banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 08:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2009, 17:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jun 2008, 23:04
Postovi: 21
Dva pitanja, pa ako neko zna...

1. Mogu li dobiti stipendiju, ako nisam polozio sve ispite iz prethodne godine?

2. Je li ova stipendija povratna? (U smislu da u ugovoru postoje neki uslovi koje ako ne ispunim, moram vratiti iznos. Ako da, koji su to uslovi?)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2009, 22:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Nov 2009, 00:08
Postovi: 10
Da,polazu ispite mnogo lakse,jer od cetvrte godine krecu klinicki predmeti,koje svi studenti polazu mnogo lakse nego bazicne,BEZ OBZIRA NA TO DA LI SU PRVE 2-3 GODINE STUDIRALI U BEOGRADU,B.LUCI ILI FOCI.I naravno da ni jedan fakultet nije lako zavrsiti sa prosjekom 9.00.Bas zato me i zanima zasto su studenti iz RS koji studiraju u Beogradu samim tim uslovom prosjeka diskriminisani u odnosu na one koji studiraju ovde.Jedini razlog koji meni pada na pamet je taj da ovde postoje dva medicinska fakulkteta,pa da je to zbog toga.Doduse ja sam otisla u Beograd da bi dobila bolje znanje i jer su fakulteti mnogo bolje organizovani.Ne smatram druge fakultete nizim,svako bira prema svome afinitetu.I bas zato bi svi trebali da budu nagradjeni za svoj rad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2009, 22:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Nov 2009, 00:08
Postovi: 10
I jos nesto-pozivam kolege medicinare iz RS da mi se obrate ako im je potreban neki savjet,literatura ili informacija.Mozda vam bude koristila i neka skripta koju mozete skinuti sa sajta Studentske unije medicinara-sumc.org.rs.Izvinjavam se adminu,znam da ovaj post nije za ovu temu,ali ne znam gdje bih ga stavila :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 15:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
skali je napisao:
Da li neko moze da mi objasni zasto studenti koji studiraju u inostranstvu treba da imaju prosjek 9.00 da bi mogli da konkurisu za stipendiju,a studenti iz RS 8.50???Ja,naime,studiram u Beogradu,na Medicinskom fakultetu,apsolvent sam.Sa prosjekom 8.80 ne mogu da konkurisem,a da studiram u Foci ili B.Luci bih mogla?!Nemam namjeru zaista da bilo koga vrijedjam ili nipodastavam,jer je studirati medicinu bilo gdje rudarski posao,ali mislim da je Medicinski fakultet u Beogradu mnogo eminentnija ustanova od medicinskih fakulteta u RS.Pa,zasto onda meni treba prosjek 9.00???
Zelim srecu svima koji su konkurisali! :)


Tako je pravilo u konkursu, tesko da ce ti iko ovdej reci tacno zasto jer niko ne zna...
Najbolje da posaljes mail kontakt osobi za stipendije u ministarstvu ako te bas zanima, ali tesko da ce to promjeniti ista...
Barem ne ove godine, a pitanje da li i sledece jer ovo pravilo ima vec nekoliko godina...

Odmah da kazem da bi ja dao svima iz RS sa prosjekom iznad 8.5 stipendiju bilo da su ovdje il vani jer ulaganje u nauku je najisplativije...
Ipak tebi za sad mogu samo poruciti pa probas dogodine dici prosjek do 9, ja sam pretprosle imao 8,1 a prosle 8,4 i nisam dobio....srecom ove godine 8,6 pa sad ocekujem...
Al evo mog misljenja koji bi mogli biti njihovi razlozi za ovo...
Prvo kontaju da oni koji idu vani ipak imaju neke mogucnosti za to,sto nije uvijek situacija.
Drugo na taj nacin gube dio studenata na nasim fakultetima, al s obzirom na trenutni kvalitet nasih fakulteta naspram nekih vani, cast izuzecima, i bolje da se vani zavrsi pa donijeti to znanje ovdje.
Trece nisu sigurni da ce se te osobe vratiti, iako u ugovoru za stipendiju ima i ta obaveza...
Cetvrto nikad nemaju dovoljno para pa prave vecu selekciju da ih manje bude sa uslovom...
Peto za studiranje vani treba vise para pa zato je za ovu kategoriju je i veca stipandije ali je dobijaju samo oni za izrazito visokim prosjekom, tj konkretno iznad 9...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 15:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
iii je napisao:
Dva pitanja, pa ako neko zna...

1. Mogu li dobiti stipendiju, ako nisam polozio sve ispite iz prethodne godine?

2. Je li ova stipendija povratna? (U smislu da u ugovoru postoje neki uslovi koje ako ne ispunim, moram vratiti iznos. Ako da, koji su to uslovi?)


1. Mozes, cisto godina nije uslov, to je ove godine uslov za predsjednicku
2. Prakticno nije, iako postoji nesto kao da trebas ponuditi da radis u nerazvijenim opstinama:

Члан 17.

На основу коначног рјешења о додјели стипендије, Министарство и корисник стипендије из члана 6. став 1. тачка б) закључују уговор о стипендирању који садржи:
а) податке о уговорним странама,
б) назив високошколске установе, годину студија, ниво студија и назив студијског
програма,
в) вријеме за које је стипендија додијељена,
г) висину и начин исплате стипендије,
д) динамику исплате стипендије,
ђ) одредбу о враћању стипендије у случајевима ако по завршетку студија не понуди свој радни ангажман на подручју изразито неразвијених општина Републике
е) остала права и обавезе уговорних страна.

Al u praksi niko ovo ne nudi a niti ko trazi...a kamoli da nekog ganjaju da vraca pare....
Zato ne brini...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 15:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2009, 14:45
Postovi: 36
Bliži se dan zatvaranja konkursa! Šta mislite koliko će im trebati vremena da objave nezvanične rezultate...dva, tri mjeseca kao i uvijek :mad:, ili? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2009, 11:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Nov 2009, 10:36
Postovi: 20
Zna li se koliko ljudi je apliciralo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2009, 12:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007, 21:09
Postovi: 262
zna li se kad ce rezultati? :)

_________________
MORALITY.IS.WEAK
DANCE.FUCK.LIVE.BE.HAPPY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2009, 12:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2009, 14:45
Postovi: 36
micka je napisao:
Zna li se koliko ljudi je apliciralo?

Konkurs je zatvoren ali će se vjerovatno još koji dan čekati "zahtjevi" poslati poštom...i predpostavljam da će se tek onda znati koliko je ljudi apliciralo...


Poslednji put menjao anastasija dana 21 Nov 2009, 12:42, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2009, 12:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2009, 14:45
Postovi: 36
Interesuje me koliki su vam prosjeci i šta očekujete od rezultata :evil3: !
Ove godine je baš sve jasno ukoliko se nađem ispod crte, nemam argumente za žalbu već se moram pomiriti sa činjenicom da u RS ima 600 studenata boljih od mene (bar ja tako mislim) prosjek i godina i to je to...iako imam solidan prosjek (9.2) i četvrta sam godina sve je još bojim se neizvjesno.


Poslednji put menjao anastasija dana 21 Nov 2009, 14:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2009, 13:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Nov 2009, 10:36
Postovi: 20
Sta bih ja trebala reci koja imam prosjek 8,58 i cetvrta sam godina....Najgore je cekanje....a jos ce gore biti kad izadju rezultati. Bas se zadnjih godina frka stvorila oko ove stipendije ministarstva...Puno je interesanata za nju, pa je konkurencija zesca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 12:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Zvanicni rezultati nece prije 2 mjecesa...pa jos period zalbe...
Pare najranije mogu leci poslije 1 marta...

Oni ce uskoro znati koliko je ljudi apliciralo al ne vjerujem da ce odmah reci...njima se ne zuri...

Anastasija sa 9.2 i cetvrtom godinom ja ti garantujem da ces dobiti stipendiju...

Micka ja sam u skoro istoj situaciji kao i ti i za nas vec nisam siguran da cemo dobiti iako postoji solidna sansa...
Jedino nas 4 godina izvlaci i 6 bodova za to.
Tako da ispod nas ce biti oni sa druge godine ispod prosjeka 9 i oni sa trece ispod 8.8 i naravno oni sa 8.50.

Tako da cemo imati 16 bodova, a ako pogledas rez od prosle godine bilo ih je oko 750 a granica na 600 je bila 17 bodova s tim da su svi imali bar jedan bod na socijalni status, sto sad nema pa prakticno granica je 16 bodova kad se skalira. Tako da mi bi trebali biti blizu granice, s tim da mnogi su imali dodatne bodove na socijalni status kojeg sad nema pa onda skoro pola ih padne malo nize pa mi mozda i dobijemo...
Tesko je sad procjeniti, al ako bude slicno kao prosle godine sanse su nam 55:45 %, 55 da dobijemo...:)))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 23:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2009, 14:45
Postovi: 36
За стипендије конкурисало 1.300 студената
Datum: 23.11.2009 22:00
Autor: В. К.

БAЊA ЛУКA - На конкурс Министарства просвјете и културе РС за додјелу студентских стипендија до сада је стигло више од 1.300 пријава студената и то није коначан број, јер оне послате поштом још стижу, рекли су у овом министарству.

Конкурс за додјелу студентских стипендија у школској 2009/2010. години затворен је у петак, а надлежна комисија дужна је да у року од 70 дана од дана затварања конкурса утврди прелиминарну ранг-листу, а коначна листа стипендиста требало би да буде објављена у року од 30 дана послије тога.

У ресорном министарству истакли су да од дана објављивања прелиминарне ранг-листе, сви који су послали пријаве могу у року од осам дана да уложе приговор.

Буyетом је за стипендије планирано 2.000.000 марака, а критеријуми за утврђивање ранг-листе студената за додјелу стипендије су успјех у претходним годинама студија, уписана година студија и социјални статус, осим за категорије успјешни студенти и студенти студија у иностранству.

- За студенте у иностранству, за сва три циклуса студија, предвиђено је укупно 100.000 марака - казали су у Министарству.

Студентске стипендије за школску 2009/2010. годину додјељују се за четири категорије студената, а планирано је 600 стипендија за успјешне студенте, 17 за студенте са пребивалиштем у изразито неразвијеним општинама и 183 за остале студенте.
Aпсолвенти

У ресорном министарству рекли су да ове године право на стипендију имају и апсолвенти за свих десет мјесеци.

- Помјерена је горња граница старости кандидата за двије године на свим студијским циклусима. Право на стипендију имају и студенти приватних високошколских установа, али само у категорији успјешни студенти - додају у Министарству.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2009, 23:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2009, 14:45
Postovi: 36
Prva informacija kada je u pitanju broj studenata koji su aplicirali...ali za 70 dana, a i više nemam komentar :diabloanifire:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 00:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2009, 00:25
Postovi: 457
Lokacija: на клупи крај 'Баса
1300 људи... и нек буде максимум 1500 са овим пријавама што ће стићи поштом... ја сам мислио да ће бити и више с обзиром на мноштво приватних факултета... Ајде изгледа да има наде за мене :)

_________________
А ви, како 'те?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 13:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Nov 2009, 10:36
Postovi: 20
Puno prijava...ajoj..bice guravo..sad sansa kako za koga...Ja nemam pojma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Буyетом је за стипендије планирано 2.000.000 марака


A njegov sincic dobije 3 000 000! :angry4:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 20:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Okt 2009, 14:45
Postovi: 36
Upravo je na dnevniku rtrs-a objavljena informacija da je na adresu ministarstva do sada primljeno više od 2000 zahtjeva i još se očekuju oni poslati poštom...
Divno! Ove godine ko dobije stipendiju zaista može da slavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2009, 20:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2009, 00:25
Postovi: 457
Lokacija: на клупи крај 'Баса
anastasija je napisao:
Upravo je na dnevniku rtrs-a objavljena informacija da je na adresu ministarstva do sada primljeno više od 2000 zahtjeva i još se očekuju oni poslati poštom...
Divno! Ove godine ko dobije stipendiju zaista može da slavi...


ДА, сад сам и ја чуо...
е, баш ће да слави ко добије стипендију ...

_________________
А ви, како 'те?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2009, 18:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Nov 2009, 10:36
Postovi: 20
Zbogom moje dve stoje mjesecno..Al to stvarno nije fer..Pa, trebalo bi da daju svima koji ispunjavaju uslove..pa kolliko bude..a ne ovo.Izdvajaju za gore gluposti a ovo nesto kao ogranicavaju broj..Pih


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 829 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs