banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Sep 2010, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
kolikije je napisao:

Istina je da ima dosta svršenih studenata IT sa Apeirona koji neznaju ni šta je PHP, DHCP, stack i milion ostalih stvari koji se smatraju elementarnim za našu struku, i zbog toga sam veoma razočaran. Nije stvar u profesorima, doveli su ekstra profesore koji hoće pokazati i naučiti, stvar je u upravi, stvar je u tome što prolaznost kod profesora mora biti veća od 50 posto inače isti dobija otkaz. Stvar je u tome što asistenti dopuštaju da se prepisuje, stvar je u tome što profesore iznerviraju pojedini majmuni koji neznaju sabrati dva sa dva i onda taj profesor pusti sve prisutne da prođu samo što pre da ode sa ispita.


Meni je jedan profesor sa jednog privatnog fakulteta (necu imenovati ni fakultet ni profesora) rekao da mu je uprava rekla da mora imati preko 90% prolaznost na njegovom ispitu jer studenti zbog toga i upisuju pomenuti.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2010, 17:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
korisnik je napisao:
BSE je napisao:
evo korisnika inkvizitora :lol:
jos da nauci da cita.....eh gdje ce mu kraj biti :lol:


Da si imalo pismen, vidio bi da na sajtu Apeirona, malo pise Apeiron a malo Aperion.


nisam iskompleksiran tako da nemam potrebu pretrazivati sajtove kako bih zadovoljio primitivne nagone
btw pregledah sad sajt i ne vidim da pise Aperion - izgleda da u svom inkvizitorskom pohodu si vidio stvari onakvima kakve si htio, a ne onakvima kakve jesu
i jos nesto, sto ce ti tesko pasti, ono sto je momak naveo je istina - nakon zavrsene 4. godine studenti sa Apeirona mogu upisati master na ETF-u, sto su neki i uradili, polozili prijemni i sad slusaju normalno nastavu, a ti i dalje udaraj glavom u zid i kopiraj kojekakve prepiske sa foruma misleci da si pokupio pamet svijeta
prijatno! :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2010, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
tacno je da su sada uveli da se moze zavrsiti poslednja godina na drzavnom ako si studirao na privatnom. Medjutim licno mislim da od toga nema nista.
Zasto? Evo zadrzacemo se na etf-u.
Mi mozemo da pricamo o drzavnim i privatnim fakultetima koliko god hocemo, ali je cinjenica da je prolaznost na privatnom neuporedivo veca nega na etf-u (kazem etf zbog primjera, slicno vazi i za ostale fakul.)
E da se stavimo u polozaj tog studenta koji je zavrsio 3 godine na priv. On je te godine zavrsio poprilicno jednostavno, nije se mnogo patio, nervirao itd. Sve mu je bilo na dohvat ruke i sl.
I onda ti uzmes toga studenta i ubacis ga u fakultet koji spada medju najteze od svih i koji ima na desetine puta manju prolaznost od fakulteta koji je on studirao 3 godine. I kada se uzme u obzir upitna (?) kolicina znanja koju je on dobio u te tri godine, dolazi se do zakljucka da on tu nema sta da trazi. Cak ni tu jednu godinu on vjerovatno nece biti u stanu da zavrsi.
Posebno treba uzeti u obzir cinjenicu da je taj isti student vrlo vjerovatno prije 3 godine pokasao da upise taj isti etf. Mozda ga je i upisao, ali se iz "nekih" razloga prebacio na privatni. Nemam nista protiv toga da se ovo dozvoli, ali ne vidim razlog zasto dozvoliti studentu koji se (ponavljam vrlo vjerovatno, dakle ne generalizujem) prvo upisao na etf (ili probao) zatim od njega odustao, da bi na kraju pokusao da zavrsi cetvrtu godinu na tom istom fakultetu.
Smijesno, i sasvim nepotrebno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2010, 17:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ne djelujes mi kao neko ko pati od predrasuda, ali zanemario si neke cinjenice
oni koji su upisali privatni fax samo da dobiju papir i ne razmisljaju o masteru ili razmisljaju o njemu u domenu privatnog faxa koji su zavrsili
s druge strane oni koji su zavrsili privatni fax i upisali master recimo bas na ETF-u su upisali jer te 3 godine na privatnom faxu nisu gubili vrijeme vec uredno spremali ispite i nisu izasli sa upitnim znanjem i sa radnim navikama
a samim tim da odustajanja nema govori u prilog mojoj tvrdnji

ps. prolaznost nije mjerilo kvaliteta ;)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2010, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
moguce. Mozemo da pricamo do sutra, ali u principu vijeme ce pokazati.
Bez obzira kakav je neko student, on se na takav sistem navikne. Kada ga stavis u potpuno drugaciji sistem, ne vjerujem da ce se snaci.
Ja se slazem da kvalitet ne mora da bude funkcija prolaznosti. Do neke granice
Ali kada ti imas nenormalno veliku prolaznost na nekom fakultetu, imam puno pravo da se zapitam (isto vazi i za nenormalno malu prolaznost)...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2010, 22:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
slazem se u potpunosti, ali opet ponavljam da ce se na taj korak odluciti samo oni koji su spremni i svjesni ulaganja truda i odricanja radi postizanja rezultata

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2010, 22:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Procitala sam vecinu postova na ovoj temi i imam potrebu da nesto napisem. Sama nisam studirala kad je bilo vrijeme, vec poslije 10-ak godina, a privatni fakultet mi je to omogucio, konkretno Apeiron. Ima li nesto lose u tome kad neko zeli da uci u 30-im, 40-im ili 50-im godinama zivota? Konkretno, privatni fakulteti su omogucili zaposlenim (svim) ljudima da studiraju, kao npr.meni to je + , a sve ostalo, pretpostavicete je -.
Imam jos dva ispita pa da zavrsim, kako se to sada kaze "prvi ciklus studija". Da sam zadovoljna-nisam, evo i razloga: Jedan Univerzitet bi trebalo da je zenit kulture, pristojnog ponasanja, oblacenja,... a za tri godine sam se nagledala pristojnosti vise na ulici nego na fakultetu, velika vecina dolazi tamo jer nema pametnijeg posla i ima visak para. Konkretno sto se tice vjezbi, predavanja - nula bodova, biblioteku necu ni komentarisati. Upisala sam privatni fakultet jer je to bio jedini nacin da studiram, mislila sam da cu nauciti vise tako nego sama, kakva greska! Da se mogu vratiti tri godine unazad, upisla bih neki od licenciranih kurseva iz oblasti IT koja me najvise interesuje i bila ponosni vlasnik certifikata, a ne zvanja dipl.ing. kojeg me strah reci jer smatram da ga ne zasluzujem. Mogu ja nabrajati imena mojih profesora, njihove titule i radove, ali polagati ispit iz npr.baza kod istog profesora na Apeironu nije isto kao na ETF u Beogradu. Samo da napomenem da je ass iz tog predmeta na Apeironu kcerka naseg dekana (i on je prica za sebe), koja ni sama nije zavrsila fakultet i cemu ce me, jadna, ona nauciti? Nicemu- naravno, zato sam zasukala rukave, upregnula Internet, poskidala tonu literature i ide polako.
Da sumiram, nisam ni za ni protiv privatnih fakulteta, ko zeli da nauci naucice, na ovom ili onom fakultetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2010, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ja sam protiv, zato sto na drzavnom moras nauciti da bi prosao, a na privatnom prodju koji ne nauce. I kad zavrse svi su jednaki, a ovamo razlika u znanju i u ulozenom trudu ogromna.
Bio bih za kad bi bili isti kriteriji. Ali da su isti kriteriji niko nebi ni studirao privatno.
Privatni fakultet ti je eto samo da imas diplomu da se kaze da si nesto zavrsio, a sto se tice znanja to je cista nula. Znam to zato sto znam par slucajeva s tih fakulteta, a i ostali pricaju da je to univerzalna pojava na tim fakultetima. Spolja usminkani(mramorni pod, kozne fotelje...), a kvalitet nikakav.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2010, 23:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Htjela sam da naglasim da na fakultetu treba nesto nauciti, u smislu da IDEM TAMO DA ME NECEMU NAUCE. Kao npr.kad dijete od 6 godina krene u skolu i ne zna nista, ko ce ga nauciti da cita i pise nego ucitelj? Tako isto privatni fakulteti, nije realno da polozim 12 ispita za jednu godinu, to znaci da ostaje manje od mjesec dana i za predavanja i za vjezbe za jedan predmet, pa kako onda da naucim Visual Basic ili C++ za jedan mjesec, nije realno, niti normalno. I jos da ga polozim?! To je po meni problem, ne treba mi diploma, vec znanje, a ako cu uciti sama zbog cega postoji fakultet? Jadna je ona firma koja ce me zaposliti na osnovu diplome..
Ne bih se slozila s tim da su na kraju svi jednaki- oni koji zavrse privatni i drzavni fakultet, ni jedna ozbiljnija firma nece zaposliti dipl.ing.bez nekog prijemnog testa ili sl. govorim o informatici konkretno, pa ti hajde izguglaj ili prepisi- malo sutra. Sve to dodje na svoje, prije ili kasnije. A to sto nekome treba diploma da zadrzi radno mjesto ili ostvari veci koeficient, e zato je tu privatni fakultet, tu nema mjesta polemici zna ili ne zna...
Za pametne ljude diploma nije kraj ucenja, oni uce cijeli zivot.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2010, 23:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Ja sam protiv, zato sto na drzavnom moras nauciti da bi prosao, a na privatnom prodju koji ne nauce.

pa kao sto se moze vidjeti na svrsenim studentima, i to jos iz doba kad nije bilo privatnih fakulteta, tvrdnja ti ne pije vode

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
BSE je napisao:
jellyfish je napisao:
Ja sam protiv, zato sto na drzavnom moras nauciti da bi prosao, a na privatnom prodju koji ne nauce.

pa kao sto se moze vidjeti na svrsenim studentima, i to jos iz doba kad nije bilo privatnih fakulteta, tvrdnja ti ne pije vode


Ne znam otkud ti to da svrseni studenti ranije nemaju znanja. Bar za vecinu fakulteta. Mozda je bilo onih koji su kupili diplomu, ali oni koji su zavrsili regularno su doktori nauka u poredjenju sa ovima sto izlaze sa privatnih fakulteta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 12:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2010, 16:25
Postovi: 5
BMary je napisao:
Samo da napomenem da je ass iz tog predmeta na Apeironu kcerka naseg dekana (i on je prica za sebe), koja ni sama nije zavrsila fakultet i cemu ce me, jadna, ona nauciti? Nicemu- naravno, zato sam zasukala rukave, upregnula Internet, poskidala tonu literature i ide polako.


Potpisujem!
Kad sam dosao kod nje na prve vezbe i video kako drzi te vezbe i da uopste nema pojma to sto prica nego da je nabubala sve to napamet, na pauzi sam joj rekao da nema pojma nista i vise nisam hteo ni ici na te vezbe koje je ona "drzala". Sreca pa imam iskustva iz baza pa mi nije bilo tesko savladati samostalno gradivo koje je ona trebala da nam kao pokaze.

I na kraju sam dobio vecu ocenu od nje iz tog predmeta, profesor mi na ispitu dava zadatak i javno govori da niko na faksu (od studenata) ne bi znao to resiti pa ni "dekanova kci", trebalo mi je veoma dugo da resim zadati zadatak i profesor me pohvalio i izmedju ostalog rekao da bi on rado da ja drzim vezbe iz baza ali dekan nece nikoga osim svoje kcerkice koja je nedavno diplomirala i u njenom diplomskom radu baza ima 13 tabela a moj seminarski rad ima 20 tabela :cat: !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
BMary je napisao:
Procitala sam vecinu postova na ovoj temi i imam potrebu da nesto napisem. Sama nisam studirala kad je bilo vrijeme, vec poslije 10-ak godina, a privatni fakultet mi je to omogucio, konkretno Apeiron. Ima li nesto lose u tome kad neko zeli da uci u 30-im, 40-im ili 50-im godinama zivota? Konkretno, privatni fakulteti su omogucili zaposlenim (svim) ljudima da studiraju, kao npr.meni to je + , a sve ostalo, pretpostavicete je -.
Imam jos dva ispita pa da zavrsim, kako se to sada kaze "prvi ciklus studija". Da sam zadovoljna-nisam, evo i razloga: Jedan Univerzitet bi trebalo da je zenit kulture, pristojnog ponasanja, oblacenja,... a za tri godine sam se nagledala pristojnosti vise na ulici nego na fakultetu, velika vecina dolazi tamo jer nema pametnijeg posla i ima visak para. Konkretno sto se tice vjezbi, predavanja - nula bodova, biblioteku necu ni komentarisati. Upisala sam privatni fakultet jer je to bio jedini nacin da studiram, mislila sam da cu nauciti vise tako nego sama, kakva greska! Da se mogu vratiti tri godine unazad, upisla bih neki od licenciranih kurseva iz oblasti IT koja me najvise interesuje i bila ponosni vlasnik certifikata, a ne zvanja dipl.ing. kojeg me strah reci jer smatram da ga ne zasluzujem. Mogu ja nabrajati imena mojih profesora, njihove titule i radove, ali polagati ispit iz npr.baza kod istog profesora na Apeironu nije isto kao na ETF u Beogradu. Samo da napomenem da je ass iz tog predmeta na Apeironu kcerka naseg dekana (i on je prica za sebe), koja ni sama nije zavrsila fakultet i cemu ce me, jadna, ona nauciti? Nicemu- naravno, zato sam zasukala rukave, upregnula Internet, poskidala tonu literature i ide polako.
Da sumiram, nisam ni za ni protiv privatnih fakulteta, ko zeli da nauci naucice, na ovom ili onom fakultetu.



Apeiron je dno dna.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 17:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:

Ne znam otkud ti to da svrseni studenti ranije nemaju znanja. Bar za vecinu fakulteta. Mozda je bilo onih koji su kupili diplomu, ali oni koji su zavrsili regularno su doktori nauka u poredjenju sa ovima sto izlaze sa privatnih fakulteta.


"iz prve ruke" sto bi rek`o nas narod :)
velika vecina studenata sa drzavnih je isti tip mentola kao i velika vecina studenata sa privatnih, zato su mi ovi topici sa tim prepucavanjem smijesni

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
BSE je napisao:

"iz prve ruke" sto bi rek`o nas narod :)
velika vecina studenata sa drzavnih je isti tip mentola kao i velika vecina studenata sa privatnih, zato su mi ovi topici sa tim prepucavanjem smijesni


Totalno razlicite grupe ljudi idu na drzavne i privatne fakultete. Na privatne fakultete idu ljudi koji zele na lak nacin da dodju do diplome, a to su ljencine koje cesto imaju bogate roditelje, studenti koji su pokusali na drzavnom fakultetu i nakon neuspjeha na drzavnom fakultetu upisuju privatni fakultet gdje su obicno najbolji studenti jer su bolji od onih koji nisu ni pokusali na drzavnom fakultetu, upisuju ga ljudi koji vec rade pa preko diplome zele da povecaju koeficijent i ljudi koji cesto ima 40-50 godina.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 18:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ah g. Predrasuda u jos jednoj epizodi Generalizacije :)
samo se ti zavaravaj da su grupe totalno drugacije, slike iz stvarnog zivota govore suprotno

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 18:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
korisnik je napisao:
Totalno razlicite grupe ljudi idu na drzavne i privatne fakultete. Na privatne fakultete idu ljudi koji zele na lak nacin da dodju do diplome, a to su ljencine koje cesto imaju bogate roditelje, studenti koji su pokusali na drzavnom fakultetu i nakon neuspjeha na drzavnom fakultetu upisuju privatni fakultet gdje su obicno najbolji studenti jer su bolji od onih koji nisu ni pokusali na drzavnom fakultetu, upisuju ga ljudi koji vec rade pa preko diplome zele da povecaju koeficijent i ljudi koji cesto ima 40-50 godina.




Imas jos neku kategoriju, ja se ne pronadjoh ni u jednoj...
I nemoj mi reci da nema ljencina kojima su bogati roditelji placali ispite na drzavnom fakultetu koji sada pljuju po istim takvim studentima na privatnom...
Smatram da ne treba generalizovati, ustvari to je smijesno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 19:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
BMary je napisao:
Imas jos neku kategoriju, ja se ne pronadjoh ni u jednoj...
I nemoj mi reci da nema ljencina kojima su bogati roditelji placali ispite na drzavnom fakultetu koji sada pljuju po istim takvim studentima na privatnom...
Smatram da ne treba generalizovati, ustvari to je smijesno!


Na drzavnom se mozda moze kupiti jedan, dva ili tri ispita ali u odnosu na tridesetak i vise ispita, koje ce imati u toku skolovanja, to je zanemarivo.
Generalizacije su pozeljne, jer kako nastaju zakoni, aksiomi, teoreme...nego generalizacijom.

Na koji nacin psiholog nastoji da lijeci pacijente? Pa upravo preko generalizacije.

Da ne postoji generalizacija iz koje se vuku zakonitosti, nijedan problem se ne bi mogao rijesiti.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 19:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Sep 2010, 10:45
Postovi: 117
Oni sa državnih (ekonomija) ne znaju popuniti ni najobičniju uplatnicu, a kamoli da rade neke ozbiljne stvari. Sve sami bubatori i teoretičari. Bilo kako bilo, ko hoće da se smra 7-8 godina ima državne faksove, ko neće taj neka upiše neki privatni, nađe neku vezu za posao i lagano to odradi. Uostalom, i jedni i drugi na kraju školovanja moraju imati neku vezu za radno mjesto. Osim ako im roditelji već imaju neki privatni biznis pa ih zaposle u vlastitoj firmi/preduzeću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
korisnik je napisao:
Generalizacije su pozeljne, jer kako nastaju zakoni, aksiomi, teoreme...nego generalizacijom.

Na koji nacin psiholog nastoji da lijeci pacijente? Pa upravo preko generalizacije.

Da ne postoji generalizacija iz koje se vuku zakonitosti, nijedan problem se ne bi mogao rijesiti.


Nakon ovakve izjave tebi preostaje samo da se pokrijes po usima i da se vratis nazad u osnovnu skolu, posto ne barats ni osnovnim pojmovima. Tebi na sramotu vecina studenata privatnih fakulteta makar ne lupa takve gluposti :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs