pobrinuo da budu oslobođeni nastave i odgovaranja sedmicu dana pred IMO.

- Za mene je još nerješiv skoro svaki najteži zadatak sa IMO. Postoji mnogo matematičkih problema koji još nisu riješeni, kao npr. Rimanova hipoteza, Goldbahova hipoteza, a za rješenja nekih od njih se nudi nagrada od milion dolara - rekao je Marko Vučić.

http://mojabanjaluka.info/novost/bronza ... aka/125415


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs