banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Apr 2006, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Cini mi se da je najbolje da ova tema bude ovdje na obrazovanju.

Sta reci za njega? Mislim da nema nikoga ko je isao u Gimnaziju u proslih 10 godina, a da nije cuo za njega. Beskompromisno jurenje po hodnicima, spartanski rezim .. sve je bilo njegovih ruku djelo. Na stranu sve to, bio je jedan skroz OK lik. Bio je razredni starijesina jednom razredu u mojoj generaciji. Nema sta nije ucinio za njih, oni su za njega imali samo rijeci hvale. Prema nama je bio malo drugaciji, citav III razred nas je gnjavio da prestanemo kartati na odmorima (i casovima :), da prestanemo od skolskih klupa praviti ping-pong stolove .. i sta sve ne :) Upadao je na casove logike, vikao na profesoricu da nas ne smije pustati vani za vrijeme casova, trcao je za 'pusacima' po WC-u prijeteci raznoraznim vidovima sankcija .. U IV razredu, sve je bilo drugacije (dosadilo covijeku izgleda, ili to ili je skuzio da to svo spartanstvo nije imalo nimalo ucinka :)). Doduse, kartanje nikad nije prebolio .. oteo nam je barem 15 spilova karata .. :) Sva sreca pa smo uvijek imali barem 2-3 u rezervi :)

U svakom slucaju, steta ..

Sahrana je sutra, ne znam tacno ni gdje ni u koliko sati. Ako saznam nesto vise, javicu ..

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2006, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
A bas mi je zao, predavao mi je odbranu i zastitu. A cesto sam ga vidjala zadnjih godina. Jel bio bolestan ili iznenanda? Sta se desilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2006, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Vjeruj mi da nemam pojma. Meni je ovo sestra javila kada je dosla iz skole. Govorkalo se nesto da je bolestan, ali niko nije tacno rekao niti od cega je bolovao niti koliko dugo.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2006, 18:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
R.I.P. :(

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2006, 19:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 19:10
Postovi: 59
Lokacija: A little room hanging on the end of the world...
nazalost istina je da je Belenzada preminuo, umro je sinoc (ponedeljak) u 7 sati, sahrana je u sredu ali ne znam tacno kada... :( :( :(

_________________
[url=http://rudes.biz/Ljubav/?l=64231173038624]Remember friend as you walk by,
As you are now so once was I,[/url]
[url=http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=38684]As I am now you will surely be,
Prepare for death and follow me.[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2006, 22:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Feb 2006, 23:05
Postovi: 41
E Vanja, moja sestra i dalje žali za tim špilovima karata.
Belog nisam poznavao, al čuo sam da je bio lik... E vako, sutra je rasulo u školi, časovi su 25 minuta, a druga smjena dolazi na nastavu tek u 15:30h....
Za sahranu ne znam, al sam čuo da je komemorativna u gimnaziji, čini mi se u 13. javio bih vam još, al neću sutra sigurno u školu...

_________________
...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2006, 05:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
R.I.P.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2006, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Tuzno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 17:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
lik je bio kompleksas i tipican primjer autoritarne licnosti i relikt proslog sistema..
Vrhunac mu je bio kada je djevojci, koja je kasnije bila i ucenik generacije rekao na casu svoje odbrane i zastite: "Nisi ti ovdje da mislis!" A radio je u Gimnaziji, a ne u JNA ili VRS.

Nije mi drago sto je umro, ali ne zelim ni da ga kujem u zvijezde zato sto vise nije medju nama. Nisam ga cijenio kao covjeka dok je bio ziv, necu ni sad..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2006, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
ne znam jesi li isao u gimnaziju, ali si upoznao samo jednu njegovu stranu.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2006, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Jeste ishao....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Apr 2006, 23:26 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Schwabo je napisao:
lik je bio kompleksas i tipican primjer autoritarne licnosti i relikt proslog sistema..
Vrhunac mu je bio kada je djevojci, koja je kasnije bila i ucenik generacije rekao na casu svoje odbrane i zastite: "Nisi ti ovdje da mislis!" A radio je u Gimnaziji, a ne u JNA ili VRS.


Pravi ljudi su uvijek znali da je Belenz bio odličan čovjek.

Ovdje jedino ti ispadaš kompleksaš jer si očigledno ostao "povređen" poslije gimnazije, valjda pubertetski problemi - ono ... dok je on imao drugih problema, sigurno ne kompleks, nikako.

Umro je poslije nekoliko mjeseci provedenih u bolnici. Uzrok smrti je rana iz prošlog rata, zbog koje je imao ogromne bolove, pa je morao da pije teške lijekove, a znao je da mu nije još mnogo ostalo, jer su mu štetili koliko i pomagali. Ljudi koji nisu imali onaj Ničeanski "resentiman" u sebi i koji su se prema njemu dostojno odnosili (a ne škripanjem zuba kada ode a cvilenjem kad se pojavi na vratima), znaju da je Belenzada prije svega bio

1. odličan čovjek van škole - mnogi ga znaju kao ljubitelja muzike (bio je saksofonista) , druženja, planinarenja, reda itd
2. odilčan službenik u školi - danas kada ga više nema, u WC je SRAMOTA otići radi nužde, jer se pretvorio u pušionicu. Po školi nije neki "extra haos" ali se primjeti da ženska ruka (zamjenica koja došla poslije njega) nije mogla da dostigne onaj nivo discipline koju je popularni "Belenz" uveo. Svoj posao je obavljao skroz savršeno!

Dešava se da kod ljudi preovlada taj antiherojski, anarhistički osjećaj mržnje - kada ljudi u suštini mrze prvo sebe i onda sve oko sebe, da bi na kraju iskalili svoj bijes na nekom ko je suprotan njima - ne neku ljudinu.

Počivaj u Miru druže Veseline -
IV7, ikada najgori razred u gimnaziji

I da kažem da sam i ja imao problema sa njim, ali ko mari, pa bolje i to, nego da je bilo suprotno. Što više "starim" sve ga više kontam. Volio bih da je sačekao da se oprostimo zajedno od gimnazije, to bi mu sigurno bilo drago ... naime, mnogo nas je imao na zubu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2006, 09:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2005, 13:15
Postovi: 368
Lokacija: Banja Luka
[quote="Schwabo"]lik je bio kompleksas i tipican primjer autoritarne licnosti i relikt proslog sistema..
Vrhunac mu je bio kada je djevojci, koja je kasnije bila i ucenik generacije rekao na casu svoje odbrane i zastite: "Nisi ti ovdje da mislis!" A radio je u Gimnaziji, a ne u JNA ili VRS.

Nije mi drago sto je umro, ali ne zelim ni da ga kujem u zvijezde zato sto vise nije medju nama. Nisam ga cijenio kao covjeka dok je bio ziv, necu ni sad..[/quote]
O pokojnom sve najljepse. Cuo sam da je umro od raka pluca.
Nisam isao u Gimnaziju, ali sto sam vidio i cuo, bio je jedinstven lik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2006, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
i ja sam cuo da je umro od raka pluca...ali ako me pamcenje sluzi dobro ja sam njega prije jedno mjesec dana vidjao u skoli ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2006, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
malo kasnim :(
po skoli govore da je umro od raka, tako proferosori govore

prije par mjeseci, napravili smo neki nered u hodniku, postorjio nas je, a jedan drug je zavrsio kod njega u kancelariji, kaze da je tamo potpuno druga osoba, rekao mu da se malo primirimo, i da ce mu pomoci ako mu ikad zatreba koji bod ili ako bude imao problema u gimz

sto se tice wca poslije njega, sramota, muski i zenski wc se bukvalno spojio, cure u muskim wcima i obrnuto, prvacici duvaju na odmorima u wc, sje..alo se :-?

R.I.P.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2006, 07:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2005, 23:57
Postovi: 861
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Evo ja sam poprilicno zakasnio, barem na ovom forumu.Inace nas 15-ak, kojima je bio razrednik u cetvrtom ( generacija maturirala 2000.), bilo je na sahrani.Sramota je da smo mi bili jedini iz tih, nesto starijih generacija, koji su imali dovoljno postovanja prema Veselinu.Vidim i da su ovdje mnogi nalupetali svasta o covjeku kojeg nisu poznavali, sta ces, valjda to govori nesto o mladjim narastajima?!

Veseline, pocivaj u miru....

IV5


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs