banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Dec 2017, 09:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Zanima me sljedece: Da li je moguce prenosenje polozenih ispita sa drzavnog na privatni fakultet, a da pritom student ostane da studira i na drzavnom (ne sve ispocetka, vec da nastavi) i na privatnom (uz prenesene ispite sa drzavnog)? Tj. da li student može da ostane na državnom fakultetu bez potrebe da odustaje od državnog fakulteta (a da pritom ne studira državni fakultet ispočetka, već da ga jednostavno nastavi) prilikom prenosa ispita sa državnog na privatni fakultet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 10:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Slika

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 20:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
korisnik_X je napisao:
Zanima me sljedece: Da li je moguce prenosenje polozenih ispita sa drzavnog na privatni fakultet, a da pritom student ostane da studira i na drzavnom (ne sve ispocetka, vec da nastavi) i na privatnom (uz prenesene ispite sa drzavnog)? Tj. da li student može da ostane na državnom fakultetu bez potrebe da odustaje od državnog fakulteta (a da pritom ne studira državni fakultet ispočetka, već da ga jednostavno nastavi) prilikom prenosa ispita sa državnog na privatni fakultet?



Možeš, barem na BLC-u.

EDIT: Barem je prije jednoj kolegici to pošlo za rukom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kakva je to lakrdija sa tim priznavanjem, doneses index oni vide da si polozio Informatiku i kazu to je to, a to sto su programi dijametralno suprotni nije problem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 20:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
filozof sa vrbasa je napisao:
Kakva je to lakrdija sa tim priznavanjem, doneses index oni vide da si polozio Informatiku i kazu to je to, a to sto su programi dijametralno suprotni nije problem.


Moraš izvaditi iz studentske spisak položenih predmeta, a na ETF-u nema predmeta Informatika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2017, 22:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
korisnik_X je napisao:
Zanima me sljedece: Da li je moguce prenosenje polozenih ispita sa drzavnog na privatni fakultet, a da pritom student ostane da studira i na drzavnom (ne sve ispocetka, vec da nastavi) i na privatnom (uz prenesene ispite sa drzavnog)? Tj. da li student može da ostane na državnom fakultetu bez potrebe da odustaje od državnog fakulteta (a da pritom ne studira državni fakultet ispočetka, već da ga jednostavno nastavi) prilikom prenosa ispita sa državnog na privatni fakultet?


Ti bi se ebavao jednom guzicom na dve stolice a da ti ne udje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 09:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
pa da druze, mozes recimo na pravu ispolagati sve osim zadnjeg predmeta, i onda odes na masinstvo i kazes meni je ostao samo jos jedan predmet i onda biras jedan predmet sa masinstva i imas diplomu masinstva. isto tako odes i na ekonomiju pa i tamo izaberes jedan predmet i imas diplomu ekonomije. i tako obidjes 10 fakulteta i kad pokupis sve diplome koje ti trebaju onda se vratis na pravo i polozis taj zadnji, i onda budes vasionski strucnjak za SVE


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
To se tako radi, to je studentici na TV izletilo. A naš bajni ministar Malešević kaže kako je ministarstvo nemoćno osporiti legalno stečenu diplomu, jedino poslodavci mogu otpustiti lošeg radnika.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2017, 12:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Hajte malo ozbiljnije, doci ce sutra nekom da procita kome je pomoc potrebna, pa nece moci nista da pohvata:

Tema je: Korisnik studira ETF/bilo koji drzavani fakultet, ali bi se prebacio na privatni faks, moze li "prenijeti" polozene ispite?

Ukoliko postoje zajednicki predmeti na fakultetu (najocitiji primjer su opsti predmeti tipa: osnovi ekonomije, informatika, engleski, sociologija), da li ce mu se priznati?

Odgovor: privatni faks ce uciniti sve da postanes njihova musterija, dakle 90% vjerovatnoce da hoce. Poznajem 3 osobe koje su uspjele gotovo sve predmete "verifikovati" i nisu morali da ih ponovo polazu. U gorem slucaju ce napraviti neku "pro forme" komisiju svojih profesora koja ce te kobajagi ispitati i potvrditi da si usvojio gradivo (kofol neka vrsta nostrifikacije/evaluacijje).


Poznata je praksa "pranja diploma" gdje je moguce, zbog izjednacenosti drzavnih i privatnih fakulteta, upisati samo posljednju godinu istovjetnog drzavnog fakulteta, poloziti ispite te posljednje godine i imati drzavnu diplomu.

Takodje je moguce odraditi samo master na drzavnom, pa si opet master sa drzavnog diplomom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2022, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na mom fakultetu su takva zakerala, da ne mogu čovjeku halaliti razliku od 10 lekcija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Last bumped by korisnik_X on 30 Maj 2022, 20:05


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs