banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Nov 2008, 10:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2008, 10:10
Postovi: 21
Ako neko ima neke zanimljive podatke o ovim kvazi-obrazovnim ustanovama i spreman je o njima govoriti neka ostavi komentar ili kontakt broj. Pisem pricu o privatnim fakultetima te su mi potrebni neki zanimljivi detalji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Ево чињеница на које би могао да обратиш пажњу:

- Те факултете масовно уписују старији људи, који раде у државној администрацији, који немају високог образовања, и који тим факултетима сами себи подижу коефицијент. Истовремено се поставља питање, како неко ко ради 8 сати дневно, има толико година, за тако кратко вријеме добија диплому?
- Углавном се ради о факултетима који су блиски оним областима у којима се лако продаје магла (информатичар, менаџер, комерцијалиста,...).
- Као питање-одговор на претходно, зашто код нас нема техничких приватних факултета, ако се редом ради о дефицитарним занимањима?
- Било би интересантно анкетирати или интервјуисати млађе људе о томе, колико их је прије уписа на приватни факултет, покушало или било уписано на државни, и анализирати шта су на државном факултету направили прије исписивања а шта након тога на приватном.
- Било би интересантно испитати колико се људи са завршеним приватним факултетима запослило у јачим финансијским институцијама као што је Пореска управа, Берза, УИО, Трезор, ИРБ. Или, колико их се запослило на правним пословима, као што су адвокатске и нотарске канцеларије, или секретаријати при Влади и Народној скупштини. Могу сугерисати резултат испитивања: скоро ни један!

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 16:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Hmm..Informaticar bas i nije neko zanimanje gdje se tako lako moze magla prodati. Ima mnogo drugih gdje je to primjetno lakse.
Sto se tice tih mjesta zaposlenja..Poreska Uprava, Trezor, i tome sl, i nisu bas namjerodavnije, jer se u njima ne prave pare, vise se radi o poznavanju zakona i propisa, tako da i nije potrebno biti neki "kliker".

Btw, alergican sam na privatne fakultete.Kod nas.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 17:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Svi na forumu su alergicni na privatne fakultete, svi osim Ipaneme. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 18:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Izdajnica.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 19:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
Ajmo iz pocetka-iz supljeg u prazno... :roll:

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
@MuskoBre:
Оно што они подразумијевају под информатичарима, је продавање магле. Већ смо имали расправу везану за тзв. "информатичаре" овдје: тема.
Кад сам говорио о јачим институцијама, мислио сам на економисте и правнике са приватних факултета. Општепозната ствар у државној управи јесте та да ти људи неће моћи постати адвокати, судије, нотари,...

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 21:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ma ok, ali zanimanje informaticar nije bas najpogodnije za prodavanje magle, tj. da palamudis cijeli zivot da nesto znas,
pojma nemas, a da te niko ne provali. Na to sam mislio. U tehnickim i medicinskim naukama, to bas i nije lako:)

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Novinar, da li je u redu poceti pricu sa takvim stavom "kvazi-obrazovnim..."? Sta bi sa nepristrasnosti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 22:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Nema to veze sa nepristrasnoscu. Ne mozes samo zato sto si novinar napisati kako je npr. Adolf Hitler bio savrseno normalan covjek.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2008, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Naravno da ima. Novinar treba da nepristrasno iznese pricu, a da mi iz nje donesemo svoj zakljucak. Sve ostalo je kvazi-novinarstvo. Ne kazem ja da fakulteti nisu kakvim ih je nazvao ni da ih treba hvaliti ako to ne zasluzuju.
Ako mislis da nisam u pravu pokusaj predati bilo kakvu pricu napisanu takvim stavom kao jednu od prvih vjezbi koje pisu studenti na zurnalistici, pa ces vidjeti kako ce proci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2008, 09:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2008, 10:10
Postovi: 21
BLAF77 je napisao:
Novinar, da li je u redu poceti pricu sa takvim stavom "kvazi-obrazovnim..."? Sta bi sa nepristrasnosti?

I novinar ima pravo na svoje misljenje a to hoce li to misljenje staviti u tekst je sasvim druga prica. Ja ovde ne pisem tekst vec gledam sta posjetioci foruma misle o temi pa prema tome ove ustanove ostaju kvazi-obrazovne dok se ne dokaze suprotno.
Naravno ako ti imas neke podatke koji dokazuju suprotno slobodno ih iznesi, ja cu ti biti zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2008, 10:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Tako vec moze. A vec sam na jedan nacin rekao da se ni moje misljenje ne razlikuje puno, zato nemam namjeru "braniti ih", mozda si me pogresno shvatio da mislim suprotno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 01:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
E... ovako. Da i ja dam svoje misljenje. Kao prvo, ja sam student privatnog fakulteta, ali u Srbiji. Inace sam iz RS. Ne znam kakva je situacija kod nas, ali ovdje uopste nije tako kako mnogi pricaju...ono, samo se pojavi, i dobio si 6.
Takodje, to sto kazu da uglavnom upisuju stariji ljudi, ni to nije tacno...Ja sam na drugoj godini, i uglavnom su svi 88 ili 87 godiste. Starijih nema. Bar je kod mene tako. A sto se samog ucenja tice. E ni tu nije nista lakse. Ja sam se za svaki ispit dobro namucila...i zagrijala stolicu. Jedino sto je lakse je to sto te profesor ne zeza, ako znas-polozices, a ako ne znas...pao si, sta drugo! Ko hoce da uci, taj ce uciti bio na drzavnom, ili na privatnom.
Toliko od mene.... :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 02:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2008, 17:07
Postovi: 20
Iz prve ruke:

- upisuju uglavnom oni koji su pali na prijemnom na drzavni, samim tim imas slabiji profil studenata
- upisuju oni koji imaju da iskesiraju od 1500 do 4000 km za godinu, dakle eliminisemo one kojima roditelji imaju primanja u visini prosjecnog licnog dohotka za Rs
- par asistenata koji su oborili neke likove dobili zestoko po usima od strane uprave sa komentarom "jeste li normalni, obarajte pa nam vise niko nece doci da studira"
- na tim fakultetima tezgare obicno profesori sa strane koji rade po principu "hit n run", drmni lovu i naguli, sve uz osmijeh i komplimente studentima (nisu ludi da se kace, pa da posle moraju da rade s njima)
- u pravu je ovaj cova kad kaze da osim obicnih studenata pola polaznika cine ljudi od 40 godina koji vec uz pomoc politickih veza rade u opstini i drzavnoj upravi

itd.itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 16:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
grof_bl je napisao:
Ajmo iz pocetka-iz supljeg u prazno... :roll:


Nemoj, lijepo te molim! Prosipao si i suplje i prazno na nekoliko tema, neces valjda i ovdje?! 8)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 16:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
vb87 je napisao:
grof_bl je napisao:
Ajmo iz pocetka-iz supljeg u prazno... :roll:


Nemoj, lijepo te molim! Prosipao si i suplje i prazno na nekoliko tema, neces valjda i ovdje?! 8)



Decko, imas ozbiljnih psihickih problema, obrati se psihijatru

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 18:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Nadam se da ce moderator obrisati glupavu preporuku koju si nasvrljao. Nemoj se brukati sa ovakvim djetinjarijama! Priznajem da me smaras, ali ovo nisam ocekivao od tvoje malenkosti.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=uw1bHaUk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dk5FBE1L-Kc


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
sheena je napisao:
A sto se samog ucenja tice. E ni tu nije nista lakse.


hmm znaci, ti si studirala neki drugi fakultet, kada kazes da tu nije nista lakse?
E ovako, od 3 kolega za koje znam da studiraju privatni, jedan je prvo upisao pravo. Dobio debelo po usima, trenutno je na apeironu, same osmice i devetke ...
drugi je zavrsio trogodisnju, sredio nesto za 4 godine polozio prijemni iz matematike, a ne zna koliko je -1x-1 ne kazem da su svi takvi, ali ima mnogo vise ovih primjera. Mnooogo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2008, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Ja znam curu koja ide i na drzavni i na privatni, pa ne uci vise na drzavnom. Tako da ne moras svoj primjer da uzimas za jedini mjerodavan.

Novinar, sta tacno ocekujes sa ovom temom? Da vidis ljudi sta misle, pa da to napises bez citiranja? Ne znam kako se drukcije ovi postovi mogu upotrijebiti.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1483 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs