banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 15:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 525 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Maj 2011, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ministaratsvo prosvjete i kulture Republike Srpske objavljuje konkurs za upis učenika u školsku 2011/2012!!!
U ime naroda!!!


Dragi budući srednjoškolci ovde možete izračunati svoje bodove:
http://www.eobrazovanje.com/_layouts/download.aspx?SourceUrl=/aktuelnosti/Documents/Konkurs%20za%20upis%20u%20srednje%20skole%20u%20skolskoj%202011-12.doc

Ovde imate spisak škola po strukama:
http://www.eobrazovanje.com/aktuelnosti/Documents/PRILOG%20uz%20Pravilnik%20Plan%20upisa%202011-12%20pregl.pdf
Srećno!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 17:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Ванредно студирање поново на факултетима
http://www.glassrpske.com/vijest/3/drustvo/38088/cir/Vanredno-studiranje-ponovo-na-fakultetima.html


ima li negdje spisak na kojim fakultetima je to omoguceno?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Sad će mi brat u prvi srednje pa me zanima baš kako će izgledati taj upis. Nameračio se mali da postane medicinski biohemičar kao majka nam ali omaklo mu se, nema ove godine farmaceutskog smjera sa kojim bi lako mogao da nastavi izučavanje biohemije kasnije. Eto, sad će morati u stomatologe... :l)

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
BSE, to ne znam, medjutim bice kada objave konkurs za upis studenata koliko koji fakultet prima vanrednih studenata.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prijedlog za vanredno studiranje na 19 programa
Datum: 07.05.2011 20:00
Autor: Glas Srpske

BANjALUKA - Univerziteti u Banjaluci i Istočnom Sarajevu dostavili su prijedloge resornom ministarstvu da vanredne studije u školskoj 2011/2012. godini organizuju na 19 od oko 90 studijskih programa na ova dva javna univerziteta, javile su agencije.

U zavisnosti od ispunjenosti uslova za školovanje vanrednih studenata, konačnu odluku o studijskim programima i broju studenata koji će vanredno studirati na dva javna univerziteta u RS u školskoj 2011/2012. godini donijeće Ministarstvo prosvjete i kulture, odnosno Vlada RS.

Citiraj:
Svi koji se odluče za vanredne studije na javnim univerzitetima u Srpskoj moraće, međutim, da izdvoje duplo više novca za školarine u odnosu na redovne studente, procjene su rukovodstva oba univerziteta u RS. Mada do kraja ovog mjeseca rukovodstva univerziteta moraju Ministarstvu prosvjete dostaviti prijedlog za izvođenje studija na vanrednom ciklusu, oni to još nisu uradili.

- U ovom trenutku Ministarstvo prosvjete i kulture nema primljenih zahtjeva za izvođenje vanrednog studija, sa predlogom upisnih kvota i visine školarine - rekla je načelnica odjeljenja za visoko obrazovanje u Ministarstvu prosvjete i kulture RS Biljana Vojvodić.


Citiraj:
- Nastava će se organizovati vikendom ili u poslijepodnevnim terminima, što prevazilazi norme profesora, pa Ministarstvo prosvjete najvjerovatnije neće finansirati ovakav vid studiranja u potpunosti. Ukoliko ministarstvo ponudi sufinansiranje ovog programa, cijene bi mogle biti nešto niže - kaže Simo Jokanović, prorektor za nastavu Univerziteta u Banjaluci.

On je dodao da se, zaživi li ovaj program uopšte, planira prijem znatno manjeg broja budućih akademaca, 20-ak na tehničkim naukama i oko 80 na društveno-humanističkim naukama.

http://www.banjaluka-info.com/index.php ... &Itemid=37

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 23:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ma za cijenu me ne cudi, tako nesto sam i ocekivao
ono sto meni treba jeste da mogu zavrsiti uz posao masinstvo koje sam zapoceo nekad i morao prekinuti zbog ukidanja, a ne volim da mi ostaju poslovi nezavrseni

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2011, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Izgleda da više od juče nema deficitarnih zanimanja.
Barem ako ćemo suditi po objavljenom konkursu. Osim što je na svim fakultetima vraćeno samofinansiranje na prvoj godini i ukupan broj mjesta je smanjen u odnosu na prošlu godinu.

http://unibl.org/uni/sajt/doc/File/uni/пдф/Konkurs_za_javne_visokoskolske_ustanove_RS_2011_2012_2.pdf

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2011, 02:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Primjetio sam to, kao i uvođenje vanrednih studija na nezanimljive fakultete i smjerove.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2011, 18:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Na fakultetima još 1.419 slobodnih mjesta
PONEDJELJAK, 08 AVGUST 2011 08:35
Share

inShare
Download SocButtons


Na dva javna Univerziteta u Banjaluci i Istočnom Sarajevu ostalo je još 1.419 slobodnih mjesta za brucoše, a drugi upisni rok biće organizovan na svim fakultetima koji nisu upisali planirani broj studenata.

U prvom upisnom roku od ukupno 5.729 prijavljenih kandidata, na prvu godinu prvog ciklusa studija primljeno je 3.747 brucoša.

Prijavljivanje kandidata za drugi upisni na visokoškolskim ustanovama u Srpskoj, na kojima ima slobodnih mjesta počinje 29. avgusta, a završava se 2. septembra.

- Polaganje prijemnog ispita je 5. septembra, a objavljivanje rezultata 7. septembra, dok će se upis svih primljenih obaviti u periodu od 12. do 16. septembra - ističu na fakultetima u Srpskoj.

Na Univerzitetu u Banjaluci ostalo je ukupno 701 slobodno mjesto, i to 76 na budžetu, 463 na sufinansiranju i 162 mjesta za strane državljane.

- Najviše slobodnih mjesta ostalo je na Mašinskom fakultetu, i to 127. Slobodnih mjesta ima i na Arhitektonsko-građevinskom fakultetu i to 28 - istakli na Univerzitetu u Banjaluci.

Na Univerzitetu u Istočnom Sarajevu ostalo je još 718 slobodnih mjesta, a najviše slobodnih mjesta ima na Filozofskom fakultetu, i to 109, kao i na Elektrotehničkom fakultetu na kojem se može upisati još 84 brucoša.

(Glas Srpske)


SREĆNO :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2011, 01:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Nisu direktno vijesti, vec vise reportaza o ljetnjoj skoli odrzanoj u Koledzu Ujedinjenog Svijeta u Mostaru, vezanoj za mir i rezoluciju konflikta. Video je jako dobar, a ujedno i informativan, ako nekog zanima rad ove skole i ima nekog mladjeg poznanika/prijatelja/rodjaka za eventualnu prijavu kasnije. Ranije je neko objavljivao konkurs za UWC (United World College), pa ovo dodje kao dopuna:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=34kZBHxNjMc[/youtube]

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 01:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Šumarski fakultet u Banjaluci, koji postoji skoro 20 godina i jedan mlađi Fakultet političkih nauka u sklopu Banjalučkog univerziteta, uskoro bi mogli dobiti adekvatan krov nad glavom, pišu "Nezavisne novine".

Šumarski fakultet trenutno radi u malim i nedovoljnim prostorijama, dok FPN nema svoje prostorije, već je podstanar u okviru Filozofskog fakulteta.



Prema njegovim riječima, u sastavu FPN-a studira više od 1.300 :o studenata na četiri odsjeka i zbog te činjenice brzo su postali prioritet Uprave Univerziteta u rješavanju problema s prostorom.



"Za ovaj projekat iz Razvojnog programa RS odobreno je 2,5 miliona KM. ", potvrđeno je iz Ministarstva prosvjete i kulture RS.


(BLLIVE)

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... lavom.html
Šta je ovih političara i socijalnih radnika. :-?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2011, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Počinje predaja dokumenata za treći upisni rok

http://www.glassrpske.com/vijest/3/drus ... i-rok.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 00:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Касиповић: Акредитацијом неће доћи до гашења факултета


БАЊАЛУКА, 24. СЕПТЕМБРА - Министар просвјете и културе Републике Српске /РС/ Антон Касиповић рекао је да је основни циљ и сврха акредитације високошколских установа у Српској да дипломе које студенти ту стекну буду верификоване и признате у европској заједници, те да акредитацијом неће доћи до гашења високошколских установа.
"Акредитација није поступак у којем долази до затварања високошколских установа. Акредитација је поступак обезбјеђења квалитета високошколске установе или студијског програма, заснован на самовредновању високошколске установе и оцјени независних стручњака", рекао је Касиповић за "Независне новине".
Он је додао да се високошколским установама које не добију рјешење о акредитацији оставља рок за отклањање недостатака.
"Ако је захтјев високошколске установе за акредитацију одбијен, иста може поднијети нови захтјев за акредитацију по истеку рока од годину дана од дана доношења рјешења", прецизирао је Касиповић.
Он је додао да ће се у поступку акредитације издвојити оне високошколске установе и они студијски програми који испуњавају стандарде квалитета и који студентима могу понудити звања и исходе учења који би били препознати у европском простору високог образовања.

(АГЕНЦИЈЕ)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 19:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Konkurs za master studije 2010/2011.

http://www.unibl.org/uni/sajt/doc/File/ ... ONACNO.pdf

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 23:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
mislis za 2011/2012?!! :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 23:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ajoj, ja sam zaglavljen u prostor-vremenu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
UNIVERZITET U BANJALUCI: Omogućeni naknadni ispitni rokovi za sve studente koji zbog snježnog nevremena ne mogu da dođu na ispite

Ponedjeljak | 06.02.2012.

Na fakultetima Banjalučkog univerziteta bit će omogućeni naknadni ispitni rokovi za sve studente koji zbog snježnog nevremena ne mogu da dođu na ispite.





Rektor Univerziteta Stanko Stanić potvrdio je da nisu odgođeni već ranije zakazani ispitni rokovi, ali da će za sve oni koji budu spriječeni usljed snježnih nepogoda biti odobreno da naknadno polažu ispite.

U februaru na fakultetima u Banjoj Luci imaju dva ispitna roka.



BL!N

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 17:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ako imate nekog mladjeg poznanika ili clana porodice, koji bi bio zainteresovan, slobodno prosirite!
Nece se pokajati, ovo je odlicna sansa!

‎"Objavljen je konkurs za UWC stipendije za ucenike iz BiH, pa ako znate idealisticne, pametne, vrijedne i nadasve dobro odgojene srednjoskolce koji idu u 2. razred javite im! :)
Aplikacije se mogu pronaci na www.uwcmostar.ba a konkurs je otvoren do 12. marta!"

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Принудни распуст ће још потрајати :(

http://www.zvornikdanas.com/2012/02/u-r ... i-raspust/

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Šta je u tome loše? :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 525 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs