banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Feb 2009, 22:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
MonaLisa je napisao:
Zašto birati manje ako možemo imati veće. Ja to zovem LIJENOST.


Evo,ja ću na ovo odgovoriti jednom pjesmom od Miladina Šobića:

Ponekad pozelim da ostavim studije
i upisem neki zanat
pa da budem pekar, limar, moler
da ukrotim struju
i naucim da popravljam bojler


Il' da budem dimnjacar i donosim srecu
budem majstor za frule
da pravim servise i duvam u staklo
ne morah na fakultet
al' mi se omaklo



Cudio se meni drugar
sta ima tu da mi smeta
sto on da bi bio Bog i glavni
zeli svrsit' tri fakulteta

A zar ne bi bilo ljepse sad
misliti na vinograd
u ljubavi biti s njim
kao dragom diciti se njime
cuvati ga zime

Al' izgleda da mnogi zele imat' kola
snazan motor iz Japana
mjesto licne karte kolor televizor
ostaviti zivot, gledat' ga u retrovizor

A zasto ne bit' obican
i voljet' male stvari
zasto svako mora biti glavni

sta to lijepo ima obraz
zakrpljen sa flekom
zasto sa tugom gledam za covjekom

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 00:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2007, 18:54
Postovi: 484
Lokacija: Xizang
Ja nisam vidjela nekog pametnog da je izasao iz gimnazije ako nije upisao fakultet.Prije bih se opredjelila za neku strucnu skolu (sto i sama zavrsih) al da je neka gdje znas da ces proci u zivotu.Sve u svemu u velikom krugu preporucujem da gimnaziju zaobilazite sem ako nemate drugog izbora pa kasnije na neki fakultet i to pomogucnosti za onaj koji volite i znate da cete zavrsiti...

_________________
"Daj više odmora jeziku nego rukama"
"Najbolja upotreba reči je ćutanje"
"Ako ste ućutkali nekoga niste ga i preobratili"
"Oni koji umeju da govore, govore kratko"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
_zoka je napisao:
MonaLisa je napisao:
Zašto birati manje ako možemo imati veće. Ja to zovem LIJENOST.


Evo,ja ću na ovo odgovoriti jednom pjesmom od Miladina Šobića:

Ponekad pozelim da ostavim studije
i upisem neki zanat
pa da budem pekar, limar, moler
da ukrotim struju
i naucim da popravljam bojler


Il' da budem dimnjacar i donosim srecu
budem majstor za frule
da pravim servise i duvam u staklo
ne morah na fakultet
al' mi se omaklo



Cudio se meni drugar
sta ima tu da mi smeta
sto on da bi bio Bog i glavni
zeli svrsit' tri fakulteta

A zar ne bi bilo ljepse sad
misliti na vinograd
u ljubavi biti s njim
kao dragom diciti se njime
cuvati ga zime

Al' izgleda da mnogi zele imat' kola
snazan motor iz Japana
mjesto licne karte kolor televizor
ostaviti zivot, gledat' ga u retrovizor

A zasto ne bit' obican
i voljet' male stvari
zasto svako mora biti glavni

sta to lijepo ima obraz
zakrpljen sa flekom
zasto sa tugom gledam za covjekom


Da ne bih ispala ovdje neki materijalista, želim samo da kažem da onim što je bitno smatram znanje i obrazovanos. O tome se radi. Školovanje je vrlo bitno. Upravo zato i branim toliko gimnaziju jer je najobuhvatnija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 19:12 
ali s gimnazijom bez fakulteta si kao da i nemas skole... bolje zavrsiti trogodisnju skolu nego gimnaziju a bez fakulteta jer tad nemas ama bas nikakvo zvanje i nemam pojma za koje se radno mjesto trazi sss gimnazija...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Feb 2009, 21:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Znam ja par ljudi koji su završili zanat ali su u životu toliko pročitali da im ne fali ni malo obrazovanosti.Čak naprotiv.Jedino što nemaju diplomu.Doduše i ne treba im.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Niko ne upisuje gimnaziju ko ne misli studirati.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 14:28 
EiLeen je napisao:
Niko ne upisuje gimnaziju ko ne misli studirati.


apsolutno, ali ja imam neke prijatelje koji su bili super djaci, zavrsili gimnaziju, sve ok, i upisali fax ali na zalost nisu nika zavrsili. nekom se vise nije ucilo, neko se zaljubio, neko se zaposlio, neko je bio lijen... kako god sad su bez icega.
zato po meni je bolje, sigurica neka skola sto dobijes bilo kakvo zvanje, pa onda naravno na fax. mislim, tako sam ja uradila i smatram da je to ispravnije u smislu da ne ostanes nigdje na kraju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 18:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Nov 2008, 19:20
Postovi: 148
Srednja šinterska :D

Ja sam htela u grafičare, pa sam završila u gimnaziji.. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2009, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa, možeš poslije na akademiju kao što sam ja uradila.
Btw, koja generacija gim?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2009, 14:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Apr 2009, 14:43
Postovi: 6
jooooj ljudi pomazite mi molim vas,.......hocu da upisem turisticku skolu,a na netu ne mogu naci nista vezano za nju ni kakve predmete ima niti ista......a zavrsavam deveti za 20 dana......pomazite moolim vas......inace jos imam u vidu drustveno jezicku gimnaziju ali turisticka je ona koju bih voljela upisati i volim tooo pomozite :) :angry4: :angry4: :confused2: :(



zivot je igra......UHVATI RITAM I ZAIGRAJ :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2009, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
ne bih ti preporucio tu skolu, igrom slucaja sam bio tamo prosle sedmice i mogu samo reci raspad sistema. organizacija nula bodova.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2009, 16:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Apr 2009, 14:43
Postovi: 6
ajoj zar je tako lose.....ja sam cula da su ok u skoli..... :/ joj moram se raspitati jos.......pppffffff :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2009, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Jbg ja da imam mogucnost da biram izmedju Gimnazije i Ugostiteljske uvijek bi brate izabrao Gimnaziju... Al to je samo misljenje jedne osobe koja je davno zavrsila srednju skolu pa moze biti da se malo promjenilo stanje... Ma upisi ako mozes Gimnaziju a ako ne mozes onda uzmi neku tehnicku skolu... Mozda ti je to bolje... Uostalom, ti sama moras da izaberes svoj put pa cak i ako pogrijesis, znas kako se kaze... sama pala, sama se ubila... Zelim ti sve najbolje.... POZZZ!!!!! :wink:

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2009, 17:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
belay girl je napisao:
jooooj ljudi pomazite mi molim vas,.......hocu da upisem turisticku skolu,a na netu ne mogu naci nista vezano za nju ni kakve predmete ima niti ista......a zavrsavam deveti za 20 dana......pomazite moolim vas......inace jos imam u vidu drustveno jezicku gimnaziju ali turisticka je ona koju bih voljela upisati i volim tooo pomozite :) :angry4: :angry4: :confused2:

A da prošetaš do škole i raspitaš se?
(ne jedu oni malu djecu tamo :wink: )
Ništa te neće koštati, a možda i naletiš na nekoga ko će ti detaljno objasniti šta treba!
(+ raspitaj se malo. Pitaj neke turističke tehničare ako ih znaš ili prošetaj do škole)

Ako voliš taj smjer, onda ga i upiši!

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2009, 20:35 
to sam i ja htjela reci, jbt pa odi do skole pa se raspitaj tamo.. sta imas traziti po netu, a sem toga nije valjda da ne znas nikog ko ide u turisticku skolu, ili bar tvoji prijatelji da znaju nekog, ili rodjaci..... :-?


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Apr 2009, 14:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Apr 2009, 14:43
Postovi: 6
da .......ma vidjecu jos hvala jos jednom :) valjda necu pogrijesiti..... :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2009, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Upiši gimnaziju...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2009, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
upisi sta zelis
ako nisi sigurna sta zelis, a moguce da nisi cim ovdje trazis savjet, odvazi ovdje iznesene argumente pa na osnovu toga odluci

nadam se samo da se ne dvoumis izmedju onoga sto zelis i onoga za sto ti drugi iznose argumente
tu ne smije biti dvojbe

ja to nisam dozivjela kao neku veliku odluku, izabrala sam strucnu skolu, nemam pojma zasto, sasvim sigurno ne iz nekog prakticnog i razumnog razloga, prije iz nekog minornog (tipa:i 3 drugarice su upisale to...pa eto...)
u sustini bilo mi je totalno svejedno sta cu upisati
doduse tad su strucne skole bile jace pa se poslije uglavnom moglo studirati sta zelis (a ja sam sa 18 taman stasala da znam sta hocu)
sada ce to postajati sve teze (s obzirom na reforme u toku), a vremenom mozda i sasvim nemoguce (kao u nekim evropskim zemljama)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2009, 01:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Neverovatno na šta se svelo to školovanje. Izjave tipa, bolje trogodisnja skola nego gimnazija, gimnazija pruza samo znanje iz 'opste kulture' i pravopisa...strasno.
Jel' ima neko kome je u stvari stalo da jednostavno bude obrazovan? OK, živimo u situaciji u kakvoj živimo, shvatam potrebu da se osiguramo nekako, i da sa gimnazijom uvek postoji rizik ako se ne završi fakultet...ali mi je baš žao da nakon što je bila smatrana za 'elitnu' (u smislu znanja) škola, spala je na 'zaobilaženje u širokom luku'.

Iskreno, Banjalučka Gimnazija je mnogo pala. Mnogo je pala zbog rukovodstva, zbog profesora...i još nekoliko stvari. Mnogi ljudi koji je upišu negde u 3-4 razredu shvate koliko malo ona nudi. Međutim ipak nudi mnogo onima koji od škole žele nešto više od

S obzirom da sam i sam učenik BL Gimnazije, smatram da je ono što sam naučio u njoj neprocenjivo, ne po tome koliko me je osposobila za rad, već koliko me je osposobila za život. Meni je to i mnogo važnije. A danas, eto, na sreću ili nažalost, skoro svako može završiti fakultet, pa se može baviti onim što želi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2009, 09:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Apr 2009, 14:43
Postovi: 6
ja zaista zelim da ponesem sto bolje znanje iz srednje skole ali sa obzirom da je gimnazija jako zaihtjeva i trazi se dosta pogotovo u BL gimnaziji ja imam dovoljan razlog da je upisem jer je zaista extra sto se tice srednjoskolskog obrazovanja.......meni od ruke idu jezici pa sam mislila drustveno jezicki smijer gimnazije......


ali skola koju sam oduvjek ali oduvjek zeljela upisati je turisticka......tj da radim oko turizma i ekologije upseto prirode putovanja jezzika itd.....ali sam skoro cula da je turisticka u BL oslabila tj da se nista ne radi da je se bezze.....a ja to ne zelim mada ko hoce da uci ucice ali ipak ......znate vec.......


danas cu zvati turisticku skolu da se informisem jer ja nisam iz BL .......na netu sam nasla koji su predmeti u turistickoj i zaista mi se svidja taj plam rada......geografija istorija jeziciiii...... :)))) extra za mene.......ali isto tako ima i u toj gimnaziji jezici itd...... nadam se da cu se uskoro odluciti hvala svima!!! jer je prvi rok upisa u skolu ja mislim od 2-6 juna......tako nesto ...... hvala jos jednom.... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs