banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2010, 15:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Feb 2010, 15:05
Postovi: 4
hvala i ja se nadam da ce sve bit ok :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2010, 16:13 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Mar 2010, 10:40
Postovi: 4
Pozdrav,

Almira i ja sam trenutno u istoj stuaciji. Danas sam zakazala termin za polaganje ispita za 08.04.2010. godine. Voljela bih da stupim s tobom u kontakt. Jesi li ti vec polagala test ili trebas uskoro. Meni su dosta korisni ovi savjeti, ali bi voljela kad bi se neko javio ko je polagao test u zadnje vrijeme jer kazu da su od 2008 godine poostrili kriterije.

Nadam se da cu biti te srece da se neko javi i prenese svoje iskustvo kao sto je to uradila Beyonce. Jos nesto, ja jezicki dio pripremam na ovoj stranici http://www.dutchtutor.com/. Nadam se da ce nekom pomoci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 11:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Feb 2010, 15:05
Postovi: 4
e da meriii sa ove stranice sto budu onih sto pitanja ta ista pitanja budu na ispitu ,ja sam onaj tezi dio ispita prosla ali sam posrnula na tih sto pitanja jer sam se zbunila tako da mi nisu priznali sto sam jedan ispit prosla a drugi pala i moram ispocetka znam da je sramota al sta cu moram ispocetka u 4 mjesecu polagat


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2010, 11:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Mar 2010, 10:40
Postovi: 4
Nije sramota ... svakom se moze desiti. Vjerujem da ti je grozno. Ja sam prestravljena zbog ispita. Bojim se jezickog dijela. Jesi li bas dobro znala ili si grijesila u jezickom dijelu. Jucer sam radila probni test sa onim kodom sto smo dobili u knjizi i dobila sam samo 58% da cu poloziti. Grozno.

Hvala ti do neba sto si se javila. Puno mi znaci tvoje iskustvo iako bih iskreno voljela da si polozila, ali ovaj ispit je izuzetno tezak i nije smak svijeta sto nisi, zato hoces sad sigurno.

Nadam se samo da ces mi napisati kakav je test bio, da li je veza bila dobra, je li taj spiker jasno govorio jer ja kad sam radila probni test meni je tako nejasno sve bilo da sam se prepala da ce tako biti i na testu. Kakva su pitanja bila mozes li se sjetiti i napisati mi. Kad ti je zakazan drugi test????

NE MOGU TI OPISATI KOLIKO SAM SRETNA STO SI SE JAVILA. HVALA TI PUUUUUUUNO.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2010, 18:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2010, 20:18
Postovi: 1
Cao devojke,
mnogo mi znace ove informacije koje ste napisale jer se i sama spremam za polaganje ovog ispita. Ja sam iz Srbije i ispit cu polagati u Beogradu, ali pretpostavljam da je sve to vrlo slicno.
Posto ja tek treba da prijavim ispit, interesuje me da li, kada se uplati tih 350 eura, oni sami odredjuju datum ili se konsultuju sa vama. Ovo pitam posto sam planirala da idem u NL 11. juna, cak sam kupila i avionsku kartu.
Takodje me interesuje na kom jeziku pricaju s vama u ambasadi. Nije valjda da sa kandidatima pricaju na holandskom?
Nadam se da ste obe polozile, pa mi napisite kako je sve to izgledalo i koliko je tesko posto sam cula da su od januara 2010. godine poostrili kriterijume.
Nadam se da cete mi odgovoriti.
Hvala vam unapred! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2010, 07:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2009, 17:53
Postovi: 54
BoVa je napisao:
Cao devojke,
mnogo mi znace ove informacije koje ste napisale jer se i sama spremam za polaganje ovog ispita. Ja sam iz Srbije i ispit cu polagati u Beogradu, ali pretpostavljam da je sve to vrlo slicno.
Posto ja tek treba da prijavim ispit, interesuje me da li, kada se uplati tih 350 eura, oni sami odredjuju datum ili se konsultuju sa vama. Ovo pitam posto sam planirala da idem u NL 11. juna, cak sam kupila i avionsku kartu.
Takodje me interesuje na kom jeziku pricaju s vama u ambasadi. Nije valjda da sa kandidatima pricaju na holandskom?
Nadam se da ste obe polozile, pa mi napisite kako je sve to izgledalo i koliko je tesko posto sam cula da su od januara 2010. godine poostrili kriterijume.
Nadam se da cete mi odgovoriti.
Hvala vam unapred! Pozdrav!


ja sam sama zakazala ispit kad mi je odgovaralo . i naravno da se prica srpski jezik.. :)ja sam polozila bez problema. nije prestrasno . sretno

_________________
Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint , nubila solus eris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 10:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Mar 2010, 10:40
Postovi: 4
Pozdrav,

ja sam ispit polozila 08.04.2010. godine i nije uopste tesko. Naravno moras spremiti knjigu za prvi dio ispita jer tu ne mozes lupati, moras tacno odgovoriti. Knjiga se veoma brzo savlada pa taj dio nije uopste tezak. U jezickom dijelu ispita je malo teze, ali vjeruj mi da ti je najbitnije da NE SUTIS. To ne smijes, lupaj sta god da cujes i ponavljaj pa makar skroz nesto drugo rekla jer ja sam se spremala za jezicki dio, ali na ispitu mi je bilo skroz drugo nesto, ali ja sam lupala sta sam mislila da sam cula i polozila sam. Treba ti samo 13 bodova da polozis od mogucis 100. Ja sam svoj ispit prijavila mjesec dana ranije i oni su me pitali otprilike koji datum bih ja zeljela i ja sam izabrala datum. Samo moras dosta ranije da prijavis kako bi mogla da se organizujes. Ispit mozes tek prijaviti kad oni u tvojoj ambasadi u Srbiji dobiju potvrdu od IND-a da je novac legao na racun.

Ja sam papire za MVV predala u NL 23.04.2010, a pozitivan odgovor od IND-a sam dobila 25.05.2010. Za tacno 4 sedmice. Ona moras samo pricekati nekoliko dana da im legne onih 800 eura na racun i onda oni obavjeste tvoju ambasadu i ambasada ti pozelje pismo koji su ti dokumenti potrebni za vizu. To ti sve traje nekih 5 dana (uplata novca, pismo od ambasade), u ambasadi ja sam isti dan dobila vizu. Evo me sad u NL i sad ganjam boravisnu.

SRETNO !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2011, 19:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Feb 2011, 19:31
Postovi: 1
pozz svima da li ima kurs ili neko ko bi davao casove holandskog na podrucju Tuzlanskog kantona


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2011, 16:01 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Jun 2011, 15:57
Postovi: 1
treba da polazem kurs holandskog jezika u ambasadi sad 14.06.2011 godine pa bi volio ako neko ima novija iskustva o polaganju da pise jeli tesko,ovo ono :) hah unapred hvala na informacijama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2011, 17:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Jun 2011, 17:42
Postovi: 1
heco nermin je napisao:
treba da polazem kurs holandskog jezika u ambasadi sad 14.06.2011 godine pa bi volio ako neko ima novija iskustva o polaganju da pise jeli tesko,ovo ono :) hah unapred hvala na informacijama
ee pozz mozes li mi rec jeli bilo tesko i jesil polozio,otprilike kako sve izgleda i slicno,posto se i ja spremam za polaganje..unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2011, 02:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 26 Avg 2011, 02:14
Postovi: 1
Cao svima,

u koliko nekom trebaju instrukcije ili pripreme za polaganje integracionog ispita iz Holandskog jezika pogledajte blog...

http://dutchgirl.blogger.ba/

Srecno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2019, 16:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Dec 2014, 14:10
Postovi: 10
pozz, i meni treba info, ako neko zna nekoga da drzi kurs holandskog jezika u Banja Luci?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs