banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jul 2006, 19:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2005, 19:36
Postovi: 643
Lokacija: Jamaica/Bih/Rs/Banjaluka
Ovo je za rubriku "vjerovali ili ne", ali je mi nemamo, kao što se da vidjeti. U svakom slučaju nevjerovatno je pa će tako pripasti u već postojeće zanimljivosti. Bar su tako pisale Nezavisne novine, a radi se.. hm, o čovjeku koji je radio u zdravstvu i liječio ljude bez srednje škole, u redu pretjerujem, nije ih liječio, ali je druge učio kako da to rade, i to bez srednje škole.

Priču nam donose Nezavisne novine.

Branko Hrvaćanin, asistent na banjolučkom Medicinskom fakultetu, upisao se na treću godinu studija na tom fakultetu, a da prethodno nije završio ni srednju školu!!!

Kako tvrdi Slavko Pećanac, predsjednik Udruženja stomatologa RS, Branko nije završio ni prve dvije godine fakulteta.

On pojašnjava da se Hrvaćanin 1996. godine upisao na treću godinu studija na Medicinskom fakultetu u Banjoj Luci, na osnovu lažne potvrde da je prve dvije godine studija završio na Medicinskom fakultetu u Sarajevu.

"On nije polagao prijemni ispit niti je položio predmete iz prve dvije godine fakulteta. Profesori su mu priznali ocjene na osnovu lažne potvrde", tvrdi Pećanac.

Dodaje da je prevara otkrivena nakon što je Komora doktora stomatologije RS od Medicinskog fakulteta u Sarajevu zatražila zvaničnu potvrdu o tome da li je Hrvaćanin studirao na tom fakultetu.

"Dobili smo zvaničnu potvrdu od tog fakulteta da Hrvaćanin kod njih nikada nije bio upisan niti je polagao ispite", ističe Pećanac.

Jasminka Nikolić, profesor biohemije na banjolučkom Medicinskom fakltetu, potvrdila je "Nezavisnim" da je na osnovu potvrde koju je porodica Hrvaćanin donijela na taj fakultet priznala Branku ispit iz biohemije koji je navodno položio u Sarajevu.

"Ne znam na koju godinu se on upisao u Banjoj Luci. Donijeli su potvrdu na kojoj su bile upisane ocjene svih predmeta sa prve dvije godine Medicinskog fakulteta u Sarajevu. Njegova majka je tvrdila da je on položio te predmete i mi smo priznali ocjene iz Sarajeva", kaže Nikolićeva.

Ona kaže da su isto učinili i predavači na drugim predmetima - fizike, hemije, biologije, anatomije...

Pećanac ističe da je Hrvaćanin diplomirao 2002. godine na Medicinskom fakultetu u Nišu gdje je navodno položio nekoliko posljednjih ispita.

"Diplomirao je u Nišu kod istih profesora koji drže predavanja u Banjoj Luci što je apsurdno", ističe Pećanac navodeći da je Hrvaćanin četvrti razred Zubno-tehničke škole u Prijedoru završio u februaru 2000. godine - četiri godine nakon upisivanja na treću godinu Medicinskog fakulteta u Banjoj Luci.

"U četvrti razred u Prijedoru Hrvaćanin se upisao na osnovu svjedočanstva o završenom trećem razredu Srednje zubotehničke škole iz Sarajeva", tvrdi Pećanac.

Slučaj "Hrvaćanin", jedinstven u istoriji Univerziteta, otvoren je poslije prijave Udruženja stomatologa, nakon što je otkriven lanac prevara u njegovoj dokumentaciji.

Prosvjetna inspekcija utvrdila je da je prijava vjerodostojna i naredila Medicinskom fakultetu da otpusti Hrvaćanina te poništi njegove ocjene i izbor za asistenta na predmetu ortopedija vilica, gdje predaje unazad nekoliko godina. Šef Odsjeka stomatologije na tom fakultetu je njegova majka Slobodanka Hrvaćanin.

Prema nalazu Prosvjetne inspekcije, Hrvaćanin je i do posla asistenta došao na nezakonit način, pošto se na to mjesto može zaposliti samo student koji je diplomirao u roku, dok je on studirao osam godina. Poništenjem ocjena na banjolučkom Medicinskom fakultetu praktično mu je poništen kompletan studij jer je tu "položio" većinu predmeta.

Inspekcija je otkrila da je na fakultet u Banjoj Luci upisan na osnovu svjedočanstva o završenoj srednjoj školi, ali da nigdje nema podataka o tome kada je i gdje završio srednju školu. U međuvremenu Hrvaćanin je dostavio nekoliko diploma o završenim srednjim školama u različitim gradovima u BiH. Hrvaćanin se na rješenje Inspekcije prošle nedjelje žalio Ministrarstvu prosvjete RS.

Hrvaćanin je, kako saznajemo, uz žalbu, kao dokaz o školskoj spremi podnio srednjoškolsku diplomu Mješovito trgovinsko-ugostiteljeske škole u Zenici koju je navodno završio školske 1991/1992. godine. Saznajemo da je dostavio i diplomu o završena tri razreda Srednje zubotehničke škole u Sarajevu koju je navodno pohađao jer u školi u Zenici nije imao latinski jezik. Osim toga, Hrvaćanin je dostavio i potvrdu iz Medicinsko-građevinsko-tehničke srednje škole u Prijedoru da je 1999. godine polagao razliku predmeta za prvi, drugi i treći razred zbog razlike u nastavnim planovima. Nakon toga navodno se upisao u četvrti razred, a razredni ispit je, prema priloženim dokumentima, položio 27. decembra 1999. godine.

Hrvaćanin do otvaranja ove afere, međutim, nikada nije spominjao sve ove škole. U njegovoj monografiji koju je priložio u dokumentaciji na Medicinskom fakultetu u Banjoj Luci stoji da je završio prve tri godine Srednje zubotehničke srednje školu u Sarajevu i Prijedoru. Nakon toga je, kako stoji u monografiji, četvrti razred završio 2000. godine u Prijedoru.

Predavao studentima vježbe bez srednje škole
Slavko Pećanac tvrdi da je Branko Hrvaćanin, iako nije imao završenu srednju školu jedno vrijeme radio u Domu zdravlja Banja Luka kao šef Zubne tehnike. Na to mjesto ga je 1992. godine, kako tvrdi on, postavila majka Slobodanka Hrvaćanin, koja je šef Odsjeka stomatologije na Medicinskom fakultetu Banja Luka.

"Studenti su dolazili kod njega na vježbe, a on nije imao završenu ni srednju školu. Tako nešto se nije dogodilo nigdje u svijetu", ističe Pećanac.

Hrvaćanin suspendovan
Branko Hrvaćanin juče je suspendovan sa posla i više nije radnik banjolučkog Medicinskog fakulteta, kazao je "Nezavisnim" Slobodan Bilbija, dekan Medicinskog fakulteta. On je istakao da je rješenje o suspenziji Hrvaćanina potpisano juče i da će mu biti danas uručeno.

"Postupili smo po nalogu Republičke prosvjetne inspekcije i Ministarstva prosvjete RS. On više nije naš radnik, što znači da ne može primati platu, izvoditi vježbe i obavljati druge poslove", istakao je Bilbija.

"Fakultet za ovaj slučaj nije kriv, a to što su pojedinci u jednom trenutku iskoristili sve to za svoje lične interese je nešto sasvim drugo. Svi oni koji su ukaljali interes fakulteta biće otpušeni sa posla bez obzira o kome se radilo. Fakultet će protiv svih onih za koje se utvrdi da su učestvovali



Eh ko nama predaje hahahahaha kazu drzavni bolji od privatnih fakulteta jes a u k.........http://www.nezavisne.com/dnevne/dogadja ... 006-03.php


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 15:54 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:06
Postovi: 35
Zna li se šta sad radi dotični?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Kad smo kod ovoga, zar je ovo još aktuelno???

A šta radi?

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
"Fakultet za ovaj slucaj nije kriv" !!!!! Da nisu mozda Marsovci?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Poznavao sam ga devedesetih. Majka mu je bila nesto za nesto. Humanitarni fazoni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2011, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Stara mu je bila u nekoj od stranaka, mislim SDS, isto na laznjaka dosla do diplome i bila prodekan za nastavu na stomatologiji... Lopov nevidjeni, kada sam upisivao fakultet polozio sam prijemni ali bio ispod crte od broja koji su upisivali. Prosirili su spisak i ona je trazila da se plati 2000KM na jedan racun i jos 1500KM na drugi racun. Ja uplatio samo 2000, ovo drugo nisam jer to nije bio racun fakulteta... Inace godina je tada bila oko 600KM ako se dobro secam... Onda su je "uhvatili" da joj je laznjak diploma i da nema pravo da radi taj posao, razvlacili je po novinama i na kraju je napustila fakultet (jedva)... Pokusala se posle vratiti, ali nije uspela, cak je jedno vreme i na poliklinici radila, sada na nekom selu sadi ukrasne tikve :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs