banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 17:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 02:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
U defaultnim temama postoji u dnu stranice napomena da je izdata pod GPL licencom.Ali,thema koja je korištena na fpimstudy po defaultu nema link u dnu stranice. To nije jedna od besplatnih koje se mogu skinuti nego je ovo kupovana tema. Poslao sam mail dizajnerima i očekujem odgovor.

@mangia
Vjerujem(odnosno znam) da si bio na predavanjima prof. Krnete i vidio ko se sve upisuje na fakultet,i to je 90% bila prva godina.
Evo malo podataka: prošle godine je prvu godinu upisalo 209 studenata,a ove godine na drgugoj godini ima oko 130 studenata. A ta nezainteresovana gomila koja je vjerovatno zalutala na fakultet (jer ima para) itekako se isfiltrira do druge, a da ne pričam do treće godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 02:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Što se designa tiče (ako se to tako može nazvati) istina je da je apsolutno neprivlačan, ali je i dobar za koje je vrijeme završen. A to da je koristan, svjedoči skoro 80.000 posjeta. (zašto posjećivati nekoristan site)


ovde bih samo htio nesto da naglasim a to je sljedece... ....ali je i dobar za koje je vrijeme zavrsen." mislim da je u svakom slucaju jednostavnije i BRZE koristiti 2 boje neko 4-5...
a takodje bi trebalo na osnovu samo ovoga sto sam ja ovde iznio o dizajnu stranice a koje ste vi uvazili razmislite koliko ste ljudi napatili. ljudi kojih je ova stranica svojim dizajnom zderala a morali su da je koriste. a mozda bi da je stranica bolje dizajnirana bila i posjecenija? mozda!

pazi, cijela ova diskusija je povedena da se nesto popravi... tako sam i ja svoju ocjenu dizajna stranice (mozda malo preostro) iznio u cilju da to neko procita pa da daj boze i povodom toga nesto ucini. kao sto mangia rece meni ni iz dzepa ni u dzep al eto.

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 02:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
Samo da kažem da niko nije MORAO gledati stranicu.
Isto je bilo postaviti temu i sa jednom i sa 66 boja,ali ova mi je bila defaultna,pa da ne bih imao dodatnih postavki,podešavanja.....nju sam ostavio.

Sledeće,dizajna što se tiče, hvala na kritikama (koje su mi jako korisne), jer volim čuti i profesionalno i drugo i treće mišljenje. Molim vas sve da stranicu posjeite poslije 10 februara, pa da mi tada date stav o njoj.

U svakom slučaju,hvala na kritikama i sugestijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 05:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
hehe ;)
evo ja sam je veceras posjetio pa sam vidio sve najavljene izmjene. javljam se nakon 10feb. ;)
naravno da niko nije MORAO da gleda stranicu! ali je tebi u interesu da je ljudi gledaju a njima je u interesu da pronadju korisne informacije na stranici.... preformulisao bih izraz morati u prinudjeni. ;) u svakom slucaju 10feb. :)

pozdrav

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
fpimstudy je napisao:
U defaultnim temama postoji u dnu stranice napomena da je izdata pod GPL licencom.Ali,thema koja je korištena na fpimstudy po defaultu nema link u dnu stranice. To nije jedna od besplatnih koje se mogu skinuti nego je ovo kupovana tema. Poslao sam mail dizajnerima i očekujem odgovor.

Onda se duboko izvinjavam za primjedbu jer sam mislio da ste vi sklonili potpis. Mozda sam malo i preostro nastupio ali moram da priznam da me jako izbija kad neko nesto ukrade pa onda reklamira okolo. Inace se ne bavim web dizajnom i nemam "zicu" za to ali kao korisnik open source rijesenja i neko kome je stalo da open source ne poklekne pred lopovima i kradljivcima, osjecao sam potrebu da napomenem za potpis. Inace i sam nekada maznem neku slicicu, ovo ono ali ne reklamiram okolo :)

Citiraj:
@mangia
Vjerujem(odnosno znam) da si bio na predavanjima prof. Krnete i vidio ko se sve upisuje na fakultet,i to je 90% bila prva godina.
Evo malo podataka: prošle godine je prvu godinu upisalo 209 studenata,a ove godine na drgugoj godini ima oko 130 studenata. A ta nezainteresovana gomila koja je vjerovatno zalutala na fakultet (jer ima para) itekako se isfiltrira do druge, a da ne pričam do treće godine.


Tacno, radi se o prof. Krneti i moram da priznam da dok sam bio u amfiteatru bilo mi je jako cudno da studenti sjede na kilometar od profesora a komplet prvih 10 redova slobodno. To prvo vrijedja profesora a i pokazuje kucni odgoj studenata. Ako neces da pratis predavanja onda izadji napolje a nemoj da bjezis od profesora kao da je 9 svjetsko cudo. Opet kazem ne znam ko je bio u masi i mozda nekoga vrijedjam a nije mi to namjera. Samo hocu da kazem da ima dosta studenata na tim privatnim fakulettima samo zato sto nece da uce pa im tate uplate da sta bilo zavrse. I moj brat studira privatni fakultet i sam za njega kaze da je to obicna vecernja skola :)[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 21:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
Citiraj:
Samo hocu da kazem da ima dosta studenata na tim privatnim fakulettima samo zato sto nece da uce pa im tate uplate da sta bilo zavrse.


O tome i pričam. Vidio si broj studenata koji upišu prvu,a koji pređu u drugu godinu. Ali, na osnovu kriterija na ovom fakultetu omogućeno je poslovanje nekim drugim fakultetima (od ljudi koje ne steknu uslov pa se prepišu) :D :D

Evo dobio sam mail od izdavača templatea.Između ostalog kaže i sledeće:
Citiraj:
You are authorized to make any necessary modification(s) to our products to fit your purposes. You may not however redistribute or release and modifications as GPL or otherwise. You must also not change or remove the copyright information in the header or the xml descriptor file. You may however remove the copyright from the footer of RTTC templates if needed.


Što je i ispoštovano. U kodu je je ostalo u zaglavlju ko je i šta je,ali je u footer-u stranice promijenjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2006, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Ништа тај приватни факултет није бољи ни гори од ових државних. Барем те не малтретирају на испитима. Ја бих за такав комфор на Филозофском доплатио још 100КМ по семестру, мирне душе...
Што сте, људи, уопште навалили на тај факултет? Покажите ми на којем то факсу студирају све дивни људи којима се нема шта приговорити и који нису мамими и татини? Ја лично познајем неке људе који тамо студирају и сасвим су у реду. Чак и више од тога.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs