banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2013, 19:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jan 2013, 10:52
Postovi: 3
Obecala sam da cu podjeliti svoja iskustva vezana za drzavni ispit u Banja Luci. Ovo je znaci moje subjektivno misljenje i iskustvo, sto ne mora znaciti da ce se i ostali sloziti samnom.

Sto se mene licno tice, ako me neko bude pitao za misljenje, ja cu mu reci da ni po koju cijenu ne polaze drzavni ispit u Banja Luci (posebno ako je zarsio privatni fakultet, bilo kog smijera i u bilo kojoj drzavi). To ponizenje koje sam ja juce dozivjela od gospodina Kunica, mislim da cu pamtiti za cijeli zivot. Sto je jedan forumas napisao to je izivljavanje, ja mislim da je to blaga rijec za ono kako sam se ja juce oscela. Ja koja imam solidan broj godina, majka sam dva velika sina i mnogo sam toga loseg prosla kroz zivot, plakala sam kao malo djete u ADU. Doticni gospodin me je izvrjedjao, izmalteletirao i ja uopste neznam kako cu se sledeci put uopste usuditi da ponovo odem tamo, prosto sam dozivjela traumu od njega.
To sto je on mene pitao (moram priznati da postoji u prirucniku za polaganje), ali je toliko nebitno u odnosu na druga pitanja da sam ja stekla utisak da je namjerno trazio da me pita neku sitnicu koju ja necu znati, a pri tome je trazio samo konkretan odgovor i bukvalno mi nije dozvolio da kazem bilo koju recenicu koja se nije ticala toga. Prvo pitanje je bilo 1. Neupravna javna ovlastenja javnih sluzbi, drugo je bilo 2. rusljivi upravni akti, trece 3. neautoritativni poslovi odrana drzavne uprave.

Sto se tice ostalih ispitivaca svi su bili vrlo korektni, naravno svi su trazili da se znaju sva tri pitanja, ali su htjeli pomoci.

Sto se mene licno tice, ja nebih voljela nikada vise proci kroz jedno takvo iskustvo, ali cu morati da ga ponovim 01.03. jer je tad popravni ispit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2013, 11:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
sad ti je valjda jasno zasto ljudi idu u Sarajevo ili Brcko na polaganje :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2013, 08:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jun 2010, 22:57
Postovi: 15
Mogao je jos neko da stavi pitanja koja su bila?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2014, 23:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Mar 2013, 22:34
Postovi: 6
da li je neko u fazi spremanja ispita ili da li treba da polaze ispit u banja luci????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Feb 2014, 08:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Spremala prije nepar mjeseci i polozila u BL. Sta te zanima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2014, 21:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Mar 2013, 22:34
Postovi: 6
lela je napisao:
Spremala prije nepar mjeseci i polozila u BL. Sta te zanima?

U principu me interesuje taj pismeni deo ispita,dal je moguce radit rjesenje po sopstvenom izboru, ili na koja rjesenja da se obrati paynja, i sto se tice gradiva imam osjecaj da sto vise citam da manje znam,al me interesuje da li iko od pao svih pet predmeta,da li je popravni blazi u odnosu na prvi iylayak___eto neke smjernice ako nije problem!!! zahvaljujem!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2014, 22:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Citam post ove M-jane i nemam komentar.. jbt ne mozes zavrsiti fakultet pa ni kupiti diplomu, jer to tad ti treba osnovna i srednja skola kakva takva zavrsena, a da pises "nebih" "neznam" i na sve to polagati strucni ispit u ADU.
Koji poremecen sistem zbog privatnih fakulteta, to je strasno..
Idite u Brcko, zato i sluzi drzavni ispit tamo, kad vec sve kupis da stavis tacku na i i Bog te veselio..
Ono sto je zalosno sto takvi trebaju raditi u drzavnoj upravi.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 08:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
slawer82 je napisao:
lela je napisao:
Spremala prije nepar mjeseci i polozila u BL. Sta te zanima?

U principu me interesuje taj pismeni deo ispita,dal je moguce radit rjesenje po sopstvenom izboru, ili na koja rjesenja da se obrati paynja, i sto se tice gradiva imam osjecaj da sto vise citam da manje znam,al me interesuje da li iko od pao svih pet predmeta,da li je popravni blazi u odnosu na prvi iylayak___eto neke smjernice ako nije problem!!! zahvaljujem!!


Na pismenom dobijes neki ugovor ili rjesenje da sastavis i sluzbeni glasnik na koji se odnosi, tako da to nije problem napisati. U knjizi imas par primjera, pa malo pogledaj. U mojoj grupi nije niko pao svih pet, ali ih je dosta palo dva predmeta. Na popravnom nemam pojma kako je. Uglavnom sjedi, nauci i nece biti problema :D.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 11:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Mar 2013, 22:34
Postovi: 6
lela je napisao:
slawer82 je napisao:
lela je napisao:
Spremala prije nepar mjeseci i polozila u BL. Sta te zanima?

U principu me interesuje taj pismeni deo ispita,dal je moguce radit rjesenje po sopstvenom izboru, ili na koja rjesenja da se obrati paynja, i sto se tice gradiva imam osjecaj da sto vise citam da manje znam,al me interesuje da li iko od pao svih pet predmeta,da li je popravni blazi u odnosu na prvi iylayak___eto neke smjernice ako nije problem!!! zahvaljujem!!


Na pismenom dobijes neki ugovor ili rjesenje da sastavis i sluzbeni glasnik na koji se odnosi, tako da to nije problem napisati. U knjizi imas par primjera, pa malo pogledaj. U mojoj grupi nije niko pao svih pet, ali ih je dosta palo dva predmeta. Na popravnom nemam pojma kako je. Uglavnom sjedi, nauci i nece biti problema :D.


Lela hvala ti na informacijama,nadam se da cu nesto znaci reci od svakog predmeta po nesto!!!javim se nekad kako sam prosao!!pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 21:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Feb 2014, 21:34
Postovi: 5
Dajte pitanja kojih se sjećate,pogotovo kod Kunića,šta najčešće pita???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 21:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Feb 2014, 21:34
Postovi: 5
slawer82 je napisao:
da li je neko u fazi spremanja ispita ili da li treba da polaze ispit u banja luci????

Ja ga upravo spremam iz Priručnika 2010 izdanje ali me interesuje svašta nešto najviše koja se pitanja preferiraju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2014, 22:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Kunic me pitao organe uprave, inspekcijski nadzor, prenos nadleznosti sa republike na lokane organe uprave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 02:12 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Feb 2014, 21:34
Postovi: 5
Koliko Kunić pokriva pitanja?Koliko vidim to su pitanja iz Sistem državne uprave i Upravni postupak a šta je sa Osnovi ustavnog uređenja i evropske integracije?Ima li razlike za pravnike i ekonomiste kod postavljanja pitanja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
Oblasti su: Ustav i evropske integracije, Sistem drzavne uprave (Kunic), Upravni postupak i upravni spor, Radni odnosi, Kancelarijsko. Znaci imas 5 oblasti i za svaku oblast jednog profesora. Kod svakog profesora sam odgovaras, osim ako ne dodjes iskljucivo da slusas, jer je ispitivanje otvorenog tipa. Tako da nemam pojma koliko koga ispituje i koja pitanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 16:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Feb 2014, 21:34
Postovi: 5
lela je napisao:
Oblasti su: Ustav i evropske integracije, Sistem drzavne uprave (Kunic), Upravni postupak i upravni spor, Radni odnosi, Kancelarijsko. Znaci imas 5 oblasti i za svaku oblast jednog profesora. Kod svakog profesora sam odgovaras, osim ako ne dodjes iskljucivo da slusas, jer je ispitivanje otvorenog tipa. Tako da nemam pojma koliko koga ispituje i koja pitanja.

Da,ali kod mene u Priručniku stoji da je prve tri oblasti napisao Kunić te kontam da on postavlja pitanja za te oblasti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 18:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2010, 23:36
Postovi: 562
On ispituje samo Sistem drzavne uprave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 18:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Mar 2013, 22:34
Postovi: 6
lela je napisao:
On ispituje samo Sistem drzavne uprave.


da tacno je da on ispituje sistem drzavne uprave ali isto tako zna da pita i dosta stvari iz upravnog postupka i spora!!!
ima li ko da polaze sada ima rok 28.februara???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 19:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Feb 2014, 21:34
Postovi: 5
slawer82 je napisao:
lela je napisao:
On ispituje samo Sistem drzavne uprave.


da tacno je da on ispituje sistem drzavne uprave ali isto tako zna da pita i dosta stvari iz upravnog postupka i spora!!!
ima li ko da polaze sada ima rok 28.februara???

Ja ću vjerovatno sledeći rok nekada u martu,nisam još ni prijavio,tek sam u fazi početnog spremanja.Obavezno javi utiske,interesuje me,ne bih volio zbog gluposti pasti bilo koju oblast...Šta mi treba za prijavu na stručni sem Zahtjeva?
Ako sam dobro skontao na kraju treba odgovoriti na 15 pitanja kako bi položio ispit što i nije baš naivno ako mene pitate...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2014, 19:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Mar 2013, 22:34
Postovi: 6
goxy1985 je napisao:
slawer82 je napisao:
lela je napisao:
On ispituje samo Sistem drzavne uprave.


da tacno je da on ispituje sistem drzavne uprave ali isto tako zna da pita i dosta stvari iz upravnog postupka i spora!!!
ima li ko da polaze sada ima rok 28.februara???

Ja ću vjerovatno sledeći rok nekada u martu,nisam još ni prijavio,tek sam u fazi početnog spremanja.Obavezno javi utiske,interesuje me,ne bih volio zbog gluposti pasti bilo koju oblast...Šta mi treba za prijavu na stručni sem Zahtjeva?
Ako sam dobro skontao na kraju treba odgovoriti na 15 pitanja kako bi položio ispit što i nije baš naivno ako mene pitate...


Mislim da ti treba pored prijave i dokay tj uvjerenje da si odradio pripravnicki staz,eventualno ovjerena kopija diplome,a tda ti kazem da se slazem sa tobom da nije ni najmanje naivno ucit vidjeces i sam,jer treba vremena da se sve iscita a i u pitanju je 5 predmeta!!! ja definitivno idem u ponedeljak da prijavim pa sta bude,iskreno bio bi srecan da polozim tri a dva da idem na popravni!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2014, 10:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Feb 2014, 09:50
Postovi: 2
goxy1985 je napisao:
slawer82 je napisao:
da li je neko u fazi spremanja ispita ili da li treba da polaze ispit u banja luci????

Ja ga upravo spremam iz Priručnika 2010 izdanje ali me interesuje svašta nešto najviše koja se pitanja preferiraju?

Uravo spremam i dobio sam odgovor da zadovoljavam uslove za polagaanje i verovatno cu u mertu polagati? Jos uvek mi nije jasan taj pismeni deo,jel kompletno resenje ili ugovor treda da se sastavi bey ikakve pomoci njihove,ostalo spremam


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs