banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Apr 2009, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Upiši gimnaziju, nećeš se pokajati. Više ćeš naučiti nego u ugostiteljskoj.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2009, 14:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
belay girl je napisao:
ja zaista zelim da ponesem sto bolje znanje iz srednje skole ali sa obzirom da je gimnazija jako zaihtjeva i trazi se dosta pogotovo u BL gimnaziji ja imam dovoljan razlog da je upisem jer je zaista extra sto se tice srednjoskolskog obrazovanja.......meni od ruke idu jezici pa sam mislila drustveno jezicki smijer gimnazije......


ali skola koju sam oduvjek ali oduvjek zeljela upisati je turisticka......tj da radim oko turizma i ekologije upseto prirode putovanja jezzika itd.....ali sam skoro cula da je turisticka u BL oslabila tj da se nista ne radi da je se bezze.....a ja to ne zelim mada ko hoce da uci ucice ali ipak ......znate vec.......


danas cu zvati turisticku skolu da se informisem jer ja nisam iz BL .......na netu sam nasla koji su predmeti u turistickoj i zaista mi se svidja taj plam rada......geografija istorija jeziciiii...... :)))) extra za mene.......ali isto tako ima i u toj gimnaziji jezici itd...... nadam se da cu se uskoro odluciti hvala svima!!! jer je prvi rok upisa u skolu ja mislim od 2-6 juna......tako nesto ...... hvala jos jednom.... :)

pretpostavljam da mislis na ugostiteljsku, smjer turisticki?

moj ti je predlog samo napred, ne brini se, u svakoj skoli se nesto nauci i uvijek je neko bolji a neko gori - trudi se da budes najbolja, ako vec ZNAS da hoces bas time da se bavis u zivotu nemas sta da razmisljas, pored skole mozes ici na kurseve jezika, ne moras ici u gimnaziju da bi bila turisticki vodic jednog dana tj pametnije je da se ne mucis toliko vec da ides bas u strucnu skolu koja ti treba. srecno!

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2009, 20:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Apr 2009, 14:43
Postovi: 6
da da ......smijer turisticki tehnicar......cetvorogodisnja .....NEMA VEZE SA UGOSTITELJSKOM I KUVARIMA STA VEC..... i odlucila sam da pokusam u toj skoli pa sta bog da......ako pogrijesim bice vremena da se prebacim u jezicku gimnaziju ;))) pozzz hvala svima :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2009, 20:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Obicno to tako svi kazu... kao prebacicemo se ako ne bude islo al se u medjuvremenu toliko stope sa novim drustvom tako da prebacivanje ne dolazi u obzir..... Razmisli dobro.... Pozzz!!!!!! :wink:

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2009, 21:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Apr 2009, 14:43
Postovi: 6
ma lako je za drustvo....... : ))) toga ima svugdje...... ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2009, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
belay girl je napisao:
ma lako je za drustvo....... : ))) toga ima svugdje...... ;)

naravno da je lako, i dobrih ljudi i kretena ima svugdje, srecno ti samo uci i trudi se i nema zime ;)

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Citiraj:
Najbolja srednja škola za upisati

Ako planiras nakon srednje na fakultet, nebitno koji, Gimnazija je ubjedljivo najbolji izbor.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
NiZ je napisao:
Citiraj:
Najbolja srednja škola za upisati

Ako planiras nakon srednje na fakultet, nebitno koji, Gimnazija je ubjedljivo najbolji izbor.


Ne slazem se.... Gimnazija je mozda bolja jedino ako poslije ides na neki faks kao Filozofski i sl. a uvijek cu tvrditi i znam da je npr. Gradjevinska mnogo bolja ako ce se kasnije ici na Gradjevinski fakultet.... Isto vazi i za Elektro skolu i Elektro faks....

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Shabban je napisao:
NiZ je napisao:
Citiraj:
Najbolja srednja škola za upisati

Ako planiras nakon srednje na fakultet, nebitno koji, Gimnazija je ubjedljivo najbolji izbor.


Ne slazem se.... Gimnazija je mozda bolja jedino ako poslije ides na neki faks kao Filozofski i sl. a uvijek cu tvrditi i znam da je npr. Gradjevinska mnogo bolja ako ce se kasnije ici na Gradjevinski fakultet.... Isto vazi i za Elektro skolu i Elektro faks....


Mislim da nije bas u potpunosti tako. Brat mi studira ETF a cura Gradjevinski fakultet, pa znam iz prve ruke. Ljudi koji zavrse Elektrotehnicku i Gradjevinsku skolu imaju neko predznanje iz strucnih predmeta, ali ni to nije posebna prednost, ali zato muku muce sa matematikom, koja se u Gimnaziji zaista najbolje radi. Tako da mu na kraju dodje na slicno - ko zapne, zavrsice, samo je pitanje za koliko :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 12:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Shabban je napisao:
NiZ je napisao:
Citiraj:
Najbolja srednja škola za upisati

Ako planiras nakon srednje na fakultet, nebitno koji, Gimnazija je ubjedljivo najbolji izbor.


Ne slazem se.... Gimnazija je mozda bolja jedino ako poslije ides na neki faks kao Filozofski i sl. a uvijek cu tvrditi i znam da je npr. Gradjevinska mnogo bolja ako ce se kasnije ici na Gradjevinski fakultet.... Isto vazi i za Elektro skolu i Elektro faks....


A kako ocekujes da neko kad upisuje srednju zna sta zeli studirati......
Gimnazija pruza mnogo vecu fleksibilnost i zato je mnogo bolji izbor.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Shabban je napisao:
NiZ je napisao:
Citiraj:
Najbolja srednja škola za upisati

Ako planiras nakon srednje na fakultet, nebitno koji, Gimnazija je ubjedljivo najbolji izbor.


Ne slazem se.... Gimnazija je mozda bolja jedino ako poslije ides na neki faks kao Filozofski i sl. a uvijek cu tvrditi i znam da je npr. Gradjevinska mnogo bolja ako ce se kasnije ici na Gradjevinski fakultet.... Isto vazi i za Elektro skolu i Elektro faks....

Potpuno netacno. Popokatepetlov brat je cak jedne godine pao na popravni iz matematike, a sve vrijeme je vukao dvicu i polozio je matematike mnoogo prije vecine(isao sa mnom u razred - prim. autora). Samo dvoje ljudi iz nase generacije koji su upisali ETF su odustali. Jedna cura je na arhitekturi i fino joj ide a lik zavrsava ekonomiju i radi vec godinu dana. Godinam su mi dodatni izvor prihoda bile instrukcije iz matematike, i imao sam ucenike iz skoro svih banjaluckih srednjih skola (bizMis cvjedao :D ) pa sam primijetio da najveca prednost gimnazije nije u tome sto se najvise uci ili sto uceniku predoce najvise znanja(mada ima i toga), nego sto natjera ucenike da nauce da uce. Sta da kazem kad je drug iz razreda pao na godinu iz njemackog i prebacio se u ekonomsku (smuljao nesto da ne bi izgubio godinu) i prva ocjena iz njemackog u ekonomskoj mu je bila 5! A meni pola ucenika koji dodju na instrukcije iz drugog razreda ugostiteljske ili cak ekonomske (o sup i metalskoj ne vrijedi ni pricati) i ne znaju dijeljenje razlomaka, iako bi trebali raditi trigonometrijske jednacine .......

Svima nam je jasno da, ako je neko vrijedan, uporan i odgovoran, moze zavrsiti Masinski fakultet nakon srednje muzicke, na primjer. I ne znaci da ucenik koji je zavrsio Gimnaziju "vise vrijedi" od dugih. Ni slucajno! Ali da je Gimnazija u Banjaluci ubjedljivo najbolja polazna tacka (osim mozda za akademiju) je nepobitna cinjenica.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
OK.... Vidim da si dosta upucen.... Ja nisam pa ne bi imalo smisla raspravljati se.... A vjerovatno si i u pravu..... :wink: :wink:

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 21:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
pamella_morrison je napisao:
pretpostavljam da mislis na ugostiteljsku, smjer turisticki?

U mom gradu je turizam pri ekonomiji, tj. ekonomska srednja škola, smjer turistički.

A viša i visoka turistička škola (kao i viša i visoka, smjer hotelijerstvo) su ogranak banjalučkog ekonomskog fakulteta.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 22:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Sve zavisi ko šta voli i čime se planira baviti u životu, ali mislim da je ipak Gimnazija najbolja škola, u svakom pogledu.

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2009, 04:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
ELEKTROTEHNICKA SKOLA...

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2009, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Blind_Guardian je napisao:
ELEKTROTEHNICKA SKOLA...


Slazem se....

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2011, 11:00 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Jul 2010, 00:39
Postovi: 6
UPOMOC!!!!!!
Moze li mi neko reci svoje iskustvo iz medicinske skole, smjer fizioterapeut, jer zavrsavam osnovnu i upusala bi medicinsku.
Hvala!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2011, 13:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 22:13
Postovi: 327
Lokacija: Palace
zLo_krme je napisao:
Upiši gimnaziju, nećeš se pokajati. Više ćeš naučiti nego u ugostiteljskoj.

Definitivno..... :) mada nisam bio Gimnazijalac :P :lol:

_________________
"Be without fear in the face of your enemies. Safeguard the helpless, and do no wrong.Speak te truth always, even if it leads in to the death."

''Pride can stand a thousand trials, The strong will never fall.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 18:14 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4
Heelpp :D
Jos malo pa upis,pa mi treba pomoc.
Ovako vukovac sam do sad na kraju polugodista nadam se i da cu i sad u junu biti pa se razmisljam izmedju telekomunikacija i racunara u Elektro i gimnazije.
Nagovaraju me da upisem gimnaziju,i nastavnik mi kaze da za 4 treba da se uci sat-sat i po i ond imam vremenaa za sve ostalo,pa me zanima vase misljenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
akoš već u gimaziju a vukovac si upiši onaj smjer gdje su na engleskom predavanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs