banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kad sam ja završio srednju(ŠUP,jedna od najgorih škola u gradu) kao vrlo dobar i odlučio da upišem žurnalistiku,prijemni je bio iz srpskog jezika i opšte kulture i obrazovanosti.Opšta kultura......pitanja tipa:kako se bira predsjednik RS,posredno ili neposredno,šta je amfora i sl.Mogućih bodova 30.Ja dobijem 27.Cura koja je gimnaziju završila sa vrlo dobrim dobije 7(SLOVOM I BROJEM SEDAM).Nije bila jedina koja je iz dobre škole imala katastrofalan rezultat.Oni u gimnaziji uče,ali uče da bubaju,ne da razumiju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Netačno. Opšta kultura je opšta kultura. Ili je imaš ili nemaš. Nema to veze s gimnazijom.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:54 
EiLeen je napisao:
Netačno. Opšta kultura je opšta kultura. Ili je imaš ili nemaš. Nema to veze s gimnazijom.


apsolutno.

znam milion ljudi fakultetski obrazovanih sa malom ili nikakvom opstom kulturom. to stices sam, od drugih, kod kuce, u skoli..........


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Opšta kultura ima veze sa tim koliko si ti zainteresovan za svijet oko sebe i koliko si spreman da naučiš.Ovo gore je bila samo ilustracija.Ako si ti zainteresovan za učenje,u svakoj školi ćeš naučiti dosta,a ako nisi ne može ti pomoći ni sto gimnazija.
Ja sam ipak za izbor neke stručne škole jer ako ostaneš samo na njoj imaš bar neko zanimanje,a ako izabereš fakultet skoro da je svejedno.Bitno je da imaš neko znanje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 16:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
majlili je napisao:
EiLeen je napisao:
Netačno. Opšta kultura je opšta kultura. Ili je imaš ili nemaš. Nema to veze s gimnazijom.


apsolutno.

znam milion ljudi fakultetski obrazovanih sa malom ili nikakvom opstom kulturom. to stices sam, od drugih, kod kuce, u skoli..........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 17:00 
da ali ne samo u skoli, kao sto si htio reci. da li je neko zavrsio sup ili gimnaziju. nema veze.... skola je samo jedan od segmenata... a najvise od svega zavisi od osobe same..


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 17:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Pa to ja i govorim.Hvala.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 17:11 
ok


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
_zoka je napisao:
Ja sam ipak za izbor neke stručne škole jer ako ostaneš samo na njoj imaš bar neko zanimanje,a ako izabereš fakultet skoro da je svejedno.Bitno je da imaš neko znanje.


Ja opet uzimam u obzir da svako kome je imalo stalo do nekog zvanja upisuje fakultet, sa samom srednjom školom ti nigdje prispio nisi, nebitno koja je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ja sam za gimnaziju.
Btw, sad skoro niko ne ostaje samo na srednjoj školi, tako da nemam zanimanje samo kratko vrijeme (dok studiram).

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 17:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jbg,nema svako sreće i uslova da može ići na faks,pa čak i na državni.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
_zoka je napisao:
Jbg,nema svako sreće i uslova da može ići na faks,pa čak i na državni.....


Nije to baš do sreće, pa čak ni do uslova. To je sve do truda. Ko ima namjeru napraviti nešto od svog života, trudiće se i u srednjoj školi dovoljno da ako nema uslova dobije neku stipendiju za fakultet. Do sreće nikako nije, potreban je samo trud.
Ne kažem ja da fakultet ne košta, ali od ljudi koje ja poznajem a nisu baš pri dobrom finansijskom stanju, svi su nekako upisali fakultet. Pa radi se o tvojoj budućnosti, ne o kupovini automobila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 21:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Da,ali ima ljudi koji su prisiljeni da se zaposle čim im se pruži prilika.Ne možeš učiti ako si gladan ili ako nemaš čime da platiš stanarinu i očekuješ da tebe i tvoju porodicu izbace na ulicu.
J3bote,vi kao da u Njemačkoj živite!!! :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa i ti daješ primjere kao da je polovina ljudi socijalni slučaj... Ja konkretno ne znam nikog takvog materijalnog stanja što si ti opisao, a znam jako puno ljudi.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2009, 23:05 
ja sam uvijek za upis neke strucne skole, a ne gimnazije. kad sam ja upisivala srednju bio je jos rat, a privatnih fakulteta nije bilo ni u naznakama. onda su svi govorili bolje strucna nego gimnazija, ko zna sta ce sutra biti, kud ce te zivot odvesti. sa gimnazijom samo bez faxa nisi nikud prispio.
ja sam zavrsila ekonomsku ( za svaki slucaj, kakvo takvo zvanje ) i fakultet hvala Bogu sam uspjela, ali znam ljude koji su bili dosta bolji ucenici od mene. sticajem okolnosti ostadose samo na gimnaziji i danas ih nigdje na zalost nema.


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 00:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Jedina prednost Gimnazije u odnosu na strucne skole je u tome sto ima vise gradiva, vise se uci a samim tim se i brze stice radna navika ali su strucne skole mnogo bolje ako ces kasnije nastaviti na istom fakultetu (npr. gradjevinska skola pa gradjevinski fakultet). 8)

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 22:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
EiLeen je napisao:
Pa i ti daješ primjere kao da je polovina ljudi socijalni slučaj... .




A je li nisu????

EiLeen je napisao:
Ja konkretno ne znam nikog takvog materijalnog stanja što si ti opisao, a znam jako puno ljudi.


Znači ako ih ti ne znaš,ne postoje.Ja ih znam par kojima je bitnije da prežive sadašnjost nego da se brinu o budućnosti.
Šta će onaj kome starci rade u Incelu?Sigurno neće imati para za faks.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2009, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
PA, raditi i zaraditi. Glupost. Sad treba sažaljevati zdrave ljude što im starci ne mogu obezbijediti faks. Moja drugarica radi svako veče u pizzeriji da plati faks...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2009, 14:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
MonaLisa je napisao:
_zoka je napisao:
Ja sam ipak za izbor neke stručne škole jer ako ostaneš samo na njoj imaš bar neko zanimanje,a ako izabereš fakultet skoro da je svejedno.Bitno je da imaš neko znanje.


Ja opet uzimam u obzir da svako kome je imalo stalo do nekog zvanja upisuje fakultet, sa samom srednjom školom ti nigdje prispio nisi, nebitno koja je.

Kako to?
Molim te MonaLisa, objasni mi?
Kako nisi nigdje sa samo srednjom školom?

Pa ja znam keramičara koji godišnje više zaradi od tamo nekog višeg stručnog saradnika u Vladi RS!
Znači, lik sa srednjom školom zaradi više od VSS-a.
Takođe, pogledaj malo naše privatnike. Imaju li svi fakultete?
Pa, kada ovi svi završe privatne/državne fakultete ko će raditi neke poslove npr. u građevinarstvu?

Usput, banjalučka Gimnazija uopšte nije ista (kvalitetom) kao npr. 80-ih godina!
Srozali su se skroz (kao i obrazovanje, u cjelini). Mada, i takvi su bolji od nekih srednjih škola.
Samo, ako ne nastaviš poslije gimanzije sa studijima - nisi ništa uradio!

Zoka je dobro napisao!
Možda je sada bolje upisati neku stručnu školu i onda upisati faks.
Ako napustiš faks ili ako ne možeš naći neki normalni posao poslije, bar imaš neko kakvo-takvo zvanje/zanimanje!

Mada, sve zavisi od želje same osobe.
Ako neko hoće da upiše Gimnaziju, neka upiše!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2009, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
BL4ever je napisao:
Kako to?
Molim te MonaLisa, objasni mi?
Kako nisi nigdje sa samo srednjom školom?



Pa lijepo, nisi. Možda ti i možeš biti keramičar, privatnik bez fakulteta, možeš biti i bauštelac i komunalac i šta već hoćeš, ali pitanje je koliko to valja. Razumijem ja, nemaju svi jednake intelektualne sposobnosti pa da mogu da upisuju fakultete i da ga završe, ali ne možemo sada raspraviti o sve i jednoj situaciji, govorimo uopšteno. A mene bi iskreno bilo sramota u ovo vrijeme jednog dana reći da nikad nisam upisala fakultet a imala sam zdravu glavu koja bi prihvatila znanje.

I ponavljam još jednom, petnaest godina je prerana dob za profesionalno usmjeravanje. Da bi neko mogao da se pronađe u nečemu, treba što više toga da isproba, da što više stvari uči, a tek kasnije nešto odabrati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs