banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
joooj taj pim je smijurija,iskreno mene bi bilo sramota reci da to studiram,ok,ako to to dodje kao hobi,ja znam milion ljudi koji to studiraju,znaci sve propali studenti drzavnih fakulteta,ispit spremaju u fokusu uz kafu :roll:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 18:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
azdajica-ny je napisao:
joooj taj pim je smijurija,iskreno mene bi bilo sramota reci da to studiram,ok,ako to to dodje kao hobi,ja znam milion ljudi koji to studiraju,znaci sve propali studenti drzavnih fakulteta,ispit spremaju u fokusu uz kafu :roll:


Smatram da je krajnje neozbiljno na taj način blatiti nešto sa čim nisi upoznata. To što možda znaš nekolicinu studenata na tom fakultetu, ne znači da poznaješ sve i ne treba da tako globalizuješ kritiku.
Istina da ima studenata koji uz kaficu spremaju ispit,ali istina je da ga i ne polože. Istina je da je ovaj fakultet član CEEMAN organizacije (googlaj o tome), Istina je da je bolonjski univerzitet preuzeo postdiplomski studij i da će nagodinu preuzeti i dodiplomski.

Stvar je u tome što je ovaj fakultet sigurno lakše studirati,ali su i uslovi bolji nego na državnim fakultetima.(studirao sam državni fakultet,imao prosjek 9.0 i napustio zbog neuslovnosti i nedostatka podrške uspješnim)

Još samo na kraju da kažem da ima studenata koji su zalutali na ovaj fakultet(iz pitaj boga kojih razloga),ali se to rzo vidi i očisti na prelasku u sledeću godinu studija.

No hard feelings.
Cheers.


Poslednji put menjao fpimstudy dana 16 Feb 2006, 19:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 19:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Sta znaci da je neko "clan" CEEMANa? Ja na stranici akreditovanih institucija ne nadjoh pim. A i oni koji su akreditovani mi ne djeluju kao neke cuvene skole...

Opet to ne znaci da je pim los.

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 19:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
Zomb1~Ginnungagap~ je napisao:
Sta znaci da je neko "clan" CEEMANa? Ja na stranici akreditovanih institucija ne nadjoh pim. A i oni koji su akreditovani mi ne djeluju kao neke cuvene skole...

Opet to ne znaci da je pim los.


Hmmmmm..... Evo citat sa CEEMAN-ove stranice

Citiraj:
Faculty of Business Engineering and Management Banja Luka

Jovana Duchicha St. 25, 78000 Banja Luka, Bosnia and Herzegovina

Tel: +387 51 214 807; Fax: +387 51 214 805
http://www.fakultetpim.com


Onaj ko je član CEEMANA mora da se podvrgava pravilima i poštuje propise o kvalitetu,naročito o profesorima koji predaju, oni svake godine prave reviziju o radu, predlažu šta se mora promijeniti (na neki način dođu kao inspekcija u radu koja grantuje kvalitet)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 20:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Da li si ti to izmijenio svoj post u kome je pisalo je pim jedini clan CEEMANa u BiH? :D

A tamo na listi i

Citiraj:
Banja Luka College

Kralja Petra I Karadordevica 103, Banja Luka, Bosnia and Herzegovina
Tel: +387 51 21 8557; Fax: +387 51 218 557
http://www.blc.edu.ba


Nego, reci ti meni kakvu akreditaciju ima pim? I kakvo zvanje dobijas nakon zavrsenog faxa?

I da zasto CEEMAN nije akreditovao pim? To znaci da CEEMAN garantuje kvalitet.

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 20:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
Zomb1~Ginnungagap~ je napisao:
Da li si ti to izmijenio svoj post u kome je pisalo je pim jedini clan CEEMANa u BiH? :D

A tamo na listi i

Citiraj:
Banja Luka College

Kralja Petra I Karadordevica 103, Banja Luka, Bosnia and Herzegovina
Tel: +387 51 21 8557; Fax: +387 51 218 557
http://www.blc.edu.ba


Nego, reci ti meni kakvu akreditaciju ima pim? I kakvo zvanje dobijas nakon zavrsenog faxa?

I da zasto CEEMAN nije akreditovao pim? To znaci da CEEMAN garantuje kvalitet.


Da, da jesam izmijenio...Prije 2 mjeseca kad sam zadnji put gledao nije ga bilo. Do mene je. Sorry. :oops:

Zadnja informaciju koju ja imam u vezi sa akreditacijom je to da se treba ispuniti još jedan uslov (ubi me ne mogu da se sjetim u vezi sa čim)

Zvanje je Diplomirani ekonomista - (smijera). (znači zvanje 7 stepena,a ne više škole...koledža). Sad kreće i postidlomski studij koji je organizovan u saradnji sa UNIVERZITETOM U BOLONJI - CENTROM ZA MEĐUNARODNE STUDIJE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 21:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Pa mozda je do mene, ali ja opet ne znam sta znaci ono "u saradnji". Da li je u pitanju tzv. "zajednicki master" kao sto ima Univ u Sarajevu (isto sa U u Bolonji) ili sta?

I jos me nesto zanima. Kakve su vam knjige, tj. ko ih je napisao? Onako vecinu... Evo recimo koji se udzbenik koristi za makroekonomiju?

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 21:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
Više u vezi sa postdiplomskim možeš saznati na fakultetu. Znam da se dobijaju dvije diplome. Nisam se ni ja previše interesovao oko ovoga, jer nisam još stigao dotle.

Za makroekonomije je osnovni udžbenik Ekonomija - Samuelson.

Ali sam ja kao dodatnu literaturu koristio i: Stanley Fischer - Macroeconomics, i J.Bradford DeLong - Macroeconomics. (nije obavezno,ali je korisno). Profesor na ovom predmetu je Prof. Dr Dragoljub Stojanov.

_________________
Carpe diem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
daj boze da grijesim,a moje rijeci nisu na osnovu poznavanja sake ljudi,a studirala sam i ja u bl na drzavnom faxu,sad sam u usa na faxu...znaci nisam samo prosla pored istog...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 23:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
I azdajice gdje je lakse?

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
pa meni je bilo lakse na knjizevnosti u bl nego na diplomatiji u ny ali mi je ovo daleko zanimljivije i naravno da mi je bolja diploma

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 23:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Citiraj:
Ekonomija - Samuelson


Pa dovoljno dobro... Bash sam sad na netu procitao da je prvo izdanje izaslo '48.

@azdajica Bash diplomatija ili IR?

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2006, 05:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
diplomacy

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2006, 13:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
jos jedna stvar sto je pomenuo fpimstudy u vezi CEEMAN je ta da iza tebe stoji jedan fakultet (oni to u svijetu zovu Bussines School) koji ti je imao svoje predstavljanje na BBC i CNN (cca 15-20 min), a kad takav jedan fakutet stoji iza tebe ne mozes bash govoriti da je to sve shprdnja

Sto se postdiplomskog tice, gledao sam smjerove i gledao sam profesore...ima simpaticnih smjerova, a ima i jakih profesora sa univerziteta iz Bolonje, Maribora, Ljubljane, Zagreba, Beograda, Banjaluke, Sarajeva...

pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 23:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
hazoous rece da treba veza za arh, sto je skroz netacno.na arh moras imat nevjerovatno dobru vezu da bi upao, jer veze tesko prolaze.
ne znam kako se moze predomisljat, jer su ta dva faxa skroz razlicita. sto se tice arh, mora voliti crtat, jer ce potrosit sate za stolom i pare po knjizarama. definitivno najskuplji fax sto se tice toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2006, 10:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2002, 01:00
Postovi: 52
Lokacija: Firenze
I meni zvuci dosta cundo arhitektura ili menadzmet ali nije lose, cak postoji i arhitektonski menadzment ili bolje rec project menagment gdje radis sa arhitekturom ili bolje rec sa gradjevinarstvom ali umjesto tehnickih crteza radis sa ugovorima i sl...
da za arhitekturu traba znat crtat ali treba razdvojit crtanje od slikarstva, ja slobodnom rukom neznam nista ama bas nista nacrtat (jo imam i tesku ruku) al zato postoji komp. Jer arhitektura nije smao crtanje, ima tu jos milion stvari a crtez je samo zadnji korak a moze se i izbjec (ja sma svoj ispit iz urbanizma uradio na komp i predstavio ga preko projektora).

Sto se tice troskova arhitektura je najskuplji fax koji postoji (procitah da je neko potrosio 30 km za ispit). Ja sma prosle godine izbrojo 180 eura za ispit iz interijera (10 ctreza 100X70cm, papir 170 gr/m2, color)....

ali ako te interesuje arhitektura samo naprijed i nadams e da ce kreteni u nasem dekanatu pocet suradjivat pa bi mogao past ikakav posdiplomski u italiji.

_________________
romeo alpha foxthrot foxthrot alpha echo lamda oscar - over and out


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 14:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2012, 15:37
Postovi: 4
Idem u gimnaziju..Zanima me koliko je potrebno bodova za upis ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 14:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2012, 15:37
Postovi: 4
na arhitekturi*


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 16:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
1000 (1 bod = 1 EUR)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 17:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jbt pa na šta gore liči ono čudo od AGF :confused2: viđao sam bunkere u boljem stanju :confused2: prokišnjava krov, vonja vlaga, vrata su im sva izgrebana i išarana (samo me u glavu nisu spičila), zidovi prljavi i ištemani ko da sam u streljani ne na akademskom mjestu, a NIJEDNE korpe za smeće!!! Odveo dvojicu stranih studenata koji su zainteresovani da studiraju tamo majke mi bilo me je sramota :oops: Ipak je to Arhitektura i građevinstvo majku mu, valjda trebaju biti reprezentativni s obzirom koliki status imaju ( ili bar tako misle :roll: )

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs