banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2006, 13:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
Genesis je napisao:
A evo cujemo i nezadovoljnog domasa :D .
Jesi li ti u domu ''Nikola Tesla'' ili gdje?


ma nisam, ja sam iz bl, ali mi je momak trenutno u domu "Nikola Tesla", pa znam kakva je situacija.. jest' da je na zadnjem spratu/nadogradnja, sve je relativno novo, u sobama je bas fino i u wc-u su nove plocice.. ali neki manijak je razvalio cijev u svojoj sobi i citava ta jedna vertikala nema tople vode... zamisli kako ti je fino kad moras da podgrijavas vodu u sherpi, k'o da je ratno stanje..
naveche ako odesh u wc, fino cesh da se provedesh ako si prethodno neshto jeo... da prostish g. nasred chuchavca, i to jedva da nadjesh neki normalan na kojem nema g. ...ja to ne kontam.. pa ljudi moji, nismo u shumi... zar je toliki problem da se pusti voda poslije radnje... tako da - ako cesh ici u wc, idi poslije cistacice, tad je sigurno... samo da se zna ko sve studira danas :lol:

mislim da u drugom paviljonu nemaju problema sa toplom vodom.. eto samo da je buduce inzinjere, profesore, itd malo nauchiti da ne chupaju cijevi i da pustaju vodu, bilo bi to ok... u probleme sa cimerima, stoja&cana zurkama, glasnom muzikom necu da ulazim..

cula sam da je u novom domu super.. nisam bila, ali kazu ljudi da je sve ok.. dve sobe dijele jedan wc, sto je super

sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2006, 16:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2006, 17:46
Postovi: 49
Lokacija: Lost
Dom i jeste za one koji sebi ne mogu priustiti svakog mjeseca 300KM++.
Ko moze, blago mu se, ali nekima je dom jedina sansa, drugacije ne bi
izdrzali ni 3 mjeseca.

Neozbiljno ponasanje koje lici na "ratno doba" :lol: ili bolje reci neandertalsko, nije nista drugo do potreba mladih ljudi da se afirmisu u novom drustvu, kao neko ko tu pripada. Nove generacije kopiraju starije. Tako ce taj krug stalno da se ponavlja, sve dok ne prestanemo da se ponasamo k'o divljaci, odnosno u dubini duse, uplasena djeca ljubavi dobiju hrabrosti da pokazu svoje pravo lice.

Izvinjavam se unaprijed ako ce moja poruka uticati i na koga u bilo kom smislu. 0X

PS
Interpretacija izmeta u WCu na svakom koraku:
Pokusaj obiljezavanja terena, no ne uspjeva jer je covjekovo culo mirisa
vremenom oslabilo, pa nos ne zna da cijeni bozanstvene mirise koji ga okruzuju :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2006, 12:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Apr 2006, 19:46
Postovi: 4
Do kada je otvoren ovaj konkurs? Ili je već zatvoren? I još nešto: da li treba uvjerenje o državljanstvu ili uvjerenje o mjestu boravka, ili možda oboje? I da li treba još nešto pored ovoga i svjedocanstava i indeksa -- ja sam čuo da treba ljekarsko uvjerenje???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2006, 13:49 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2006, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Dvosoban stan u Boriku (nenamjesten) je recimo 300 KM + rezhije. Ima i jeftinijih vejrovatno. Ali cisto sumnjam da mozes naci stan za 100 maraka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Sep 2006, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Helena je napisao:
Dvosoban stan u Boriku (nenamjesten) je recimo 300 KM + rezhije. Ima i jeftinijih vejrovatno. Ali cisto sumnjam da mozes naci stan za 100 maraka.

Da, u tako nekom stanu i ta cura što je znam živi. Isto u Boriku. A u mojoj zgradi ne može se naći ni za 300....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2006, 09:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
dvosoban u Boriku namjeshten je 400+rezhije, po novijim informacijama :D.. a garsonjere su svugdje oko 250.. 300 u novim zgradama, pa cak i na kraju Mejdana, naravno namjeshtene + rezhije

to nisu nikakvi luksuzni stanovi, neki cak prave od garazhe garsonjeru pa izdaju po 250km, jos nemas ni grijanje, a opet neki su renovirani i sasvim pristojno izgledaju.. ali za te pare....

znaci, stanovi u BL su poskupili nevjerovatno


za 100 km se moze naci stan na Laushu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2006, 23:55 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 00:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Kingice...organizuj se....Banja Luka je grad (manje vise) a ne selo....i naravno da je stan skuplji u BL nego u Mrkonjicu ili Prnjavoru ili slicno. Koga i zasto da bude sramota?? Placam i ja sobu u Austriji..pa nece ex-yu, ovaj nece studente, ovaj nece crnce....Naravno da je jeftinije kad se podijele troskovi...ali koliko sam mogla da provalim u tvom ranijem postu, govorila si o stanovima uopste.
Citiraj:
Za 200 km sa rezijama moze da zivis u vrlo pristojnom stanu, cak i za manje.

Kad dijelis..onda nemas stan, nego sobu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 00:25 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 09:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
Helena je napisao:
..pa nece ex-yu, ovaj nece studente, ovaj nece crnce


cula sam da ima likova koji izdaju samo vegetarijancima :lol:


kingice nije ti helena kriva, niti banjalucani... nemoj da generalizujesh... ako si upoznala par njih koji su loshi, ne morash svoje frustracije da prenosish na nas, normalne ljude :D

evo, moji su izdavali garsonjeru, kompletno renoviranu, namjestenu za 220km u novoj varoshi... kada su podstanarke otishle, ostalo je iza njih unishteno pola namjeshtaja, a ulozilo se u to, nije mi kuca pala s neba sigurno... jel' ja sad treba da pljujem po ljudima koji su dosli ovdje samo zbog njih koje se ne znaju ponashati u gradu? 0X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 11:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Citiraj:
Ali stavi ruku na srce pa reci mozes li se nazvati pravom Banjalucankom? I koliko njih se mogu tako nazvati? Vecina ih je dosla sa sela. Pa kako onda Banja Luka nije malo vece selo?


Ne znam sta me chini pravom BLucankom po tvojoj definiciji. Jesam BLucanka sam, rodjena. Oba roditelja su mi rodjeni u BL. Roditelji mojih roditelja su rodjeni u BL....da idem jos "dublje"...Svi jos uvijek zive u BL.
Druga tema je "kako okarakterisati grad a kako selo". No dobro..

Poenta mog posta, Kingice, je ta..da nije samo u BL to sto navodis nego i u Sarajevu, BEogradu, Zagrebu, Becu, Grazu...ma u tunguziji. Primjera radi, u Becu je stan skuplji nego u Grazu (recimo na ono moje "poredjenje" Prnjavora i BL). Ja vjerujem da si ti ogorcena na kompletnu situaciju sa stanovima, ali kada bi ti imala stan za izdavanje, kolika bi cijena bila?? Kako je kod nas regulisana cijena, ne znam. U pravnim drzavama postoji zakon (manje - vise) koji regulise cijene i slicno.

Citiraj:
Isto mi je zivjela sa mamom ili tatom, ili sa dvjema cimerkama.

Pa eto ja zhivim sa dvije cimerke (Austrijanke). Svaka ima svoju sobu. Dijelimo kuhinju, kupatilo i WC. Odlicno se slazhemo, cure su super. Izlazimo zajedno, sa jednom sam na istom fakultetu, ma sta da ti pricam...ali u njihove sobe ne ulazim, kao ni one u moju. No dobro....
Ti to vidis drugacije.
Svako ima pravo da raspolaze sa svojom imovinom kako on hoce. Vjerovatno stanodavci imaju razloga da pitaju ko si sta si odakle si. Sto ba0bab reche, nije nikome pao stan sa neba a mozda su imali lose iskustvo sa studentima.
ba0bab - kad sam jednom rekla odakle sam, covjek je molio da ostanem u stanu, jer je prije imao studente (njemce ili italijane) koji su mu demorila stan. Napravili rupu na vratima da machka moze da izlazi, bla bla. A porodica prije tih studenata bila je iz BiH - kaze nikad nije usao u cisci stan. I sad trazi samo ex-yu jer jedino ima povjerenje u tak'e studente:)

btw. Kingice...ne napadam te, smiri strasti. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 19:12 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Postujem privatnu sferu drugih...naravno da ulazimo u sobu jedna od druge, ali ne bez pitanja i nekog reda. No dobro..to nije tema :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Banjaluka je grad koji recimo predstavlja gl. grad RS i treba da bude naskuplji. Zavisi i od lokacije i od toga je l zgrada nova il nije...
Što se tiče stanova u inostranstvu, e tu sam se dobro opekla... ja sam dvokrevetnu plaćala 280€ (jednokrevetna je 360-380€) stoga je BL mačja guza i ne treba niko da se žali....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Ne mozes, Lisa, porediti BL i inostranstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 22:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa naravno da se ne može porediti, ali kod nas su cijene niže u skladu s našim standardima...

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Sep 2006, 03:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja nemam nista protiv toga, ali iydavanje stanova je takodje usluga, koja podlijeze placanju PDV , kao i svake druge usluge i kad to imamo na pameti i stanodavce, koji su precjenili svoje stanove dolazimo do toga da oni potkradju drzavu skoro godinu dana , i u tu je nasa greska sto ih ne prijavimo poreskoj! Ne bi stanovi bili skupi kad bio oni morali 50-60Km morali placati drzavi! A sto se tice BL, kao glavnog grada to stoji, ali je malo previse nafilovana za moj pojam! Jer prije rata za nju nikad nisam cuo, a u njoj su studirali studenti cili su starci bili siromasnijeg imovinskog statusa, oni iz bosanske krajine, a oni sa nesto vecim dzepom i vizijom isli su u Zagreb, Beograd, Sarajevo, Novi Sad!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Studentski domovi
PostPoslato: 01 Okt 2016, 11:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Sep 2016, 16:39
Postovi: 1
Zdravoo,je l treba možda nekome soba u domu?Ne znam gdje da objavim ovaj oglas osim po drveću...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs