banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Avg 2006, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
Jedan poznanik me zamolio da skupim sto vise informacija vezano za Policijsku akademiju u BL.. Dakle.. koliko kosta upis? Kako to ide, ako vec pohadja neki fakultet, dakle prebacivanje i to? Kakvi su predavaci na istoj? I uopste sta sve znate o Policijskoj akademiji... svaka informacija je dobrodosla... dakle.. vredi li se prebacivati.. ima li buducnosti? :D

Hvala unapred.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Avg 2006, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Znam djevojku koja je završila Akademiju, pa upisala pravni fakultet, jer ima istih predmeta i neki su joj ispiti priznati, ili je slično gradivo pa joj nije bilo teško položiti. Pretpostavljam da je slično i kad se s drugog faksa prebaci na Akademiju. Između ostalih, predaju neki profesori s Prava... onako, neki su bolji, neki lošiji. Oni koji su bolji na ispitu i kod kojih je lakše položiti hoće priznati ispit ako je položen na drugom fakultetu, a oni kod kojih se izlazi po 4-5 puta naravno neće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Avg 2006, 12:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Svake godone primaju 7 djevojaka i 5 muškaraca, različite nacionalne pripadnosti, pored toga moraš imati zdrave zube, određenu visinu, ja mislim da djevojka ne smije biti niša od 173 cm. fizička kondicija i nikako ama baš nikako nacionalistički pristrasna samo reci volim BiH i sva tri naroda su mi jednako draga ta i slična sranja piju vode, između ostalog vidi se da je jako teško to upisati, ali kad upišeše znaš da imaš zagarantovan posao!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2006, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
Zahvaljujem na informacijama.. :) Ako se neko jos neceg sjeti neka javi...

Nego, zanima me i taj prijemni, ima kao test fzicke spermnosti? Test inteligencije? Ko zna vise o ovome... ako nije problem, neka napise.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Avg 2006, 03:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Evo daphne malo sam istraživao za tebe i naša ovo http://www.education.muprs.org/Home.html 8)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 20:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Nov 2009, 20:03
Postovi: 12
Jesi li saznao nesto vise o akademiji posto sam i ja nes kontao o tome...a slabo sam informisan....pa javni ako mozes.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2009, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovde je spisak pravila.

http://www.education.muprs.org/pdfdocuments/pravilnik_o_selekciji_opsta_policija.pdf

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2010, 11:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Nov 2009, 20:03
Postovi: 12
Hvala...samo da ne znas jel sigurno ovo za vozacki ispit posto to prije nije bilo????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2012, 18:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2012, 18:13
Postovi: 18
Dobar dan, nisam znao gde da pišem, pa ću ovde.
Ja sam novi ovde. Neću puno da vas zamaram, samo mi treba mala pomoć. Naime hoću da se upišem na policijsku akademiju, konkurs počinje za 6 dana. Mnogo je komplikovan prijemni pa mi treba savjet.


E sad pored toga što morate izvaditi gomilu papira:
(-svjedočanstva o završenim razredima i diplomom u o završenoj srednjoj školi ( IV stepen stručne spreme - ovjerene kopije) ,
-izvod iz matične knjige rođenih,
-uvjerenje o državljanstvu,
-uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak pred nadležnim sudom (ne starije od 6 mjeseci),
-lična karta (ovjerena kopija)
-vozačka dozvola (ovjerena kopija)); morate položiti razna psiho-fizička testiranja.
1. Ljekarski pregled
2. Pismeni dio testiranja: - esej (pismeni zadatak - ocjenjuje se od 1 do 5, s tim da je 1 eliminacija),
- test opšte informisanosti (trebate imati minimalno 14 od 25 tačnih odgovora, sistem zaokruživanja).
3. Provjera motoričkih sposobnosti: - morfološki status (minimalna visina 165cm, maksimalna težina 100kg - za muškarce);
- motorički status (Minimalno - 9 sklekova za 10 sekundi, 20 pretklona za 30 sekundi, skok u dalj 220cm iz mjesta, taping rukom za 20 sekundi - 37 puta i vise, magont - 14 sekundi i manje, koraci u stranu - 13 sekundi i manje, kuper test - istrcati 2500m za 12 min)
Usmeni dio testiranja - Intervju


Dokumentaciju sam svu prikupio, fizicki sam se spremao mjesecima, tako da me to ne brine. Ali me brine što ne znam

1) Kakav je ljekarski pregled (stoji da je eliminatoran) - da li neko zna šta sve "gledaju"?
2) Šta je to ESEJ i kakva su pravila, o čemu pišem, jel to neka kao lektira ili šta već?
3) Test opšte informisanost me brine, gde mogu naći pitanja, il knjigu, odakle mogu da učim?
4) Prilikom davanja intervjua, šta je bitno, kakva pitanja postavljaju, kako da se ponašamo?


Bio bi zahvalan ako bi neko ko je imao iskustva sa gore navedenim malo pomogao. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2012, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Ja cu odgovoriti ono sto znam inace:

2. Esej

Iako o tome mozes naci puno na netu, samo na google kucaj esej... Uglavnom, to ti je rad na odredjenu temu (moze biti i knjizevno djelo, ali cesce je neka filozofska tema ili obrada strucne teme)... Moras imati uvod, tj postavljanje teze koju ces obradjivati; razradu, tj iznosenje dokaza za i protiv teze, te dubljeg obrazlozenja tih dokaza; zakljucak, tj odbacivanje ili prihvatanje teze, tj tvoj zakljucak nakon obrade... Primjere eseja mozes naci i na scribd-u...

3. Test informisanosti

Vjerovatno postoji neka skripta gdje su skupljena cesta pitanja, ali kao sto ti kaze sam naziv, provjerava se tvoja informisanost... Znaci moze ti biti bilo koje pitanje (nesto kao na ekonomiji), ali pretpostavljam da forsiraju pitanja iz prava ili slicno...

4. Intervju

E sad, ovdje opet nagadjam malo... Bio sam dosad na 4 intervju-a (uglavnom za posao, ali ne vjerujem da se previse razlikuje), pa cu ti ispricati svoja iskustva... Uglavnom su mi postavljali pitanje da se predstavim, kazem nesto o sebi (koju sam srednju zavrsio, moji hobiji, (ti mozes dodati i da li si trenirao nesto), sta volim da radim i sl)... Nakon toga su mi postavljali pitanja ukoliko ih nesto interesuje posebno (kod tebe bi to moglo biti u vezi sa tvojom fizickom spremnoscu, poznavanju zakona, a mogu postaviti i u vezi tvojih rezultata na testovima i eseju)... Mene su pitali i sta ja imam da pitam i sl, ali kao sto rekoh, to je bilo za posao, pa su htjeli da provjerim da li sam upucen u njihovo poslovanje... Kada je u pitanju tvoje ponasanje, jbg, trebas biti pristojan, jasan, razgovjetan (cisto da te ljudi razumiju), pokusaj da ne budes nervozan...

Valjda ce ti ovo pomoci malo :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ekipa 2012 je napisao:
Dokumentaciju sam svu prikupio, fizicki sam se spremao mjesecima, tako da me to ne brine. Ali me brine što ne znam

1) Kakav je ljekarski pregled (stoji da je eliminatoran) - da li neko zna šta sve "gledaju"?
2) Šta je to ESEJ i kakva su pravila, o čemu pišem, jel to neka kao lektira ili šta već?
3) Test opšte informisanost me brine, gde mogu naći pitanja, il knjigu, odakle mogu da učim?
4) Prilikom davanja intervjua, šta je bitno, kakva pitanja postavljaju, kako da se ponašamo?


Bio bi zahvalan ako bi neko ko je imao iskustva sa gore navedenim malo pomogao. :)


1) vid,sluh,tabani,zubi,deformiteti,,mane,lomovi,visina,tezina,oba jajeta kod muskih,psiholog,psihijatar
2) pises sastav na zadanu temu,obicno neka iz aktuelne svakodnevice
3) nema sta da te brine,to su kviz pitanja tipa Ko je napisao Na Drini cuprija
4) Na intervju razgovaraju sa tobom,budi onakav kakav jesi,psiholog tu i tamo baci neku provokaciju,Sta bi vi uradili ako neko.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
5) jaka veza


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
shakal je napisao:
5) jaka veza


to je najbitnije ali mislim da tu mora intervenisati sam vrh :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
krol2 je napisao:
1) vid,sluh,tabani,zubi,deformiteti,,mane,lomovi,visina,tezina,oba jajeta kod muskih,psiholog,psihijatar
2) pises sastav na zadanu temu,obicno neka iz aktuelne svakodnevice
3) nema sta da te brine,to su kviz pitanja tipa Ko je napisao Na Drini cuprija

Pa šta su onda završili ovi drotovi koje svakodnevno viđam, svi su debeli, masni, gegaju se ko pingvini, najčešće ih se može vidjeti u nekoj burekdžinici ili ćevabdžinici kako žderu ili su u nekom grmu ili iza kontejnera u čeki... polupismeni, ne znaju složiti običnu rečenicu, a na pitanje ko je napisao Na Drini ćuprija najvjerovatnije bi odgovorili Emir Kusturica :lol:
Pitam se gdje su zaposleni onda ti koji prođu tako "stroge" kriterije prijemnog :-?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 10:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2012, 18:13
Postovi: 18
Hvala svima na korisnim informacijama :) Danas je valjda počeo konkurs, traje 14 dana, ja ću se prijaviti sledeći vikend. Samo još jedno pitanjce: "Neko je spomenuo da je potrebna jaka veza, zanima me zašto, ne upisujem kurs za kosmonauta, već akademiju za običnog drota!?" :O


P.S. najbolji odgovor :)

old fashion men je napisao:
krol2 je napisao:
1) vid,sluh,tabani,zubi,deformiteti,,mane,lomovi,visina,tezina,oba jajeta kod muskih,psiholog,psihijatar
2) pises sastav na zadanu temu,obicno neka iz aktuelne svakodnevice
3) nema sta da te brine,to su kviz pitanja tipa Ko je napisao Na Drini cuprija

Pa šta su onda završili ovi drotovi koje svakodnevno viđam, svi su debeli, masni, gegaju se ko pingvini, najčešće ih se može vidjeti u nekoj burekdžinici ili ćevabdžinici kako žderu ili su u nekom grmu ili iza kontejnera u čeki... polupismeni, ne znaju složiti običnu rečenicu, a na pitanje ko je napisao Na Drini ćuprija najvjerovatnije bi odgovorili Emir Kusturica :lol:
Pitam se gdje su zaposleni onda ti koji prođu tako "stroge" kriterije prijemnog :-?


:D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
stomacine se steknu nakon duzeg godina ulaganja u iste....neko 20 mari neko kilu prasetine u obliznjem restoranu :)

ekipa...kako zasto....rezultati jesu javni ali samo ocjenjivanje nije...neko 5 bodova za esej iako slova nije napisao a neko bod a mozda je napisao Gorski vijenac....tako to hoda... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 03:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
sjecam se dok je radio music hall cesto bi dovodili kadete da uce kako se vodi racija, bilo je strasno vidjeti toliko policije na jednom mjestu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 17 Avg 2012, 09:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
filozof sa vrbasa je napisao:
vidi se da je jako teško to upisati, ali kad upišeše znaš da imaš zagarantovan posao!

Možda je zagarantovan posao bio u vrijeme kada si pisao ovaj post, ali od tada se mnogo šta promijenilo. Bez dobre veze, teško da se može dobiti posao. A fax je takav da si kvalifikovan samo za jedno radno mjesto tj u policiji. Nije slučaj kao npr kad završiš pravo ili ekonomiju pa pokušavaš na stotinu strana.. Poznajem nekoliko diplomiranih pravnika unutrašanjih poslova koji već duže vrijeme rade po kafićima ili kao izbacivači čekajući posao...

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 10:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Hercegovac....policijska akademija nije visoka skola......skola tako zvucnog imena,Policijska akademija je u stvari jednogodisnji kurs za obicnog ili policajca u specijali i imaju posao odmah

Studenti Visoke škole unutrašnjih poslova nemaju zagarantovan posao po završetku školovanja nego po potrebi (čitaj vezi)...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kada će ljudi prestati da miješaju školu za pandure i inspektore?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs