banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 19:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2007, 14:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2007, 15:14
Postovi: 238
Lokacija: Frankfurt
dolazim nazalost kasno na ovu temu, ali eto napisacu par rijeci...

Ja sam naucila Njemacki govoriti tek kad sam dosla silom prilika u nju i to prvo na kursu, a onda samo u Kontaktu sa ljudima koji i govore citav dan Njemacki. Engleski sam vec znala kroz skolu pa tako i njega koristim na poslu. Praksa je jako vazna, naravno i teorija, ali bez dnevne prakse se jako brzo izgubi znanje za taj jezik....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2007, 16:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2006, 08:10
Postovi: 19
Lokacija: Nederland
"How to learn but not master any language in 1 hour"

http://www.fourhourworkweek.com/blog/20 ... s-a-favor/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2007, 22:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
Moja metoda je nekako skup svega i svacega, od tv-a, razgovora sa ljudima, citanja, slusanja pjesama, i uglavnom tako obogacujem svoj rijecnik. Azdajica je cini mi se rekla da da je lakse kad jedan jezik naucis, kasnije sve ide lakse, e to je slucaj kod mene. Engleski mi je bio prvi, kasnije su dosli ostali, tako da sad solidno mogu razumjeti jos 3 jezika, problem je pricanje, jer jos nisam imala priliku zivjeti i koristiti te jezike u svakodnevnom razgovoru (osim engleskog), a mislim za solidno pricanje da je to najbitnije. Inace sto se tice pocetnickog ucenja, uvijek pocnem sa onim rijecnicima koji dolaze sa cd-ovima, tako da slusam i ponavljam rijeci, subtitles na filmovima, ili npr kad cujem neku pjesmu, nadjem tekst na netu, i onda se trudim prevesti je, i razumjeti znacenje rijeci.
Moj problem je sto u svemu tome, sve manje koristim srpski, samo kuci sa mojima i ovako preko neta, pa se nekad zna desiti da ne mogu i pored sve dobre volje sjetiti se kako se neka rijec pise ili izgovara.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ma najlakše naravno s ljudima, al i tv pomaže... Mislim da kad si okružen samo strancima ne možeš izbjeći da naučiš jezik...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 00:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
EiLeen je napisao:
Mislim da kad si okružen samo strancima ne možeš izbjeći da naučiš jezik...


Vjeruj mi da ima ovdje nasih koji to vrlo uspjesno rade, uglavnom se vode onom "pricaj srpski da te cijeli svijet razumije" naravno i ne stizu bas daleko u zivotu.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 00:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
hahah,pa kad zivis u Chicagu gdje se engleski najmanje koristi :lol:
sorry morala sam,ali mene je to sokiralo,sve jezike svijeta cujes al' engleski jok :)
cinjenica je da ljudi zive kao u getu,a sad pricam o vecini imigranata,nasi,indijci,kinezi,latino...
konverzacija je br 1,prepiske takodje(zivio msn :lol: )tu vjezbas pisanje a naravno citanje,tv ko ga voli ...definitn stojim iza toga kad odlicno savladas jedan jezik da ostali nekako daleko lakse idu bez obzira jesu li ili ne iz iste jezicke grupe...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 00:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Znam da ima geto-a tamo, al ovdje nema toliko naših, a ni na faxu isto, tako da nemam s kim - sem s jednom drugaricom... A meni bolje, čak naučim i dijalekt :iconbiggrin:
Što se tiče tv-a, pa ni ja ga ne volim, al uz ručak "navijem", pa slušam malo šta brljezgaju, ovdje uvijek neki talk show-i... Ne preferiram, al uz ručak čak i sudnica Melani Vukmirice dolazi u obzir hahaha :lol: :lol:

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 01:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
azdajica-ny je napisao:
hahah,pa kad zivis u Chicagu gdje se engleski najmanje koristi :lol:
sorry morala sam,ali mene je to sokiralo,sve jezike svijeta cujes al' engleski jok :)
cinjenica je da ljudi zive kao u getu,a sad pricam o vecini imigranata,nasi,indijci,kinezi,latino...
konverzacija je br 1,prepiske takodje(zivio msn :lol: )tu vjezbas pisanje a naravno citanje,tv ko ga voli ...definitn stojim iza toga kad odlicno savladas jedan jezik da ostali nekako daleko lakse idu bez obzira jesu li ili ne iz iste jezicke grupe...


nije stvar samo geta, zivim u downtownu, i ista je prica, znam ljude koji imaju svoje firme, u kojima posluju samo sa amerima, znaci nista ono imigrantsko export-import, i opet im je engleski jako los, ili ga uopste neznaju, kako posluju stvarno veze nemam. Znam i makar nekoliko primjera gdje su ameri, meksikanci, itd, naucili srpski, a ovi nasi koji rade sa njima ni rijeci engleskog, tako da je bilo situacija gdje je sef amer srbinu govorio na srpski sta da radi svakodnevno a ovaj nikako da se potrudi da nauci makar malo engleskog :roll: .

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 10:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Nov 2007, 08:12
Postovi: 7
joj ... ako zivis u Cikago, bolje da znas engleski... ako ne onda si debil... cijela teorija vam je mnooooooogooooooo glupa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 19:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2007, 03:39
Postovi: 506
Lokacija: In between dreams
markobl je napisao:
joj ... ako zivis u Cikago, bolje da znas engleski... ako ne onda si debil... cijela teorija vam je mnooooooogooooooo glupa


aj sad vrati se pa procitaj sve napisano, pa onda ovo sto si ti napisao, niko nije rekao da ja neznam engleski (znam ga i prije dolaska u Chicago), meni je Engleski skoro pa prvi jezik (u poredjenju sa Srpskim), ali, da ti zivis u "Cikago" znao bi da se tu najvise moze naci ljudi koji uopste ne pricaju engleski a zive tu 20-30 i vise godina, i ne govorim samo za Srbe, vec i sve ostale nacije koje tu zive. I da, to nije teorija, vec je to na osnovu mog zivota i iskustva ovdje.

_________________
"Don't believe everything you think."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Курс је мајка за стране језике уколико финансије дозвољавају такав луксуз,али имајући у виду које је богатство познавање страних језика,онда је свака жртва добра. Само треба знати код бирања курсева изабрати онај најбољи а не неки који се регистровао и обмањује саме полазнике,а има их у РС. Говорим помало руски и шпански и доста добро енглески,волио бих некад допунити знање из руског и евентуално из француског.

Ето један савјет за све оне који би жељели макар основе научити,то можете и бесплатно баш на нету,само се региструјете на:livemocha ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs